Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ez ugyanaz a csapat, akik képtelenek voltak a tihanyi apátság kriptájából értékelhető mintát venni?
A Szent László hermában található csontmaradványból nem tudtak mintát venni. igen ugyanaz a csapat. Az MTA-as Mende Balázs féle antimagyar csapat
Torokkel az a baj, hogy a termeszettudomanyos renomejaval takarozik. Termeszettudoskent, ott koveti el a hibat, no nem artatlanul, amikor tarsadalomtudomanyi kerdesekben foglal allast. Termeszettudoskent, onnalloan nincs ebben kompetenciaja....
Baszki az összes archeogenetikával foglalkozó tudós csapat foglalkozik a nyelvvel és társadalomtudományi kérdésekkel, tudod próbálják kontextusba helyezni az eredményeiket. Szánalmas az ellenkezésed, a honfoglaló magyarok szkíta és hun származásával kapcsolatban, egyetlen motivációja eltagadni a magyar nemzet dicső származását. Tőről metszett magyarellenes képződmény vagy. Veled ellentétben TT képes volt revideálni az álláspontját, amikor olyan bizonyítékot talált amely cáfolta előzetes hipotézisét.
sz-rmaz-s-szerinti-megoszl-s.jpg
 
K

Kopi2000

Guest
A Szent László hermában található csontmaradványból nem tudtak mintát venni. igen ugyanaz a csapat. Az MTA-as Mende Balázs féle antimagyar csapat

Baszki az összes archeogenetikával foglalkozó tudós csapat foglalkozik a nyelvvel és társadalomtudományi kérdésekkel, tudod próbálják kontextusba helyezni az eredményeiket. Szánalmas az ellenkezésed, a honfoglaló magyarok szkíta és hun származásával kapcsolatban, egyetlen motivációja eltagadni a magyar nemzet dicső származását. Tőről metszett magyarellenes képződmény vagy. Veled ellentétben TT képes volt revideálni az álláspontját, amikor olyan bizonyítékot talált amely cáfolta előzetes hipotézisét.
sz-rmaz-s-szerinti-megoszl-s.jpg
Azt hittem ertelmesebb vagy annal, hogy a magyarellebes elt kijatsszad... Ez nagyon alpari, kirekeszto dolog, ami minde parbeszedet ellehetelenit es megadja egy al felsobbrenduseg hamis tudatat. De ez van...
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Azt hittem ertelmesebb vagy annal, hogy a magyarellebes elt kijatsszad... Ez nagyon alpari, kirekeszto dolog, ami minde parbeszedet ellehetelenit es megadja egy al felsobbrenduseg hamis tudatat. De ez van...
Milyen párbeszéd? Veled nincs párbeszéd, téged nem érdekelnek a tények és bizonyítékok. Csak ismételgeted a faszságot, amit már az MTA-s fősodor sem vall, mert kénytelen volt belátni, a korábbi álláspontja tarthatatlanságát.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 062
113
Lezárom a vitát: László Gyula professzor úr elmélete szerintem helyes (irányba tapogatózik), de még ő sem írta azt, hogy tévedhetetlen. A könyvekben, amelyeket ő szerkesztett, más elméletek is helyet kaptak: mindenki döntse el, szerinte melyik álláspont a helyes, táguljon a horizont.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 598
16 237
113
A Szent László hermában található csontmaradványból nem tudtak mintát venni. igen ugyanaz a csapat. Az MTA-as Mende Balázs féle antimagyar csapat

Baszki az összes archeogenetikával foglalkozó tudós csapat foglalkozik a nyelvvel és társadalomtudományi kérdésekkel, tudod próbálják kontextusba helyezni az eredményeiket. Szánalmas az ellenkezésed, a honfoglaló magyarok szkíta és hun származásával kapcsolatban, egyetlen motivációja eltagadni a magyar nemzet dicső származását. Tőről metszett magyarellenes képződmény vagy. Veled ellentétben TT képes volt revideálni az álláspontját, amikor olyan bizonyítékot talált amely cáfolta előzetes hipotézisét.
sz-rmaz-s-szerinti-megoszl-s.jpg
Tihanynál az volt, h nem sikerült a mintavétel. Neparáczki Endre felajánlotta, h segítenek. Kösz nem. Kérték az apátságot, h akkor -ha már úgyis ki van bontva a kripta- külön az MKI stáb vesz mintát. Nem...és visszatemettek. Na itt köszöntem volna meg (a fenntartó helyében) az MTA munkáját és küldtem volna el régésztechnikusnak mindet. Érdemes Rosta Szabolcs ásatásait is összevetni a korábbiakéval (1970 es években Limoges-ikonok, ezüstök, stb. ellopva/eladva...múzeumi raktárakból is).
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Lezárom a vitát: László Gyula professzor úr elmélete szerintem helyes (irányba tapogatózik), de még ő sem írta azt, hogy tévedhetetlen. A könyvekben, amelyeket ő szerkesztett, más elméletek is helyet kaptak: mindenki döntse el, szerinte melyik álláspont a helyes, táguljon a horizont.
Török Tibor is abba az irányba tapogatózik, mint László Gyula tette. A teljes genom vizsgálat eredményei láttán, módosított az elképzelésein. Sőt megtalálta az ugor eredetű honfoglaló prototípust. Ez a csoport előbb a korai szarmatákkal, majd később az ázsiai hunokkal keveredett. Kopi olvtárs szerint ez fantazmagória. TT álláspontja szerint a honfoglaló magyarok kevesebb, mint 10 százalékát tették ki a KM-i népességnek, ezért önmagukban kevesek lettek volna a helyi lakosság nyelvi asszimilációjához, ezért azt feltételezi, hogy ugor nyelvű csoportok(magyarajkú népesség) már érkezhetett a korábbi vándorlási hullámokkal(szarmaták, hunok, avarok)
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 005
7 183
113
Tihanynál az volt, h nem sikerült a mintavétel. Neparáczki Endre felajánlotta, h segítenek. Kösz nem. Kérték az apátságot, h akkor -ha már úgyis ki van bontva a kripta- külön az MKI stáb vesz mintát. Nem...és visszatemettek. Na itt köszöntem volna meg (a fenntartó helyében) az MTA munkáját és küldtem volna el régésztechnikusnak mindet. Érdemes Rosta Szabolcs ásatásait is összevetni a korábbiakéval (1970 es években Limoges-ikonok, ezüstök, stb. ellopva/eladva...múzeumi raktárakból is).
engem az lepett meg hogy ez nem az egyetlen ahol a katolikus egyház keresztbe tett az MKI-nek. A Hunyadi kutatás blokkolása a másik eset.(Mátraverebély)
 
K

Kopi2000

Guest
Milyen párbeszéd? Veled nincs párbeszéd, téged nem érdekelnek a tények és bizonyítékok. Csak ismételgeted a faszságot, amit már az MTA-s fősodor sem vall, mert kénytelen volt belátni, a korábbi álláspontja tarthatatlanságát.
Szerintem, ha elolasod az alábbi -MTA- kutatók cikkeit, látod, hogy nem prekoncepciókból építkeznek... (mint pld. a MI)

Pld. Türk Attila és Sudár Balázs interjúk



Ezzel ellentétben TT cikke, eléggé zavaros, mert túl sok olyan következtetést lát bele dolgokba, amik túlzóak, bár divatosak....

 
K

Kopi2000

Guest
A Szent László hermában található csontmaradványból nem tudtak mintát venni. igen ugyanaz a csapat. Az MTA-as Mende Balázs féle antimagyar csapat

Baszki az összes archeogenetikával foglalkozó tudós csapat foglalkozik a nyelvvel és társadalomtudományi kérdésekkel, tudod próbálják kontextusba helyezni az eredményeiket. Szánalmas az ellenkezésed, a honfoglaló magyarok szkíta és hun származásával kapcsolatban, egyetlen motivációja eltagadni a magyar nemzet dicső származását. Tőről metszett magyarellenes képződmény vagy. Veled ellentétben TT képes volt revideálni az álláspontját, amikor olyan bizonyítékot talált amely cáfolta előzetes hipotézisét.
sz-rmaz-s-szerinti-megoszl-s.jpg

Csak néhány problematikára való figyelem felhívás a MI működésével kapcsolatosan....


De, idézhetem a Hunyadiak azonosításával kapcsolatos problémákat is...

Elsőként a magas "szinvonalú" publikálással kapcsolatos problémákat...


Majd a vizsgálati eredmények bizonytalan, alátámasztatlan eredményeiről is teszek be cikket.. Ezeket is érdemes elolasni...

 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 598
16 237
113
engem az lepett meg hogy ez nem az egyetlen ahol a katolikus egyház keresztbe tett az MKI-nek. A Hunyadi kutatás blokkolása a másik eset.(Mátraverebély)
Hát igen...a békepapok és egykori növendékeik. Hol vannak ezek Ugrin érsektől vagy Tomoritól. Egy, mára visszavonult, püspök pontosan látta az itthoni folyamatot. Az utódja meg "véletlenül" van jóban az egyik volt mszp-s potentáttal. :(
 
K

Kopi2000

Guest
A teljesség igénye nélkül, a MI tevékenységével, túlzó eredmények interpretációjával kapcsolatos írások bemutatása...




 
K

Kopi2000

Guest
A teljes genom vizsgálatnál nincs mélyebb vizsgálat manapság. Lehet okoskodni, de a genetika nem nyelvészet, hanem egy egzakt tudomány. Az elő-magyarok genetikája teljesen hasonló mint a többi ázsiai szkíta csoporté. I.e. V-II. században egy erőteljes szarmata keveredés történt. A III-IV. században az előmagyarok részesei a Volgától keletre lezajló elhunosodás folyamatának, részesei a szarmata-hun kultúrkörnek, amely 375 után Európára terjesztette ki az uralmát.

Amúgy az én genetikámmal nincs semmi probléma, de a te leszármazásoddal kapcsolatban viszont nem vagyok ebben biztos
Valószínűleg a Te és az én genetikai állományom is belesimul a ma élő magyarok genetikai állományába, ami a köetkező cikkből ismerhető...

 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
444
1 467
93
Csak néhány problematikára való figyelem felhívás a MI működésével kapcsolatosan....


De, idézhetem a Hunyadiak azonosításával kapcsolatos problémákat is...

Elsőként a magas "szinvonalú" publikálással kapcsolatos problémákat...


Majd a vizsgálati eredmények bizonytalan, alátámasztatlan eredményeiről is teszek be cikket.. Ezeket is érdemes elolasni...


A magas "színvonalú" jelző először is Jordán Ferencnek jár ki, aki a 37-es Hirsch indexével, biológusként tudnia kell a Cell tudományos kiadóról ( az egyik legelismertebb ). Így annak egyik folyóiratát, ami méghozzá jó IFel rendelkezik ( 2.85 IF, Q1 - ha esetleg nem tudnád, benne van az adott terület legjobb folyóiratainak 25%-ban - ez magas színvonalnak számít) predátornak titulálni merő rosszindulat részéről. Az, hogy belekötünk a helyesírásban oké, még akár a folyóirat editorját is lehet ezért kritizálni, de nehogy már ettől legyen kevésbé tudományos.

A legnagyobb problémám ezzel az, hogy az ilyen sz*r alakok miatt, akik direkt félrevezetik a társadalmat ( mert nem mindenki fog utánajárna egyértelműen, sőt ), a tudományos világ társadalmi elfogadottsága is csökken/megkérdőjeleződik. Szóval az ilyen Jordán Ferenc kirohanások, habár egy-az-egyben tudomány-politikai kirohanások, nem, hogy segítenék, hanem tovább mélyítik az MTA(ELKH BTK) - MKI közti társadalmi megosztottságot is.

A válaszonline-ra nem reagálok (ahogy látom nagy kedvencük Jordán barátunk és amúgy is újságírói vélemény nem sokat számít (semmit) a tudomány világában. )

Szóval igen, eddig ott állunk, hogy az MKI nagyon fontos területeken hozott be lemaradásokat és ezeket színvonalas publikációkban közölte le ( de mint fent láthatjuk, sokszor ez sem elég ). Eddig a másik részről valahogy nem úgy haladnak a dolgok, ahogy az ember elképzelné ( talán van egy-két kivétel ), de legalább nagy kritikával illetik azokat akik a fontosabb dolgokkal is foglalkoznak.

Személyes véleményem az, hogy a két intézet bőven elférne egymás mellett, sőt, a különböző tudományos eredményeiket is ütköztethetik, így tudnánk a legközelebb kerülni az objektív valósághoz, de ez a mocskolkodások miatt mára szinte lehetetlennek tűnik....
 
K

Kopi2000

Guest
A magas "színvonalú" jelző először is Jordán Ferencnek jár ki, aki a 37-es Hirsch indexével, biológusként tudnia kell a Cell tudományos kiadóról ( az egyik legelismertebb ). Így annak egyik folyóiratát, ami méghozzá jó IFel rendelkezik ( 2.85 IF, Q1 - ha esetleg nem tudnád, benne van az adott terület legjobb folyóiratainak 25%-ban - ez magas színvonalnak számít) predátornak titulálni merő rosszindulat részéről. Az, hogy belekötünk a helyesírásban oké, még akár a folyóirat editorját is lehet ezért kritizálni, de nehogy már ettől legyen kevésbé tudományos.

A legnagyobb problémám ezzel az, hogy az ilyen sz*r alakok miatt, akik direkt félrevezetik a társadalmat ( mert nem mindenki fog utánajárna egyértelműen, sőt ), a tudományos világ társadalmi elfogadottsága is csökken/megkérdőjeleződik. Szóval az ilyen Jordán Ferenc kirohanások, habár egy-az-egyben tudomány-politikai kirohanások, nem, hogy segítenék, hanem tovább mélyítik az MTA(ELKH BTK) - MKI közti társadalmi megosztottságot is.

A válaszonline-ra nem reagálok (ahogy látom nagy kedvencük Jordán barátunk és amúgy is újságírói vélemény nem sokat számít (semmit) a tudomány világában. )

Szóval igen, eddig ott állunk, hogy az MKI nagyon fontos területeken hozott be lemaradásokat és ezeket színvonalas publikációkban közölte le ( de mint fent láthatjuk, sokszor ez sem elég ). Eddig a másik részről valahogy nem úgy haladnak a dolgok, ahogy az ember elképzelné ( talán van egy-két kivétel ), de legalább nagy kritikával illetik azokat akik a fontosabb dolgokkal is foglalkoznak.

Személyes véleményem az, hogy a két intézet bőven elférne egymás mellett, sőt, a különböző tudományos eredményeiket is ütköztethetik, így tudnánk a legközelebb kerülni az objektív valósághoz, de ez a mocskolkodások miatt mára szinte lehetetlennek tűnik....
Szerintem ül Jordán Ferenc féle kritika. Bevágok néhány lapot, a Heliyon igénybe vételéről, aztán döntsed el, hogy predátor lap-e vagy sem? Szerintem egyértelműen predátor lap, mivel pénzért -mármint, ha fizetsz érte- publikálhatsz benne.. Ma 2100 USD + adó a tarifa. Lásd alább..



 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Szerintem ül Jordán Ferenc féle kritika. Bevágok néhány lapot, a Heliyon igénybe vételéről, aztán döntsed el, hogy predátor lap-e vagy sem? Szerintem egyértelműen predátor lap, mivel pénzért -mármint, ha fizetsz érte- publikálhatsz benne.. Ma 2100 USD + adó a tarifa. Lásd alább..



minden egyes tudományos folyóirat pénzért publikálós ezen a szinten.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
444
1 467
93
Szerintem ül Jordán Ferenc féle kritika. Bevágok néhány lapot, a Heliyon igénybe vételéről, aztán döntsed el, hogy predátor lap-e vagy sem? Szerintem egyértelműen predátor lap, mivel pénzért -mármint, ha fizetsz érte- publikálhatsz benne.. Ma 2100 USD + adó a tarifa. Lásd alább..



Az, hogy fingod sincs, hogy mit jelent az open access vagy a predátor, arról nem én tehetek.

Útravalóúl csak annyit, hogy az egyik legmagasabb IF-el rendelkező lap 9500 euroért publikál neked nyílvánosan is elérhető cikket (Nature Methods - most akkor az is predátor? ) ( mert ugye alapból minden folyóirat nyilvános eléréséhez fizetni kellene, ezzel a pénzzel gyakorlatilag kiváltod azt az összeget amit ők keresnének a befizetéseken - CSAK befizetéssel nem publikálhatsz bennük, hanem ez egy opció amivel vagy élsz vagy nem ha átment az editorial reviewen, illetve a peer reviewokon és azt publikálásra érdemlegesnek találták )

Az előző hozzászólásban leírtam a tudomány-metrikákat melyeket a folyóiratok szempontjából használnak. Olyan nincs, hogy Q1-es folyóirat legyen és predátor.

Szóval nem, ez nem vélemény kérdése, hogy egy folyóirat minek minősül.
 
K

Kopi2000

Guest
Az, hogy fingod sincs, hogy mit jelent az open access vagy a predátor, arról nem én tehetek.

Útravalóúl csak annyit, hogy az egyik legmagasabb IF-el rendelkező lap 9500 euroért publikál neked nyílvánosan is elérhető cikket (Nature Methods - most akkor az is predátor? ) ( mert ugye alapból minden folyóirat nyilvános eléréséhez fizetni kellene, ezzel a pénzzel gyakorlatilag kiváltod azt az összeget amit ők keresnének a befizetéseken - CSAK befizetéssel nem publikálhatsz bennük, hanem ez egy opció amivel vagy élsz vagy nem ha átment az editorial reviewen, illetve a peer reviewokon és azt publikálásra érdemlegesnek találták )

Az előző hozzászólásban leírtam a tudomány-metrikákat melyeket a folyóiratok szempontjából használnak. Olyan nincs, hogy Q1-es folyóirat legyen és predátor.

Szóval nem, ez nem vélemény kérdése, hogy egy folyóirat minek minősül.
Nyilván nem értek ehhez a kérdéshez, de más kutatók véleményét is megkerestem ez ügyben a neten, szerintük nem túl erős lap annak ellenére, hogy nívós kiadó adja ki...

 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
744
1 424
93
Bár a hun-magyar és a magyar-szkíta rokonságot a Magyarságkutató próbálja Kigazolni, de amit csinálnak, az áltudományosság. A genetika természettudomány, míg a történelem társadalomtudomány. A genetika semmit sem mond népekről, politikai, társadalmi, kulturális kapcsolatokról. Kb. annyit tud, hogy "megfejti", ki kivel rokon... De ez nem jelenti azt, hogy a politikai képződménnyel kapcsolatosan is van rokonság, meg kontinuitás.. Csupán azt, ami nem meglepő, hogy egy időben, egy helyen tartózkodó népesség keveredett egymással...
- Szóval neked nem baj hogy idegen szülők neveltek fel s taníttattak. A történelem s társadalomtudomány kicsiben ez. Ők neveltek, ruháztak, etettek. Neked is van 20-30-40 éves történelmed amit áll-nevelő szüleidtől kaptál. Na de keresed a valódi szüleidet! S azt a genetika fogja neked megmondani ki a valódi Édesanyád, Édesapád, nem a társadalom-tudomány. Vagyis nem a harmadik szomszéd fogja neked megmondani (Társadalomtudomány) ki a valós szüleid!
Legfeljebb felnyitja a szemed!! o_O Természetesen vannak a társadalmunkban olyan személyek akik szeretik a szart is keverni, úgy ahogyan nekik jó legyen, ám nem mindenki szereti azt szagolni.
- Ne legyél már ennyire okos! :p:D Még megárt.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Nyilván nem értek ehhez a kérdéshez, de más kutatók véleményét is megkerestem ez ügyben a neten, szerintük nem túl erős lap annak ellenére, hogy nívós kiadó adja ki...

Mi a nem túl erős?
Amúgy Ferenci szerint az.
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
444
1 467
93
Nyilván nem értek ehhez a kérdéshez, de más kutatók véleményét is megkerestem ez ügyben a neten, szerintük nem túl erős lap annak ellenére, hogy nívós kiadó adja ki...

Ez így van: hagyományosan a felső 10%ban található folyóiratokat tekintik erősnek ( D1 el jelölve, avagy az első decilisbe tartozónak ).

Egy cikk beválogatása során nemcsak a tudományos alapot figyelik meg ( ez alap, peer review kidobja ha bármi gyanús is), hanem azt is, hogy potenciálisan hány idézés fog rá jönni. ( Mivel maga az IF szám az az elmúlt 3 év átlagos idézéseinek száma/cikk - így h az újság jobb legyen érdeke olyan cikkeket bevállogatni melyek nagy idézést érnek majd el).

Summa summarum a tudományosság és minőség alaptalan megkérdőjelezése megint csak arra volt jó, hogy a tudományos értekezések világszemléleti szemüvegen keresztül való értelmezését tovább erősítse, elmélyítse a társadalomban.