Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 857
78 079
113
Nem ezt írtam én is? Akkor derült ki, hogy amiknak van amikor bekopogott ÖHban Irakban. Meg rejtegetik F-22t évekig nem engedik éles szitu közelébe mert nehogy info kimenjen róla.
Erre Oroszok betolnak Sziriába 2dbot.

De azért amikor nincs róla semmi info akkor nem kne bármit beképzelegni. Egen persze lehet, hogy már rég rendszerbe állt az USAFnél a 6gen gép csak dugdossák és van dögvető is.

Igazság pillanata meg büdös ritkán van. 82 Beeka waley meg ilyesmik ritkán vannak.

Nem kell bármit beleképzelni de a bármi meg a semmi/FAB közt azért elég nagy a távolság.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Csak a margóra, az F-117-es létezésének beismerése SV előtt volt több, mint egy évvel, nem az SV-vel pattant elő a semmiből...
Már 1989, Panamát követően elismerték a létezését és 1990-ben már a publikum látta nyílt napon.

Akkor Panama. Fogalmunk se volt létezik, nem láttuk aztán egyszer csak Panama után elismerik, hogy vmi létezik aztán rá egy évvel HH vége és meg lehet nézni. És Szovjetek legalább ennyire titkoltak mindent. Még amikor kész volt akkor is.

Erre most betolták Szíriába. Hát gondolom várják a telot mikor száll fel, hogy fel lehessen küldeni RCt és tsait.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 261
61 869
113
Viccnek nevezik az F-22A képességét, amikor a PAK-FA mondjuk legfeljebb FAB-ozni fog?

Ezt a logikát nem értem.
Mi köze a PAK-FA valamilyen képességének az F-22-es valamilyen képességéhez? Semmi. Oroszfanok, jenkifanok... nincsenek semmiféle fanok.

Jut eszembe, néhény fórumtárs folyamatosan hiányolja a sisakkijelzőt a PAK-FA-n. Az F-22-esen sincs, pedig mennyivel régebbi gép.

PAK-FA? Mit tud a PAK-FA? Valószínű semmit. vagy valamit. Vicc? Lehet, de a gép még fejlesztési szakaszban van és még ott is marad egy jó ideig. Ne feledjük, más a fejlesztési struktúra is az oroszoknál, hiszen ők a történelemben nem először csinálják, hogy éles bevetésre küldenek kísérleti stádiumban levő projektet.
Az USAF-nál más a kultúra, más az ipari háttér is, náluk a fejlesztés egy lényegesen előrehaladottabb fázisában, mi több, már egy bizonyos fokú rendszeresítést követően küldenek éles környezetbe technikát. Az oroszok nem.

Mivel az orosz PGM fejlesztés eléggé takaréklángon halad, így jelenleg a bevezetés előtt álló H-38-ason kívül más nemigen van a csőben, pedig a H-29-es kaliberű rendszerre is szükség volna.
Addig a Gefeszt-el fognak operálni. Költséghatékony leleményesség, ami úgy néz ki működik. A célját eléri.

Ami látható, hogy a szíriai debütálás legelején a KAB-500Sz műholdas rávezetésű korrekciós készlettel ellátott korrigált zuhanású bombatípusuk nem szerepelt valami fényesen.
Maga a zuhanás korrekció nem kapott elég pontos referencia jeleket, azonban az is látszik, hogy ez a fajta bombairányítási módszer vissza fog térni, mivel a Gefeszt-tel előhangolt oldással a szükséges korrekció mértéke is kisebb lehet.
Ilyen, végfázisban pontosságnövelő metódus nem alapulhat elektro-optikai elven, tehát itt fog visszatérni a KAB-500Sz rendszer.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt a logikát nem értem.
Mi köze a PAK-FA valamilyen képességének az F-22-es valamilyen képességéhez? Semmi. Oroszfanok, jenkifanok... nincsenek semmiféle fanok.
  • Jött az az az n+1 komment, hogy tapasztalatszerzés és miegymás a géppel. Ok. Szuper. Eddig a PAK-FA-n buta fegyvereket láttunk azt is külső függesztésen, kb. ezzel lehet tapasztalatot szerezni. Hurrá. Micsoda előrelépés, stb. kommentek.
  • A jenki beveti a SAR radaros PGM-es belső teres F-22-őt ami meg viccnek van kezelve.
Nem értem, hogy mit nem értesz azon, hogy ezen a kommenten fennakadok...

Jut eszembe, néhény fórumtárs folyamatosan hiányolja a sisakkijelzőt a PAK-FA-n. Az F-22-esen sincs, pedig mennyivel régebbi gép.
Nem én voltam...

Ellenben sokszor volt hivatkozási alap a fejlesztések és hadrendbe állítás terén ez nálam. ATF program 1982 terén indult tanulmányokkal. XY-22 1990 végén felszáll, F-22A ICO 2005 éve. 2018, nincs HOBS képesség. És ez a világ vezető hatalma, nekik sincs kolbászból a kerítés.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
https://sputniknews.com/military/201802231061928859-su57s-in-syria-analysis/

Érdekes cikk.

Azt írja hogy a két belső fegyvertere van és mindegyikbe 4 db k-77m mehet majd .Hát A k-74m2?

Nem lenne meglepő, hogy ha rövid hatótávolságú rakéta nem lenne. Az F-35 esetében sincs ilyesmi tervben sem, arra van, hogy a mostani max. 4db AMRAAM helyett 6db AMRAAM is beférjen.

Alapvetően nincs értelme 6+2-es összeállításnak, ha lehet 8db R-77-esed...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7, Fade and Roni

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 346
13 871
113
Nem lenne meglepő, hogy ha rövid hatótávolságú rakéta nem lenne. Az F-35 esetében sincs ilyesmi tervben sem, arra van, hogy a mostani max. 4db AMRAAM helyett 6db AMRAAM is beférjen.

Alapvetően nincs értelme 6+2-es összeállításnak, ha lehet 8db R-77-esed...

Egyetértek, de talán a térfogat dominál lassan - lásd CUDA
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 866
9 825
113
sukhoi_pak_fa_T-50-1_8.png


Elvileg a két szárny alatt is vannak fegyver tárolók. Oda valószínűleg egy-egy kisebb rakéta fér be.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Egyetértek, de talán a térfogat dominál lassan - lásd CUDA

Hol is tart a CUDA? 2016 elején szó volt róla, hogy kap 14 millió dollárt a CUDA koncepció alapjaira építkező SACM. Azóta semmi hír.
Az oroszoknál dettó nincs nyilvános információ arról, hogy kis méretű A2A rakéta fejlesztésén dolgoznának.

Jelenleg a légiharc alapvetően a minél nagyobb távolságból való célleküzdésre helyezi a hangsúlyt, lásd AMRAAM, Meteor, AAM-4, R-77M.
Ha lesz koncepcióváltás, akkor majd nekiállnak revampolni a dolgot - ahogy tették azt az 500-1000-2000 fontos LGB / JDAM irányvonalról a 250 fontos SDB felé.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 754
113
Érdekes módon csak ez a kép mardt meg néhány emberben.:
1367e2fe58.jpg

bd30e2edf6.jpg


Ezek nem:

2176793_original.jpg

26263_1000.jpg

1478106160_t-50-2.jpg

f_Y2RuLnRvcHdhci5ydS91cGxvYWRzL3Bvc3RzLzIwMTYtMDQvdGh1bWJzLzE0NjAzNTEyODBfMy5qcGc_X19pZD03NjQ1OQ==.jpeg

1478106111_t-50-1.jpg

suhoy-t-50-pak-fa-nebo-vysota.jpg

kakimi_raketami_su57_budet_bit_protivnika.jpg


Ezek a képek mind Zsukovszkijban készültek és posztolva voltak ebben a topikban. Az aktyubinszki tesztekről ahol a rakéta indítások is voltak(sivatagi lőtér) semmi kép, videó, illetve csak rövid híradós beszámolók.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 754
113
Nem lenne meglepő, hogy ha rövid hatótávolságú rakéta nem lenne. Az F-35 esetében sincs ilyesmi tervben sem, arra van, hogy a mostani max. 4db AMRAAM helyett 6db AMRAAM is beférjen.

Alapvetően nincs értelme 6+2-es összeállításnak, ha lehet 8db R-77-esed...

Fejlesztik hozzá az RVV-MD-t (raketa vozduch-vozduch-malaja dalnoszty)
 
M

molnibalage

Guest
Érdekes módon csak ez a kép mardt meg néhány emberben.:
1367e2fe58.jpg

bd30e2edf6.jpg


Ezek nem:

2176793_original.jpg

26263_1000.jpg

1478106160_t-50-2.jpg

f_Y2RuLnRvcHdhci5ydS91cGxvYWRzL3Bvc3RzLzIwMTYtMDQvdGh1bWJzLzE0NjAzNTEyODBfMy5qcGc_X19pZD03NjQ1OQ==.jpeg

1478106111_t-50-1.jpg

suhoy-t-50-pak-fa-nebo-vysota.jpg

kakimi_raketami_su57_budet_bit_protivnika.jpg


Ezek a képek mind Zsukovszkijban készültek és posztolva voltak ebben a topikban. Az aktyubinszki tesztekről ahol a rakéta indítások is voltak(sivatagi lőtér) semmi kép, videó, illetve csak rövid híradós beszámolók.
De. Megmaradt. Kérdem én a Kh-31-nek miféle célpontja van Szíriában? Se hajó, se radar nincs ott...
Illetve az is megmaradt, hogy minden külső függesztésű...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 346
13 871
113
Hol is tart a CUDA? 2016 elején szó volt róla, hogy kap 14 millió dollárt a CUDA koncepció alapjaira építkező SACM. Azóta semmi hír.
Az oroszoknál dettó nincs nyilvános információ arról, hogy kis méretű A2A rakéta fejlesztésén dolgoznának.

Jelenleg a légiharc alapvetően a minél nagyobb távolságból való célleküzdésre helyezi a hangsúlyt, lásd AMRAAM, Meteor, AAM-4, R-77M.
Ha lesz koncepcióváltás, akkor majd nekiállnak revampolni a dolgot - ahogy tették azt az 500-1000-2000 fontos LGB / JDAM irányvonalról a 250 fontos SDB felé.

Na igen, ez már felvet egy pár kérdést – mivel itt már a koncepcióváltás a lényeg tényleg, ami talán inkább az, hogy itt már stealth-stealth engagementre számíthatnak. Vagyis a CUDA esetében nem a méret vagy a robbanótöltet elhagyásában van a lényeg, hanem az inkább a stealth miatt szükségszerűen kisebb hatótávolságú harc követelményei (piff-paff+TVC kormányzás)?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 754
113
De. Megmaradt. Kérdem én a Kh-31-nek miféle célpontja van Szíriában? Se hajó, se radar nincs ott...
Illetve az is megmaradt, hogy minden külső függesztésű...

Kh-31-nek semmi .
De itt jön a képbe ad2,Aktyubinszk-amiről kb semmit sem tudunk, hogy miket teszteltek-indítottak
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Fejlesztik hozzá az RVV-MD-t (raketa vozduch-vozduch-malaja dalnoszty)

Az RVV-MD alias R-74M2 vagy K-74M2, ahogy Roni írta, és tudomásom szerint nem kifejezetten a Szu-57-hez készül, hanem anblokk minden vadászgépre és könnyű bombázó gépre, amely eddig az R-73-at vitte önvédelemre.

Én továbbra is szkeptikus vagyok a szárny alatti fegyvertér kapcsán, ha látunk erről képet / videót, akkor majd elismerem a létét.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 536
8 942
113
Na igen, ez már felvet egy pár kérdést – mivel itt már a koncepcióváltás a lényeg tényleg, ami talán inkább az, hogy itt már stealth-stealth engagementre számíthatnak. Vagyis a CUDA esetében nem a méret vagy a robbanótöltet elhagyásában van a lényeg, hanem az inkább a stealth miatt szükségszerűen kisebb hatótávolságú harc követelményei (piff-paff+TVC kormányzás)?

De ha kisebb hatótávolságot feltételeznek és a robbanótöltetet is elhagyhatják, akkor az jelentős méretcsökkenést és ebből következően nagyobb, egy gép által cipelhető, mennyiséget jelent. Ami légiharcnál minden csak nem rossz.