Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Az istenek neve másodlagos. Minősége, szerepe ami fontos, az évezredeken( évtízezredeken) keresztül ,,öröklődhet" , adhatja át lényegét egy másik istennek aki igazából ugyan ő. A mezopotámiai (sumér) istenek is tovább ,,éltek" a birodalmak bukása után.
A népekkel együtt az isteneik is vándorolnak földranzilag is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Az istenek neve másodlagos. Minősége, szerepe ami fontos, az évezredeken( évtízezredeken) keresztül ,,öröklődhet" , adhatja át lényegét egy másik istennek aki igazából ugyan ő. A mezopotámiai (sumér) istenek is tovább ,,éltek" a birodalmak bukása után.
A népekkel együtt az isteneik is vándorolnak földranzilag is.



Inkább ugyanazt az Istent,más földrészeken,más kultúrában,más néven nevezték.
Ill jöttünk le több civilizációba,több korban is,más genetikai összetételű testbe, nincs nagy jelentősége a dns vizsgálatoknak,ill több 100 000 éve koptatjuk a planétát ,azokból az időkből már nincs dns.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Inkább ugyanazt az Istent,más földrészeken,más kultúrában,más néven nevezték.
Ill jöttünk le több civilizációba,több korban is,más genetikai összetételű testbe, nincs nagy jelentősége a dns vizsgálatoknak,ill több 100 000 éve koptatjuk a planétát ,azokból az időkből már nincs dns.
Az első mondat tulajdonképpen az amit én írtam. A többit még próbálom értelmezni
(tegnap óta)
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 194
113
Nekem az őshaza(hazák), ősők keresésével van egy nagy problémám. Ha nézem a honfoglalókat, ,,Árpád népének" leleteit van egy ill. két nagyon szembetűnő dolog. Azok a leletek amiknek a felülete is szépen megmaradt az a nemesfém, illetve a csont tárgyak. Valamint a cserép de az most nem érdekes. Szóval minden ilyen tárgyon ahol van 5 cm. szabad terület ott egyetlen díszítő motívum van. Ez pedig a magas szinten ábrázolt, mindenki által ismert palmetta. Jelentésébe most nem mennék bele mert pontosan nem ismerjük, feltevéseink vannak csak. Más minta gyakorlatilag NINCS. Csészén, tányéron, fegyveren(Attila kard), stb csaknez van. Olyan mintha mást tilos lenne ábrázolni. Nagyon fontos jelkép lehetett. Valószínű ruháikat is ezzel díszíthették (László Gyula szerint). Ahol van terület ábrázolni valamit ott csak ezt találjuk meg, mást nem. Más szkíta, hun népek ábrázolás mintái sem jelennek meg náluk. Csak a palmetta. Ha nagyon ritkán ábrázolnak mást is pld. lovat(talán egy van) az is stilizált és (fontos!l palmettából jön létre vagy abban oldódik fel.Ember ábrázolásuk egyetlen egy sincs. Valószínű az sem véletlen. Még véletlenül sem. Ezek a szabályok ,,törvényszerűeknek" tünnek. Még a ,,testvér" népek művészetétől is elkülönül a honfoglalók képvilága.
Szerintem amíg nem találnak ilyen szintű palmetta bőséget, ennyi ábrázolást valahol a sztyeppén addíg nem találtuk meg a honfoglalókat.
Vagy a feltételezett elődöknél valami óriási változásnak (valószínű szakrális) kellett történnie, hogy ennyire megváltozott a képi világuk.
Egy-egy palmetta szerűség feltűnik a sztyeppén de megközelítőleg sem akkora mennyiségben és olyan csodállatos kidolgozással mint náluk(pld.tarsolyok).
Szerintetek?
A paletta egy világmodell.

A palmetta alap mintája a bika rejtett ábrázolása,ősi istenünk Baál jele,mindig a földön áll a bike,szarvai között a nap.
Jelentése az,hogy a fény,a tudat,levetül,megnyilvánul itt lent a 4 elem világában,a földön.
A nap a fényt szimbolizálja,az agyon keresztül, a bika 4 lábán a földbe.
A vadszamár szarvai között nincs nap,tehát ő nem a fényt hozza a földre ,csak össze hasonlítás képen
A bika sosem Nap szimbólum, éppen a fején hordja a jelképét, a Holdsarlót. Nem véletlen, a Mithrasz-kultuszban a legyőzése a Nap-Mithrasz által.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 394
113
Ebben a cikkben mindenki megtalálhatja amit szeretne: :D

"A leszármazási viszonyok vizsgálata azt mutatja, hogy a honfoglaló elit jelentős része legközelebbi nyelvrokonainkkal a manysikkal (vogulok), a szamojéd nyelvű nganaszanokkal, szelkupokkal és enyecekkel közös ősökre vezethető vissza, és ezek közül legutoljára a manysiktól válhattak külön."

"A HONALAPÍTÓ MAGYAR ELIT JELENTŐS RÉSZÉBŐL TELJESEN HIÁNYZOTT A "PROTOUGOR" ÖRÖKSÉG, HELYETTE ŐK HUN VAGY AVAR LESZÁRMAZOTTNAK MUTATKOZTAK, KÜLÖNBÖZŐ MÉRTÉKŰ IRÁNI (ALÁN) ÉS HELYBELI KEVEREDÉSSEL."
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szíriusz (már a csillag voltán is) kiesett
Ez természetesen nem fedi a valóságot. Hosszas kutatás után szakértői munkacsoportunk számos eshetőséget megvizsgálva bebizonyította, hogy a Magyarok igen is a Szíriusz csillagáról érkeztek. Ezt támasztják alá olyan ősi mondásaink is, mint pl. a tűzről pattant. Vagy a hiedelmeinkben élő napba öltözött... vagy a Napban megjelenő anyakép (vö. csíksomlyói-búcsú). Vagy meséinkben a parazsat evő táltos ló.
De további nyelvemlékek is vannak. Ugye nem kell magyarázni, hogy az -usz az csak az antik világ toldaléka. Így ha ezt levonjuk, akkor sokkal tisztább képet kapunk. Például táj- és településneveinkben is fellelhető mint pl.: Szírimség -Szerémség, Ópusztaszír-ópusztaszer stb.
A Szíruszról elköltözés oka még nem tisztázott, de valószínűleg a helyi tényezők változása lehetett az oka, ennek egyértelmű magyarázata a szirszar kifejezés, vagy a szír-sír szómódosulás is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nézzünk egy vallást: Budhizmus:

A buddhizmus a történelmi Buddha, Gautama Sziddhártától ered, aki körülbelül i. e. 563483 között élt, a sákja vagy szkíta nemzetség harcos kasztjához tartozó uralkodó család fiaként.

800px-BuddhaStThailand.jpg
Nemazé', de berakhattál volna valami tisztességesebb Buddha ábrázolást is:
Standing_Bodhisattva_Gandhara_Musee_Guimet.jpg
main-image
VajraMudra.JPG
8c32db739513fd688bfb561312a5a131--buddha-sculpture-buddha-buddha.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 777
93
Ki a lóf@sz tud így ülni órákat...?
Senki. És bizonyos esetekben veszélyes is:
https://index.hu/sport/2012/03/29/lotuszulesben_elzsibbadt_a_laba_amputaltak/

Én 1x a saját karomon aludtam el és valamiért felébredtem csak épp a jobb kezem nem tudtam mozgatni, olyan érzés volt, mintha valamit vonszoltam volna. A bal kezemmel ráncigáltam, ráztam a béna jobbot a vak sötétben (vicces látvány lehetett), az meg csapódott jobbra-balra élettelenel. Egy igazi örökkévalóságnak tűnt mire visszatért az élet a karomba (gondolom 10-20 másodperc lehetett a valóságban). Mindenesetre rendesen beszartam pár másodpercig. :D
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: eszena and Pogány

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 777
93
Ebben a cikkben mindenki megtalálhatja amit szeretne: :D

"A leszármazási viszonyok vizsgálata azt mutatja, hogy a honfoglaló elit jelentős része legközelebbi nyelvrokonainkkal a manysikkal (vogulok), a szamojéd nyelvű nganaszanokkal, szelkupokkal és enyecekkel közös ősökre vezethető vissza, és ezek közül legutoljára a manysiktól válhattak külön."

"A HONALAPÍTÓ MAGYAR ELIT JELENTŐS RÉSZÉBŐL TELJESEN HIÁNYZOTT A "PROTOUGOR" ÖRÖKSÉG, HELYETTE ŐK HUN VAGY AVAR LESZÁRMAZOTTNAK MUTATKOZTAK, KÜLÖNBÖZŐ MÉRTÉKŰ IRÁNI (ALÁN) ÉS HELYBELI KEVEREDÉSSEL."
Háát, azért rendesen kell szerkesztgetni az eddigi őshaza térképeket, ha jól emlékszem. :rolleyes: Persze mindent meg lehet magyarázni! :oops:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
A paletta egy világmodell.

A bika sosem Nap szimbólum, éppen a fején hordja a jelképét, a Holdsarlót. Nem véletlen, a Mithrasz-kultuszban a legyőzése a Nap-Mithrasz által.




Amelyiknek nap van a szarvai között, arról írtam.
A többi bika nyárson,vörösborral,semmi közünk hozzá.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Ez természetesen nem fedi a valóságot. Hosszas kutatás után szakértői munkacsoportunk számos eshetőséget megvizsgálva bebizonyította, hogy a Magyarok igen is a Szíriusz csillagáról érkeztek. Ezt támasztják alá olyan ősi mondásaink is, mint pl. a tűzről pattant. Vagy a hiedelmeinkben élő napba öltözött... vagy a Napban megjelenő anyakép (vö. csíksomlyói-búcsú). Vagy meséinkben a parazsat evő táltos ló.
De további nyelvemlékek is vannak. Ugye nem kell magyarázni, hogy az -usz az csak az antik világ toldaléka. Így ha ezt levonjuk, akkor sokkal tisztább képet kapunk. Például táj- és településneveinkben is fellelhető mint pl.: Szírimség -Szerémség, Ópusztaszír-ópusztaszer stb.
A Szíruszról elköltözés oka még nem tisztázott, de valószínűleg a helyi tényezők változása lehetett az oka, ennek egyértelmű magyarázata a szirszar kifejezés, vagy a szír-sír szómódosulás is.




A Szíriuszról jöttünk,de nem járművel,és nem is fizikai testben,azért jöttünk el mert lefutottuk a kört amit oda terveztünk.
Egy ilyen karikának érünk a végére itt is éppen.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Senki. És bizonyos esetekben veszélyes is:
https://index.hu/sport/2012/03/29/lotuszulesben_elzsibbadt_a_laba_amputaltak/

Én 1x a saját karomon aludtam el és valamiért felébredtem csak épp a jobb kezem nem tudtam mozgatni, olyan érzés volt, mintha valamit vonszoltam volna. A bal kezemmel ráncigáltam, ráztam a béna jobbot a vak sötétben (vicces látvány lehetett), az meg csapódott jobbra-balra élettelenel. Egy igazi örökkévalóságnak tűnt mire visszatért az élet a karomba (gondolom 10-20 másodperc lehetett a valóságban). Mindenesetre rendesen beszartam pár másodpercig. :D
Átéltem pont ugyanigy én is.
 
  • Tetszik
Reactions: hózentróger

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 394
113
Háát, azért rendesen kell szerkesztgetni az eddigi őshaza térképeket, ha jól emlékszem. :rolleyes: Persze mindent meg lehet magyarázni! :oops:
Már nagyon régen tudjuk, hogy a honfoglalók nem egy homogén csoport voltak. Ezt az antropológusok a csontok vizsgálatából már korábban is látták. Most csak pontosabban meg tudják határozni, hogy az egyes csoportok honnan származnak.

Szerintem azért is kötöttek vérszerződést, mert nem voltak vérrokonok. :)
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 777
93
Már nagyon régen tudjuk, hogy a honfoglalók nem egy homogén csoport voltak. Ezt az antropológusok a csontok vizsgálatából már korábban is látták. Most csak pontosabban meg tudják határozni, hogy az egyes csoportok honnan származnak.

Szerintem azért is kötöttek vérszerződést, mert nem voltak vérrokonok. :)
Világos, de valamiért mégis magyarul beszélünk! Még mindig nem világos számomra, hogy miért is.

"A legnagyobb felbontású genommodellek arra utalnak, hogy valóban létezhetett egy "protougor" népesség, amely a késő bronzkori Mezhovskaya kultúra népességének és a nganasanok őseinek keveredésével jött létre valahol az Ural és az Altáj közötti erdős sztyeppe zónában, akik a vaskorban az ázsiai szkíták egyik csoportját alkothatták."

"A vaskorban a manysik és a honfoglalók ősei különváltak, és utóbbiak Kr.e. 643-431 között komoly mértékben keveredtek a korai szarmatákkal. Ezt Kr.u. 217-315 között egy második keveredés követte az ázsiai hunok utódaival, az európai hunok elődeivel, melynek időpontja az európai hun kort közvetlenül megelőző időszaknak felel meg."

Szarmaták kurvára nem voltak ugorok tudtommal. Aztán még egy keveredés és eltelt 1000 év. Mégis magyarul beszélnek?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 081
113
Ez természetesen nem fedi a valóságot. Hosszas kutatás után szakértői munkacsoportunk számos eshetőséget megvizsgálva bebizonyította, hogy a Magyarok igen is a Szíriusz csillagáról érkeztek. Ezt támasztják alá olyan ősi mondásaink is, mint pl. a tűzről pattant. Vagy a hiedelmeinkben élő napba öltözött... vagy a Napban megjelenő anyakép (vö. csíksomlyói-búcsú). Vagy meséinkben a parazsat evő táltos ló.
De további nyelvemlékek is vannak. Ugye nem kell magyarázni, hogy az -usz az csak az antik világ toldaléka. Így ha ezt levonjuk, akkor sokkal tisztább képet kapunk. Például táj- és településneveinkben is fellelhető mint pl.: Szírimség -Szerémség, Ópusztaszír-ópusztaszer stb.
A Szíruszról elköltözés oka még nem tisztázott, de valószínűleg a helyi tényezők változása lehetett az oka, ennek egyértelmű magyarázata a szirszar kifejezés, vagy a szír-sír szómódosulás is.
Facén van egy szkíta-hun-magyar ősiség csopi (20-ból 1 bejegyzés hasznos)...be ne írd oda is, mert a végén kitiltanak a válaszom miatt :) Na ott néha jót kuncogok, amikor a nyugdíja szövőnő, archeologust játszik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány