Rheinmetall Lynx

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 699
4 672
113
Érdekes volt számomra, amikor rákérdeztek nála, hogy Szlovákiában várhatóan hamarabb fut-e végig a verseny, mint Csehországban. És azt válaszolta, hogy az üveggömböm kellene hozzá, hogy belenézhessél, de nem szeretne jósolni. Ők itt vannak, készen állnak és mindent megtesznek.

Nyilván ez udvariasság is mind a két kormány felé, hogy nem megy bele abba, hogy a véghajrában becsmérelje a cseh lassú döntést, de kiolvasható belőle az is, hogy Szlovákia meg még nagyon az elején tart a folyamatnak, bármennyire is impozáns a kőbe vésett határidő.

A másik fontos rész, hogy lényegében megerősítette, hogy a magyar, cseh és felvidéki Lynx között nem lesz óriási eltérés. Lényegében nagyon hasonló kritériumok alapján fog lefutni.
De még mindig az a kérdésem, hogy csak beszállítók lesznek és a Lynx-et mi rakjuk össze részben vagy kapnak ők is egy gyárat mint mi?! Szerintem nagyon b...ná a csőrüket, ha az IFV-et itt gyártanák!:D

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
1 552
2 069
113
De még mindig az a kérdésem, hogy csak beszállítók lesznek és a Lynx-et mi rakjuk össze részben vagy kapnak ők is egy gyárat mint mi?! Szerintem nagyon b...ná a csőrüket, ha az IFV-et itt gyártanák!:D

Szerintem meg kerülgették ezt a kérdés kört is. Nem véletlenül emeltem ki azt a részt is, hogy RM szerint nagyon hasonlóak a pályázati feltételek. Értelem szerűen nem arra voltam kíváncsi, hogy a tót verzió tud-e taktikai atombombát kilőni a miénk meg esetleg nem. :)

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 699
4 672
113
Szerintem meg kerülgették ezt a kérdés kört is. Nem véletlenül emeltem ki azt a részt is, hogy RM szerint nagyon hasonlóak a pályázati feltételek. Értelem szerűen nem arra voltam kíváncsi, hogy a tót verzió tud-e taktikai atombombát kilőni a miénk meg esetleg nem. :)
Az viszont nekünk nem jó hír!

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
1 552
2 069
113
Az viszont nekünk nem jó hír!

Mármint miért? A műszaki tartalomra kérdezett rá, nem a gazdasági ellentételezésre, ha erre gondolsz.

1, Lényegében kizárt olyan régebben tárgyalt fórum kérdéseket, hogy mondjuk a szlovákok csak azért is behívják az embernélküli tornyot és a lényeges paraméter különbségek miatt úgy is borul a KKE ellátási lánc. (Amikor én a cseh tender kapcsán rendszeresen azt kommenteltem, hogy szerintem a mi győztes kihirdetésünk előtt végig beszéltük a háttérben a csehekkel, hogy mit szeretnének és melyik lesz a győztes, mindig az volt a válasz, hogy nem egyeztettünk senkivel, mert ott az ASCOD fog győzni.)

2, Fel lehet építeni akár északi szomszédunknál is egy másik ellátó bázist a torony gyártására, mert erre a piaci szegmensre már sok próbálkozásuk volt betörni... de ez csak az ő költségeiket növelné. A termék akkor lesz a három ország számára tényleg olcsó, ha ugyan az a cég szállít be mindenhová.

Nekem az jött le, de lehet rosszul fordítottam, hogy magyar és német részről nyitott az ajtó egy közös ellátási láncra, de a két tendereztető félnél adott a lehetőség, hogy drágítsák a beszerzésüket azzal, hogy ne a "rájuk osztott" alkatrészt gyártsák. :)

• Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 699
4 672
113
Mármint miért? A műszaki tartalomra kérdezett rá, nem a gazdasági ellentételezésre, ha erre gondolsz.

1, Lényegében kizárt olyan régebben tárgyalt fórum kérdéseket, hogy mondjuk a szlovákok csak azért is behívják az embernélküli tornyot és a lényeges paraméter különbségek miatt úgy is borul a KKE ellátási lánc. (Amikor én a cseh tender kapcsán rendszeresen azt kommenteltem, hogy szerintem a mi győztes kihirdetésünk előtt végig beszéltük a háttérben a csehekkel, hogy mit szeretnének és melyik lesz a győztes, mindig az volt a válasz, hogy nem egyeztettünk senkivel, mert ott az ASCOD fog győzni.)

2, Fel lehet építeni akár északi szomszédunknál is egy másik ellátó bázist a torony gyártására, mert erre a piaci szegmensre már sok próbálkozásuk volt betörni... de ez csak az ő költségeiket növelné. A termék akkor lesz a három ország számára tényleg olcsó, ha ugyan az a cég szállít be mindenhová.

Nekem az jött le, de lehet rosszul fordítottam, hogy magyar és német részről nyitott az ajtó egy közös ellátási láncra, de a két tendereztető félnél adott a lehetőség, hogy drágítsák a beszerzésüket azzal, hogy ne a "rájuk osztott" alkatrészt gyártsák. :)
Nem én attól tartok, hogy kapnak egy olyan gyárat mint a miénk! Magyarán ha beszállítók lesznek engem az nem zavar, attól még az ő megrendeléseiket is mi fogjuk gyártani " részben" persze! A zalai gyárnak kell a megrendelés, nem elég csak a hazai megrendeléseket teljesíteni ha hosszabb távra tervezünk vele! Ez a cél!

• Hűha
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
1 552
2 069
113
Nem én attól tartok, hogy kapnak egy olyan gyárat mint a miénk! Magyarán ha beszállítók lesznek engem az nem zavar, attól még az ő megrendeléseiket is mi fogjuk gyártani " részben" persze! A zalai gyárnak kell a megrendelés, nem elég csak a hazai megrendeléseket teljesíteni ha hosszabb távra tervezünk vele! Ez a cél!

Ebben teljesen egyetértünk. És szerintem jó úton haladunk ebbe az irányba. :)

• Tetszik
Reactions: Venom85

Xpert

Well-Known Member
2021. július 17.
2 227
2 757
113
Végre itt a RedEffect videója a Lynxtől

A kommentek között a videó alatt van egy érdekes megjegyzés.
"There's some speculation that in november this year will be announced a partnership between a brazilian defense industry and rheinmetall in order to create a MMBT with a 120mm cannon for the brazilian army using Lynx as a basis."

Szóval lehet, hogy lesz Lynx alapú "tank"...
Az argentin tank (TAM) is annó Marder alvázra épült, szóval Latin-Amerikában van hagyománya az ilyen konstrukcióknak. Az ottani terep nem is igazán kedvez a nehéz járműveknek - bár a 50 tonna körüli Lynx sem pehely súlyú.

• Tetszik
Reactions: SilvioD and Vogon

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
13 748
43 334
113
A kommentek között a videó alatt van egy érdekes megjegyzés.
"There's some speculation that in november this year will be announced a partnership between a brazilian defense industry and rheinmetall in order to create a MMBT with a 120mm cannon for the brazilian army using Lynx as a basis."

Szóval lehet, hogy lesz Lynx alapú "tank"...
Az argentin tank (TAM) is annó Marder alvázra épült, szóval Latin-Amerikában van hagyománya az ilyen konstrukcióknak. Az ottani terep nem is igazán kedvez a nehéz járműveknek - bár a 50 tonna körüli Lynx sem pehely súlyú.
Továbbra is 44 tonna a Lynx alapsúlya kiegészítők nélkül.

De a brazil konteot lájkolom. :D

• Tetszik
  • Vicces
Reactions: Pogány and kamm

kamm

Well-Known Member
2019. február 23.
10 791
14 371
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
13 748
43 334
113
O erzesbol dolgozik, tudod, nincs ideje olvasni, plane nem visszaolvasni - o csak ir. :D

Az erdekes lenne, igen, de erosen ketlem, hogy a brazilok ne kapnanak sajat gyartast, ha Lynxet akarnanak.
Persze. De hátha ide is leesne vmi csont. Részegységbeszállítás, képzés, közös fejlesztések stb.. Egyébként a képbe beleillene.

• Tetszik
Reactions: Pogány and Xpert

Xpert

Well-Known Member
2021. július 17.
2 227
2 757
113
O erzesbol dolgozik, tudod, nincs ideje olvasni, plane nem visszaolvasni - o csak ir. :D
120mm-es löveggel lenne az 50 tonna - pláne ha van automata töltő hozzá...

Az erdekes lenne, igen, de erosen ketlem, hogy a brazilok ne kapnanak sajat gyartast, ha Lynxet akarnanak.
Pár komponens valószínűleg nálunk készülne akkor is...

Xpert

Well-Known Member
2021. július 17.
2 227
2 757
113
Nem igaz hogy nem olvasok. Naponta többször átfutom az engem érdeklő néhány topikot kb. a nyár eleje óta
Az ennél régebbi bejegyzéseket olvasom ritkán - azok nagy része amúgy is elavult információ.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
13 748
43 334
113
Nem igaz hogy nem olvasok. Naponta többször átfutom az engem érdeklő néhány topikot kb. a nyár eleje óta
Az ennél régebbi bejegyzéseket olvasom ritkán - azok nagy része amúgy is elavult információ.
Off
Pont most futottam bele egy interjúba a kaliber szerkesztőjével, aki kis esélyt adott arra 2017ben, hogy Magyarországon lesz kézifegyvergyártás. Hát most mit mondjak. :D

Ettől függetlenül ezt már nem vakarod le magadról. Majd én is baszogatlak, csak hogy érezd a törődést. o_O

Xpert

Well-Known Member
2021. július 17.
2 227
2 757
113
Majd én is baszogatlak, csak hogy érezd a törődést. o_O
Ne fáradj vele!
Nem igazán értem mit kell ezen ennyit pattogni!
Senki nem olvassa végig az elmúlt majd 10 év 150.000 oldalnyi anyagát, a kereső funkció is használhatatlan ekkora anyagmennyiségnél: bármit beírok több ezer találat van.
Az aktuális dolgokat követem - erre van kapacitásom. Más is így csinálja - legfeljebb nem mondja ki.

Ha unalmas, amit írok, akkor hagyjátok figyelmen kívül. Aki akar reagál, aki akar nem - ennyi.

• Tetszik
Reactions: SilvioD

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
9 597
25 007
113
Ne fáradj vele!
Nem igazán értem mit kell ezen ennyit pattogni!
Senki nem olvassa végig az elmúlt majd 10 év 150.000 oldalnyi anyagát, a kereső funkció is használhatatlan ekkora anyagmennyiségnél: bármit beírok több ezer találat van.
Az aktuális dolgokat követem - erre van kapacitásom. Más is így csinálja - legfeljebb nem mondja ki.

Ha unalmas, amit írok, akkor hagyjátok figyelmen kívül. Aki akar reagál, aki akar nem - ennyi.
Ha nem olvasol vissza, rád uszítunk pár lilahajú copfos hónaljú 120 kilós internet..khm...ellenőrt. Tudod, nekik annyi is elég, ha azt mondjuk, hogy fasiszta vagy. :D

• Vicces
Reactions: fip7 and Szittya

Xpert

Well-Known Member
2021. július 17.
2 227
2 757
113
Ha nem olvasol vissza, rád uszítunk pár lilahajú copfos hónaljú 120 kilós internet..khm...ellenőrt. Tudod, nekik annyi is elég, ha azt mondjuk, hogy fasiszta vagy. :D
Küldjed őket! Majd tovább küldöm őket a Biztpol Magyarország topikba! Na majd ott lehidalnak! :D
Egyes kommentekre ott a fasiszta jelző egy szolid dicséret lenne! :p