1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-90

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Ez nem UL hanem tény!Még a magyar gépekhez is kijárnak a magyar szakemberek elvégezni minden olyan vizsgálatot amit otthon is elvégeznének.Ugyan ezt teszik a németek is a saját technikájukkal.És ahogyan már leírták nem az afgán hanem az adott ország szabályainak kell megfelelni.

2. fip7

fip7 Well-Known Member

gacsat and endre like this.
  3. fip7

fip7 Well-Known Member

Ez lemaradt, összehasonlítás:

endre likes this.
  4. boki

boki Well-Known Member

Június 29-én megérkezett a 2. szállítmány T-90Sz/SzK Irakba.

endre and fishbed like this.
  5. papajoe

papajoe Well-Known Member

A minap láttam egy T-90 videót,aTagil verzióról,nem értem,hogy a torony mögött is van lőszer tároló,meg alul is van a teknőben az autoloaderben is van lőszer,akkor onnan is tölt az autoloader,meg a toronyból is?
    Mi értelme van így ennek?
    Egyébként mutatták animáción,hogy komoly(abb) tűz,és repesz védelmet kapott az autoloader,majd ha nem telefonról sz rakodok,belinkelem.

6. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Úgy tudom, hogy nem tölt onnan. A személyzet kiszáll és azokból a dobozokból feltölti a forgó lőszertározót.

endre likes this.
  7. fip7

fip7 Well-Known Member

Az automata töltő csak a forgó tárból tölt.
    A torony hátuljában csak plusz lőszereket szállít, arra az esetre ha kifogyóban lenne a forgótár. És pont az a lényege a torony mögötti tárolásnak, hogy ne a páncél testen belül keljen. Ettől függetlenül persze van a páncéltestben is hely továbbra is, de ugye ott azért nem életbiztosítás lőszert tárolni.

8. dudi

dudi Well-Known Member

A tartalék lőszert száműzték a küzdőtérből a torony mögé mert a hiedelmekkel ellentétben az orbbant be a legtöbbször nem a tárban lévő.

fishbed likes this.
  9. Spartan.asfv

Spartan.asfv Well-Known Member

Miért hiedelem,nem ott robbant be legtöbször?

10. dudi

dudi Well-Known Member

A tár a harckocsi legvédettebb reszén van a harckocsi közepén a padlón.Statisztikák szerint az alsó 1 méterre csupán a találatok pár százaléka érkezik(ezért gyengébb a test frontjának alsó lemeze)és a lőszertároló ebben az alsó 1 méterben van,ellenben a tartalék lőszer a toronyban(meg minden szabad helyen )volt így gyakorlatilag nem tudtad úgy eltalálni a tornyot hogy ne kapott volna belőle a tartalék lőszer.

endre, fip7, antigonosz and 2 others like this.
  11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Kb így helyezkedik el a lőszer egy T-90-ben. Namármost azt csiálták, hogy ami nincs a forgó lőszertározóban, azt kiszervezték a páncéltesten kívülre.

Nagy Csaba, endre, fip7 and 2 others like this.
  12. Spartan.asfv

Spartan.asfv Well-Known Member

Így már tiszta.Köszönöm!

13. Fade

Fade Well-Known Member

Akkor szerinted a linkelt video a Leo2ről megfelel egy euro4/5/6nak? Ne nevettesd ki magad.

14. Fade

Fade Well-Known Member

Ez szerinted Euro hány? És mennyit küzdöttek az Euro standard betartásával? K*ra semmit?

15. dudi

dudi Well-Known Member

Komolyan nem értelek!Ki a bűbánat írt olyat,hogy bármilyen Euro normának megfelel a Leopard 2?Egyáltalán mi köze van ennek ahhoz,hogy bizony ellenőrzik őket.
    Attól,hogy ez nem fér a fejedbe még nem UL csak szerinted.

16. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

3 napja Margitszigeten füstölt előttem ennyire papíron egy Euro nagyonsokas busz... Azt hitttem, hogy én valami, mert a buszt elsőre nem láttam csak a füstöt és mikor utolértam, akkor volt az, hogy kishíján megfulladtam, mikor gázt adott...

17. Robur

Robur Well-Known Member

Azért számomra elgondolkodtató, hogy ha a külső dobozt éri találat(Eleve az nem lehet annyira védett) az mekkora sérülést okoz vajon?

18. dudi

dudi Well-Known Member

Semmit gyenge a teteje arra fog terjedni a robbanás.

endre, fip7 and szpg9 like this.
  19. torsen

torsen Well-Known Member

.Az a motor már a BT-7-ben is benne volt.
    https://forum.htka.hu/threads/t-64.845/page-4#post-332791

A hk motorok esetében van még egy fontos "képesség" , ez pedig a többféle üzemanyag használatának lehetősége. Emiatt sem lehet olyan mértékben "kihegyezni" őket, mert nem ideális üzemanyag esetén szinte azonnal tönkre mennének, Amikor az USA kereste az M1 átmotorizálásának lehetőségét és tesztelték az MTU 883-t. akkor az egyik legfontosabb szempont az volt, hogy az egyik legelterjedtebb üzemanyaggal a JP-5-tel mire képes. Ennek cetánszáma (öngyulladási hajlam) jóval kisebb mint egy átlag gázolajé, és a kenőképessége (adagoló rendszer) is sokkal gyengébb.

Nagy Csaba, Celebra and endre like this.
  20. Fade

Fade Well-Known Member

Várom a linkeket, hogy MBTknek milyen környezetvédelmi normákat kell teljesíteniük Németországban.

A videok alapján kb semmilyet.

Ezen oldal megosztása