Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 081
113
Annyira vicces, amikor minták számát kéri valaki számon! A hun kor leleteit gondosan bekeverték indogermánként, szlávként kezelték mint az avart és a magyart.
Engem az bosszant, h amit magyarság kapcsán több fronton igazolunk (forrásanalízis, nyelvészet, népművészet, genetika, hagyomány, stb.) és elvárják a legapróbb hiátus áthidalását is, azt saját téziseiknél rekurzívan "bizonyítják". A Franciák a trójaiak, mert csak :) Angolok meg szkíták+angolszászok. :)
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
A koreaiak is szkíta/hun utódnépnek tartják magukat.
Az északiak, vagy a déliek? ;) :cool: Bocs, csak huncutkodtam! :D

- Köszi a Kogurjo hun múltja linket: Itt lehet látni milyen belviszályok dúltak akkoriban Kína területén.

- Na de jogos az észrevétel mivel a vallást is be kellene venni a világnézetbe! Talán.
Mivel Kínában fejlődött ki a legtöbb vallási irányzat. S mivel ugye tudjuk hogy egy társadalmon megszerzett gazdasági hatalmát nehéz csak gazdaságilag megtartani. Így egyértelmű hogy ki kell alakítani egy saját vallási,- politikai hatalmat is! Ezt lehet látni az ősi Kínában. Sok a háború - sok a vallási irányzat, nézet.
- Ezeknek a vallási irányoknak az idővonalát is érdemes volna ráhelyezni a térségre.
- Mivel tudjuk hogy a vallási ideológiák is szültek háborúkat, s nem is keveset.
- Ezek a háborúk pedig népmozgásokat okoztak, hoztak létre.

Nézzünk egy vallást: Budhizmus:
788px-A_buddhizmus_elterjed%C3%A9se_%C3%81zsi%C3%A1ban.png

A buddhizmus a történelmi Buddha, Gautama Sziddhártától ered, aki körülbelül i. e. 563483 között élt, a sákja vagy szkíta nemzetség harcos kasztjához tartozó uralkodó család fiaként.

800px-BuddhaStThailand.jpg

- Na de a budhizmus mint vallás az indiai földrészre jellemző! Vagyis akkor kellet a skítáknak egy indiai ágának is lenni, mint népcsoport, vagy ugye behódóltatták őket s egy uralkodói réteget ültettek rájuk.
S ekkor kellet egy egységes ideológiát is kitalálni.
- Páli Budhizmus: A budhizmusból ránk maradt szöveg a páli szövegek, amit a pálosok rendje őrzött. Kis hazánkban is volt pálos rend, ameddig ugye a kereszténység ki nem űzte őket.
- Mitörtént? Elvesztek a régi múlt ereklyéi, Pálos leírások, emlékek, feljegyzések! Száműzték a honból. Ezért nem lehet találni semmit a múltból - ezen a vonalon -.
- A Théraváda budhizmus jelképe az oroszlán!
800px-Ashoka_Pillar_Vaishali.png

- Lehet gyönyörködni egész Ázsián keresztül európáig a homlokzatokon, ajtóknál elhelyezett ezen típusú oroszlánokban! Ami ugye mutatja a gazda, tulajdonos kilétét már messziről.
- Figyeljük meg az oroszlán lábát! Mit látunk, a 4db ujját körmét, ugye ami elriasztja a betolakodókat. (Azaz veszélyes a gazda, ha nem ismerem). Nézzünk egy képet.
- Ez a Damaskuszi citadella tornyai. Látjuk az oroszlán körmöket. Így lehet látni kihez tartozik a vár.

syrie%2B31.jpg

Fent mint oroszlánok harcolnak a katonák, hirdetik az oroszlán körmök.
aleppo_citadel_22847.jpg

Ez pedig az Aleppo vára, szintén a hatalmas oroszlán körmökkel. A hídon lehet látni az embereket s lehet a méreteket tippelni. :rolleyes: :eek:
- Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy több minden okozhat csoportos kirajzást egy térségből. Illetve számolni kellene talán a délebben fekvő Indiával is, lehet télire lehajtották az "É" indiai legelőkre az állatokat. (Ez csak egy gondolat).
- Nézzük meg zászlónkat is: Piros, fehér, zöld. (Piros a magyarok lova, fehér a hun s marhacsorda, zöld az "É" indiai legelő ahová télire hajtják az állatokat.
- Ne harapjatok meg, csak ötlet, gondolatok, tippek. Van még bőven. ;)
Kis apró lépésekkel tudunk előre haladni, mindent elő kell vennünk hogy minél jobban körbe tudjuk határolni, behatárolni az eseményeket.


- Nagyon jó volna egy számítógépes történelem program. Olyanra gondolok mint a goole térkép, csak a jobb oldalon lenne egy görgethető idősáv. Amit én tudok beállítani. A térképen pedig az idő beállításával görgethetné az emberke az eseményeket. Kitudna nagyítani egy területet, ott mi történt abban az időszakban, napon. Mint egy képes történelem atlaszra gondoltam. Rákattintva a témára lehetne olvasni róla, vagy videó, animáció működne. Valami hasonló kezdeményezést már láttam, találkoztam vele, csak az CD-n volt.
- Így lehetne látni a történelem prückös helyzeteit, dilemmáit. Természetesen történészek vitatnák a történelmi helyzeteket, ám nem lenne olyan hogy egyik történész így írja le az eseményt a másik meg úgy. Mindenki a saját szájíze szerint. S ellehetne kezdeni belepötyögni az őskortól kezdődően a föld összes történelmi mozzanatát. Sok mindent lehetne látni vizuálisan hogy mi történik a föld másik oldalán pont abban az időpontban, időszakaszban.
(Ez is csak egy ötlet). Egy jó programozó biztos megtudná oldani. Egy vizsgamunkába, Pl.
A történész fiatalok meg pötyögnék bele az eseményeket. :cool: :hadonaszos:
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Amúgy abban igazat adok neki,hogy túl van lihegve a kérdés hiszen sok olyan történelmi szereplő van a magyar történelemben aki nem magyarként született aztán magyarra vált.
- Na de ezek a személyek - felvilágosult - személyek voltak, azaz tudták mit-miért végeznek!
Azaz volt önálló tudatuk, az a nem mindegy ha valakinek megmondják mit csináljon s vakon elvégzi!
Ugorj a kútba!
- A felvilágosultak a társadalomért tevékenykednek, nem az anyagi kis saját haszonért!
Ezért megbecsülés s tisztelet illeti őket, ha a magyarok érdekében teszik akkor a magyarok tiszteletét is megérdemli. Bármilyen népcsoporthoz is tartozzon.
- Genetikailag lehet hogy nem a Magyar-Hun vonalat viszi, ám szellemiségében, tudatos gondolkodásában a magyar társadalomért ténykedik.
Tehát voltak nagy állatartó lovas nomád életmódot folytató hunok és voltak városban élő városokat irányító hunok is...
- Szerintem teljesen igazad van, mivel egy társadalmi forma is kialakulóban lehetett. Mivel látták a mellettük lévő kínai mintát is. Ők se voltak vakok! Nálunk is meglehetett a rétegződési forma. Ugye csak másképpen hívták őket, nem papíron jegyzetelgettek hanem pl botba vésték az állatállomány mennyiségét. A juhásznak, kondásnak, gulyásnak....stb megadták a jószág mennyiséget s kivitte a legelőkre az állatokat, a gazda pedig végezte az egyéb munkáját. Attól függően milyen rétegbe tartozott. Szerintem voltak városok is, amikor télire ugye behajtották egy védettebb helyre az állatokat. Kint a tajga pusztán nem éppen jó dolog telelni. :mad: Akármilyen edzett vagyok.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Két dolgot lehetne tenni szerintem; az egyik, hogy a "régi" iskola újraértékeli a kutatási eredményeit az új ismeretek tükrében, a másik, hogy a "modern" iskola kutatói belegondolnak, hogy újabb módszerek, kutatási eredmények fényében ők is lehetnek/lesznek majd "régi" iskolaként emlegetve.
- Értem én hogy azt a bizonyos vesszőt próbálod hajlítani, nem drasztikusan eltörni! Ez lehetséges is lehetett volna - ha - a régi iskola a kezdetek óta úgy áll a kérdéshez ahogy nem állt!
Az hogy a régi iskola vezetője-i drasztikus kifejezéseket használ nyílt fórumokon alpári hangnembe, bocsáss meg ez nem egy ilyen kvalifikáltságú emberhez méltó. Ha tévedett, akarva - akaratlanul, beismerte volna s az új irányvonal élére áll senki nem szólt volna semmit neki. Ember, tévedhet.
S ha az új iskola leletei nem igazolják az új irányt, akkor mondhatná kihúzva magát: - Én mondtam hogy a finnekkel vagyunk rokonok -. Ám nem előre alpári módon, drasztikusan mindenkit elküldök!

- Most már utólag hajtogathatjuk azt a bizonyos pálcát, jobbra is - balra is, akkor is el fog az törni!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
- Na de ezek a személyek - felvilágosult - személyek voltak, azaz tudták mit-miért végeznek!
Azaz volt önálló tudatuk, az a nem mindegy ha valakinek megmondják mit csináljon s vakon elvégzi!
Ugorj a kútba!
- A felvilágosultak a társadalomért tevékenykednek, nem az anyagi kis saját haszonért!
Ezért megbecsülés s tisztelet illeti őket, ha a magyarok érdekében teszik akkor a magyarok tiszteletét is megérdemli. Bármilyen népcsoporthoz is tartozzon.
- Genetikailag lehet hogy nem a Magyar-Hun vonalat viszi, ám szellemiségében, tudatos gondolkodásában a magyar társadalomért ténykedik.

- Szerintem teljesen igazad van, mivel egy társadalmi forma is kialakulóban lehetett. Mivel látták a mellettük lévő kínai mintát is. Ők se voltak vakok! Nálunk is meglehetett a rétegződési forma. Ugye csak másképpen hívták őket, nem papíron jegyzetelgettek hanem pl botba vésték az állatállomány mennyiségét. A juhásznak, kondásnak, gulyásnak....stb megadták a jószág mennyiséget s kivitte a legelőkre az állatokat, a gazda pedig végezte az egyéb munkáját. Attól függően milyen rétegbe tartozott. Szerintem voltak városok is, amikor télire ugye behajtották egy védettebb helyre az állatokat. Kint a tajga pusztán nem éppen jó dolog telelni. :mad: Akármilyen edzett vagyok.
Majdnem jó csak ott tévedsz, hogy valamiféle alsóbbrendű előemberként látod a sztyeppei népeket, aztán csak belefut legkésőbb Grandpierre-t hallgatva az ember, hogy legnagyobb kínai uralkodót a hunok közül hívtak magukhoz, hogy tanítsa őket, vagy éppeg, hogy a kínai légijáratokon nincs első osztály nevű kepződmény mert a magasztos hunok osztályának hívják. Hmm
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Majdnem jó csak ott tévedsz, hogy valamiféle alsóbbrendű előemberként látod a sztyeppei népeket.
Na de miért vontad össze a két választ? A kettő egész másról szól, nem értelek.

- Miért nézném a hunokat előemberként? o_O Akik már lovat, marhát tenyésztenek azok már nem előemberek! Ugye? Akik csizmában lovon ülnek, harcolnak íjjal, vas kardal azok nem előemberek! Ugye?
Nem akarom folytatni, nincs értelme a vitának, csak nem értettél meg.

- Ja, ha a látták a kínai mintára gondoltál. Persze hogy látták s jobbat alkottak, mindenfele jártak s gondolod nem figyeltek mindent meg? Amerre jártak figyelték a társadalmi rétegződést egyéb dolgokat. Milyen erős az ott talált társadalom. S nemigen vetettek papírra semmit.
- Nem akartam hosszúra nyújtani. Gondoltam egy "pogány" megérti! ;)
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Nekem az őshaza(hazák), ősők keresésével van egy nagy problémám. Ha nézem a honfoglalókat, ,,Árpád népének" leleteit van egy ill. két nagyon szembetűnő dolog. Azok a leletek amiknek a felülete is szépen megmaradt az a nemesfém, illetve a csont tárgyak. Valamint a cserép de az most nem érdekes. Szóval minden ilyen tárgyon ahol van 5 cm. szabad terület ott egyetlen díszítő motívum van. Ez pedig a magas szinten ábrázolt, mindenki által ismert palmetta. Jelentésébe most nem mennék bele mert pontosan nem ismerjük, feltevéseink vannak csak. Más minta gyakorlatilag NINCS. Csészén, tányéron, fegyveren(Attila kard), stb csaknez van. Olyan mintha mást tilos lenne ábrázolni. Nagyon fontos jelkép lehetett. Valószínű ruháikat is ezzel díszíthették (László Gyula szerint). Ahol van terület ábrázolni valamit ott csak ezt találjuk meg, mást nem. Más szkíta, hun népek ábrázolás mintái sem jelennek meg náluk. Csak a palmetta. Ha nagyon ritkán ábrázolnak mást is pld. lovat(talán egy van) az is stilizált és (fontos!l palmettából jön létre vagy abban oldódik fel.Ember ábrázolásuk egyetlen egy sincs. Valószínű az sem véletlen. Még véletlenül sem. Ezek a szabályok ,,törvényszerűeknek" tünnek. Még a ,,testvér" népek művészetétől is elkülönül a honfoglalók képvilága.
Szerintem amíg nem találnak ilyen szintű palmetta bőséget, ennyi ábrázolást valahol a sztyeppén addíg nem találtuk meg a honfoglalókat.
Vagy a feltételezett elődöknél valami óriási változásnak (valószínű szakrális) kellett történnie, hogy ennyire megváltozott a képi világuk.
Egy-egy palmetta szerűség feltűnik a sztyeppén de megközelítőleg sem akkora mennyiségben és olyan csodállatos kidolgozással mint náluk(pld.tarsolyok).
Szerintetek?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Nekem az őshaza(hazák), ősők keresésével van egy nagy problémám. Ha nézem a honfoglalókat, ,,Árpád népének" leleteit van egy ill. két nagyon szembetűnő dolog. Azok a leletek amiknek a felülete is szépen megmaradt az a nemesfém, illetve a csont tárgyak. Valamint a cserép de az most nem érdekes. Szóval minden ilyen tárgyon ahol van 5 cm. szabad terület ott egyetlen díszítő motívum van. Ez pedig a magas szinten ábrázolt, mindenki által ismert palmetta. Jelentésébe most nem mennék bele mert pontosan nem ismerjük, feltevéseink vannak csak. Más minta gyakorlatilag NINCS. Csészén, tányéron, fegyveren(Attila kard), stb csaknez van. Olyan mintha mást tilos lenne ábrázolni. Nagyon fontos jelkép lehetett. Valószínű ruháikat is ezzel díszíthették (László Gyula szerint). Ahol van terület ábrázolni valamit ott csak ezt találjuk meg, mást nem. Más szkíta, hun népek ábrázolás mintái sem jelennek meg náluk. Csak a palmetta. Ha nagyon ritkán ábrázolnak mást is pld. lovat(talán egy van) az is stilizált és (fontos!l palmettából jön létre vagy abban oldódik fel.Ember ábrázolásuk egyetlen egy sincs. Valószínű az sem véletlen. Még véletlenül sem. Ezek a szabályok ,,törvényszerűeknek" tünnek. Még a ,,testvér" népek művészetétől is elkülönül a honfoglalók képvilága.
Szerintem amíg nem találnak ilyen szintű palmetta bőséget, ennyi ábrázolást valahol a sztyeppén addíg nem találtuk meg a honfoglalókat.
Vagy a feltételezett elődöknél valami óriási változásnak (valószínű szakrális) kellett történnie, hogy ennyire megváltozott a képi világuk.
Egy-egy palmetta szerűség feltűnik a sztyeppén de megközelítőleg sem akkora mennyiségben és olyan csodállatos kidolgozással mint náluk(pld.tarsolyok).
Szerintetek?
Na de miért vontad össze a két választ? A kettő egész másról szól, nem értelek.

- Miért nézném a hunokat előemberként? o_O Akik már lovat, marhát tenyésztenek azok már nem előemberek! Ugye? Akik csizmában lovon ülnek, harcolnak íjjal, vas kardal azok nem előemberek! Ugye?
Nem akarom folytatni, nincs értelme a vitának, csak nem értettél meg.

- Ja, ha a látták a kínai mintára gondoltál. Persze hogy látták s jobbat alkottak, mindenfele jártak s gondolod nem figyeltek mindent meg? Amerre jártak figyelték a társadalmi rétegződést egyéb dolgokat. Milyen erős az ott talált társadalom. S nemigen vetettek papírra semmit.
- Nem akartam hosszúra nyújtani. Gondoltam egy "pogány" megérti! ;)
Csak arra próbáltam utalni, hogy sok dolog ment ám a nagy civilizációként ismert birodalmak tudástárába a sztyeppe népeitől, nem igazán kellett azoknak ellesni a megtetsző dolgokat.
 
  • Tetszik
Reactions: eszena

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Ezt nem nehéz megérteni... hogy a finnugorizmus egy magyarokkal ellenséges kulturális hadjárat eredménye amit azóta is az mta "nyugatos" történelem hamisítói, Ungváriai tartanak életben és gátolnak meg minden érdemi kutatást.
Kedves L.O.Banékony Amazonunk egyetértek veled. Ám próbáljunk meg logikusan gondolkozni.

- Előre bocsájtom hogy nem értek egyet a Finn rokoni kapcsolattal. -"De"-

Nézzük meg az Avarok, vagyis Zsuan-Zsuanok hol voltak anno letelepedve. A mongol birodalomtól É-keletre.
Egy térkép: A folyók lesznek a lényegesek.
Wiertz_Physical_SiberianRivers_All-Rivers.jpg

Ezen a térképen a Stanovoye Highlands, ill. a Stadonoy range területek. Vagyis egy bajkál felfőld s egy kereskedelmi munkát végző terület. Mire akarok rámutatni?

- Arra hogy az É-i skandináv népek is szerettek volna kereskedni a Kínaiakkal, azaz ők is szerettek volna a hölgyeiknek selymeket venni. Illetve egyéb keleti árukat. Ha megfigyeljük a lehetőségeiket, valamelyik irányból meg kellet kerülni a kontinenseket. D-felé nagyon hosszú az út, a fókabőr hajóikkal. Marad az É-i irány. Azaz tavasszal elindultak a jég kiolvadásakor átjárót keresni Kína felé. (Ezt jó pár filmen is bemutatták.) Na de ott vannak a nagy Orosz folyók, amelyek átszelik, biztosítják a legeltetett állatoknak az ivóvizet. Amelyek pont azon a hegyes, dombos sávon kezdődnek ahol a hunok mozognak. Ezek lesznek a hajósztrádák.
Ezek a folyók a Léna, a Yenisei s az Ob. A Léna s a Yenisei->Angara folyók a Bajkál tóból indúlnak.
Vagyis a Skandináv népek kereskedői a Baikal tóig hajóval eljuthattak, s ott felbéreltek szállító lovasokat a további áruszállításra. Így lehet látni egy igen érdekes árucsere irányokat a skandináviai népeknek, (nem csak a Finneknek). Azaz az É-i népek kereskedése megindulhatott a kelettel. -Szerintem ezt ismerték fel az Avarok s léptek rá a lehetőségekre, s kereskedelmi vámokat, kapukat hozhattak létre. Esetleg védelmet biztosítottak a kereskedők számára. Ami a Mongolok csőrét piszkálhatta. Ez lehet esetleg egy ok az Avarok (Zsuan-zsuanok) elüldözésének a Baikál tó környékéről.
- Ekkor költözhetnek át az Ural keleti részére, az Ob, Itrysh, Tobol területére. S ugyan azt a kereskedést s kereskedő őrzést végezhették. Ezáltal az Ob mentén a Khanty-Mansiysk népcsoportot feljebb tolták É-i irányba. Feljebb küldték őket a folyók összefolyásához mint vámszedőket s irányítókat, ki hova szeretne ladikolni, kivel óhajt kereskedni s úgy küldték a megfelelő folyóra. Itt kialakulhatott egy kereskedelmi nyelvcsere de csak ugye kereskedelmi! Ami nem azt jelenti hogy teljes átalakulás vagy beolvadás!
- Ebben értek veled egyet! Ám az a kétszáz szó ami a kereskedelemhez kell esetleg az megmaradhatott a nyelvben. Pont úgy mint a mai nyelvünkben a német műszaki szavak, vagy az angol számítógépes szavak stb.
- Értettük, használtuk ám már lassan kikopóban van, mivel bejöttünk a kárpát medencébe.

Bocsáss meg ez csak egy gondolat, lehetőség az É-i népek egyes szavainak a beintegrálódására.
Ugyanakkor egy gondolat hogy miért kellett az Avaroknak olyan hirtelen onnan távozniuk.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Az altáj régióban lovas (Réti sas) vadász verseny. - Esetlegesen- Turul -.

Itt nézhető meg
+ egy lovas harc.
- 6.47-nél figyeld meg hogyan súg a sas a gazdájának! :cool: :D
- Ja, meg bemutatnak egy íjjal történő játékot - vagy versenyt is.
Természetesen van még jó pár sasvadászatos videó fenn.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93

Nem tudom, hogy ismered-e de kifejezetten jó. Nem fantáziál, tények mentén következtet. Ezt az egyet csak példának raktam fel, nagyon sok videója van fent.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Nekem az őshaza(hazák), ősők keresésével van egy nagy problémám. Ha nézem a honfoglalókat, ,,Árpád népének" leleteit van egy ill. két nagyon szembetűnő dolog. Azok a leletek amiknek a felülete is szépen megmaradt az a nemesfém, illetve a csont tárgyak. Valamint a cserép de az most nem érdekes. Szóval minden ilyen tárgyon ahol van 5 cm. szabad terület ott egyetlen díszítő motívum van. Ez pedig a magas szinten ábrázolt, mindenki által ismert palmetta. Jelentésébe most nem mennék bele mert pontosan nem ismerjük, feltevéseink vannak csak. Más minta gyakorlatilag NINCS. Csészén, tányéron, fegyveren(Attila kard), stb csaknez van. Olyan mintha mást tilos lenne ábrázolni. Nagyon fontos jelkép lehetett. Valószínű ruháikat is ezzel díszíthették (László Gyula szerint). Ahol van terület ábrázolni valamit ott csak ezt találjuk meg, mást nem. Más szkíta, hun népek ábrázolás mintái sem jelennek meg náluk. Csak a palmetta. Ha nagyon ritkán ábrázolnak mást is pld. lovat(talán egy van) az is stilizált és (fontos!l palmettából jön létre vagy abban oldódik fel.Ember ábrázolásuk egyetlen egy sincs. Valószínű az sem véletlen. Még véletlenül sem. Ezek a szabályok ,,törvényszerűeknek" tünnek. Még a ,,testvér" népek művészetétől is elkülönül a honfoglalók képvilága.
Szerintem amíg nem találnak ilyen szintű palmetta bőséget, ennyi ábrázolást valahol a sztyeppén addíg nem találtuk meg a honfoglalókat.
Vagy a feltételezett elődöknél valami óriási változásnak (valószínű szakrális) kellett történnie, hogy ennyire megváltozott a képi világuk.
Egy-egy palmetta szerűség feltűnik a sztyeppén de megközelítőleg sem akkora mennyiségben és olyan csodállatos kidolgozással mint náluk(pld.tarsolyok).
Szerintetek?

A palmetta alap mintája a bika rejtett ábrázolása,ősi istenünk Baál jele,mindig a földön áll a bike,szarvai között a nap.
Jelentése az,hogy a fény,a tudat,levetül,megnyilvánul itt lent a 4 elem világában,a földön.
A nap a fényt szimbolizálja,az agyon keresztül, a bika 4 lábán a földbe.
A vadszamár szarvai között nincs nap,tehát ő nem a fényt hozza a földre ,csak össze hasonlítás képpen.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
A magyarságeredet kutatásában az eddigi legjelentősebbnek számító tudományos szakcikket közöltek a Magyarságkutató Intézet Archeogenetikai Kutatóközpontjának és a Szegedi Tudományegyetem Genetikai Tanszékének kutatói az igen tekintélyes Current Biology szaklapban, amely itt érhető el. Alább folytatódik a közleményük.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/244200/
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 081
113
A magyarságeredet kutatásában az eddigi legjelentősebbnek számító tudományos szakcikket közöltek a Magyarságkutató Intézet Archeogenetikai Kutatóközpontjának és a Szegedi Tudományegyetem Genetikai Tanszékének kutatói az igen tekintélyes Current Biology szaklapban, amely itt érhető el. Alább folytatódik a közleményük.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/244200/
A publikáció linkje:
 
K

Kopi2000

Guest

A palmetta alap mintája a bika rejtett ábrázolása,ősi istenünk Baál jele,mindig a földön áll a bike,szarvai között a nap.
Jelentése az,hogy a fény,a tudat,levetül,megnyilvánul itt lent a 4 elem világában,a földön.
A nap a fényt szimbolizálja,az agyon keresztül, a bika 4 lábán a földbe.
A vadszamár szarvai között nincs nap,tehát ő nem a fényt hozza a földre ,csak össze hasonlítás képpen.
Azt ugye tudjatok, hogy Baal istent a Kozel Keleten ( Izrael, Sziria, Libanon teruleten) imadtak... Mi koze a magyarsagnak aehhez a foldrajzi regiohoz??? Valaszolok helyetted, semmi...
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby