T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
6709127_original.jpg
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Attól,hogy 25 tonna még úszhat a vízen...

Elméletben igen, de Archimedesz törvénye értelmében ahhoz egy megfelelő méretű belső térfogat kell ami levegővel van tele. A régebbi Magyar szakirodalom alapján írtam azt, hogy valahol 20 tonna környékén van az a határ, amikor még úszóképessé tehető a cucc. Lásd Boxer, vagy a Stryker ágyus verziója, ezek ezen már túl vannak. Még a Lengyelek által rendszeresített Patria-ból sem mindeggyik úszóképes, mert a pópáncélos cuccok már nem (igaz ilyeneket Lengyelék nem rendszeresítettek). Azt se feledd, hogy amióta a le/felrakható pótpáncél divatba jött, azóta van olyan, hogy az alap jármű úszóképes, de pótpáncéllal már nem. Erre utaltam a Bumerang-nál is, mert az úszóképesség cuccai simán fent vannak a teknőn, nagy valószinüséggel a futómű és erőátvitel is alkalmas a + páncélzat "kezelésére", de a + védelemmel már nem 100-as hogy nem úgy úszik mint a balta. Azt azért ne feledd, hogy amikor + páncélozásról beszélünk, akkor nem 2-300 kilókról van szó, hanem alkalmanként + 2-5 tonnáról.....
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Azért van az Armata-val kapcsolatban is kérdésem. Ugye az egyenlőre tudható, hogy a cucc nyögi a prototipusok kiforratlanságát. Nekem az a kérdésem, hogy szerintetek nem azért van oroszék ódzkodása a nehezebb technikától, mert az Armatához kellene új műszaki/mentő cucc a saját alvázon, egy nagyobb teherbírású hídvető (úgy tudom a jelenlegi hadihíd cuccuk harckocsi alvázon épp hogy megbirkózik a nehezebb új T 72/90-ekkel), kellene új harckocsiszállító nehéz teherautó is, mert a jelenlegiek nem az 50+ tonnára vannak méretezve, jó lenne logisztikai támogatás is az azt majd rendszeresítő csapatokhoz, mert jelenleg az orosz PC alakulatonál MINDEN T 72/90-re épülő eszközökkel van megoldva, aminek kis túlzással egyetlen közös alkatrésze sincs az Armatával. Ráadásül lőttek a T 15 nehéz IFV-nek, a 2s35 marad a T 72/90 alvázon, így a gyártandó teknő egyre inkább kizárólag a T 14-hez lenne, ami tovább növelheti a kisebb széria miatt a darabárat....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Azért van az Armata-val kapcsolatban is kérdésem. Ugye az egyenlőre tudható, hogy a cucc nyögi a prototipusok kiforratlanságát. Nekem az a kérdésem, hogy szerintetek nem azért van oroszék ódzkodása a nehezebb technikától, mert az Armatához kellene új műszaki/mentő cucc a saját alvázon, egy nagyobb teherbírású hídvető (úgy tudom a jelenlegi hadihíd cuccuk harckocsi alvázon épp hogy megbirkózik a nehezebb új T 72/90-ekkel), kellene új harckocsiszállító nehéz teherautó is, mert a jelenlegiek nem az 50+ tonnára vannak méretezve, jó lenne logisztikai támogatás is az azt majd rendszeresítő csapatokhoz, mert jelenleg az orosz PC alakulatonál MINDEN T 72/90-re épülő eszközökkel van megoldva, aminek kis túlzással egyetlen közös alkatrésze sincs az Armatával. Ráadásül lőttek a T 15 nehéz IFV-nek, a 2s35 marad a T 72/90 alvázon, így a gyártandó teknő egyre inkább kizárólag a T 14-hez lenne, ami tovább növelheti a kisebb széria miatt a darabárat....

Azt,hogy van-e baj a T-15-el azt nem tudjuk mert semmit nem mondanak az oroszok.
Ami a kérdésed illeti ez bizony ilyen ha hirtelen 10-20 tonnával nehezebb harckocsit rendszeresítesz akkor ott mindent cserélni kell ami annak a harcához kell köztük a hídvetőt meg a műszakimentőt is.

Van önjáró löveg Armata alvázon.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Azt,hogy van-e baj a T-15-el azt nem tudjuk mert semmit nem mondanak az oroszok.
Ami a kérdésed illeti ez bizony ilyen ha hirtelen 10-20 tonnával nehezebb harckocsit rendszeresítesz akkor ott mindent cserélni kell ami annak a harcához kell köztük a hídvetőt meg a műszakimentőt is.

Van önjáró löveg Armata alvázon.

A 2s35 NEM Armata alvázon van, legalábbis élőben olyant NEM mutattak be! Bármelyik fotón csak 6 futógörgős alvázon látsz ezekből a cuccokból, az pedig NEM Armata alváz. Tervezték, cikkeztek róla, csináltak fasza maketteket, talán 1-2 proto is született , csak épp a hajtáslánc maradt a "régebbi" T 72/90..... A 2s35 abban különbözik jelen pillanatban az előd 2s19-től, hogy a régebbi cuccon a parancsnok fent trónol a torony tetején, a 2s35-ön meg a torony előtt. Elvileg ez azt jelenti hogy a torony távirányítású lehet, de ebben nagyon bizonytalan vagyok
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
A T-14 Armatához is van müszaki-mentő jármü a T-16 BREM (ez már 3 éve ismert)

1442341654_voennaya-priemka-t-16-armata-1.jpg

Kekeckedhetek? Amikor anno azon az elhíresült felvételen egy T 72 BREM-el próbálták meg rángatni a Vötrös téren a "beállt" Armata-t, akkor is megvolt már ez? Vagy ezt is sújtja az álítólagos megbízhatatlan erőátvitel problémája mint amiről a T 14-nél lehet itt ott olvasni.
Amúgy pofás darab, én még nem láttam fotón, úgy hogy nagyon kösz az infót!!!!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Kekeckedhetek? Amikor anno azon az elhíresült felvételen egy T 72 BREM-el próbálták meg rángatni a Vötrös téren a "beállt" Armata-t, akkor is megvolt már ez? Vagy ezt is sújtja az álítólagos megbízhatatlan erőátvitel problémája mint amiről a T 14-nél lehet itt ott olvasni.
Amúgy pofás darab, én még nem láttam fotón, úgy hogy nagyon kösz az infót!!!!

Készen volt akkor is a T-16 protó, de az UVZ-ben volt. Egyébként elég lenne, ha átfutnád a topikot az elejétől , benne megtalálsz minden infót.Még videót is a T-16-ról. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Kekeckedhetek? Amikor anno azon az elhíresült felvételen egy T 72 BREM-el próbálták meg rángatni a Vötrös téren a "beállt" Armata-t, akkor is megvolt már ez? Vagy ezt is sújtja az álítólagos megbízhatatlan erőátvitel problémája mint amiről a T 14-nél lehet itt ott olvasni.
Amúgy pofás darab, én még nem láttam fotón, úgy hogy nagyon kösz az infót!!!!

A T-15 -nél volt baj az erőátvitellel nem a T-14-nél....
 
D

danielblack

Guest
Nekem csak az az egy dolog fáj, hogy megint nem sikerült egy nagyhatalomnak egy azonos platformra épülő harcjármű családot létrehozni, és azzal lecserélni, ésszerűsíteni a járműparkot. Gondolok itt a t-15 kudarcra, meg arra, hogy a koalicija se armata alvázat kap.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Azért van az Armata-val kapcsolatban is kérdésem. Ugye az egyenlőre tudható, hogy a cucc nyögi a prototipusok kiforratlanságát. Nekem az a kérdésem, hogy szerintetek nem azért van oroszék ódzkodása a nehezebb technikától, mert az Armatához kellene új műszaki/mentő cucc a saját alvázon, egy nagyobb teherbírású hídvető (úgy tudom a jelenlegi hadihíd cuccuk harckocsi alvázon épp hogy megbirkózik a nehezebb új T 72/90-ekkel), kellene új harckocsiszállító nehéz teherautó is, mert a jelenlegiek nem az 50+ tonnára vannak méretezve, jó lenne logisztikai támogatás is az azt majd rendszeresítő csapatokhoz, mert jelenleg az orosz PC alakulatonál MINDEN T 72/90-re épülő eszközökkel van megoldva, aminek kis túlzással egyetlen közös alkatrésze sincs az Armatával. Ráadásül lőttek a T 15 nehéz IFV-nek, a 2s35 marad a T 72/90 alvázon, így a gyártandó teknő egyre inkább kizárólag a T 14-hez lenne, ami tovább növelheti a kisebb széria miatt a darabárat....

Plusz az Oroszországra jellemző talaj-, és terepviszonyok, főleg a tavasziak..., meg a technikai infrastruktúrán túl a közlekedési hálózat jellemző paraméterei miatt, nagyon nem fogsz 50-55t -nál nehezebb harcjárműveket látni a jövőben sem a muszkáknál! Csak úgy mondom. ;) :p :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Nekem csak az az egy dolog fáj, hogy megint nem sikerült egy nagyhatalomnak egy azonos platformra épülő harcjármű családot létrehozni, és azzal lecserélni, ésszerűsíteni a járműparkot. Gondolok itt a t-15 kudarcra, meg arra, hogy a koalicija se armata alvázat kap.

Szerintem nem nagyon van létjogosultsága az azonos platformnak.Azért egy harckocsi,IFV,APC meg egy önjáró löveg gyökeresen eltérő kritériumoknak kell hogy megfeleljen és ezt azonos platformmal szrrintem nem lehet megoldani.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Azért van az Armata-val kapcsolatban is kérdésem. Ugye az egyenlőre tudható, hogy a cucc nyögi a prototipusok kiforratlanságát. Nekem az a kérdésem, hogy szerintetek nem azért van oroszék ódzkodása a nehezebb technikától, mert az Armatához kellene új műszaki/mentő cucc a saját alvázon, egy nagyobb teherbírású hídvető (úgy tudom a jelenlegi hadihíd cuccuk harckocsi alvázon épp hogy megbirkózik a nehezebb új T 72/90-ekkel), kellene új harckocsiszállító nehéz teherautó is, mert a jelenlegiek nem az 50+ tonnára vannak méretezve, jó lenne logisztikai támogatás is az azt majd rendszeresítő csapatokhoz, mert jelenleg az orosz PC alakulatonál MINDEN T 72/90-re épülő eszközökkel van megoldva, aminek kis túlzással egyetlen közös alkatrésze sincs az Armatával. Ráadásül lőttek a T 15 nehéz IFV-nek, a 2s35 marad a T 72/90 alvázon, így a gyártandó teknő egyre inkább kizárólag a T 14-hez lenne, ami tovább növelheti a kisebb széria miatt a darabárat....
Itt lehet a kutya elásva. Borul az egész logisztikai támogatásuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Topikban már volt róla szó (2015-ös hír) , de a sok oldalnyi hsz-ek után elfelejtődnek a lényeges infók. :)

По заказу Минобороны России в Набережных Челнах разработаны тягачи для перевозки танков «Армата»
information_items_10122375.jpg
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Topikban már volt róla szó (2015-ös hír) , de a sok oldalnyi hsz-ek után elfelejtődnek a lényeges infók. :)

По заказу Минобороны России в Набережных Челнах разработаны тягачи для перевозки танков «Армата»
information_items_10122375.jpg

A T 16-al és ezzel kapcsolatban is igazad van. Nekem a kekec hozzáfűzni valóm annyi, hogy egyrészt az általad betett, az Armata kiszolgálásához szükséges cuccok sem 2 fityingbe kerülnek, ráadásul a teljes orosz harckocsi fegyvernem a nagyjából egy típusu támogató és kiszolgáló cuccokról (T 72/80/90-es alapok) át kell/kellene hogy álljon 2 féle, nagyon eltérő kiszolgáló és támogató technikára s a hozzájuk fűződő alkatrész és egyébb háttértámogató eszközökre. Ahogy a konszernen belül megismertem (multinál dolgozok s volt nagyon komoly Orosz akvizíció, amivel 'sztán jót fürödtünk (erről nagyokat tudnák mesélni azért)) az oroszos mentalitás, ami alig változott a szu időktől, az sem tenne jót egy sokkal komolyabb technika üzemeltetésének. Van egy másik hozzáfűzni valóm is. Mivel csak tavaly léptem be a fórumra, így természetesen mind az Armata, mint a Kurganyec (ahol erről már polemizáltunk egymással) topicjának az elejéről lemaradtam, s az Armata180 oldalához azért idő kell. Viszont nem csak dumálok, így tegnap nekiduráltam magam az Armata tpoic elejének, s elkezdte ledolgozni a hátrányt. Ami viszont rögtön szöget ütött a fejembe. Ugye 2013 ősz és 2014
elején tetted be a topicba az első híreket vázlat és makett anyagokat az új generációs orosz páncélos technikákról, az ott megjelent kép anyagok egyébbként elég pontosan megmutatták az érkező techikákat (a T 15, a Kurganyec és a Bumerang pont úgy nézett ki a vázlatokon, mint a dísszemléken 1,5 évvel később és azóta is megjelenő példányok). Viszont azóta testvérek között is eltelt 4 év, s a T 14-et leszámítva azok az aktuális hírek, hogy majd talán 2020 után lesz valamiféle kísérleti csapatpróbás széria. Nekem az az érzésem, hogy az orosz medve markolt egy nagyot, a tervező műhelyek és kísérleti intézetek viszonylag használható prorotkat készítettek, madj amikor a szériákra kerülne a sor, a gyártók valahogy nem-nagyon boldogulnak vele, s a megrendelő állam is azzal szembesül, ha komolyabb technikát akar, akkor az még saját szintjükön is drága lesz, vége a több 1000-es sorozatoknak, de még az akár 100-as éves darabszám is alig fér bele az elkölthető pénzekbe.....
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Szerintem nem nagyon van létjogosultsága az azonos platformnak.Azért egy harckocsi,IFV,APC meg egy önjáró löveg gyökeresen eltérő kritériumoknak kell hogy megfeleljen és ezt azonos platformmal szrrintem nem lehet megoldani.

Erre azért van egy kitételem. Az amcsiknál ez úgy lett megoldva, hogy az Abrams-rendszert semmi máshoz nem társították, ez rendben is van. Viszont pont nemrég született döntés más kérdésben. Az M 2/3 Bradley meghajtását erőátvitelét, futómű alkatrészeit építik be az aktuális M 109/A 7 korszerűsített páncélteknőkbe. A páncélteknő tehát egyedi, de a cspatonál lévő IFV és SPH nagyjából azonos kopóalkatrész bázisra kerül, ami azért a karbantartásnál és a hozzá szükséges beszerzéseknél már segít....