Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 165
23 386
113
De amúgy nekem az AK működési elvével semmi gondom nincs, nekem csak és kizárólag az a szenvdés az optikarögzítéssel amit lenyomnak az egyetlen gondom. Amit megoldanak az AKS-521-el. Amit alapvetően elbaszottnak gondolok az a közvetlen gázelvételes karabélyok.

Ezt az optika rogzitest amugy nem ertem. Amerikaba annyi fele tuning es ergonomikus cuccot vesz az ember, amennyit csak kedve van. Szemely szerint remek dolgokat lehetne kihozni az AK-bol meg most is.

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Ezt az optika rogzitest amugy nem ertem. Amerikaba annyi fele tuning es ergonomikus cuccot vesz az ember, amennyit csak kedve van. Szemely szerint remek dolgokat lehetne kihozni az AK-bol meg most is.

Nem gondolod komolyan, hogy az egyszeri amerikai meg az oroosz hadsereg műszaki követelményei megegyeznek? Az amerikai fegyvertartók 95% hülye hozzá mint a segg, az orosz hadsereg meg marhára nem az.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 165
23 386
113
Nem gondolod komolyan, hogy az egyszeri amerikai meg az oroosz hadsereg műszaki követelményei megegyeznek? Az amerikai fegyvertartók 95% hülye hozzá mint a segg, az orosz hadsereg meg marhára nem az.

Nem, ezt irtam, hanem azt, hogy szerintem lenne lehetoseg ertelmes ma is jol hasznalhato AK-kat kesziteni. Ennyit irtam.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
Ezt az optika rogzitest amugy nem ertem. Amerikaba annyi fele tuning es ergonomikus cuccot vesz az ember, amennyit csak kedve van. Szemely szerint remek dolgokat lehetne kihozni az AK-bol meg most is.

Itt egy nagyon jó videó ami taglalja, hogy az AK-12 majdnem nagyon jó lett és minimális dolgokat baszarintottak el benne. Egyébként az utólagosan rárakott kiegészítők sosem fognak olyan jól működni mint az a platform amiket ezeknek a kiegészítőknek eleve megterveztek. A zenitco-s cuccok pl nagyon jó kis modernizációs pakkokat eredményeznek de mivel utólag van rányomva ezért nehéz lesz az egész fegyver. Ami még sokat dobna a latba, hogyha a kezelőszervek mindkét oldalra átszerelhetőek lennének. Viszont az AK-12 végleges verziójánál követelmény volt a költségmegtakarítás miatt, hogy az eredeti AK-74-et gyártó gyártósorok minimális átalakítással tudják gyártani és így drasztikus dolgokat nem léptek meg.

 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
Nem, nem lehet. Ha lehetne, akkor 10 év alatt sikerült volna a Kalasnyikov konszernnek.
Jajj nekezd már.... gofrisütő...

"Viszont az AK-12 végleges verziójánál követelmény volt a költségmegtakarítás miatt, hogy az eredeti AK-74-et gyártó gyártósorok minimális átalakítással tudják gyártani és így drasztikus dolgokat nem léptek meg."
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 165
23 386
113
Itt egy nagyon jó videó ami taglalja, hogy az AK-12 majdnem nagyon jó lett és minimális dolgokat baszarintottak el benne. Egyébként az utólagosan rárakott kiegészítők sosem fognak olyan jól működni mint az a platform amiket ezeknek a kiegészítőknek eleve megterveztek. A zenitco-s cuccok pl nagyon jó kis modernizációs pakkokat eredményeznek de mivel utólag van rányomva ezért nehéz lesz az egész fegyver. Ami még sokat dobna a latba, hogyha a kezelőszervek mindkét oldalra átszerelhetőek lennének. Viszont az AK-12 végleges verziójánál követelmény volt a költségmegtakarítás miatt, hogy az eredeti AK-74-et gyártó gyártósorok minimális átalakítással tudják gyártani és így drasztikus dolgokat nem léptek meg.


Ergo lehetne/lehetett volna ha modositanak a gyartosorokon…
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Jajj nekezd már.... gofrisütő...

"Viszont az AK-12 végleges verziójánál követelmény volt a költségmegtakarítás miatt, hogy az eredeti AK-74-et gyártó gyártósorok minimális átalakítással tudják gyártani és így drasztikus dolgokat nem léptek meg."
Pont ezt magyarázom. AK alapon nem lehet modern fegyvert gyártani, nem is megy a Kalasnyikovnak. Mert amit leírsz az detetminálja, hogy egy AK lesz kisebb nagyobb átalakításokkal, mert AK gyártósoron csak AK-t lehet gyartani.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
Pont ezt magyarázom. AK alapon nem lehet modern fegyvert gyártani, nem is megy a Kalasnyikovnak. Mert amit leírsz az detetminálja, hogy egy AK lesz kisebb nagyobb átalakításokkal, mert AK gyártósoron csak AK-t lehet gyartani.
Mit nevezünk AK alapnak? Mert én a hosszú gázdugattyús forgó zárfejes rendszert.
Amiről te beszélsz pedig az AK-47/74 platform.
És íme az AKV-521 ami ezeket a gondokat megoldja.
https://www.thefirearmblog.com/blog/2021/09/14/kalashnikov-concern-akv-521/
A Kalasnyikov konszern meg tudja oldani a problémát, az orosz állam viszont maszatol mint annyi más fejlesztésüknél.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Mit nevezünk AK alapnak? Mert én a hosszú gázdugattyús forgó zárfejes rendszert.
Amiről te beszélsz pedig az AK-47/74 platform.
És íme az AKV-521 ami ezeket a gondokat megoldja.
https://www.thefirearmblog.com/blog/2021/09/14/kalashnikov-concern-akv-521/

Az egészet. Önmagában a működési rendszer nem determinálja a fegyvert.
Ha rövid gázdugattyú hátrasiklásos lenne az AK, akkor is megmaradna az a probléma, hogy a tok és a tokfedel kialakítása alapvetően elavult.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
Ezért se értem, hogy most mi a pöcs akar lenni az AK-12M.
(Mondjuk a Brandon féle videóben felvetett leg akutabb problémákat megoldja)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Ezért se értem, hogy most mi a pöcs akar lenni az AK-12M.
(Mondjuk a Brandon féle videóben felvetett leg akutabb problémákat megoldja)
Azt azért tegyük hozzá, hogy az AK-val való problémánk elég akadémikus, tekintve, hogy az orosz haderőben nincs elterjedve széleakörben sem optika, sem red dot aminek problémát okozna a nem fix tokfedél. Innentől maga az AK-12 is tök felesleges, bőven elég lett volna markolatot, válltámaszt meg csőszájfékes kompenzátort cserelni az AK-74M-en, úgy legalabb könnyebb lenne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Azt azért tegyük hozzá, hogy az AK-val való problémánk elég akadémikus, tekintve, hogy az orosz haderőben nincs elterjedve széleakörben sem optika, sem red dot aminek problémát okozna a nem fix tokfedél. Innentől maga az AK-12 is tök felesleges, bőven elég lett volna markolatot, válltámaszt meg csőszájfékes kompenzátort cserelni az AK-74M-en, úgy legalabb könnyebb lenne.
az ak 12 pont könyebb mint pl mint a bren. és a bren egy könnyű fegyver
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Ott vannak, nem tűntek el, olyannyira nem , hogy a legutóbb Oroszországban likvidált 4 ukrán diverzáns katonánál Sig Sauer fegyverek voltak...
különlegeseknek mindig különleges fegyvereik vannak.
a nyugaton kiképzett több tízezer katona is ak ra kapja a kiképzést...
már lőszert sem kérnek a natotol eu tol 556 hoz. letettek rólla.
ez a háború nem kedvez a kényesebb tecknikának ez van.
kis intenzitású konfliktushoz tökéletesen megfelelnek ahol a minőség fontosabb.
de ukránba a strapabíróság számít .
aki ezen csodálkozik azon én csodálkozom.