Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Pont láttam ahogy ment a vita közted és molni vs Kurfürst közt. Über gáz volt az is hogy kibannoltad, mivel semmi bántót nem írt, nem személyeskedett, szerintem konkrétan igen sok dologban igaza is volt, a legnagyobb bűne az volt hogy nem a te véleményeden volt.

Mindegy, természetesen megtehetted azt is.
Ó perszehogy nem... Szerintem meg keress szemorvost vagy olvass figyelmesebben... Főleg Cifu azon kommentjét, amit rávilágított nettó trollkodására...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Orosz védelmi minisztérium illetékese szerint csupán fegyverzet tesztelésre érkeztek a Szu-57 Szíriába. Ez nem más, mint eddigi lefolytatott próbák folytatása más klímaban - por + hőség ....és semmiképpen nem az orosz kontingens megerősítése. Forrás : http://www.interfax.ru/russia/601195

hogy már interfax is félrebeszél. Van még hiteles Orosz forrás vagy már mind a prt tolja?

Februári Szíriai klíma Oroszhonban is adott. Max májusig kell várni. Ez nem ok.

Ellenben nem lesz fent véletlenül se RC se más porszívó. F-22n hiába voltak a szögvisszaverők évekig dugdosták. Ott is pont az volt a véleményem amikor ~2éve feltünt Szíriába hogy minek hogyan? Értem én, hogy az egyik hanem legfölösebb gép USAF historiájában és akkor legalább ledobott pár SDBt és lehet mutogatni de akkor is.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ó perszehogy nem... Szerintem meg keress szemorvost vagy olvass figyelmesebben... Főleg Cifu azon kommentjét, amit rávilágított nettó trollkodására...

Többek közt ezt bírom Cifuban. Olyan tárgyilagosan jól mutat rá a trollra, hogy vmi elképesztő. btw Mack is tök jó mod. Fene se gondolta volna ezt ~5éve. vagy mióta mod....
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 529
77 331
113
hogy már interfax is félrebeszél. Van még hiteles Orosz forrás vagy már mind a prt tolja?

Februári Szíriai klíma Oroszhonban is adott. Max májusig kell várni. Ez nem ok.

Ellenben nem lesz fent véletlenül se RC se más porszívó. F-22n hiába voltak a szögvisszaverők évekig dugdosták. Ott is pont az volt a véleményem amikor ~2éve feltünt Szíriába hogy minek hogyan? Értem én, hogy az egyik hanem legfölösebb gép USAF historiájában és akkor legalább ledobott pár SDBt és lehet mutogatni de akkor is.

Sivatag viszont van.Meg ha ott lesznek még 2 hónapig akkor lesz ott meleg is.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 193
61 175
113
Öööö, az F-22 gépek PGM csapásméréssel debütáltak anno. Értelme annak sem volt, más is odabaszhatott volna. Csak érdekes módon az PAK-FA-t gyakorlatialg körbeszopkodják, hogy micsoda eredmény, az F-22-öt meg anno nem is szánták csapásmérésre, de a gép mégis képes rá.

Na, ez a hatalmas difi. A jenkik mégis köpködik, mert most az a divat...
Ezzel szemben PAK-FA-n:
  • Nem láttunk PGM-et...
  • Nem láttuk a belső teret sem...
  • Állítólag AAM indítás volt, de errő a videót nem tette be boki (a légvédelmis topikban gaunt meg CGI videóval érvel, és persze mikor az ember megmondja, hogy törölje ki a csípát a szeméből és/vagy keresse szerovost, akkor még mi vagyunk a helikopterek...)
Ezzel van bajom...

Az F-22-es csapásmérési képessége egy vicc. Eröltetett vicc. Eredetileg volt az F/A-22, de nem volt rá pénz, volt a programnak elég baja a darabszámkurtításon kívül is. Majd jött a még ambíciózusabb FB-22, amiből még annyi se lett. Ezután csináltak multirole gépet az F-22-esek egy részéből, amire korlátozottan volt csak alkalmas, az USAF készletében nem is rendszeresített Mk-83-ason alapuló JDAM bombákkal, ezeknek kellett PR szempontból egy rendszert validáló kísérleti bevetés Szíriában.
 
M

molnibalage

Guest
Az F-22-es csapásmérési képessége egy vicc. Eröltetett vicc. Eredetileg volt az F/A-22, de nem volt rá pénz, volt a programnak elég baja a darabszámkurtításon kívül is. Majd jött a még ambíciózusabb FB-22, amiből még annyi se lett. Ezután csináltak multirole gépet az F-22-esek egy részéből, amire korlátozottan volt csak alkalmas, az USAF készletében nem is rendszeresített Mk-83-ason alapuló JDAM bombákkal, ezeknek kellett PR szempontból egy rendszert validáló kísérleti bevetés Szíriában.
A képesség ettől létezik. Bár nem világos számomra, hogy egy kurvagyors stealth platfromról eregetett GPS alapú PGM SAR radarral az méirt vicc képesség...
...ahol az az orosz Gefeszt és FAB-ozgatás áll vele szemben...
Akkor most mi az erőltetett vicc...? Komolyan mondom, hogy lemegyek hídba...

Egy F-22-es 12-13 km magasan hangsebesség feletti oldással hány km-re is tud elloftolni egy PGM-et? Izé...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Öööö, az F-22 gépek PGM csapásméréssel debütáltak anno. Értelme annak sem volt, más is odabaszhatott volna. Csak érdekes módon az PAK-FA-t gyakorlatialg körbeszopkodják, hogy micsoda eredmény, az F-22-öt meg anno nem is szánták csapásmérésre, de a gép mégis képes rá.

Na, ez a hatalmas difi. A jenkik mégis köpködik, mert most az a divat...
Ezzel szemben PAK-FA-n:
  • Nem láttunk PGM-et...
  • Nem láttuk a belső teret sem...
  • Állítólag AAM indítás volt, de errő a videót nem tette be boki (a légvédelmis topikban gaunt meg CGI videóval érvel, és persze mikor az ember megmondja, hogy törölje ki a csípát a szeméből és/vagy keresse szerovost, akkor még mi vagyunk a helikopterek...)
Ezzel van bajom...
Sok minden szép dolog van (meg csúnya is) amit még nem láttunk se élőben se filmen, de attól még léteznek. Nem tudom hogy mi lenne a körbeszopkodás, itt mindössze egy hír volt hogy két Szu-57 áttelepült Szíriába. Azon túl minden csak feltételezés akár oda akár vissza, kár ezen hajba kapni. Nem tudjuk milyen célból mentek, nem tudjuk milyen fegyverzettel lesznek alkalmazva - egyáltalán lesz-e pl. földi célok ellen fegyveres bevetésük (mert ugye deklaráltan nincs a körzetben légi célpontja az oroszoknak), nem tudjuk milyen konkrét céllal, mennyi időre mentek, legalábbis nekem nem írta meg az orosz HM. Lehet, hogy diplomáciai úton már figyelmeztették a törököket, vagy/és Izraelt vagy/és az USA-t hogy a szír légtérben ezután egyetlen jogosan tartózkodó külső légierőként mindenkire másra lőni fognak, de az is lehet hogy még csak nem is vakkantottak senkire egy szót se, magyarán semmi konkrétat nem tudunk az új Szuhojok odavezénylésének céljairól. Szóval majd arról vitatkozzunk ha lesz miről ... szerintem.
Ja, és a jenkik meg nem tudom kit köpködnek divatból ...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 338
13 756
113
hogy már interfax is félrebeszél. Van még hiteles Orosz forrás vagy már mind a prt tolja?

Februári Szíriai klíma Oroszhonban is adott. Max májusig kell várni. Ez nem ok.

Ellenben nem lesz fent véletlenül se RC se más porszívó. F-22n hiába voltak a szögvisszaverők évekig dugdosták. Ott is pont az volt a véleményem amikor ~2éve feltünt Szíriába hogy minek hogyan? Értem én, hogy az egyik hanem legfölösebb gép USAF historiájában és akkor legalább ledobott pár SDBt és lehet mutogatni de akkor is.

Nem igazán értem miért lenne a legfölöslegesebb gép – inkább az egyik leghasznosabb. Mivel a „jelenlétével tüntet”.

1, Az F-22 valami olyasmi, mint egy mini atomfegyver (elvi hatásaiban csak persze). Egy iszonyatosan nagy előny, ami tényleg légi dominancia, anélkül, hogy megjelenne a harctér fölött. Mert az ellen tudja, hogy ahol ezek megjelennek, ott kiküldeni a saját gépeit (4. gen) jó eséllyel azok fix elvesztésével jár.

2, reagálni kell – vagyis pénzt költeni (azt meg az USA szeret főleg). Lett ebből Szu-37, MiG-1.44, most Szu-57, J-20... vagyis ha az USAF úgy dönt hogy HH után nem kell az ATF és marad az F-15 mert világbéke, ezek se lennének, vagy csak később. Mindenki álma most a Szu-35 lenne és meg is felelne. De jött az F-22 és növelte a tétet. A reagálás pedig pénzbe kerül.

Amúgy mókás, hogy a fent említett gépeket mindig az F-35-el vetik össze – gödényt a kányával. Na persze megértem, nyilván nem esik jól ha a Szu-57/J-20-at azzal vetnék össze, ami ellen készültek, vagyis a Raptorral, mivel az 2006-óta a betonon van...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Az F-22-es csapásmérési képessége egy vicc. Eröltetett vicc. Eredetileg volt az F/A-22, de nem volt rá pénz, volt a programnak elég baja a darabszámkurtításon kívül is.

Emlékeim szerint nem így volt, az F/A-22A jelölés egy marketingdöntés volt, hogy a csapásmérő képességet kihangsúlyozzák, hogy a további megrendelés-csökkentést elkerüljék a szenátusi vitákon (ahol többek között azzal támadták a programot, hogy az F-22A egy feladatos gép, és hogy ez micsoda pazarlás).

Csakhogy sose készült erre a feladatra, akkor is csak JDAM és SDB integrációról volt szó. Amit meg is kapott amúgy, ettől függetlenül a megrendelés-mennyiséget csökkentették.
 
  • Tetszik
Reactions: therob
M

molnibalage

Guest
Sok minden szép dolog van (meg csúnya is) amit még nem láttunk se élőben se filmen, de attól még léteznek. Nem tudom hogy mi lenne a körbeszopkodás, itt mindössze egy hír volt hogy két Szu-57 áttelepült Szíriába.
Az amit számomra meglepő módon Allesmor is előad. Igen, a PR szempontból végrehajtott csapásmérés volt az F-22A-val. Csak viccnek nevezni a stealth platfromos ASF-en a SAR radaros PGM-es csapásmérést a külső függesztésű FAB-ozgatássál...Hát már bocsássék meg, de ezért ezen lepetéztem. és kerestem mögöttem a kandi kamerát...

Települjön ki, felőlem...
Továbbra is mondom, hogy az a bajom, amit mögé képzelnek egyesek és ahogy kommunikálják egészen nevetséges:
  • F-35 szintű IOC-t vagy annál többet haluznak be. Mégis milyen alapon...?
  • Viccnek nevezik az F-22A képességét, amikor a PAK-FA mondjuk legfeljebb FAB-ozni fog?
  • UB rakétázgatással is jött zsolti. Ja, éppen most kaptak le egy Szu-25-öt kis magasságon. Zseniális. Akkor tolja ezt a PAK-FA?
  • stb.
Ez az, ami röhejes az én szememben főleg úgy, hogy forrás az nincs mögötte, de meglevő jenki képességeken meg röhögnek. Ha meg overkill, akkor jön az költség manta, ami kb. kit érdekel? A pilótát nem, a jenkinek meg (még?) telik rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
M

molnibalage

Guest
Emlékeim szerint nem így volt, az F/A-22A jelölés egy marketingdöntés volt, hogy a csapásmérő képességet kihangsúlyozzák, hogy a további megrendelés-csökkentést elkerüljék a szenátusi vitákon (ahol többek között azzal támadták a programot, hogy az F-22A egy feladatos gép, és hogy ez micsoda pazarlás).

Csakhogy sose készült erre a feladatra, akkor is csak JDAM és SDB integrációról volt szó. Amit meg is kapott amúgy, ettől függetlenül a megrendelés-mennyiséget csökkentették.
Ez is benne van az Összefoglalóban. Úgy látszik túl sokak figyelmét kerülte el...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Nem igazán értem miért lenne a legfölöslegesebb gép – inkább az egyik leghasznosabb. Mivel a „jelenlétével tüntet”.

1, Az F-22 valami olyasmi, mint egy mini atomfegyver (elvi hatásaiban csak persze). Egy iszonyatosan nagy előny, ami tényleg légi dominancia, anélkül, hogy megjelenne a harctér fölött. Mert az ellen tudja, hogy ahol ezek megjelennek, ott kiküldeni a saját gépeit (4. gen) jó eséllyel azok fix elvesztésével jár.

2, reagálni kell – vagyis pénzt költeni (azt meg az USA szeret főleg). Lett ebből Szu-37, MiG-1.44, most Szu-57, J-20... vagyis ha az USAF úgy dönt hogy HH után nem kell az ATF és marad az F-15 mert világbéke, ezek se lennének, vagy csak később. Mindenki álma most a Szu-35 lenne és meg is felelne. De jött az F-22 és növelte a tétet. A reagálás pedig pénzbe kerül.

Amúgy mókás, hogy a fent említett gépeket mindig az F-35-el vetik össze – gödényt a kányával. Na persze megértem, nyilván nem esik jól ha a Szu-57/J-20-at azzal vetnék össze, ami ellen készültek, vagyis a Raptorral, mivel az 2006-óta a betonon van...

1. Az F-15nek AAban van egy 100:0as statisztikája. Amúgy szerbek is felküldték Mig-29eket aztán le is potyogtak.

Hát fene tudja. Mindenesetre az F-22 program végigment. Gondolom USAF tolta és már beleöltek annyit, hogy fájjon leállítani, kb a HHs biankó csekk lett visszavéve és fejlesztés elnyújtva.

Az F-35 baja kb az F-35B meg a politika, meg az elnyúlt fejlesztés. Amúgy én légiharcba mostani tudásom alapján simán az F-35re fogadnék annak ellenére, hogy az egy multi role gép és nem csak AA.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Szerintem mindkét oldalon vannak "fura" beszólások... Molni már írta az egyiket, de a másikon is voltak érdekes. Pl. "csak PR", "minek oda légifölény, ISIS-nek nincs semmi", stb-stb...

Fura, hogy miért tolja el az emberkéket ennyire szélsőségesen a hír.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 338
13 756
113
Ez is benne van az Összefoglalóban. Úgy látszik túl sokak figyelmét kerülte el...

Ha jól emlékszem az is indok volt, hogy az F-117et váltja ("magasabb szinten"), vagyis annak a fegyverterhelését kellett vinnie. Legalábbis ilyen promót is olvastam (javítsatok ki ha tévedek).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 529
77 331
113
Az amit számomra meglepő módon Allesmor is előad. Igen, a PR szempontból végrehajtott csapásmérés volt az F-22A-val. Csak viccnek nevezni a stealth platfromos ASF-en a SAR radaros PGM-es csapásmérést a külső függesztésű FAB-ozgatássál...Hát már bocsássék meg, de ezért ezen lepetéztem. és kerestem mögöttem a kandi kamerát...

Települjön ki, felőlem...
Továbbra is mondom, hogy az a bajom, amit mögé képzelnek egyesek és ahogy kommunikálják egészen nevetséges:
  • F-35 szintű IOC-t vagy annál többet haluznak be. Mégis milyen alapon...?
  • Viccnek nevezik az F-22A képességét, amikor a PAK-FA mondjuk legfeljebb FAB-ozni fog?
  • UB rakétázgatással is jött zsolti. Ja, éppen most kaptak le egy Szu-25-öt kis magasságon. Zseniális. Akkor tolja ezt a PAK-FA?
  • stb.
Ez az, ami röhejes az én szememben főleg úgy, hogy forrás az nincs mögötte, de meglevő jenki képességeken meg röhögnek. Ha meg overkill, akkor jön az költség manta, ami kb. kit érdekel? A pilótát nem, a jenkinek meg (még?) telik rá.

Honnan tudod,hogy csak FAB-ozni fog?