Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 682
55 474
113
Akinek az a véleménye, hogy itt Európâban kell sanyargatni a népet mindenféle drâkói szabályokkal, hogy „ megmentsük a Földet“, annak ajánlom a sok youtube csatornât, ahol az âzsiai vagy afrikai forgalmat mutatjâk.( India, Bangladesh stb.) vagy ahol pl a Mekongon a hajózâst. Amig mashol nem hoznak bennünket be a CO2 kibocsâjtâsban, addig én itt semmit nem csinálnèk. Sajât magunk alatt vâgjuk az âgat, amin ülünk. De csak rajta, én kibirom, de sokan nem.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 419
113
Milyen gumit használhatnak ezek? Vagy ónos havazás van ott vagy mi ez? Itthon ez a whatever havazás, ezen gond nélkül elmegy bármi.

Nyilván nyárit, és ellenük lejt a pálya, ott simán lehet ilyen gond nyári gumival, ha elfogy a lendület, álló helyzetből sokszor nem fogsz tudni megindulni. Spanyolországban nincs hó nagyon, így téli gumi sincs. Mellesleg sózás sem - ismerős autóvásárlásánál láttam spanyolból beozott Prius alját, egy szem rozsda nem volt rajta, hiszen totál száraz környezetben operált eddig.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nyilván nyárit, és ellenük lejt a pálya, ott simán lehet ilyen gond nyári gumival, ha elfogy a lendület, álló helyzetből sokszor nem fogsz tudni megindulni. Spanyolországban nincs hó nagyon, így téli gumi sincs. Mellesleg sózás sem - ismerős autóvásárlásánál láttam spanyolból beozott Prius alját, egy szem rozsda nem volt rajta, hiszen totál száraz környezetben operált eddig.

Kellett volna a végére egy kék Subaru ahogy lazán felmegy, most kaszálhatnának :D

(szlovákoknál elég sokat látni felénk, gondolom nem véletlenül)
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 995
14 044
113
Akinek az a véleménye, hogy itt Európâban kell sanyargatni a népet mindenféle drâkói szabályokkal, hogy „ megmentsük a Földet“, annak ajánlom a sok youtube csatornât, ahol az âzsiai vagy afrikai forgalmat mutatjâk.( India, Bangladesh stb.) vagy ahol pl a Mekongon a hajózâst. Amig mashol nem hoznak bennünket be a CO2 kibocsâjtâsban, addig én itt semmit nem csinálnèk. Sajât magunk alatt vâgjuk az âgat, amin ülünk. De csak rajta, én kibirom, de sokan nem.
Óvodás logikai érvelés.
Csak azért mert a föld másik felén esetleg belesz@rnak a környezeti szabályokba nekünk még nem kell, és ha a szabályozásokkal nem is mentjük meg a földet (mondjuk ez is hibás fogalom, mert a földet nem kell megmenteni) attól még hatással tudunk lenni a városaink levegőminőségére például, ami közvetlenül is befolyásolja sokunk életét, annak minőségét. Továbbá a szabályozásoknak iránymutató szerepük is van, ami a környezetkímélő, megújuló technológiák fejlesztése felé tereli a gazdasági szereplőket.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 682
55 474
113
Óvodás logikai érvelés.
Csak azért mert a föld másik felén esetleg belesz@rnak a környezeti szabályokba nekünk még nem kell, és ha a szabályozásokkal nem is mentjük meg a földet (mondjuk ez is hibás fogalom, mert a földet nem kell megmenteni) attól még hatással tudunk lenni a városaink levegőminőségére például, ami közvetlenül is befolyásolja sokunk életét, annak minőségét. Továbbá a szabályozásoknak iránymutató szerepük is van, ami a környezetkímélő, megújuló technológiák fejlesztése felé tereli a gazdasági szereplőket.
Lehet, de erre az irreális, zöldtalibân tempóra semmi szükség.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 682
55 474
113
Kina, US, India a vilâg CO2 kibocsâjtâsânak felét adjâk. Németorszâg csak 2%-ot. Ha Németország megszünne holnap reggel, az semmit sem változtatna a vilâgklimân. De rajta, tüzzünk ki minél radikálisabb ( és irreâlisabb) célokat, hogy mutassuk meg morâlis magasabbrendüsegünket.
 
M

molnibalage

Guest
Óvodás logikai érvelés.
Csak azért mert a föld másik felén esetleg belesz@rnak a környezeti szabályokba nekünk még nem kell, és ha a szabályozásokkal nem is mentjük meg a földet (mondjuk ez is hibás fogalom, mert a földet nem kell megmenteni) attól még hatással tudunk lenni a városaink levegőminőségére például, ami közvetlenül is befolyásolja sokunk életét, annak minőségét. Továbbá a szabályozásoknak iránymutató szerepük is van, ami a környezetkímélő, megújuló technológiák fejlesztése felé tereli a gazdasági szereplőket.
Apró hiba, hogy a villanyautózás jelenlegi formájában nem "menti meg a Földet". Éppenséggel a 3. világban a ritkaföldfém bányászat csak további károkat okoz, itt meg legfeljebb minimális lokális emissziócsökkenés a városban. Globálisan meg szart sem ér.

Ameddig a világ nagy része atomenergia ellenes és csak az ökobarom megoldásokat promotálja, addig még az is jobb szinte, ha nincs villanyautó...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kina, US, India a vilâg CO2 kibocsâjtâsânak felét adjâk. Németorszâg csak 2%-ot. Ha Németország megszünne holnap reggel, az semmit sem változtatna a vilâgklimân. De rajta, tüzzünk ki minél radikálisabb ( és irreâlisabb) célokat, hogy mutassuk meg morâlis magasabbrendüsegünket.

Amit kb. a világ összes feltörekvő gazdasága megköszön, mert javítjuk az esélyeiket, meg több erőforráshoz kapnak hozzáférést.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 995
14 044
113
Apró hiba, hogy a villanyautózás jelenlegi formájában nem "menti meg a Földet". Éppenséggel a 3. világban a ritkaföldfém bányászat csak további károkat okoz, itt meg legfeljebb minimális lokális emissziócsökkenés a városban. Globálisan meg szart sem ér.

Ameddig a világ nagy része atomenergia ellenes és csak az ökobarom megoldásokat promotálja, addig még az is jobb szinte, ha nincs villanyautó...
Ejnye, nem szoktál te ennyire felszines lenni..
Apró hiba, nem írtam, hogy a villanyautózás megmentené a földet. Nem beszélve, hogy azt viszont írtam, hogy rossz az analógia, mert nem a földet kell megmenteni.
Szerintem te is pontosan tudod, hogy az atomenergia sem tudja megváltani a világot. Nem vagyok ellene, de megvannak a korlátai.
A minimális lokális emisszió csökkenésről meg kérdezz meg a léguti betegségekben szenvedőket.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 419
113
Kellett volna a végére egy kék Subaru ahogy lazán felmegy, most kaszálhatnának :D

(szlovákoknál elég sokat látni felénk, gondolom nem véletlenül)

Háát nem tudom. Nem vágom a Subarukat, most rájuk néztem kicsit, az összkerékhajtáson kívül (ami azért máshol is van) hirtelen nem tudnék érvet felhozni, hogy miért is kellene nekem Subaru.

Az alap Impreza mai szemmel harmatgyenge (1.6., 116 LE), ennek ellenére 9 millióról indul, a csúcs Impreza meg valami 13,5 misi, és az se egy nagy eresztés a mai mezőnyben. Mintha erősen megragadtak volna a 90-es/2000-es évek fordulóján. A Outback, Forester meg valahonnan innen indul, biztos jó, de én meg nem vagyok őstermelő, hogy ilyennel járjak, a beltere meg olyan meh.

Szlovák barátainknál lehet népszerű, mert azért náluk vannak hegyek is északon, és amúgyis padlógázzal mennek szóval ilyen aprósággal hogy pörgetni kell a motort, biztos nem foglalkoznak. :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
EU-ból fokozatosan vonul ki a környezetvédelmi megszorítások miatt, 1.6-os motor is csak itt kapható, máshol 2.0 v 2.4 szívó / 2.4 turbo van.
Modellpalettából az újakat már be se hozzák, USA sűrűn havas részén veszik a legtöbbet.
Drágaságának része, hogy Made in Japan, így tetemes szállítási díj és vám rárakódik, USA-ban az ára is barátibb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kurfürst

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Milyen gumit használhatnak ezek? Vagy ónos havazás van ott vagy mi ez? Itthon ez a whatever havazás, ezen gond nélkül elmegy bármi.
Fene tudja, de ha van a hó alatt egy jó kis black ice, azon semmi nem fog megtapadni.
Egyébként itthon is ez a helyzet, nézz be bármilyen gumis beszélgetésbe. A nagy része elvan a nyárin, mondván minek arra a 3 havas napra téli gumi, egy része a két szék között föld 4 évszakos gumikat isteníti vallásos hittel, teljesen ignorálva a racionalitást. Nagyon kevés olyan autós van, akinek van egy szett nyári meg egy szett téli. Ugye az egyik legnagyobb adu az szokott lenni, hogy nem tudja hol tárolni a nem használt szettet, a másik meg az, hogy pénzbe kerül cserélgetni. Amit mondjuk nem értek, mert egy szaros emelő meg egy kerékkulcs kell hozzá. Nekem a 2 autó meg szokott lenni 2 óra alatt és ebben benne van a kerék csere, olaj, ablakmosó, fagyálló, légszűrő cseréje is. Tavasszal még gyorsabb, mert akkor nem cserélem, csak a kerekeket.
 
M

molnibalage

Guest
Ejnye, nem szoktál te ennyire felszines lenni..
Apró hiba, nem írtam, hogy a villanyautózás megmentené a földet. Nem beszélve, hogy azt viszont írtam, hogy rossz az analógia, mert nem a földet kell megmenteni.
Szerintem te is pontosan tudod, hogy az atomenergia sem tudja megváltani a világot. Nem vagyok ellene, de megvannak a korlátai.
A minimális lokális emisszió csökkenésről meg kérdezz meg a léguti betegségekben szenvedőket.
De, elég durván igaz. Mert, ha tiszta és OLCSÓ áram van, akkor szinte minden van.
A tengervized sótalanítod, hulladék újrahasznosításnál is jól jön és fűteni is lehet vele akár gáz helyett is.
Csak képzeld el mi lenne, ha az egész fejlett világ követte volna FR példáját és ma 20-80 gCO/kWh lenne az átlag és nem 500+...

....vagy nem torpan meg a Th vonal fejlesztése politika és Csernobil miatt is.

Helyett ilyen szarra sem jó, szél, nap és mindenféle bohóckodás megy.
Seaborg és még páran meg forognak a sírjukban. Az emberiség kezében a nyerő lottószelvény és baszunk beváltani.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 419
113
egy része a két szék között föld 4 évszakos gumikat isteníti vallásos hittel, teljesen ignorálva a racionalitást.

Két féle típusú embertől láttam eddig fikázni egy jó négyévszakos gumit: akinek gumisműhelye van, meg akinek zéró tapasztalata van négyévszakosokkal.

A racionalitás az, futásteljesítmény függő - a gumi nem csak kopik, hanem öregszik is. Évi 15 ezer alatt pedig előbb fog elöregedés miatt gyengülni, mint a kopása miatt. Ha nem használod túl, nem két szettet használsz el, hanem egyet. Nem érhet meglepetésként semmilyen időjárási körülmény, nem fogsz taknyolni egy meleg télen a korán feltett télivel, vagy csúszni egy korai/hideg télen a nyárival.

Egy prémium négyévszakos teljesítményével nincsen az ég világos semmi baj, ha nincs extrém futásteljesítményed, vagy extrém igénybevétel (azaz úgy nagyjából a felhasználók 90%-a), ezt max azok állítják, akiknek sosem volt, és / vagy a Tesco budget osztályáról vásárolnak gumit.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egy prémium négyévszakos teljesítményével nincsen az ég világos semmi baj, ha nincs extrém futásteljesítményed, vagy extrém igénybevétel (azaz úgy nagyjából a felhasználók 90%-a), ezt max azok állítják, akiknek sosem volt, és / vagy a Tesco budget osztályáról vásárolnak gumit.
Én is ~3 év múlva 4 évszakost fogok venni a nyári helyett, a télit meg odaadom ajándékba a felnihez.
Ma már teljesen jók a magyar utakra.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Két féle típusú embertől láttam eddig fikázni egy jó négyévszakos gumit: akinek gumisműhelye van, meg akinek zéró tapasztalata van négyévszakosokkal.
Nincs műhelyem, meg volt is vele tapasztalatom. Nyáron gyorsan kopik, hidegben meg megkeményedik. Kösz nem, nekem belefér az életembe 4 évente 2x100 ezer gumira, meg évente 4 óra munka. Helyem van tárolni, neked meg jó csodálkozást majd az első igazi téli napon.