Leopard 1 MBT (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 297
113
bazzeg..minek hólánc, hiszen van téli gumi...öcsém...nyilván azért kellett az X betét mert azzal még jobb volt
Őőő nem. Az teljes fém lánc, hóban terepen hatékonyabb a téli gumipad téli aszfaltra való szintén útmegőrzési (és, hogy a fagyott aszfalton ne csússzon annyira) célzattal.
 
S

speziale

Guest
Bárminek mitől fog emelkedni a röppályája ha vízszintesen lövöd ki?
a bármi és egy 1650m/sec.el repülő apfsds között van némi eltérés...megjegyzem lehet hogy maga a szemléltető ábra nem volt jó...de arra nem kaptam választ, hogy pásztázott lövéssel hogyan találsz el valamit aminek a teteje alacsonyabb mint a csőmagasságod
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 286
79 017
113
a bármi és egy 1650m/sec.el repülő apfsds között van némi eltérés...megjegyzem lehet hogy maga a szemléltető ábra nem volt jó...de arra nem kaptam választ, hogy pásztázott lövéssel hogyan találsz el valamit aminek a teteje alacsonyabb mint a csőmagasságod
Miért számít az, hogy magasabban van a cső mint a célpont? Attól még nem lesz magasabb a röppálya csúcs, hogy nem vízszintesen lősz.
 
S

speziale

Guest
Őőő nem. Az teljes fém lánc, hóban terepen hatékonyabb a téli gumipad téli aszfaltra való szintén útmegőrzési (és, hogy a fagyott aszfalton ne csússzon annyira) célzattal.
most mit akarsz mondani? Tudod mire használták a X alakú fémbetétet?

egyébként meg az egész onnan indult, hogy @ogretank nem tudja feldolgozni, hogy az armata lánca bizony nem a T62.ére hanem a Leo1-re hasonlít...azért jött ezzel az idiótizmussal, hogy az armata láncából ki lehet venni a gumibetét ha terepre mennek vele...mintha a Leopard-éből nem lehetett volna
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 829
32 580
113
a bármi és egy 1650m/sec.el repülő apfsds között van némi eltérés...megjegyzem lehet hogy maga a szemléltető ábra nem volt jó...de arra nem kaptam választ, hogy pásztázott lövéssel hogyan találsz el valamit aminek a teteje alacsonyabb mint a csőmagasságod
Úgy,hogy arra célzol.A pásztázó lötáv nem azt jelenti,hogy akkor vizszintesen van a cső,hanem azt,hogy a lövés irányában a lövedék pályagörbélyének magasságváltozása addig a lőtávig kisebb,mint a cél jellemző magassága.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 297
113
most mit akarsz mondani? Tudod mire használták a X alakú fémbetétet?

egyébként meg az egész onnan indult, hogy @ogretank nem tudja feldolgozni, hogy az armata lánca bizony nem a T62.ére hanem a Leo1-re hasonlít...azért jött ezzel az idiótizmussal, hogy az armata láncából ki lehet venni a gumibetét ha terepre mennek vele...mintha a Leopard-éből nem lehetett volna
Bocs ahogy írtad nekem marhára úgy jött le, hogy az x-es gumibetét. (de akkor meg simán hóköröm)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
a bármi és egy 1650m/sec.el repülő apfsds között van némi eltérés...megjegyzem lehet hogy maga a szemléltető ábra nem volt jó...de arra nem kaptam választ, hogy pásztázott lövéssel hogyan találsz el valamit aminek a teteje alacsonyabb mint a csőmagasságod
Tudod mi az a gravitáció és a légellenálás ? Az ami megakadályozza , hogy bármilyen lövedék a földön egyenesen repüljön és ballisztikus pályára kényszeríti . A ballisztikai együttható BC pedig azt határozza meg , hogy az adott lövedék légellenállása mennyire befolyásolja ezt a ballisztikus pályát . A nyíllövedék ilyen szempontból kedvezőbb BC-vel rendelkezik mint egy sima , bumfordi HEAT ezért laposabb a röppályája de nem egyenes . Az az, az adott lőszer/lövedék saját ballisztikai táblázata mutatja meg , hogy adott teszt körülmények mellett adott távolságokon hol fog elhelyezkedni a röppályáján az irányzó jel egyeneséhez képest a lövedék ! A ballisztikai számítógépek ezt határozzák meg -minél több adat alapján annál pontosabban - , régen az irányzó a célzóberendezésekkel arányosított , utána voltak fixen beépített és választható beállítások az adott lőszerhez és végül a ballisztikai számítógépek .

Gyanítom , hogy egy korszerű APFSD is métereket esik 2000m-en . Ezt a gyári táblázatok pontosan meg mutatják , de ott megjelölik a kontroll fegyvert/ágyút pontosan , és a környezeti értékeket !
 
S

speziale

Guest
Miért számít az, hogy magasabban van a cső mint a célpont? Attól még nem lesz magasabb a röppálya csúcs, hogy nem vízszintesen lősz.

a pásztázott lövésnek tudtommal az a lényege, hogy a röppálya csúcsa ne legyen magasabban mint a célpont teteje...ilyenkor ugyanis lapos röppálya esetén biztosan a célpont felületére érkezik a találat...

ha a t62 0-0 távolsága 1800 méter, akkor ugye 1800 méteren 1,7méteren lesz a lövedék...és mi van akkor ha a Leopard 1 teteje a hull down miatt ennél alacsonyabban van? akkor nem-e negatív szöggel kellene lőni? csak akkor meg ha nem pontos a távmérésed a földbe fogsz lőni....
 
S

speziale

Guest
Úgy,hogy arra célzol.A pásztázó lötáv nem azt jelenti,hogy akkor vizszintesen van a cső,hanem azt,hogy a lövés irányában a lövedék pályagörbélyének magasságváltozása addig a lőtávig kisebb,mint a cél jellemző magassága.
de ezt miért nekem mondod? nem én írtam le ezt:

" az irányzás és ezzel az ágyú 0 fokos szögben áll"
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 286
79 017
113
a pásztázott lövésnek tudtommal az a lényege, hogy a röppálya csúcsa ne legyen magasabban mint a célpont teteje...ilyenkor ugyanis lapos röppálya esetén biztosan a célpont felületére érkezik a találat...

ha a t62 0-0 távolsága 1800 méter, akkor ugye 1800 méteren 1,7méteren lesz a lövedék...és mi van akkor ha a Leopard 1 teteje a hull down miatt ennél alacsonyabban van? akkor nem-e negatív szöggel kellene lőni? csak akkor meg ha nem pontos a távmérésed a földbe fogsz lőni....
Szöglövés esetén is él a pásztázó lövés, de itt máshogy kell számolni a távolságot. A vízszintes távolság a mérvadó nem pedig a direkt távolság.
 
S

speziale

Guest
Tudod mi az a gravitáció és a légellenálás ? Az ami megakadályozza , hogy bármilyen lövedék a földön egyenesen repüljön és ballisztikus pályára kényszeríti .

mi van? ugyan régen tanultam fizikát, de akkor még a gravitáció lefelé húzta a lövedéket és nem ballisztikus pályára tolta...a kérdésem továbbra is az, hogy ha az ágyú vizszintesen áll, akkor mitől fog a röppálya emelkedni? Mert pont a gravitáció és lassulás miatt a lövedéknek van esése 1800 méteren....szóval csak úgy lehet ugyanolyan magasan a lövedék 0 és 1800 méteren ha van benne valamilyen ballisztikus pálya

Gyanítom , hogy egy korszerű APFSD is métereket esik 2000m-en . Ezt a gyári táblázatok pontosan meg mutatják , de ott megjelölik a kontroll fegyvert/ágyút pontosan , és a környezeti értékeket !

ne haragudj, de te elolvasod amit írok?

csak pár hsz-el korábban írtam le, hogy a szaros 3bm4 apfsds függőleges szórása 0,25 mil volt 2km-en...gondolom menni fog, hogy ez hány centi
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
mi van? ugyan régen tanultam fizikát, de akkor még a gravitáció lefelé húzta a lövedéket és nem ballisztikus pályára tolta...a kérdésem továbbra is az, hogy ha az ágyú vizszintesen áll, akkor mitől fog a röppálya emelkedni? Mert pont a gravitáció és lassulás miatt a lövedéknek van esése 1800 méteren....szóval csak úgy lehet ugyanolyan magasan a lövedék 0 és 1800 méteren ha van benne valamilyen ballisztikus pálya



ne haragudj, de te elolvasod amit írok?

csak pár hsz-el korábban írtam le, hogy a szaros 3bm4 apfsds függőleges szórása 0,25 mil volt 2km-en...gondolom menni fog, hogy ez hány centi
A szórást meg a lövedék esést ne keverd már mert magad minősített ! A lövedék esés az számítható míg a szórás csak megállapítható a lőképből , hiszen igen sok minden befolyásolja .

".szóval csak úgy lehet ugyanolyan magasan a lövedék 0 és 1800 méteren ha van benne valamilyen ballisztikus pálya"

Ezt én is így gondolom és tudom ! De aki leírta se ostoba hanem csak elírta !
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard and fip7
S

speziale

Guest
A szórást meg a lövedék esést ne keverd már mert magad minősített ! A lövedék esés az számítható míg a szórás csak megállapítható a lőképből , hiszen igen sok minden befolyásolja .

ok. előbb írtam mint gondolkodtam

Ezt én is így gondolom és tudom ! De aki leírta se ostoba hanem csak elírta !

elírta? fip 2 bekezdésen keresztül magyarázta ezt....[/QUOTE]
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 329
67 334
113
Mondom, csak az Amerikaiak és a Britek és az Oroszok szórakoztak egészen fejlett páncélzatokkal, addig a Leó 1-est a bennük ülőkkel fogyóeszköznek tekintették.

A Leó 1-est le is másolták OF-40-es néven.

vsdbq5fymg601.jpg
Ez itt az Oroszlán, alias Leo vagy a tököm tudja már a taljánoknál mi a neve. Ez egy egyszerűsített gyártási folyamatú Leopard 1-es ami egy/több(?) prototípus szinten épült meg. Az olaszok végül a megfejlesztett OF-40 mellett döntöttek, de az más mint a képen látható jármű.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 329
67 334
113
Mondom, csak az Amerikaiak és a Britek és az Oroszok szórakoztak egészen fejlett páncélzatokkal, addig a Leó 1-est a bennük ülőkkel fogyóeszköznek tekintették.

A Leó 1-est le is másolták OF-40-es néven.

vsdbq5fymg601.jpg
 
S

speziale

Guest
A panzer IV agyon tápolt verziói nem jobb példák erre amiből a németek is messze a legtöbbet gyártottak és ezek adták a Panzerwaffe gerincét végig nem pedig a macskákok.

ez egyébként szimplán nem igaz...a Panther IV-ből 1937-től kezdve összesen 8500 darabot gyárottak..a pantherből meg 1943 elejétől 6000-et!
 
  • Tetszik
Reactions: krisss