MT-12 vontatott pct. ágyú

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Szóval mindenki hülye, aki Spike-ot vesz? Tényleg hatékonyabb lenne egy 50 éves ruszki kramanc, mint az IPR-ek.
Nem hiszem.
Ha a 125-os ágyún menne a polémia, valahol érteném.
Ez a kramanc kb tized annyit sem ér, mint egy IPR. Van tőle 10-szer olcsóbb?
Dehogy van.

Mi egy kis haderő vagyunk, nem tudunk ugyanarra a feladatra ennyi szart rendszerbe állítani, üzemeltetni.
Nem nem hülye. Mi is veszünk Spike-ot. Ahogy az APS elterjedt lesz és mi vagyunk a példa arra, hogy igen, az lesz, ez a kramanc máris felértékelődik majd, de persze addigra beolvasztanátok gyorsan. Gyorsan, gyorsan, mert már erről beszélnek...

A kis haderő történetet el kellene felejteni amikor 57 ezres haderőt terveznek.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Nem nem hülye. Mi is veszünk Spike-ot. Ahogy az APS elterjedt lesz és mi vagyunk a példa arra, hogy igen, az lesz, ez a kramanc máris felértékelődik majd, de persze addigra beolvasztanátok gyorsan. Gyorsan, gyorsan, mert már erről beszélnek...

A kis haderő történetet el kellene felejteni amikor 57 ezres haderőt terveznek.
Az 57 ezres haderő kicsi. Minél kisebb, annál drágább a működése, sajnos.
Nem tudom, van-e meg tárolt, konzervatív eszköz. Félek, nincs.
Amúgy részben osztom a véleményed a régi eszközök megtartásáról, de a hatékonyság a legfontosabb!
1. a műveleti.
2. a gazdasági.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Az 57 ezres haderő kicsi. Minél kisebb, annál drágább a működése, sajnos.
Nem tudom, van-e meg tárolt, konzervatív eszköz. Félek, nincs.
Amúgy részben osztom a véleményed a régi eszközök megtartásáról, de a hatékonyság a legfontosabb!
1. a műveleti.
2. a gazdasági.
Ez a holmi az elmúlt években háborúban is szerepelt és nem hatástalanul.

Műveleti pipa.

Ha van nekünk belőle, akkor nem kell megvenni, csak felújítani, felszerelni.

Gazdasági pipa.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
515
1 727
93
Nem nem hülye. Mi is veszünk Spike-ot. Ahogy az APS elterjedt lesz és mi vagyunk a példa arra, hogy igen, az lesz, ez a kramanc máris felértékelődik majd, de persze addigra beolvasztanátok gyorsan. Gyorsan, gyorsan, mert már erről beszélnek...

A kis haderő történetet el kellene felejteni amikor 57 ezres haderőt terveznek.
A fő kérdés az hogy van-e egyáltalán mit (értelmes mennyiségben) beolvasztani/felújítani. Ha nincs sz egész csak szájtépés.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 356
113
És eközben ütemezetten futnak be a megrendelések esélyesen. Feltételezem egyik haderő sem akkor rendel, amikor ellőtték az utolsó lőszert. De hidd el, bár rá egyikünk sem lát, ha kellő sűrűséggel szokott ilyen történni, az adott gyárak raktárában van ebből is valamekkora tétel. A gyárak így működnek általában.
Remélem utoljára. Mert nem érted meg.
Akitől mi rendelni tudunk az nem tart raktáron 100-as lőszert, mert maga sem használja. Megrendelésre gyárt, mert miért ne gyártana. De az idő! Emelett nem azonnal fog neked belekezdeni, mert először legyártja a NATO standard lőszert, amire tényleg folyamatosan van megrendelése.
Az Abramsot arra írtam, hogy még gyakorta rendelt dolgok esetén sem tartanak semmit raktáron a GYÁRAK.
Lőszerből természetesen raktároznak az országok, de azt nem a gyár raktározza, hanem az pl.: a brit hadsereg! Azt ugye érted, hogy mi a különbség a gyár raktára, meg a hadsereg raktára között?
A gyár semmit nem raktároz. Ha minimálisan raktároz is, akkor az olyan, amit folyamatosan el tud adni. 155 HE. A 100-as lőszer nem ilyen!
A hadseregek meg csak olyat raktároznak lőszerből, amit nap mint nap használnak kiképzésre, meg háborús készletre raknak félre.
Na ez az a készlet, amiből ha NATO standard lőszeres löveget választunk, akkor kaphatunk akár azonnal is. Mi több az az irány, hogy az NATO közösen is hoz létre ilyen készleteket.
De ebben - biztos lehetsz benne! - nem lesz 100mm-es lőszer. Tehát emiatt előre több évre be kell tárazni a kiképzési meg az M zárolt készleteket.
Ha utánrendelésre lesz szükség, akkor megint várhatunk, mire leáll a gyártó a NATO standard lőszerekkel.

De egy ilyen - az enyészetből kivakart - ágyú esetén én azért erősen izgulnék a tartósság miatt.
És ha folyton azért kell a személyzetnek elszaladnia a csőfartól, mert félünk, hogy szétmegy, akkor azt már megette a fene. Egy percenként 1 lövéses tűzütemtől meg az ellenfél nem fogja lefosni a bokáját.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 032
113
1960 Páncéltörő ágyú, 2021 irányított páncéltörő rakéta.
Majd ha minden biciklin is lesz APS, újra elő fognak kerülni a páncéltörő ágyúk, de abban biztos vagyok, hogy azok automata töltős távirányított cuccok lesznek. Lesz a 152-es/130-as/140-es ágyú mögötte egy revolver tárban 6 lőszer az irányzó meg 20-30 méterről vagy vezetékkel vagy vezeték nélkül irányoz és lő.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
1960 Páncéltörő ágyú, 2021 irányított páncéltörő rakéta.
Majd ha minden biciklin is lesz APS, újra elő fognak kerülni a páncéltörő ágyúk, de abban biztos vagyok, hogy azok automata töltős távirányított cuccok lesznek. Lesz a 152-es/130-as/140-es ágyú mögötte egy revolver tárban 6 lőszer az irányzó meg 20-30 méterről vagy vezetékkel vagy vezeték nélkül irányoz és lő.
De ennek a feltalálását meghagyjuk a külföldi isteneinknek, hogy majd megvehessük kurva drágán tőlük a szent mantrát mondogatva, hogy nem tudjuk megcsinálni, nincs hadiiparunk, nem tudjuk....

Igaz, vagy másfél éve feldobtam, de minek is. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
Szerintem senkinek ne legyenek illúzió bármilyen konzervált fegyverzetről ami nagyobb annál mint hogy beférjen egy ládába. Kivétel pár tucat T-72, meg van némi hiú reményem aknavetőkhöz meg D-20-asokhoz - de ha tényleg van is belőle zárolva, az se százas nagyságrendben. Amit meg már rég kivontak az garantáltan esélytelen, legyen az akármi.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 194
113
Ahhoz képest milyen témákat feszegetünk 2 topikban, teljesen jóléreztem ma magam, mert kultúrált volt az egész kom-folyam, sok releváns infóval.
Hááát.

Egy 60 éves orosz ágyú újbóli rendszerbeállítását vagy 20 évvel a kivonása után, miközben a jövő hadseregét építjük. :rolleyes: Ez nemtudom mennyire releváns.

De nem sértésnek szántam az említésed. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Hááát.

Egy 60 éves orosz ágyú újbóli rendszerbeállítását vagy 20 évvel a kivonása után, miközben a jövő hadseregét építjük. :rolleyes: Ez nemtudom mennyire releváns.

De nem sértésnek szántam az említésed. ;)
Áááááá......
Én nem a rendszerbe állításáról értekeztem, hanem a kukázásának értelmetlenségéről.
Illetve próbáltam rávilágítani hogy ahol még rendszerben van, ott fejlesztik és aktív szolgálatban tartják.