1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pancir (SA-22 "Greyhound")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Az létezik,hogy az orosz Pnacír-Sz egyszerre 4 rakétával 4 célt tud támadni.

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Igen. Benne van a HTÖ-ben...
    Ez akkor igaz, ha az optikai csatornához képest a radarral követett célok annak határértékén belül vannak.

dudi, fishbed and fip7 like this.
  3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Viszont akkor nem gépágyúzik.

4. molnibalage

Valóban nem.
    Ha engem kérdezel, akkor a Pancír koncepciót módosítani kéne. A nagy tűzgyorsaságú gépágyú helyett egy AHEAD-es gépágyú kéne rá. Azzal CM és más ellen is 3-4 km-es effektív HMZ-ja is lehetne. A rakéta csak a valóban fontos célok ellen lenne szükséges.

Negan and fip7 like this.
  5. Mackensen

Vagy szétválasztod a két rendszert. Külön a gépágyú egy platformon (esetleg még pár MANPAD rá) és külön a rakéták egy másikon.

6. molnibalage

Annak sok értelme nem lenne. A Pancír nem csapatlégvédelem. Ha kéne is MANPAD szerű, akkor arra van értelmesebb platfrom. Sztrela-10M3 vagy Szoszna. De ezeket meg csapatlégvédelemnek szánták. Persze ettől még lehet használni arra, amire kell.

A Pancírral nekem az a bajom, hogy ránézek és a súlypontja bitang magasan van.

fip7 likes this.
  7. Negan

Negan Well-Known Member

Van csapatlégvédelmi változata,csak még senki nem rendelte meg.Azt hiszem a HTö-ben is szerepel

8. molnibalage

Igen.

9. Mackensen

Pontvédelemnél is szétválaszthatod. A MANPAD az csak mint mellékszál mondtam. A lényeg, hogy külön gépágyú valamilyen AHEAD lőszerrel és külön a rakéra.

10. Negan

Negan Well-Known Member

Szerintem meg az újgenerációs ADATS utánérzés amerikai SHORAD+páncélvadász-támogató egy AHEADos 40milis ctw gá-val kiegészitve.Kicsit nehezzebb lenne,mint a jelenlegi M230 gá-s protok,de nem olyan vészesen.Viszont egy igen ügyes kis jármű lenne

11. dudi

dudi Well-Known Member

Tehát radarral nem.

12. molnibalage

Radarral három célcsatornás.

13. Roni

Roni Well-Known Member

14. Roni

Roni Well-Known Member

New production dummy target. [​IMG] This will fool the Turks

LMzek 2.0 likes this.
  15. Terminator

Terminator Well-Known Member

16. Terminator

17. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

18. Terminator

19. Roni

Roni Well-Known Member

Kacsacsor hsz-sa a Líbia topicba .
    Ma 5 Pancírt lőttek ki, előtte meg kettőt, egyet meg elkaptak.
    Ez annyira furcsa, hogy több mint gyanús.

Ezért is vagyok allergiás mikor az oroszok a légvédelmet nyomják a légerő helyett , aztán mikor oda kerül a sor csak az van hogy gond nélkül repülnek az izraeli f-15/16-sok a szíriai légtérben 14 éve .Sőt oylat is halottam hogy amikor Assad találkozott valamelyik terror vezérrel vagy kivel akkor az izraeli f-16-sok rájuk robbantották az ablakokat.
    Valami hasonlót olvastam a 2007-es aranyasban, de javítsatok ha tévedek .

20. Mackensen

Ok, de ezeket a kilövéseket annyira nem kéne a beleszámolni, mivel eleve kikapcsolt, inaktívak voltak.

fishbed, fip7, arcas and 1 other person like this.

Ezen oldal megosztása