Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 047
113
Látom nem csak én tolom az éjszakát:D

Modernizáció vagy az orosz légerőnek még le nem szállított darab? Mennyit is rendszeresítettek ebből a képből? o_O
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Persze 27UB nem lehet, mert el van tolca a KOLSz.
Nemcsak el van tolva, hanem furcsán nagynak néz ki, nem hengeres hanem inkább doboz-szerű, és a törzsorr jobb oldala a KOLSZ alatt is kissé ki van emelve, kövérebb a hengeres kontúrhoz képest, hasonlóan a Szu-35-höz!! Akkor mi is ez a csoda pontosan?!!
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Aviation week szerint szeptember elején Navadában szektor 51 ben gyakorló légi harc közben lezuhant egy Szu-27, amelyt anno ukránoktól lett beszerezve, Pilota meghalt
http://aviationweek.com/afa-national-convention/fatal-nevada-crash-involved-foreign-aircraft-type
https://www.welt.de/wirtschaft/arti...Flugzeugcrash-im-US-Geheimgebiet-Area-51.html
Nyáron már készültek fotok erről a gépról.
1.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Egyszer már igazán felrakhatnák rá mind a 12 légiharc rakétát. Valahogy mindig kimarad pár pilon, vagy pont tizet tesznek fel, mint a Szu-27-eseknél...

37014735956_0a419b59a3_o.jpg
Mert tudtommal a legbelső plusz pontra csak csapásmérő fegyverzet mehet- A szárazföldi Szu-30/35-nél is így van. Csak csak praktiussági okokbóé tüntetik fel úgy. A 10 db légiharc rakétának sincs semmi gyakorlati haszna véleményen szerint szóval, minek...? [fejvakarás]

Pont annyi értelme van, mint a 7xGBU-31-es F-15E-s bevetésnek. Semmi. Elméletileg lehetséges, de kb. ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 178
61 040
113
Mert tudtommal a legbelső plusz pontra csak csapásmérő fegyverzet mehet- A szárazföldi Szu-30/35-nél is így van. Csak csak praktiussági okokbóé tüntetik fel úgy. A 10 db légiharc rakétának sincs semmi gyakorlati haszna véleményen szerint szóval, minek...? [fejvakarás]

Pont annyi értelme van, mint a 7xGBU-31-es F-15E-s bevetésnek. Semmi. Elméletileg lehetséges, de kb. ennyi.

És kérdem én, te mégis mit látsz a mellékelt fotókon? Egyátalán honnan vetted, hogy a belső pilonokra csak csapásmérő fegyverzet mehet? [fejvakarás, ha már úgyis van ilyen opció :) ]
 
M

molnibalage

Guest
És kérdem én, te mégis mit látsz a mellékelt fotókon? Egyátalán honnan vetted, hogy a belső pilonokra csak csapásmérő fegyverzet mehet? [fejvakarás, ha már úgyis van ilyen opció :) ]
Ja, ezt benéztem.

(A Szu-30 gépek loadoutját a belső szárnytartón csak AG fegyverztetet láttam eddig.)

A Szu-27-en is alig raknak fel a szívócsatornák közé fegyverzetet. Egy orosz a BMS4 fórumon azt mondták, hogy nem szeretek, mert a gép iránystabilitásával csinál valamit, amit a 29-es pótosa is, legalábbis ezt hallottam a 29-esről is, azon sem túl gyakran látsz pótost ott.

Ettől függetlenül áll az, hogy 10-12 db AAM-nek kb. semmi értelme. Tömeges CM / ASM ellen ARH-val nagyon elméleti lenne, csak ARH nincs a Szu-33-hoz és CAP-elni sem igen tud tanker és belső kerókészlet korlát miatt, ha fel akar szállni. A szárnyvégre meg ECM pod kell...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 178
61 040
113
Ja, ezt benéztem.

(A Szu-30 gépek loadoutját a belső szárnytartón csak AG fegyverztetet láttam eddig.)

A Szu-27-en is alig raknak fel a szívócsatornák közé fegyverzetet. Egy orosz a BMS4 fórumon azt mondták, hogy nem szeretek, mert a gép iránystabilitásával csinál valamit, amit a 29-es pótosa is, legalábbis ezt hallottam a 29-esről is, azon sem túl gyakran látsz pótost ott.

Ettől függetlenül áll az, hogy 10-12 db AAM-nek kb. semmi értelme. Tömeges CM / ASM ellen ARH-val nagyon elméleti lenne, csak ARH nincs a Szu-33-hoz és CAP-elni sem igen tud tanker és belső kerókészlet korlát miatt, ha fel akar szállni. A szárnyvégre meg ECM pod kell...

Ezt se értem. A szívócsatornák közé igencsak gyakran raknak fel fegyverzetet az összes Szu-27 modifikációnál, még a Szu-33-asnál is. Nézz szét bátran a russinaplanes-en vagy akárhol. Nem értem, hogyan születnek ezek a képzetek.

A 29-esnél nem gyakran látsz pótost a szívócsatorna között??? Maximum, ha csukva van a szemed. A 9.12-esen például csak ott van pótos, mi több a lengyelek a komplett demórepülésüket végzik szinte kizárólag póttartállyal és semmi bajuk nincs vele.
Vagy, hogy mást ne mondjak, a MiG-29SzMT-nek szinte állandó tartozéka a törzs alatti póttartály, de mindjárt a PTB-2100-as, nem is a nálunk is ismert PTB-1500-as. Ahogy így van ez a MiG-29KR-eknél is. A PTB-2100-as ha lehet mégkövérebb, még hasasabb, mint az 1500-as volt, aztán simán elvannak vele. A Szu-34-esen konkrétan négyesével függesztenek FAB-500-asokat, vagy egész egyszerűen felraknak oda egy PTB-3000-es 3000 literes póttartályt. A MAKSz-on műrepülésénél meg a jókora Kh-59M súlymakettjével műrepülnek és nem is akárhogy.

Ez a legenda valóban elterjedt pár éve, állítólag hazai forrásból, aztán ahogy látom sajnos extrapolálódott az internetes világban, most meg már egészen hajmeresztő konklúziókat szült.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt se értem. A szívócsatornák közé igencsak gyakran raknak fel fegyverzetet az összes Szu-27 modifikációnál, még a Szu-33-asnál is. Nézz szét bátran a russinaplanes-en vagy akárhol. Nem értem, hogyan születnek ezek a képzetek.
Néztem. A felfegyverzett gépek töredékénél van a szívócsatorna alatt AAM, a Szu-30 családnál is, mikor FAB-oznak, akkor is rohadt ritkán van ott bomba.

A 29-esnél nem gyakran látsz pótost a szívócsatorna között??? Maximum, ha csukva van a szemed. A 9.12-esen például csak ott van pótos, mi több a lengyelek a komplett demórepülésüket végzik szinte kizárólag póttartállyal és semmi bajuk nincs vele.
Lásd fent. Én nem is emlékszem mikor láttam élőben CL pótossal repülő 29-est...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 178
61 040
113
Ne haragudj, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Inkább csak meg vagyok döbbenve. Nem tudom te mennyit jártál Kecskeméten, akár repülőnapon, vagy üzemnapon.
Normál kiképzési repülésen a 29-esre szinte rá volt nőve a törzs alatti tartály, egyedül a demorepüléseket nem végezték azzal, de erre is volt kivétel.
Hangsúlyozom, a mieinknél lényegesen többet repülő lengyel hajózók szinte kizárólag póttartállyal demóznak. Hosszú évek óta.



A szlovákoknál is volt rá példa:



Szíriában a bombafegyverzet a Szu-27-eseken, Szu-30-ason és a 35-ösön is inkább törzs alá megy, a szárny alatti függesztőkön inkább rajta hagyták/hagyják az R-27-eseket, R-77-eseket.

attachment.php


Szu-27SzM3-as Szíriában, hatzáras bombatartóval a törzs alatt és a szárnyakon is, bombákkal együtt.

0_1407eb_bf7eed11_XL.jpg

Szíriai kép, felszálló Szu-30SzM, a beömlők és a törzs alatt OFAB-250-270-es bombákkal.

Itt pedig Szu-34-esek:

200610.jpg


217067.jpg


Ha annyira rossz lenne a törzs alatti hely, nem terveznék oda a dupla R-77-es indítókat a Szu-35-ösre:

dEHpWqq.jpg


Jelenlegi állapot szimpla indítókkal:

ZOZoiDI10KA.jpg


KAB-500Sz-el:
VvCdtx0_NCk.jpg


Vagy, hogy mást ne mondjak, a Szu-27-esek szabvány keszi fegyverzete még mindig 10 darab rakéta:

210954.jpg


Én nem mondanám, hogy hanyagolják a törzs alatti tartót.

A 29-esnél meg mint fentebb írtam, a törzs alatti tartály szinte létkérdés, Azoknál a variánsoknál is, ahol amúgy szárny alatti is van:

80455d1503007086-pavlov-mig-29k-48-1-1280.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 964
113
Ha fent van a Szuhojokon a zavaró korábban téner a szárnyvégeken akkor hány R-73 megy fel a gépre?