Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Ez is fekete - fehér dolog, Nyugati sajtóban lehozták 10,000-szer, hogy ez csak egy 180,000-es, igen vegyes képet mutató had, hol lehet ezt teljes mozgósításhoz hasonlítani ?

A Szovjet korszakban a MiG-27-eshez is KAB / H-29-es járt, most meg a Szu-34-es is nemirányított rakétákkal vakol, a levegőbe ellődözve ...

A tábornokok valóban primitív módra szerveznek és irányítanak. De bohóc / csöves ellenfél ellen én is a 30 lőszerből málháznák 8 darab nyíllövedéket, megelégednék a sokadvonalassal, és a többi meg legyen rombológránát. Nem pedig az USA-nak / NATO-nak háborúznak, amikor fullos Szvinyec-1 setup kell.
Ha teljes mozgósítást hajtanak végre az Oroszok akkor még vegyesebb képet mutatna az orosz hadsereg mivel az orosz katonai szakértők szerint csak a mozgósított létszám egy részét tudnák ellátni modern felszereléssel.

Én azt látom , hogy az orosz haderő legnagyobb problémája,hogy nem hatékony a védelmi források felhasználása sokszor a politikai szempontok és a korrupció nagymértékben gátolja az orosz hadsereg modernizálását.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 738
113
Én azt látom , hogy az orosz haderő legnagyobb problémája,hogy nem hatékony a védelmi források felhasználása sokszor a politikai szempontok és a korrupció nagymértékben gátolja az orosz hadsereg modernizálását.

Milyen politikai szempontok játszanak be ? És miért dübörög a korrupció, miközben szuperhatalmi státuszt kamuznak be ?
 
W

Wilson

Guest
Szerintem meg fogalmad sincs miről beszélsz. Nézz be a Leclerc topikba szerintem ;)
Van a teknő frontpáncélja, a mögött van az üzemanyaggal körülvett lőszertároló. Ha nem lett volna ott az üzemanyag, akkor úgy jár, mint a Leopárd 2....
Szerintem meg mielőtt osztod itt az észt nézd meg azt a cikket amit a Leclerc topikban beraktam, ami pedig az üzemanyagot illeti ha abban a harckocsiban 2/3 v 1/2 van az üzemanyagszínt és berobban az ATGM találat nyomán az üzemanyag akkor az egész harckocsi tűzgolyóvá válik.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
Szerintem meg mielőtt osztod itt az észt nézd meg azt a cikket amit a Leclerc topikban beraktam, ami pedig az üzemanyagot illeti ha abban a harckocsiban 2/3 v 1/2 van az üzemanyagszínt és berobban az ATGM találat nyomán az üzemanyag akkor az egész harckocsi tűzgolyóvá válik.

Szerintem meg mielőtt faszságokról osztod az észt másoknak, méltóztas már vissza lapozni abban a Leclerc topikban,és megismerkedni a tank felépítésével!
E mellet az öntömítő üzemanyag tartály fogalmával is megismerkedhetnél.... Meg nem ócska szar filmekből kellene tájékozódni az üzemanyag tartályok robbanási hajlamát illetően, főleg, hogy dízelről beszélünk....
 
W

Wilson

Guest
Milyen politikai szempontok játszanak be ? És miért dübörög a korrupció, miközben szuperhatalmi státuszt kamuznak be ?
Politikai szempontok pár példa általánosságban gazdaságtalan haditechnikai üzemek fenntartása, ugyanez igaz a tervező irodákra is , korrupció elsikasztott pénzek túlárazott projektek stb
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 738
113
Politikai szempontok pár példa általánosságban gazdaságtalan haditechnikai üzemek fenntartása, ugyanez igaz a tervező irodákra is , korrupció elsikasztott pénzek túlárazott projektek stb

A Szovjetunió idején sem volt sok értelme a 3 fő típusnak, és a 3 - 3 - 2 altípusnak harckocsizásilag.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
De ez Kazah-Dél-Afrika szóval nem mondanám "orosz szárazföldi erők" topikba valónak max ha nem azért mert szovjet utódállam.

Azt értem, de az ATOM az francia-orosz vol. Az UVZ honlapján is fenn volt.
Igazából ha akarták volna bármikor lecserélhették volna a BTR-t modernebb dizájnra.
A BTR-60/70/80 mind szörnyűek.... Szégyen , hogy ilyeneket gyártottak....
Ezeket még az eredetileg nem is APC-nek szánt MT-LB is agyon veri szinte minden téren.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 584
113
Azt értem, de az ATOM az francia-orosz vol. Az UVZ honlapján is fenn volt.
Igazából ha akarták volna bármikor lecserélhették volna a BTR-t modernebb dizájnra.
A BTR-60/70/80 mind szörnyűek.... Szégyen , hogy ilyeneket gyártottak....
Ezeket még az eredetileg nem is APC-nek szánt MT-LB is agyon veri szinte minden téren.
Ha nagyon spórolni akartak volna de fejlődni is akkor meg ott a BTR-87
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Negan
W

Wilson

Guest
Szerintem meg mielőtt faszságokról osztod az észt másoknak, méltóztas már vissza lapozni abban a Leclerc topikban,és megismerkedni a tank felépítésével!
E mellet az öntömítő üzemanyag tartály fogalmával is megismerkedhetnél.... Meg nem ócska szar filmekből kellene tájékozódni az üzemanyag tartályok robbanási hajlamát illetően, főleg, hogy dízelről beszélünk....
Elösször is szerintem moderáld magad mert én sem útszéli stílusban beszéltem veled, másodszor egy közvetlen ATGM találat után ha az az üzemanyagtartály csak félig vagy kétharmadig van tele akkor nincs az az öntömítő üzemanyag tartály ami meggátolja a dízelüzemanyag begyulladását, ugyanis a gázolaj feletti gőzök amennyiben a környezet hőmérséklete vagy más hőforrás hatására az üzemanyag a lobbanáspontja fölé melegednek (dízel típusonként változó)l, akkor az éghető gázolaj-füstöt kezd kibocsátani, majd , szikra/láng hatására meggyullad.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
Elösször is szerintem moderáld magad mert én sem útszéli stílusban beszéltem veled, másodszor egy közvetlen ATGM találat után ha az az üzemanyagtartály csak félig vagy kétharmadig van tele akkor nincs az az öntömítő üzemanyag tartály ami meggátolja a dízelüzemanyag begyulladását, ugyanis a gázolaj feletti gőzök amennyiben a környezet hőmérséklete vagy más hőforrás hatására az üzemanyag a lobbanáspontja fölé melegednek (dízel típusonként változó)l, akkor az éghető gázolaj-füstöt kezd kibocsátani, majd , szikra/láng hatására meggyullad.
Magyarán fingod nincs róla, hogy hogy működnek ezek az üzemanyag tartályok. Értem, ennyit kellet volna mondani....
Minden addig tud égni amíg van oxigén, az meg az első lobbanás után már nincs.... Ez a lényege. 40 éve használja az emberiség sikerrel robbanás és égés biztos módon működő öntömítő üzemanyag tartályokat tankoktól helikoptereken át repülőkig és működik. De te megmagyaráztad, hogy nem értenek hozzá....
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 743
113
A Szovjetunió idején sem volt sok értelme a 3 fő típusnak, és a 3 - 3 - 2 altípusnak harckocsizásilag.

Nem volt 3 fő típus egyidejűleg gyártásban, max. exportra vagy licencben. Valóban volt viszont 3 tervezőiroda.
A szovjeteknél a T-54/55 felelt meg kb. az M47/48-nak, a T-62 az M60-nak. A T-64 az M62A2-nek, ami igazából elég radikálisan eltért a többi M60 változattól. Csak a T-64 főfegyverzete sikeresebb konstrukció volt, mint az amcsik elb.szott rövid csövű 152mm löveg/rakétaindító elképzelése, ami csak a Shillelagh rakétával volt alkalmas ellenséges hk-k leküzdésére.
A T-64 drágasága és műszaki problémái miatt került kifejlesztésre olcsó alternatívaként a 72-es, ezzel váltották le a T-54/55 csordákat. A T-64 utódja pedig a T-80 lett, ami a problémás 5TD helyett a szintén problémás gázturbinát használta.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 182
113
Amúgy ez annyira orosz, hogy Dél-Afkrikából való. Ez Negan kedvence az Mbombe 8x8.
Mbombe 6 a kedvencem,8x8 kategóriában a Patria XP,mint kerekes GYHJ.Viszonyainkra igazitott,és a Patriával (meg a leendő teherautócsaláddal) egy alkatrészbázisra hozott PSZH/PSZJ járműcsaládalapnak meg a Mobombe 6.
1415452062_mbombe-4.jpg

Szerintem meg mielőtt osztod itt az észt nézd meg azt a cikket amit a Leclerc topikban beraktam, ami pedig az üzemanyagot illeti ha abban a harckocsiban 2/3 v 1/2 van az üzemanyagszínt és berobban az ATGM találat nyomán az üzemanyag akkor az egész harckocsi tűzgolyóvá válik.
Valójában nem.Az üzemanyag tartályt az Abrams és a Merkava is felhasználja a páncélzat részeként.Ponthogy nagyon jol véd a kummulativ sugár ellen.És az orosz hk-k is felhsználják,ismerik az üzemanyag tertályba sűlyesztett tartalék lőszertárolót.Dizel,kerozin oxidáló szer (Oxigén) nélkül nem ég.
 
W

Wilson

Guest
Magyarán fingod nincs róla, hogy hogy működnek ezek az üzemanyag tartályok. Értem, ennyit kellet volna mondani....
Minden addig tud égni amíg van oxigén, az meg az első lobbanás után már nincs.... Ez a lényege. 40 éve használja az emberiség sikerrel robbanás és égés biztos módon működő öntömítő üzemanyag tartályokat tankoktól helikoptereken át repülőkig és működik. De te megmagyaráztad, hogy nem értenek hozzá....
Látom ma este a gondolkodás nem az erősséged és csak az indulat dominál benned ,ha esetleg lehiggadsz akkor majd folyatjuk...
 
W

Wilson

Guest
Mbombe 6 a kedvencem,8x8 kategóriában a Patria XP,mint kerekes GYHJ.Viszonyainkra igazitott,és a Patriával (meg a leendő teherautócsaláddal) egy alkatrészbázisra hozott PSZH/PSZJ járműcsaládalapnak meg a Mobombe 6.
1415452062_mbombe-4.jpg


Valójában nem.Az üzemanyag tartályt az Abrams és a Merkava is felhasználja a páncélzat részeként.Ponthogy nagyon jol véd a kummulativ sugár ellen.És az orosz hk-k is felhsználják,ismerik az üzemanyag tertályba sűlyesztett tartalék lőszertárolót.Dizel,kerozin oxidáló szer (Oxigén) nélkül nem ég.
Egy közvetlen ATGM találat esetén nincs az az öntömítő tartály ami ellenállna. Ugyanis egyetlen öntömítő tartály sem tudja a fizikát felülírni...
 
  • Vicces
Reactions: fip7