Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 634
14 968
113
Csak azért hogy új meg színes-szagos prospektuskompatibilis legyen a fegyver teljesen felesleges újat rendszeresíteni, ha az semmi érdemi előrelépést nem tud, márpedig egyik sem tud.

A fejlett nyugaton mindeközben az ‘új’ fegyverek fejlesztése rendszeresítése kimerül abban, a lassan 70 éves elavult AR platformba hogyan tömködjük be az AK-47 belsejét hogy kívülről ne látszódjon, mit is adunk el eszement áron (lsd dudi által rendszeresen körbeszopkodott HK 416), vagy a féltucat minimálisan eltérő univerzális ‘új’ (és ezért majd licencelhető) csodakaliber köré heggesztünk 6 kilós szörnykarabélyokat.. :D
Szerinted a 416 hasonlít egy ak belsejère? o_O
Veled is van baj ha az igazadat hülyesèggel akarod alátámasztani.

 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 946
123 514
113
Én sem értem minek írkálsz haditech fórumba, ha nem tudod mi a különbség a közvetett és a közvetlen gázelvételes rendszerek között....
Ettől függetlenül egy Szksz-nek (ahogy szittya már említette) vagy egy szvd-nek több köze van működés szempontjából egy HK416-hoz mint egy AK-nak.
A sig 552 hosszú gázdugattyús meg a svédek AK-5 je (leánykori nevén FN FNC)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Én sem értem minek írkálsz haditech fórumba, ha nem tudod mi a különbség a közvetett és a közvetlen gázelvételes rendszerek között....
Idéznélek:
A fejlett nyugaton mindeközben az ‘új’ fegyverek fejlesztése rendszeresítése kimerül abban, a lassan 70 éves elavult AR platformba hogyan tömködjük be az AK-47 belsejét hogy kívülről ne látszódjon, mit is adunk el eszement áron (lsd dudi által rendszeresen körbeszopkodott HK 416),
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 247
37 108
113
fk4yx610.png
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 066
16 269
113
Ettől függetlenül egy Szksz-nek (ahogy szittya már említette) vagy egy szvd-nek több köze van működés szempontjából egy HK416-hoz mint egy AK-nak. A sig 552 hosszú gázdugattyús meg a svédek AK-5 je (leánykori nevén FN FNC)

Már amennyiben elfogadjuk, hogy a működési elv egyetlen és kizárólagos ismérve az, hogy valami hosszú vagy rövid zárdugattyús.

A zárolás, egyéb hülyeségek meg ugye kit érdekel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 946
123 514
113
Már amennyiben elfogadjuk, hogy a működési elv egyetlen és kizárólagos ismérve az, hogy valami hosszú vagy rövid zárdugattyús.

A zárolás, egyéb hülyeségek meg ugye kit érdekel.
Nem mondanám hogy egyetlen és kizárólagos de ebben a beszélgetésben (Mivel konkrétan ezeknek különbségeiről volt szó) szerintem leginkább figyelembe vehető.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
mármint hogy he?
Az a baj, hogy tudom hogy nem használtál ilyen fegyvert sose és emiatt nem tudlak ebben sem komolyan venni.
annyira használtam mint te. vóltam vele tkh n szolnokon és vóltam párszor lövészeten vele.
de ezen szituk eggyike sem olyan ami bármennyire is megközelítené a valóságot. ahogy te se hiszem hogy e téren nagyobb tapasztalatokkal rendelkezel. ezek pár napos események a háború nem ilyen. elhiszem vólt egy hónaport a kezedbe folyamat vele aludtál. de az sem háborűs nyűzás.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 946
123 514
113
100 ados vagy

szerintem 18 óta gyártják is. mint az izraeli tavort mind az amcsi m4 est és ar15 ösöket.
Ha jól tudom ezek az üzemek mentek a levesbe az első kalibr szalvóval a legelején az meg hogy mennyit gyártottak vagy mennyit nem hàt csak a jóisten tudja szerintem nem sokat. De amúgy még FN F2000 is volt fent két hete egy videóban. Amúgy az sosem volt kérdés, hogy Ukrajnában mi lesz a leggyakoribb kézifegyver, amiből több százezer volt eleve többmillió kiképzett emberrel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 946
123 514
113
De amúgy nekem az AK működési elvével semmi gondom nincs, nekem csak és kizárólag az a szenvdés az optikarögzítéssel amit lenyomnak az egyetlen gondom. Amit megoldanak az AKS-521-el. Amit alapvetően elbaszottnak gondolok az a közvetlen gázelvételes karabélyok.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll