És eközben ütemezetten futnak be a megrendelések esélyesen. Feltételezem egyik haderő sem akkor rendel, amikor ellőtték az utolsó lőszert. De hidd el, bár rá egyikünk sem lát, ha kellő sűrűséggel szokott ilyen történni, az adott gyárak raktárában van ebből is valamekkora tétel. A gyárak így működnek általában.
Remélem utoljára. Mert nem érted meg.
Akitől mi rendelni tudunk az nem tart raktáron 100-as lőszert, mert maga sem használja. Megrendelésre gyárt, mert miért ne gyártana. De az idő! Emelett nem azonnal fog neked belekezdeni, mert először legyártja a NATO standard lőszert, amire tényleg folyamatosan van megrendelése.
Az Abramsot arra írtam, hogy még gyakorta rendelt dolgok esetén sem tartanak semmit raktáron a GYÁRAK.
Lőszerből természetesen raktároznak az országok, de azt nem a gyár raktározza, hanem az pl.: a brit hadsereg! Azt ugye érted, hogy mi a különbség a gyár raktára, meg a hadsereg raktára között?
A gyár semmit nem raktároz. Ha minimálisan raktároz is, akkor az olyan, amit folyamatosan el tud adni. 155 HE. A 100-as lőszer nem ilyen!
A hadseregek meg csak olyat raktároznak lőszerből, amit nap mint nap használnak kiképzésre, meg háborús készletre raknak félre.
Na ez az a készlet, amiből ha NATO standard lőszeres löveget választunk, akkor kaphatunk akár azonnal is. Mi több az az irány, hogy az NATO közösen is hoz létre ilyen készleteket.
De ebben - biztos lehetsz benne! - nem lesz 100mm-es lőszer. Tehát emiatt előre több évre be kell tárazni a kiképzési meg az M zárolt készleteket.
Ha utánrendelésre lesz szükség, akkor megint várhatunk, mire leáll a gyártó a NATO standard lőszerekkel.
De egy ilyen - az enyészetből kivakart - ágyú esetén én azért erősen izgulnék a tartósság miatt.
És ha folyton azért kell a személyzetnek elszaladnia a csőfartól, mert félünk, hogy szétmegy, akkor azt már megette a fene. Egy percenként 1 lövéses tűzütemtől meg az ellenfél nem fogja lefosni a bokáját.