Nem ennyire egzakt ez a tudomány, akármennyire is mérnököljük meg, a jó öreg matematikát nem lehet a politika világára ráhúzni.
Kína, ha fejreáll, se kap F-35-öt, neki ez a gép nem létezik, de minden pénzt megér 24 darab Szu-35-ös az alap fegyverzettel, mert lehet rá alapozni. Kínának túlontúl is sokba kerülne az olcsóbb F-35 és később sokat nyer a fajlagosan drágábbra kijövő Szu-35-össel. Ráadásul az orosz is be akarta biztosítani magát.
Nem boki "...Összefoglalva: A 24 géphez póthajtómüveket, földi kiszolgáló berendezéseket és müszaki-kiképzést kapnak.Ez mind benne a 2 milliárd USD-s árban...." kissé semmitmondó kommentje az almát a körtével esete, hanem összevetni két olyan külön világot, mint az F-35 Made in USA, vagy a Szu-35 szgyelano v SzSzSzR...
De régi nóta a svéd lízing/export Gripen, kontra belpiacos USAF F-15E, ugyanaz a sztori, mint a PAK-FA és az szegecsek rágógumi.
Hogy értsétek: ha veszek egy kiváló, extra hosszú élettartamot megélni képes amerikai repülőgépet, az alsó hangon ennyire hosszú ideig tartó frigyet jelent az USA politikájával. Ma már így kell nézni. Egy orosz gép hátránya egyben az előnye is, főleg, ha van saját repülőiparod. Ha idő előtt elkopik a vas, van miért újabbak kifejlesztésére ösztönözni a hadiipart, de közben a rendszeresített technológiát meg is lehet honosítani. Aki ma az orosszal bizniszel, az nem csak szart kap, de egy legalább annyira rugalmas és ugyanakkor necces helyzetekben megfogható partnert is, akiről aztán ezt-azt le is lehet gombolni.
Látszólag az oroszok húznak le minden szegény szerencsétlent, mert ez a trendi bullshit a netes fotelszakértők világában, de rettenet nagy naívnak kell lenni ahhoz, hogy ne lássuk, az indiaiak is rendesen lehúzták őket visszakézből, vagy hogy a kínaiak is mit össze-vissza manővereztek, hogy birtokon belülre tudjanák az orosz hadiipar jelenlegi legfejlettebb technológiáját, amire a mostani orosz légierő is épül. Emlékezzünk vissza, hogy anno a Szu-27-esek első szériáit is milyen ügyesen lemásolták, hogy rá alapozva építsék fel a saját gépeiket.
Szerintetek, ezt az USA-val meg lehet tenni? Az USA az utóbbi időben nem kellett, hogy kimutassa foga fehérjét, mert olyanokkal kereskedett, akiknél a pénz sose fogy el. Így könnyű korrekt üzletet összehozni, hiszen az UAE, vagy SzA csak mindenből kiválasztja a legjobbat és már adja is a pénzt.
Ne féljetek, ha az F-15SA-t mondjuk Kínába adták volna el, akkor az is lenne olyan drága ügylet, hogy abból az egész F-35-ös programot is megfinanszírozhatták volna... kétszer.