Teljes mértékben egyetértek a nézeteikkel.
Anno fel lett osztva: Atlanti-óceán (Európa és Észak-Afrika) -> US ARMY, Csendes-óceán (Japán és az általa elfoglalt területek) -> USMC.
A probléma az lett, hogy miután Németország elesett, az US ARMY szerette volna áthelyezni az egységeit a Csendes-óceánra. Amire első körben némi rosszallással nézet a MARINES és részben a NAVY. A MARINES-t teljes egészében erre a célra kondicionálták, tehát úgy érezték az eddigi erőfeszítéseiket az ARMY aláássa...
A X. hadsereg azért jött létre 1944-ben, mert az ARMY mellett a MARINES nem hagyta magát elnyomni. A haderők közötti rivalizálás nem ment áldozatok nélkül, de az ARMY nem tudott máshogy érvényesülni, csak ha közösködik a MARINES-al. Amikor Okinaván a X. parancsnoka, Simon B. Buckner tábornok meghalt egy tüzérségi támadásban, a helyettese, Roy Geiger tengerészgyalogos tábornok vette át a parancsnokságot. Az ARMY-n belül rosszallást okozott, hogy az X. hadsereg parancsokságát nem az ő kötelékükben lévő viszi, ezért gyorsan elintézték, hogy Joseph Sitwellt nevezze ki az elnök végleges parancsoknak, noha ő ekkor még az államokban volt.
Amúgy ezzel az erővel a Normandiai partraszállás meg az MARINES felségterületét sértette, hiszen az US ARMY hajtotta végre (meg a britek, kanadaiak, stb.)...
Szóval especiel a II.Vh alatt ez annyira nem volt érthető kritika...
Pontosan erről beszélek. A USMC egyszerre játszik US Army és US Navy-t is. Úgy, hogy erre most már vállaltan nem akarnak eszközöket sem.
Ha engem kérdezel, ez agyrém. Erre mondom, hogy folyamatos identitás válság van. A II vh alatt egy totális sea control mellett vertek le elvágott alulfegyverzett japókat.
Azóta nincs valódi feladat az USMC-nak, mert nincs ilyen feladat. Sehol.
Ma erőszakosan partaszállni nem lehet
- SAM/AAA leszedi a helit.
- ATGM 4-8 km-ig magát az LHD-t is eltalálja.
- A kiúszó járműveket is ATGM fogadja.
- Meg adott esetben hk.
Teljesen felesleges erőlködés az egész. Olyan ellenfelet tudna csak lenyomni a USCM, akit amúgy is fasírtább bombáznak. Akkor meg kb. a US Army-t kell partra tenni...
Azért csendben megjegyzem, hogy ennek ellenére minden nagyobb államnak vannak partraszálló erői.
Oroszország, Kína, Japán, Dél-Korea, Olaszország, Spanyolország, Nagy-Britannia, Brazília, Tajvan, stb...
Szóval a tengeri partraszállás képessége a mai napig meghatározó minden komolyabb haditengerészet ill. tengerészgyalogos erő kapcsán.
Az USMC részben politikai hátszéllel él és virul, éljen a politikai lobby és a mindenható ereje...
Mondjuk azért arra kíváncsi lettem volna, hogy az Army mit kezdett volna magával pl. Tarawa-n, vagy Iwo Jima-n. Azt gondolom, hogy a USMC picit másképp állt és áll a harchoz.
Okinaván ott voltak az USMC mellett. Brutális veszteségeket is hoztak össze...