Az a gyösz kis RAM hirtelenjében ABM ellenrakétává lépett elő?
A H-32 mikor lett nagyhirtelen BM? Ja, a BM sem függőlegesen érkezik, de oda se neki...
Mire a H-32 RAM hatótávba ér, csak pár másodperc marad a becsapódásig.
Annál azért több. A RAM gyakorlatilag a közeledő ASM elé áll. Erre még akkor is képes, mikor szubszonikus tartomány közelébe lassul, mert a közeledő ASM a hajó felé repül már ekkor. Namármost, ez a távolság a RAM esetén valahol 8-10 km táján van. De nem ekkor indítják a raktét, hanem ebben a pontban fogja már várni az ütközés előtt.
(Az HT összefoglaló foglalkozik majd az indítási zónák értelmezésével is ezért, mert látom ez sem megy még mindig tú sok embernek...)
Technikailag is alig marad ideje a RAM-nak felgyorsítani, befogni és manőverezni. Esélye, mint Szálasinak a népbíróság előtt.
Csodálatos hasonlat, 0 műszaki tartalommal.
De még ha összejönne is a találat, olyan közelről egy ekkora sebességű és tömegű rakétát a RAM találat se meg nem állít, se érdemben el nem térít.
Jó reggelt kívánok darabokra robbantja. Az Goalkeepert néz már meg, hogy mit művel Exocettel. Eltalálja és azonnal vízbe zuhan a rakéta. És azt csak egy szaros 30 mm-es gránát találta el, nem egy harci résszel ellátot rakéta, ami adott estben közvetlen ütközés ér el.
Miért nem mindjárt Stingerrel akarod lelőni?
Azzal nehez lenne, mert túl kicsi a IR szenzor és a kinematikai HMZ, de maga a harci része megfelelne.
Ezzel az erővel akár azt is írhattad volna. Végül is a RAM is a Stinger keresőjét kapta.
Annál többet, met LoaL képessége van és MCG-t maga az ASM is ad neki, ha felkapcsolta radarját.
Például a repülési magassága egy kissé sok az amcsi légvédelemnek.
Mi? A 40 km?
1. A rakéta a végén le fog jönn, mert a cél 0 méteren van...
2. Az AEGIS-szel műholdat lőttek le...
Azon a magasságon már kevés az aerodinamikai felületeken keletkező erő az intenzív manőverezéshez.
Ha majd elolvasod az új HT összefoglalót, akkor tisztábban látsz ezen a téren. A helyzet az, hogy ameddig arakéta nem összevissza rángatja magát és ameddig az ASM-ek max. G korlátja 6-10G táján van (erősen túloztam), addig a 25G-re méretezett SAM-mel szemben nemigen rúg labdába...
Márpedig a légvédelmi rakétának sokkal intenzívebben kell manővereznie, mint a célpontjának.
Ez így nem igaz abben a formában. Most nem fogok több oldalt írni erről, majd elolvasod és értelmezed az új HT összefoglaló idevágó részét.
Pedig a ballisztikus cél előre megjósolható röppályán repül és csak az útjába kell állni. A H-32 nem teszi meg ezt a szívességet. Rosszabb, mint egy ballisztikus célpont. Amikor pedig sűrűbb légkörbe zuhan a H-32 azzal a sebességgel, akkor olyan nagy kormányerőket tud létrehozni, hogy légvédelmi rakéta legyen a talpán, ami leköveti a végfázisát.
1. Lásd fent, ASM max. G értékek. Alacsonyan, nagyon. A Sz-300PMU-1 48N6 rakétánál ez 25G.
2. A BMS4 kinematikai modellezésével vizsgáltam ezt. A M4 sebesség felett érkező csalással távolságot látó repülési móddel a 10 max. G-s Sz-200 rakétája alig kerülhető el 9G-s szemből berántásokkal, mert annyira kicsi a relatív elmozdulás, hogy a rakétának alig kell manőverezni. Képzelt el ezt M5-6 sebesség és 25G esetén... Fizika rulez.
A légvédelmi rendszernek idő kell a felderítéshez, követéshez, indítási paraméterek meghatározásához, indításhoz. Meg ugye a légvédelmi rakétának is idő kell a felgyorsításhoz, befogáshoz, manőverezéshez (különösen függőleges indítás esetén) és ahhoz, hogy olyan távolságba tolja ki a találkozási pontot, ami után az eltalált, de csak megrongált/megvakított H-32 már biztosan nem csapódik a hajóba.
Már megint. Több száz km-ről is észlelhető és követhető volt a H-22.
A H-32 pedig sokkal gyorsabb, mint a gyorsítási fázisban lévő légvédelmi rakéta.
Referenciának, az Sz-300MPU 48N6 rakétája kb. 10 másodperc alatt eléri az M7 végsebességet úgy, hogy közben emelkedik. A SM rakéták is ebben a kategóriában vannak.
Nagyon nem mindegy, hogy mennyi időt hagy a védekezésre. Márpedig a H-32 elég keveset hagy.
A baj az, hogy ezt egy fantazmagóriára alapozva vezetted le. Eddig 0 bizonyíték és tény támasztja alá ezt a kijelentést. Még, ha kisebb az RCS-e is jelentően a H-22-höz, akkor is 100 km-es felderítési távolság van, de a platfromokat ennél messzebből látja az AWACS. A BARCAP meg dolgozik...
Te halál komolyan azt hiszed, hogy az oroszok nekiálltak a H-22 mély korszerűsítésének, félig új típus kifejlesztésének csak azért, hogy az új rakéta olyan könnyű célpontot jelentsen az amcsi hajók légvédelmének, amit már 30 évvel ezelőtt is röhögve leszedtek?
Az ugye megvan, hogy a rakéták élettartam a korlátos? Ha nincs helyett gyökeresen új, akkor a régi ráncfelvarrt változatát kell gyártni.
Az ugye megvan, hogy pár éve az AIM-120 újabb hajtóműveinek gyártásánál százszámra találtak gyártáshibás hajtómű szekciót? A megoldásra emlékszel? Átementileg a régebbi hajtóműveket kaparták elő és tették a rakétákra.
Ha nincs újabb és jobb eszközöd, akkor marad a régi.
Komolyan azt hiszed, hogy az oroszok nem terveztek be mindent, ami jelenleg van, vagy fejlesztés alatt áll amcsi részről?
Az AEGIS és Sz-300-nek olyan célsebesség és egyéb paraméterei vannak, hogy ilyen módon erőből áttörni nem lehet. Az megvan, hogy a jenkiknél miért a kisebb, de több fegyver felé mozdultak el? Azért, hogy túl lehessen terhelni a védelmi renszert. Meg azért, mert az összességében még mindig olcsóbb...
Az amcsiknak jelenleg nincs olyan légvédelmi eszközük, amit H-32 ellen terveztek.
A 30 éves AEGIS is leszedi...