Orosz pilóta nélküli repülőgépek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Semmi probléma ezzel, mivel ez a te véleményed, még ha számomra nincs semmivel sem alátámasztva....

De még is ki vagy te, hogy alá kell támasszam véleményem. Alá tudnám csak arra nincs időm hogy források után böngésszek meg ide bepötyögjem főleg telefonról. Apropó, bőrbe ne köttessem kedvedért.
Nekem van életem fórumlátogatáson kívül, ahol valódi valutát ár az időm, de ha kifizeted nekem olyan forrásmegjelölt börbekötött véleményt kapsz hogy csak na. (ez másra is vonatkozik)
Nem kért senki se tőled kisdoktorit ha akarod megírod ha akarod akkor nem írod meg, ilyen egyszerű a képlet:)
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
De még is ki vagy te, hogy alá kell támasszam véleményem. Alá tudnám csak arra nincs időm hogy források után böngésszek meg ide bepötyögjem főleg telefonról. Apropó, bőrbe ne köttessem kedvedért.
Nekem van életem fórumlátogatáson kívül, ahol valódi valutát ár az időm, de ha kifizeted nekem olyan forrásmegjelölt börbekötött véleményt kapsz hogy csak na. (ez másra is vonatkozik)
Te nagyon el vagy tévedve én teljesen normális hangnemben írtam neked,mivel tényleg kíváncsi lettem volna a véleményedre, de nem erre a pökhendi stílusra, ha egy normális hozzászólásra csak ezt tudod, írni akkor nálad a kultúra igen csak kiverte a biztosítékot.Nem is értem, hogy a drága idődet hogyan is pazarolhatod ránk egyszerű "földi halandókra".
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Dehogy árválkodtak egyedül. A szíriaiak legalábbis nem. Az egyik a kínai csodaradart őrizte éppen. Műhold ügyben a mai helyzetet vázoltam föl. Pár hónapos hír, hogy az orosz meteo intézet nem kér a hazai műholdakból, inkább a külföldi kereskedelmi cégektől veszi az adatokat. Szu-57esből hány db is van? 2? Akkor hiszem el, hogy van működő radarjuk, ha bevetésen látom őket.
Ja azért lőtték ki, mert a kínai lopakodó technika ellen kifejlesztett kínai csoda radar teljes mértékben csődött mondott, amikor nem észlelte az izraeli gépeket...

A Pancir témához feketével kiemeltem a lényeges részt...

Orosz Pantsir légvédelmi rendszer - Ülő kacsa vagy csúcskutya?

Ruslan Pukhov, a Stratégiák és Technológiák Elemző Központjának igazgatója

Az orosz Pantsir légvédelmi rendszert (ADS) sokat rágalmazták a szíriai és líbiai háborús övezetekben, mivel török drónok és izraeli repülőgépek lőtték le. Gyártói azonban azt állítják, hogy lenyűgöző teljesítményt nyújtott egy szíriai orosz légibázis védelmében a sorozatos dróntámadások ellen.

A jelentések szerint 2020 május-júniusában közel tíz, a Khalifa Haftar renegát parancsnok által vezetett Líbiai Nemzeti Hadsereg (LNA) által üzemeltetett Pantsirt semmisítettek meg. Egy szíriai Pantsir ADS-t állítólag idén januárban egy izraeli repülőgép semmisített meg, miután kezelője hátrahagyott egy mobiltelefont, amely lehetővé tette a rendszer követését. 2018 májusában egy másik, Szíriában telepített Pantsir ADS állítólag "közvetlen találatot" kapott egy izraeli vadászgépek által indított rakétától.

Másrészt a Pantsir ADS-t gyártó KBP Instrument Design Bureau azt állította, hogy az elmúlt években világszerte mintegy 100 drónt semmisített meg. Egy konkrét esetre hivatkozva a Pantsir-S elektronikus hadviselési rendszerrel kombinálva 13 UAV-t "hozott le", amikor 2018 januárjában egy drónraj megtámadta a szíriai Hymeimim légibázist.

A Defenseworld.net a Pantsir rendszerről - annak történetéről, lehetőségeiről, piaci kilátásairól, harci tapasztalatairól és jövőjéről - Ruszlan Pukhovval, a Stratégiák és Technológiák Elemző Központjának igazgatójával, a katonai és stratégiai kérdések legjelentősebb független orosz szaktekintélyével beszélgetett.


1. Kérem, meséljen nekünk a Pantsir légvédelmi rendszer fejlesztéséről.

A Pantsir önjáró légvédelmi löveg-rakéta (SPAAGM) rendszer az Orosz Légvédelmi Erők 1980-as évek végén kiadott műszaki követelményeinek megfelelően jött létre, az S-300P nagy hatótávolságú légvédelmi rakétarendszerek önvédelmi eszközeként. A Pantsir feladata az volt, hogy fedezetet nyújtson az S-300P közeli légvédelmi zónájába, ami azt jelenti, hogy az S-300P támadására érkező alacsonyan repülő célpontokat, például drónokat és helikoptereket követni és legyőzni tudja. A rendszert a tulai KBP Műszertervező Iroda fejlesztette ki, a rendszer tervezéséért Arkagyij Shipunov volt a felelős.

A. Shipunov az új rendszerben egy nagy sebességű, kétfokozatú bikaliber rakétát használt, amely már jelentősen megnövelt hatótávolsággal rendelkezett. A Pantsir prototípusa elég gyorsan elkészült, és 1995-ben a MAKS légibemutatón bemutatták. A hadsereg azonban elvesztette iránta az érdeklődést, és a finanszírozás is megszűnt. Néhány évvel később a Pantsir-projekt újra lendületet kapott.

2. Hogyan történt ez? Volt köze ahhoz, hogy az Egyesült Arab Emírségek megvásárolta a Pantsirt?

A Pantsir újjászületése a KBP erőfeszítéseinek köszönhetően történt, ami 2000-ben az első megrendelővel, az Egyesült Arab Emírségekkel kötött szerződésben csúcsosodott ki. A. Shipunov meggyőzése tette lehetővé, hogy megállapodjanak a légvédelmi rendszer szállításáról, amely akkoriban még nem is állt szolgálatban az orosz hadseregnél.

A Pantsir-S1 néven ismertté vált rendszer kialakítása jelentősen eltért az 1995-ben a nyilvánosságnak bemutatott prototípustól. A rendszerek elrendezése közös volt, az alapvető komponensek azonban eltértek egymástól. A fő különbség a 20 km-es hatótávolságú rakéta hozzáadása, ami akkoriban mind az orosz, mind a külföldi rendszereknél egyedülálló volt, és ma is egyedülálló.

A 2A72-es egycsövű lövegeit 2A38M típusú, gyorstüzelő, kétcsövű légvédelmi lövegek váltották fel. A célfelderítő radarokat és a harci többfunkciós radarrendszert jelentősen átalakították. A fejlesztéseket és teszteket követően a KBP egy egyedülálló légvédelmi rendszert fejlesztett ki, amely egyetlen gépjárműre integrált kettős fegyverzetű fegyverkészlettel, radarkészlettel és optikai-elektronikai alrendszerrel rendelkezik. A taktikai autonómia ilyen szintjét még nem sikerült felülmúlni.

3. Az Egyesült Arab Emírségeken kívül mely országok vásároltak/mutattak érdeklődést a Pantsir-S1 iránt?

A kereskedelmi siker nem váratott magára sokáig - az Egyesült Arab Emírségek után Szíria, Algéria és Irak is beszerezte a Pantsir-S1-et. Az orosz hadsereg a hazai változatot - a Pantsir-S rendszert - kapta meg, amely az Sz-400-as légvédelmi rendszerrel felfegyverzett légvédelmi rakétazászlóaljakat egészítette ki. A rendszer iránti további érdeklődés csak nőtt, Etiópia és Szerbia is új vásárlóként jelentkezett.

4. Hogyan járult hozzá a Pantsir rendszer aktív harci övezetekben történő alkalmazása a rendszer fejlődéséhez?

A rendszert folyamatosan fejlesztik, és biztosítja az új típusú légitámadó eszközök legyőzését. Amint azt a Pantsir-S1 SPAAGM harci alkalmazásának tapasztalatai a Szíriai Arab Köztársaságban lévő Khmeimim orosz légibázis fedezésére bebizonyították, a rendszer sikeresen küzd mind a klasszikus, mind a rögtönzött UAV-k ellen. A Pantsir ilyen olcsó és kisméretű UAV-k elleni alkalmazásának gyakorlati tapasztalatai a KBP által kifejlesztett miniatűr rakétákhoz vezettek, amelyekből négyet helyeznek el a szabványos szállítórakétában.

Meg kell említeni, hogy a KBP növeli a rendszer teljesítményét. A legutóbbi ARMY-2019 kiállításon egy új Tornado alvázon mutatták be a továbbfejlesztett Pantsir-SM légvédelmi rakétarendszer harcjárművét. Az új, nagyobb teljesítményű rakéták megduplázzák a légi célok megsemmisítésének maximális hatótávolságát, míg a korszerűsített radarok kiterjesztik az észlelési tartományt és pontos irányítást biztosítanak a rakéták célba juttatásához.

Ha ismét megnézzük a Pantsir harci alkalmazásának tapasztalatait, fontos megjegyezni, hogy tökéletesen ellátja a drón típusú célpontok elleni küzdelemmel kapcsolatos feladatait. A tények mind Szíriára, mind Líbiára vonatkozóan rendelkezésre állnak.

5. Jelentős különbség van a Pantsir ADS teljesítménye között az orosz hadseregnél Szíriában és a szíriai hadseregnél vagy az LNA-nál Líbiában szolgálatot teljesítő Pantsir ADS között. Mi lehet ennek az oka?

Azt látjuk, hogy Szíriában az orosz Pantsir rendszerek álló objektumok (nagyobb légvédelmi rendszerek, mint az S-400 és a Tor) védelmét látják el, és szoros koordinációban működnek velük, valamint a radarokkal, amelyek nagy hatótávolságú információs mezőt biztosítanak alacsony és nagy magasságok között, ezáltal javítva a tűzfegyverek célmegjelölését. Az orosz légvédelmi rendszereket magasan képzett legénységgel látják el.

Ugyanakkor Líbiában a Pantsirt üzemeltető konfliktusos fél nem rendelkezik nagy hatótávolságú radarokkal, ami elengedhetetlen a Pantsir lövedékek irányítási dátumának biztosításához. Az is nyilvánvaló, hogy katasztrofális a szakemberhiány az olyan komplex rendszerekkel való munkához, mint a Pantsir. A Líbia partjainál lévő hajók felderítésének és zavarásának hatása is érinti őket.

Ami a harci eredményeket illeti, meg kell jegyezni, hogy a SPAAGM Pantsir-S1 még a nem optimális felhasználási körülmények között is olyan károkat okozott az ellenfélnek, amelyek anyagilag meghaladták a saját veszteségeiket.

6. A jelentések szerint a légvédelmi rendszer néha nem észlelte az ellenséges célpontokat. Mi lehet ennek a lehetséges oka?

Meg kell érteni, hogy a sorozatgyártású Pantsir-S1 SPAAGM a pontszerű légvédelem eleme, és nem tud ugyanolyan hatékonyan működni a szárazföldi erők vagy az egyes egységek légvédelmi eszközeként. Ezekre a célokra a KBP meglehetősen régen kifejlesztette a Pantsir egy lánctalpas alvázra szerelt változatát. A rendszernek ez a változata szervesen együttműködik a gépesített lövész, páncélos vagy vegyes szárazföldi vagy egyéb csapatok egységeivel. A lánctalpas Pantsir azonban még nem talált vevőre, bár lényegében ez egy kész rendszer, amely nem igényel speciális módosításokat.


7. A Pantsir milyen továbbfejlesztésein dolgozik jelenleg a KBP vállalat?

Megállapítható, hogy az orosz ipar nemcsak hatékony, hanem minimális költséggel skálázható és átalakítható rendszert hozott létre. Létezik a sarkvidéki Pantsir, ahol a rakétafegyverek és radarok a DT-30 Vityaz csuklós lánctalpas terepjárón helyezkednek el, valamint a rendszer tengeri változata, amelyet kis rakétás hajókon és korvetteken telepítenek.

A Pantsir SPAAGM családot folyamatosan fejlesztik a különböző területeken, a fejlesztésekhez a harci tapasztalatokat is felhasználják. Egyrészt egy nagyobb teljesítményű, nagy hatótávolságú változat megalkotása. A másik megközelítés a fejlesztés új, kisméretű, olcsó rakéták integrálása, amelyeket a rögtönzött UAV-k elleni harcra optimalizáltak.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ja azért lőtték ki, mert a kínai lopakodó technika ellen kifejlesztett kínai csoda radar teljes mértékben csődött mondott, amikor nem észlelte az izraeli gépeket...

A Pancir témához feketével kiemeltem a lényeges részt...

Orosz Pantsir légvédelmi rendszer - Ülő kacsa vagy csúcskutya?

Ruslan Pukhov, a Stratégiák és Technológiák Elemző Központjának igazgatója

Az orosz Pantsir légvédelmi rendszert (ADS) sokat rágalmazták a szíriai és líbiai háborús övezetekben, mivel török drónok és izraeli repülőgépek lőtték le. Gyártói azonban azt állítják, hogy lenyűgöző teljesítményt nyújtott egy szíriai orosz légibázis védelmében a sorozatos dróntámadások ellen.

A jelentések szerint 2020 május-júniusában közel tíz, a Khalifa Haftar renegát parancsnok által vezetett Líbiai Nemzeti Hadsereg (LNA) által üzemeltetett Pantsirt semmisítettek meg. Egy szíriai Pantsir ADS-t állítólag idén januárban egy izraeli repülőgép semmisített meg, miután kezelője hátrahagyott egy mobiltelefont, amely lehetővé tette a rendszer követését. 2018 májusában egy másik, Szíriában telepített Pantsir ADS állítólag "közvetlen találatot" kapott egy izraeli vadászgépek által indított rakétától.

Másrészt a Pantsir ADS-t gyártó KBP Instrument Design Bureau azt állította, hogy az elmúlt években világszerte mintegy 100 drónt semmisített meg. Egy konkrét esetre hivatkozva a Pantsir-S elektronikus hadviselési rendszerrel kombinálva 13 UAV-t "hozott le", amikor 2018 januárjában egy drónraj megtámadta a szíriai Hymeimim légibázist.

A Defenseworld.net a Pantsir rendszerről - annak történetéről, lehetőségeiről, piaci kilátásairól, harci tapasztalatairól és jövőjéről - Ruszlan Pukhovval, a Stratégiák és Technológiák Elemző Központjának igazgatójával, a katonai és stratégiai kérdések legjelentősebb független orosz szaktekintélyével beszélgetett.


1. Kérem, meséljen nekünk a Pantsir légvédelmi rendszer fejlesztéséről.

A Pantsir önjáró légvédelmi löveg-rakéta (SPAAGM) rendszer az Orosz Légvédelmi Erők 1980-as évek végén kiadott műszaki követelményeinek megfelelően jött létre, az S-300P nagy hatótávolságú légvédelmi rakétarendszerek önvédelmi eszközeként. A Pantsir feladata az volt, hogy fedezetet nyújtson az S-300P közeli légvédelmi zónájába, ami azt jelenti, hogy az S-300P támadására érkező alacsonyan repülő célpontokat, például drónokat és helikoptereket követni és legyőzni tudja. A rendszert a tulai KBP Műszertervező Iroda fejlesztette ki, a rendszer tervezéséért Arkagyij Shipunov volt a felelős.

A. Shipunov az új rendszerben egy nagy sebességű, kétfokozatú bikaliber rakétát használt, amely már jelentősen megnövelt hatótávolsággal rendelkezett. A Pantsir prototípusa elég gyorsan elkészült, és 1995-ben a MAKS légibemutatón bemutatták. A hadsereg azonban elvesztette iránta az érdeklődést, és a finanszírozás is megszűnt. Néhány évvel később a Pantsir-projekt újra lendületet kapott.

2. Hogyan történt ez? Volt köze ahhoz, hogy az Egyesült Arab Emírségek megvásárolta a Pantsirt?

A Pantsir újjászületése a KBP erőfeszítéseinek köszönhetően történt, ami 2000-ben az első megrendelővel, az Egyesült Arab Emírségekkel kötött szerződésben csúcsosodott ki. A. Shipunov meggyőzése tette lehetővé, hogy megállapodjanak a légvédelmi rendszer szállításáról, amely akkoriban még nem is állt szolgálatban az orosz hadseregnél.

A Pantsir-S1 néven ismertté vált rendszer kialakítása jelentősen eltért az 1995-ben a nyilvánosságnak bemutatott prototípustól. A rendszerek elrendezése közös volt, az alapvető komponensek azonban eltértek egymástól. A fő különbség a 20 km-es hatótávolságú rakéta hozzáadása, ami akkoriban mind az orosz, mind a külföldi rendszereknél egyedülálló volt, és ma is egyedülálló.

A 2A72-es egycsövű lövegeit 2A38M típusú, gyorstüzelő, kétcsövű légvédelmi lövegek váltották fel. A célfelderítő radarokat és a harci többfunkciós radarrendszert jelentősen átalakították. A fejlesztéseket és teszteket követően a KBP egy egyedülálló légvédelmi rendszert fejlesztett ki, amely egyetlen gépjárműre integrált kettős fegyverzetű fegyverkészlettel, radarkészlettel és optikai-elektronikai alrendszerrel rendelkezik. A taktikai autonómia ilyen szintjét még nem sikerült felülmúlni.

3. Az Egyesült Arab Emírségeken kívül mely országok vásároltak/mutattak érdeklődést a Pantsir-S1 iránt?

A kereskedelmi siker nem váratott magára sokáig - az Egyesült Arab Emírségek után Szíria, Algéria és Irak is beszerezte a Pantsir-S1-et. Az orosz hadsereg a hazai változatot - a Pantsir-S rendszert - kapta meg, amely az Sz-400-as légvédelmi rendszerrel felfegyverzett légvédelmi rakétazászlóaljakat egészítette ki. A rendszer iránti további érdeklődés csak nőtt, Etiópia és Szerbia is új vásárlóként jelentkezett.

4. Hogyan járult hozzá a Pantsir rendszer aktív harci övezetekben történő alkalmazása a rendszer fejlődéséhez?

A rendszert folyamatosan fejlesztik, és biztosítja az új típusú légitámadó eszközök legyőzését. Amint azt a Pantsir-S1 SPAAGM harci alkalmazásának tapasztalatai a Szíriai Arab Köztársaságban lévő Khmeimim orosz légibázis fedezésére bebizonyították, a rendszer sikeresen küzd mind a klasszikus, mind a rögtönzött UAV-k ellen. A Pantsir ilyen olcsó és kisméretű UAV-k elleni alkalmazásának gyakorlati tapasztalatai a KBP által kifejlesztett miniatűr rakétákhoz vezettek, amelyekből négyet helyeznek el a szabványos szállítórakétában.

Meg kell említeni, hogy a KBP növeli a rendszer teljesítményét. A legutóbbi ARMY-2019 kiállításon egy új Tornado alvázon mutatták be a továbbfejlesztett Pantsir-SM légvédelmi rakétarendszer harcjárművét. Az új, nagyobb teljesítményű rakéták megduplázzák a légi célok megsemmisítésének maximális hatótávolságát, míg a korszerűsített radarok kiterjesztik az észlelési tartományt és pontos irányítást biztosítanak a rakéták célba juttatásához.

Ha ismét megnézzük a Pantsir harci alkalmazásának tapasztalatait, fontos megjegyezni, hogy tökéletesen ellátja a drón típusú célpontok elleni küzdelemmel kapcsolatos feladatait. A tények mind Szíriára, mind Líbiára vonatkozóan rendelkezésre állnak.

5. Jelentős különbség van a Pantsir ADS teljesítménye között az orosz hadseregnél Szíriában és a szíriai hadseregnél vagy az LNA-nál Líbiában szolgálatot teljesítő Pantsir ADS között. Mi lehet ennek az oka?

Azt látjuk, hogy Szíriában az orosz Pantsir rendszerek álló objektumok (nagyobb légvédelmi rendszerek, mint az S-400 és a Tor) védelmét látják el, és szoros koordinációban működnek velük, valamint a radarokkal, amelyek nagy hatótávolságú információs mezőt biztosítanak alacsony és nagy magasságok között, ezáltal javítva a tűzfegyverek célmegjelölését. Az orosz légvédelmi rendszereket magasan képzett legénységgel látják el.

Ugyanakkor Líbiában a Pantsirt üzemeltető konfliktusos fél nem rendelkezik nagy hatótávolságú radarokkal, ami elengedhetetlen a Pantsir lövedékek irányítási dátumának biztosításához. Az is nyilvánvaló, hogy katasztrofális a szakemberhiány az olyan komplex rendszerekkel való munkához, mint a Pantsir. A Líbia partjainál lévő hajók felderítésének és zavarásának hatása is érinti őket.

Ami a harci eredményeket illeti, meg kell jegyezni, hogy a SPAAGM Pantsir-S1 még a nem optimális felhasználási körülmények között is olyan károkat okozott az ellenfélnek, amelyek anyagilag meghaladták a saját veszteségeiket.

6. A jelentések szerint a légvédelmi rendszer néha nem észlelte az ellenséges célpontokat. Mi lehet ennek a lehetséges oka?

Meg kell érteni, hogy a sorozatgyártású Pantsir-S1 SPAAGM a pontszerű légvédelem eleme, és nem tud ugyanolyan hatékonyan működni a szárazföldi erők vagy az egyes egységek légvédelmi eszközeként. Ezekre a célokra a KBP meglehetősen régen kifejlesztette a Pantsir egy lánctalpas alvázra szerelt változatát. A rendszernek ez a változata szervesen együttműködik a gépesített lövész, páncélos vagy vegyes szárazföldi vagy egyéb csapatok egységeivel. A lánctalpas Pantsir azonban még nem talált vevőre, bár lényegében ez egy kész rendszer, amely nem igényel speciális módosításokat.


7. A Pantsir milyen továbbfejlesztésein dolgozik jelenleg a KBP vállalat?

Megállapítható, hogy az orosz ipar nemcsak hatékony, hanem minimális költséggel skálázható és átalakítható rendszert hozott létre. Létezik a sarkvidéki Pantsir, ahol a rakétafegyverek és radarok a DT-30 Vityaz csuklós lánctalpas terepjárón helyezkednek el, valamint a rendszer tengeri változata, amelyet kis rakétás hajókon és korvetteken telepítenek.

A Pantsir SPAAGM családot folyamatosan fejlesztik a különböző területeken, a fejlesztésekhez a harci tapasztalatokat is felhasználják. Egyrészt egy nagyobb teljesítményű, nagy hatótávolságú változat megalkotása. A másik megközelítés a fejlesztés új, kisméretű, olcsó rakéták integrálása, amelyeket a rögtönzött UAV-k elleni harcra optimalizáltak.
Az oroszok is kivonták őket Hmeininből.Elégtelen teljesítmény miatt.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Ez nem csak beszéd ha elolvasod ott vannak benne a konkrétumok...
Már itt van a probléma. Összehasonlítja az Oriont a Bayraktarral. A fő összehasonlító Anka, amely még hasznos terhelés, műsoridő vagy magasság tekintetében sem versenyezhet, ugyanez igaz izraeli riválisaira is.
 
W

Wilson

Guest
Az oroszok is kivonták őket Hmeininből.Elégtelen teljesítmény miatt.
Ez szerintem nincs így mivel 09.27-én egy Pancir lőtt le egy drónt a hmeimi légibázisnál...

A Pantsir-S SAM megsemmisítette a szíriai Hmeimim bázis közelében a fegyveresek által indított drónt. Szeptember 27-én...

$A Pantsir-S föld-levegő rakétarendszer (SAMC) lelőtt egy drónt, amely a szíriai orosz Hmeimim légibázist célozta - közölte az Ellenséges Felek Megbékélési Központja (CPRF). A harcosok Idlíb tartományból indították a drónt. A drónt egy orosz Pantsir-S SAM megsemmisítette, áldozatok nem voltak, a légibázis a tervek szerint működött - tisztázta a FAC."


 
W

Wilson

Guest
Már itt van a probléma. Összehasonlítja az Oriont a Bayraktarral. A fő összehasonlító Anka, amely még hasznos terhelés, műsoridő vagy magasság tekintetében sem versenyezhet, ugyanez igaz izraeli riválisaira is.
Szerintem pont fordítva azt mondja a cikkben,hogy:

"Most mindenki a mi Orionunkat a török Bayraktarral hasonlítja össze."
 
  • Tetszik
Reactions: Vlad

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Dehogy vonták ki. Sikeresen lövik le a terroristák drónjait.
Biztos a parancsnok tudta rosszul.
2018 áprilisában a dróntámadások után a Pancít Sz1eseket kicserélték a reptéren Tor M2esekre. Aztán észbe kaptak, és az export piacokra való tekintettel gyorsan visszarakták a Pancírokat is. Mindezt faszán lekövettük itt a HTKAn is. Azóta még tíz veszett oda.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
russia12.jpg
faw9su10.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 822
113
A "Vojennaja Prijomka" legújabb adásában folytatjuk ismerkedésünket az orosz hadsereg legerősebb és legmodernebb támadó drónjával, az Sz-70 "Ohotnyik-kal". Ezúttal olyan dróngyártásról készült felvételeket muatat be, amelyek korábban nem voltak elérhetők a sajtó számára. Polimer szálak, kompozit anyagok, új hajtómü, új kommunikációs és irányítási eszközök - mindezek bemutatására a program újságírói egyszerre több, az ország különböző pontjain található gyárba mennek. De ez még nem minden: a mostani részben premier vár rád: új, eddig ismeretlen támadó drónok és új drónosztály - robotok, amelyek képesek átvenni a korai előrejelző repülőgép funkcióit - is bemutatásra kerül.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 822
113
Ilyen lesz az Ohotnyik új hajtómüve-lapos fúvókával, a 2. protóba(ami a drón végleges verziója lesz) már ez kerül.

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
A gép hátulján a hajtómű mellett mi az a kipufogócső a jobb oldalon?