Aktív védelmi rendszerek (harcjárműveken)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Mi történik, ha egy harckocsi csövében gránát robban?

Megsérülhet a repeszektől a csőfelület, az okozhat a többi lövésnél gondot.

Nyilván utána használhatatlan lesz a löveg, de mi baja lesz a bent ülőknek, meg a tank többi részének?

Ha a zár zárva van akkor semmi. De ha bejut a küzdőtérbe a gránát, mint a fenti videón, az nagy szívás.

Ami be van töltve a csőbe az felrobban?

Akár. Nem mindegy mi van betöltve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Mi történik, ha egy harckocsi csövében gránát robban? Azt gondolnám, hogy az sokkal nagyobb erejű robbanásokra van tervezve. Nyilván utána használhatatlan lesz a löveg, de mi baja lesz a bent ülőknek, meg a tank többi részének? Ami be van töltve a csőbe az felrobban?
Használhatatlan lesz a cső. Ha ki nem is nyílik mint egy rózsa, de megrongálódik annyira, hogy az első lövés kukára vágja amit leadnak vele.
 
  • Tetszik
Reactions: zulu

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Ezek a hidegvérű harcosaid?
Ez a példád? :D :oops:

Gratula.
Úristen. Vajon vagy rendesen.

Siránkoztatok, hogy gránáttal nem lehet harckocsit támadni. Konkrétan tele van a net videókkal, hogy lehet. Ami nem meglepő, lévén a II. VH-ban ezek bevett eljárások voltak. Kiképzés is volt rá. Videó is van róla, hogy a mai napig megcsinálják.
Azt, hogy páran picsognak, hogy ilyen nincs, meg önmagukat minősítgetik hisztizve, az már nem az én problémán.
Az ember azt használja amilye van. Ha gránátja akkor gránátja.

Az off topikot meg szerintem hagyjuk abba ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 543
113
Már hármat. Akkor egy háborúban a te feladatod lesz harckocsikhoz odaszaladgálni kézigránáttal.

Mi akik kevesbé vagyunk képzettek, majd lövöldözünk páncéltörő fegyverekkel pár 100 méterrő. De nah mi nem is vagyunk hidegvérű harcosok, csak kis buzik!
2-vilaghaborus-nemet-tank-elharito-magneses-akna-ritka-36fb_2_big.jpg

Német mágneses tapadóakna,jó pár T34 veszte volt......És,megismétlem.Én még tanultam kiképzésen a K100 kummulativ kézigránát használatát.Meg azt is,hogy a 42M kézigránátfejeket összecsavarozva lánctalp elleni kézigránátot hogyan is kell csinálni.És a II.vh-ban csóri bakák bizony élesben csinálták vele
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
2-vilaghaborus-nemet-tank-elharito-magneses-akna-ritka-36fb_2_big.jpg

Német mágneses tapadóakna,jó pár T34 veszte volt......És,megismétlem.Én még tanultam kiképzésen a K100 kummulativ kézigránát használatát.Meg azt is,hogy a 42M kézigránátfejeket összecsavarozva lánctalp elleni kézigránátot hogyan is kell csinálni.És a II.vh-ban csóri bakák bizony élesben csinálták vele
1. sajnos a kumulatív aknák az újabb gépek teteje ellen nem biztos, hogy elegek.
2. ugyan ez a lánctalp elleni kézigránát csokorra is igaz.
3. dudi is kapott harckocsi elleni közelharc képzést meg én is
4. Nem véletlenül nem csinálja már ezt nagyon senki csak ha kegyetlen nagy a gáz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 543
113
1. sajnos a kumulatív aknák az újabb gépek teteje ellen nem biztos, hogy elegek.
2. ugyan ez a lánctalp elleni kézigránát csokorra is igaz.
3. dudi is kapott harckocsi elleni közelharc képzést meg én is
4. Nem véletlenül nem csinálja már ezt nagyon senki csak ha kegyetlen nagy a gáz.
Nem a tetejére rakták-hanem ahova sikerült.Többnyire az oldalára
Annó a motortér tetejét jelölték meg,mint dobási célt.Fejböl nemtudom,hogy mennyi a K100 átütése,de tutti biztos a Leo2A7 hőtőjét is kilukasztja.(dehogy kurvanagymázli-vagy idiótához méltó hidegvér kell hozzá,abba biztos vagyok)
Ha már kézigránáttal kell tankot abajgatni,akkor biztos,hogy már kurvanagygáz van......
Hálistennek,mi gyakorolni igy nem gyakoroltuk.Csak tanultuk (mondjuk én nem lövész voltam,nemtudom,hogy ők gyakorolták e?)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Siránkoztatok, hogy gránáttal nem lehet harckocsit támadni. Konkrétan tele van a net videókkal, hogy lehet. Ami nem meglepő, lévén a II. VH-ban ezek bevett eljárások voltak. Kiképzés is volt rá. Videó is van róla, hogy a mai napig megcsinálják.
Azt, hogy páran picsognak, hogy ilyen nincs, meg önmagukat minősítgetik hisztizve, az már nem az én problémán.
Az ember azt használja amilye van. Ha gránátja akkor gránátja.

Az off topikot meg szerintem hagyjuk abba ;)
A siker valamennyi esélyével mágneses aknát csak alúlról, páncéltörő krézigránátot csak hátúlról lehet alkalmazni. A mágneses bizniszt azért a németek elég komolyan vették, mert a tankjaikat kerámia bevonattal gyártották. Ennek ellenére úgy tudom, hogy az egész háború alatt egy sikeres mágneses támadás sem fordult elő német tankok ellen. Főleg, mert az oroszok nem másolták le a német mágneses izét.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 543
113
Hogy tetszett ez nekem, azt most nézem, elég rosszul lett megcsinálva.
Nemrég újranéztem az Alfa holdbázist-mai szemmel milyen gagyiak a diszletek.akkor meg milyen menő sci-fi volt.......
Sztálingrád azért egy jó film volt.Nemrég az oroszok is csináltak egyet.Egy-két oroszos túlzástol eltekintve egész jó lett.Az ismeretlen csata cimű orosz film meg kifejezetten jó lett szerintem.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
A siker valamennyi esélyével mágneses aknát csak alúlról, páncéltörő krézigránátot csak hátúlról lehet alkalmazni. A mágneses bizniszt azért a németek elég komolyan vették, mert a tankjaikat kerámia bevonattal gyártották. Ennek ellenére úgy tudom, hogy az egész háború alatt egy sikeres mágneses támadás sem fordult elő német tankok ellen. Főleg, mert az oroszok nem másolták le a német mágneses izét.

Zimmerit volt a neve a mágneses izének https://hu.wikipedia.org/wiki/Zimmerit
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
517
1 892
93
Mi történik, ha egy harckocsi csövében gránát robban? Azt gondolnám, hogy az sokkal nagyobb erejű robbanásokra van tervezve. Nyilván utána használhatatlan lesz a löveg, de mi baja lesz a bent ülőknek, meg a tank többi részének? Ami be van töltve a csőbe az felrobban?
Ez szerintem egy megrendezett jelenet. Az faszi kétszer oda fut, és senki nem puffantja le. A harckocsiban nem volt élő ember.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and zulu
W

Wilson

Guest
Azt mondtad, nyugaton megoldották a drón elleni APS problémát, de legalábbis folyamatban van.
Egyenlőre APS sincs a tankjaikon :D :D :D
Aztán te adtál meg paramétereket arra, hogy az egyetlen rendszerben lévő APS, a Torphy nem képes lassú tárgyakat lelőni. XD
Ezek a bizonyítékok ;)

Neked meg arra kellet volna bármilyen forrást hozni, hogy XY nyugati APS Z típuson rendszerben van és képes drónokat lelőni.
Erre te nem hoztál semmit, csak a saját érvelési hibádat.
Azt állítod van valami. Akkor azt neked kell bizonyítani, hogy létezik! Nem nekem, hogy nem létezik :D:D:D
Érvelés technikai alaptézés ;)
De ezért vagyunk komolyan, ugye? :rolleyes:
Látom szövegértelmezési problémáid vannak csak egy kis segítség, ahhoz,hogy én mit mondtam mert nagyon jól láthatóan, szereted elferdíteni a tényeket...

A harckocsik csak az oroszoknál és a törököknél mászkálnak magányosan a világ nyugati felén a csapatlégvédelem ernyője alatt tevékenykednek és a hanyatló nyugaton már jó ideje dolgoznak a probléma megoldásán, amúgy meg a modern APS-t nem tart semeddig optimalizálni a drónok jelentette fenyegetésekhez,....
Dehogyisnem már most is tudnak erre reagálni a gyártók, csak annyi a dolga a gyártóknak, hogy a harckocsikra támadó lassú drónok sebességére is "belövik"(értsd az rendszer célsebesség érzékelés paramétereit módosítják, ha jól emlékszem ez a Trophy-nál 70 m/s = 250 km/h az alsó érték) az APS-t.
Mellébeszélés? Látom az elvakultságod megakadályoz abban, hogy megnézd azt hogy azok a kamikaze drónok amelyeket a harckocsik leküzdésére terveztek mekkora tömegű robbanófejjel rendelkeznek. És nem állítottam egy szóval sem, hogy 5 kg robbanófejjel nem lehet harckocsit kilőni , így aztán légy szíves ne állíts ezzel kapcsolatban semmilyen valótlanságot...

Dehogy van igazad, ugyanis honnan tudod, hogy még nincs megoldva akár csak átmenetileg is a dolog a jelenlegi rendszereknél?
Tehát én azt mondtam, hogy semeddig sem tart a modern APS-t optimalizálni a drónok jelentette fenyegetésre, ismételten megkérlek ne állítsál légy szíves valótlanságokat a hozzászólásaimmal kapcsolatban.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 543
113
Ez szerintem egy megrendezett jelenet. Az faszi kétszer oda fut, és senki nem puffantja le. A harckocsiban nem volt élő ember.
Begombolkozott harckocsibol baromi rossz a kilátás,hatalmasak a holtterek.Simán elsétálhatsz egy járgány mellett,hogy közben nem kerülsz a periszkópok látóterébe.A most terjedő kamerás körfigyelő rendszerek ezért fontosak,a közeli látótér visszaadásához.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 543
113
Látom szövegértelmezési problémáid vannak csak egy kis segítség, ahhoz,hogy én mit mondtam mert nagyon jól láthatóan, szereted elferdíteni a tényeket...




Tehát én azt mondtam, hogy semeddig sem tart a modern APS-t optimalizálni a drónok jelentette fenyegetésre, ismételten megkérlek ne állítsál légy szíves valótlanságokat a hozzászólásaimmal kapcsolatban.
Hát azért annyira nem is egyszerű....Trophyt példul nem igazán lehet,a repesztöltet csak forgatható,de helyszögben nem mozgatható.A Mongoos-3 és az olaszok fejbőlnemtudom mia neve APS fejlesztése lett volna aféle mini C-RAMként is alkalmazható rendszer.Közös jellemzőjük még,hogy egyik sem lett befejezve.Pedig már csak egy köpésre vagyunk a fejlesztők feltételezésétől,hogy meg fognak jelenni az EFP töltetekkel felszerelt hk vadász cirkálódronok.(fejlesztésük kezdetekor már volt Bonus,SIDERAM,meg az orosz ir önirányitott aknagránát,amit @Filter folyton emleget,és svéd változata is van-de én folyton elfelejtem a nevük)....
Szóval elő kell kapni ezeket a fejlesztéseket.és befejezni.Mai technikával ezek a 30 éve szinte ski-fi fejlesztések már csak pénzügyi forrás kérdései-de kell az a qrva pénz,hogy végre elkészüljenek,sorozatgyártásba vehetőek legyenek.
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
517
1 892
93
Begombolkozott harckocsibol baromi rossz a kilátás,hatalmasak a holtterek.Simán elsétálhatsz egy járgány mellett,hogy közben nem kerülsz a periszkópok látóterébe.A most terjedő kamerás körfigyelő rendszerek ezért fontosak,a közeli látótér visszaadásához.
Ok! Én is harckocsizó voltam. T 55 Szabadszállás. De hogy valaki kétszer is oda fusson a harckocsinkhoz, azt biztos hogy nem engedtük volna meg. Lehet hogy rossz a kilátás, de az fura hogy nem figyeltek föl az első kézigránátra, pedig biztos vagyok benne hogy hallották. Ezért gondolom, hogy megrendezett, a jelenet.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 543
113
Ok! Én is harckocsizó voltam. T 55 Szabadszállás. De hogy valaki kétszer is oda fusson a harckocsinkhoz, azt biztos hogy nem engedtük volna meg. Lehet hogy rossz a kilátás, de az fura hogy nem figyeltek föl az első kézigránátra, pedig biztos vagyok benne hogy hallották. Ezért gondolom, hogy megrendezett, a jelenet.
Hogy ez a konkrét film megrendezett e,nemtudom.Dehogy nagyon sok hk végzete volt tényleges harcban pct kézigránát,az biztos.Ha meg a molotov koktélt is bevesszük,mint kézzel dobott fegyvert,hát azért pár hk-zó megsült miattuk is (oké,mai hk-k ellen már nem sokat ér,de T54 még sült oda igy 56ban Bp-en is)
És ha a modern nehéz MBT-k már jórészt immunisak is egy pct kézigránát/gránátcsokor ellen,de egy kevésbé védett IFV/APC bizony még ma is odasülhet tőlük.Nem csak a hk-k ellen kell páncéltörő eszköz.Sőt,manapság jóval több nem tank kategóriájú páncélozott járgány szaladgál,mint 60 éve.