1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Lockheed Martin F-22 Raptor

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Tudom, hogy nincs. De ha már új Raptort gyárt, akkor miért 30+ éves hajtóművet tegyen bele? Igen, ez mind probléma, de azért elég húzós lenne műszaki szemmel azért kvázi vakvágányt jelentő dolgot gyártani újra. Bár lehet, hogy átvettem a jenkik agyatlan maximalista közelítését. (Mondjuk ennek meg pont ellentmond az F-15 flotta újrahajtóművezetlensége.)

2. Fade

Fade Well-Known Member

Sztem USAFet annyira nem zavarja, hogy dupla gyakorisággal kell overhaul. Spare enginek miatt, nincs komoly kiesés.

Az LM javaslat tök érdekes és logikus. De meglepne USAF ráugrana. A hülye maximalizmus.

Az adventet amúgy juliusban tovább tolták. http://www.defenseworld.net/news/22887#.W6Aet-gzaiM
    Innen lassan ki kéne találniuk, hogy mibe is akarják belerakni.

arbalest likes this.
  3. wolfram

wolfram Well-Known Member

Mert vagy beleteszik a 30 éveset, vagy valamennyire továbbfejlesztik azt a 30 éveset és azt pakolják bele. Amennyiben meg akarják tartani a Raptor 1.8 Mach-os "szupercirkálását".

Már ki van találva. Talán beleteszik az F-35-be, majd valamikortól. De ami biztos, a "6. generációs" gépekbe már adaptív ciklusú hajómű megy. Azok meg ugye valamikor 2030-2040 között várhatóak.

4. arcas

arcas Well-Known Member

Lehet pont ezért tetszik nekem annyira :D:p

5. Roni

Roni Well-Known Member

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

7. dudi

dudi Well-Known Member

svajcibeka likes this.
  8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem ez az igazi hír. Az amerikai támadási miniszter elrendelte, hogy a négy fő támadó repülőgépnek a bevethetőségi arányát egy éven belül emeljék 80 %ra!
    Tessék példát venni a polgári repülőgépkarbantartásról. Dupla pénzből tízszer rosszabbul csinálják.

9. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor mekkora is volt múlt évben a bevethetőségi arány?

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Azt írta, 50% alatt.

11. molnibalage

12. jani22

jani22 Well-Known Member

Vannak itt is gondok.

fishbed likes this.
  13. Terminator

Terminator Well-Known Member

"Fox News journalist reports that fifth-generation F-22 Raptor fighters may have suffered because of the hurricane Michael in Florida.
    All the hangars at Tyndall airbase were damaged and in many of them were these planes. In total, 50 F-22 were based at this airbase; evacuation was carried out before the hurricane. But according to statistics from the US Air Force, only about half of them were intact, that is, the other could suffer because of the elements."

jani22, fishbed and fip7 like this.
  14. jani22

jani22 Well-Known Member

fishbed likes this.
  15. Terminator

"De itt volt a bázisa 55 darab F–22-es vadászbombázóknak is, melyek közül 33 még a hurrikán előtt biztonságos helyre repült, de a maradék valószínűleg nem volt felszállóképes..."

33 gép az 55 gépből az 60 %. Akkor az adott pillanatban 40 % volt bevethetőség / repülőképesség?

jani22 likes this.
  16. Terminator

17. Terminator

""Four 43rd FS 'Hornets' F-22As ('TY') were left behind to ride out the hurricane", as reported by someone of the squadron. “One of them was scheduled to leave but ground aborted after an issue prior to taxi. The other three were jets that couldn't be spun up in time to fly.” Two had been cannibalized for parts, he said, and the other had issues that couldn't be fixed. They were in hangars that they are usually put in according to hurricane plans.”

18. molnibalage

???

A táblázatban nincs a gépek átlagéletkora.

19. Terminator

Akkor félreértek valamit... hogy kell értelmezni a sárga táblázat "Average Age" oszlopát? A táblázat felett azt írják hogy "The average age and MCR of primary aircraft..."

Ja ott van hogy 2015-ös az MCR érték a táblázatban. Így hirtelen, fejben számolva, így sem jön ki az átlagos 6év.

20. molnibalage

Ja, tényleg én csak kéket láttam az idézetben.
    Ez alapján tényleg hülyeség.
    http://www.f-16.net/aircraft-database/F-22/serials-and-inventory/

Ezen oldal megosztása