Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Is. Már nem elérhető sehol, de volt a neten magyarul is egy kiber sci-fi novella, Neal Stephenson: A nagy Simoleon buli. Kb. onnan ered a gondolat, hogy egy kriptográfián és valós értékeken alapuló virtuális pénz kivezetné a világot a kormányok-jegybankok ellenőrzése alól. Az elgondolás nem rossz, de a bitcoin nem ez lett. A kriptográfiai rész kb. meglett, de a bányászat és a valóságos értékekkel való viszony gáz.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
8072_0.png

5 euró egy ilyen matrica, gondolkodom hogy teszek én is a kocsimra :D:D


itt a pelda hogy igy kell minden hulyesegbol uzletet csinalni..nemtom ki volt, de gyorsan csinalta :D keres majd ezen biztos egy kis penzt :D
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 690
113
8072_0.png

5 euró egy ilyen matrica, gondolkodom hogy teszek én is a kocsimra :D:D

Büszke is lehetsz magadra... tegyél még egy herepárt a vonóhorgodra is, hogy teljes legyen a bunkó összkép....

Gyanús volt nekem ez a döbbenetesen erős kampány a kölyökj ellen, szóval nézelődtem. A szokásos ruszki propaganda pedig meg is jelent igen hamar. Parancsolj, egy vidám cikk, hogy ruszki propaganda miért szállt bele a kölyökbe - tapsvihar a követőknek! Van itt minden, de szerencsére hamar rászálltak a ruszki propaganda gépezet lejáratására, szóval azért tessék informálódni, mielőtt a fuck Greta baromságba beugrasz.
A szokásos orosz szarkavarás és rombolás.

Why is the Pro-Kremlin Media Afraid of Greta?
https://euvsdisinfo.eu/why-is-the-pro-kremlin-media-afraid-of-greta/
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
T

Törölt tag 1711

Guest
Nagyon kíváncsi leszek - ha megérem - hogy úgy 50 év múlva visszanéz az emberiség és sikerül szétcseszni a klímát, mert a pótcselekvés szart sem ér, akkor mit mond majd a sok ökobarom az atomenergiáról...

Semmit, aktuális hülyeségük az, hogy 15 év múlva kihalunk, mert széndioxid.
Úgyhogy VÁSÁROLJ, mert holnap már nem teheted meg.
Most VEGYÉL elektromos autót, napelemet, tüntess azért, hogy az országod szélfarmokat RENDELJEN.
Aztán ~10 év múlva eltűnnek és indítanak valami új hisztériát.

Mondjuk tegnap azt olvastam a légkörbe juttatott co2-nek hála egyre zöldebb a Föld (legalábbis mióta műholdakról fotózzuk), a növények egyre nagyobbra nőnek a bolygó pedig még mindig hűvösebb, mint a bronzkorban volt, aminek a végét pont egy masszív lehűlés okozta. Amit a sötétek el akarnak érni (iparosodás előtti állapot) az az élővilág számára nem optimum volt, hanem az a pont ami alá süllyedve masszív pusztulásnak indulna a zöld növényzet (így is azért állt be erre a pontra mert egyensúlyba került a pusztulás-növekedés).
Az igazi gond a metán.


Jól elkéstek, előbb indult be az amerikai "ellen"propaganda, mint az övék.
Még a Sátán maga is csak tegnap nyilatkozott először az ügyben:
https://tass.com/politics/1081085
 
M

molnibalage

Guest
Büszke is lehetsz magadra... tegyél még egy herepárt a vonóhorgodra is, hogy teljes legyen a bunkó összkép....

Gyanús volt nekem ez a döbbenetesen erős kampány a kölyökj ellen, szóval nézelődtem. A szokásos ruszki propaganda pedig meg is jelent igen hamar. Parancsolj, egy vidám cikk, hogy ruszki propaganda miért szállt bele a kölyökbe - tapsvihar a követőknek! Van itt minden, de szerencsére hamar rászálltak a ruszki propaganda gépezet lejáratására, szóval azért tessék informálódni, mielőtt a fuck Greta baromságba beugrasz.
A szokásos orosz szarkavarás és rombolás.

Why is the Pro-Kremlin Media Afraid of Greta?
https://euvsdisinfo.eu/why-is-the-pro-kremlin-media-afraid-of-greta/
Bevallom egy szót sem értek a cikk narratívájából. Azt sem látom, hogy nagyon beleszálltak volna. Bár lehet, hogy csak rossz oldalakat olvasok vagy keveset, mert megvan a saját tudásom és véleményem is a témában. Konkrétan azt látom, hogy mindenki felállva tapsol...
... a nagy büdös semminek.

Miközben a valódi okokró és megoldásokról szó nincs. Az átlagember nem tudatos, nem hajlandó életmódot váltani sőt, nulla természettudományos tudással, konteókkal stabilan megtámogatva még ki is jelenti, hogy kami, nem hiszi el, stb. Az autózás menő, faszán környezetvédő lesz 2 tonnás villanyautókkal járni stb. Itt tartunk ma. Hogy az USA elnöke is ilyen narratívát képes tolni. Akkor mit várunk az átlag gyök2 polgártól...?

Közben mi lenne sokkoló?

Ha kiállna kis Gréta és közölné, hogy basszátok meg, 40+ éve ismert a technológia, amivel korlátlan és olcsó áram lenne előállítható. Nézzétek meg Svédországot és Franciaországot. Na, kérem, annak lenne értelme. Annak a toporzékolásnak, amit előad ad én szememben semmi értelme.

Mindeközben ilyen balfasz írások jelenhetnek meg teljes nyugalommal. Ennyi erővel ezotériával is megpróbálhatnánk megoldani a problémát. Kb. annyi értelme van annak, amit ez a balfasz mond.
https://g7.hu/kozelet/20190927/ener...bol-semmi-ertelme-nincs-atomeromuvet-epiteni/
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Büszke is lehetsz magadra... tegyél még egy herepárt a vonóhorgodra is, hogy teljes legyen a bunkó összkép....

Gyanús volt nekem ez a döbbenetesen erős kampány a kölyökj ellen, szóval nézelődtem. A szokásos ruszki propaganda pedig meg is jelent igen hamar. Parancsolj, egy vidám cikk, hogy ruszki propaganda miért szállt bele a kölyökbe - tapsvihar a követőknek! Van itt minden, de szerencsére hamar rászálltak a ruszki propaganda gépezet lejáratására, szóval azért tessék informálódni, mielőtt a fuck Greta baromságba beugrasz.
A szokásos orosz szarkavarás és rombolás.

Why is the Pro-Kremlin Media Afraid of Greta?
https://euvsdisinfo.eu/why-is-the-pro-kremlin-media-afraid-of-greta/


Mackócska,hány tonna kerót is égetsz el naponta az utas szállítóddal?
Csak mert nem ragasztottad ki a rapcsi tamkjára a matricát,vagy minden fizetési cheque-d mellé,még te is meg f@ckolod minden gázadáskor.
Vagy tévedek?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
Mackócska,hány tonna kerót is égetsz el naponta az utas szállítóddal?
Csak mert nem ragasztottad ki a rapcsi tamkjára a matricát,vagy minden fizetési cheque-d mellé,még te is meg f@ckolod minden gázadáskor.
Vagy tévedek?
Hatalmas difi van aközött, hogy ő más igényeit elégíti ki vagy aközött, hogy valaki saját használatra vesz batár autót péniszméricskélésre. Mert, ha sok ember úgy döntene, hogy nem repül, akkor angelsoul gyorsan állás nélkül maradna. Ezzel szemben az autóbuzi mindentől függetlenül tolja az autózást. Ezt látjuk ma.

Egy 80-100%-ra tömött airliner utaskm-re eső fajlagos fogyasztása egy autó szintje alatt van. Az, hogy a nagy magasságon CO2 vagy más eregetés az mennyivel károsabb, bevallom nem tudom. De pusztán a szénhidrogén felhasználás szempontjából a repülőgép annyira nem rossz.

Itt látsz értékeket.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fuel_economy_in_aircraft#Example_values
https://science.howstuffworks.com/transport/flight/modern/question192.htm

Az elején.
https://theicct.org/sites/default/f...atlantic_Fuel_Efficiency_Ranking_20180912.pdf
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 834
113
Én is sokáig ugyanezt gondoltam, mert mindig lakásban éltem, de aztán kényszerből el kellett költöznöm egy családi házba és megtértem. Az a picivel több befektetett munka sokszorosan megtérül.
Nagyon megtérül. Más szint.

Anno úgy hozta, hogy kinőttük a régi budapesti lakást a gyerkőcökkel. Dönteni kellett: vagy nagyobba költözünk és semmi sem változik, csak nagyobb lesz az élettér, vagy szintet lépünk. Először próbáltunk venni egy kertkapcsolatos házrészt (elég nagy kertje volt), de olyan árat amit kértek érte, én azonnal nem tudtam megadni. Tudjátok, ahogy megnéztük, azonnal jött egy korábbi néző, és mivel leadta az építtető a drótot, meg is akarta venni. Az építtető visszaszólt, hogy mivel minket ismer, inkább nekünk adná el, ha adunk érte 30 millát (hülye nem vagyok, a vevőt az ingatlanos hozta neki, mi meg csak úgy néztük, ezért akart "kedves" lenni). Nem vettük meg, 5 millát két nap alatt nem tudtam felhajtani (ilyenkor van az, hogy a "család", nem segít, kivétel persze akadt: az unokatesóm volt férje, na ő azonnal adott volna 5 millát, tipikus, mondhatnám), de végül nem vettük meg. De mondtam az építtetőnek, ha már ennyire haverok vagytok, ha találtok telket ami tetszik nekünk is, szóljatok. Építsünk rá két házat, és az azon épülő egyik házra benevezünk. Rá fél évre találtak, beneveztünk, bár két romhalmaz ház volt közvetlen mellettünk és előttünk, de fiatalok vették meg, bizakodóak voltunk (azóta faxán rendbe hozták, tényleg jól néznek ők is ki, jó távol tőlünk). Mondtak egy árat, és megmondták ennyi pénzből max. mekkora lehet, mi meg megterveztük rá a kérót úgy, hogy praktikus legyen egy növekvő, de már most népes család számára, és belevágtunk. Volt itt hely dédinek, a kutyájának, ha kell, akadálymentes volt, hogy ha a mozgássérült rokon jönne, tudjon jönni, stb. Persze trükköztünk pár dologgal, főleg az akkori építési szabályozások határáig elmentünk, mindezt anélkül, hogy bármivel kavartunk volna, és végül egy klassz élhető ház lett belőle. Tökre élhető, két gyerekkel, három cicával, hüllővel, kutyával. Nagyobb kert lett, mint akartuk, de ez van, több munka, de a tetőtér beépíthető maradt (80%os, tehát az alsó kb. fent is elfér), de nem építettük a mai napig be, tök jól elférünk lent is. A garázs helyét is meghagytam hátul, majd kitaláljuk egyáltalán kell-e, de így is volt két elég nagy beálló két autónak. A válság után építkeztünk, ennek minden előnyével és hátrányával, és az akkori befektetés mára egész jó értékű. Szar bérházak, panelok nálunk most kerülnek annyiba, kb. 45+ éves lakások, mint amennyiből anno kihoztuk az egész házat. Most majdnem 3xosát érné, ha eladnánk, mint amibe került, de olyan jó kialakítású, hogy amikor úgy volt tavaly, hogy külföldre megyünk egy munka miatt, gondoltuk eladjuk jó pénzért, és volt egy amerikai család, aki azt mondta, hogy 85 millát azonnal letesz, és még letesz 5öt, ha más nem jön, mert neki tetszik, pont ilyet keres, építtetni nem akar, adjuk el. De nem adtuk el, mert végül nem mentünk külföldre a gyerekek miatt, az értéke pedig felment. Szóval, befektetésnek is jó volt. Alig van élhető, alacsony rezsis ház eladó jobb helyen. Ráadásul nekünk még a tetőtér simán beépíthető. Mindent bekötöttünk, hogy ha építkezni kellene fent ezzel ne legyen gond. Amit elqurtunk az az, amit kb. az építkezők 90%a elfelejt: a kukabeálló nem volt kitalálva, a beállásnál majdnem gondot okozott, de végül abból is jól jöttünk ki. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Hatalmas difi van aközött, hogy ő más igényeit elégíti ki vagy aközött, hogy valaki saját használatra vesz batár autót péniszméricskélésre. Mert, ha sok ember úgy döntene, hogy nem repül, akkor angelsoul gyorsan állás nélkül maradna. Ezzel szemben az autóbuzi mindentől függetlenül tolja az autózást. Ezt látjuk ma.

Egy 80-100%-ra tömött airliner utaskm-re eső fajlagos fogyasztása egy autó szintje alatt van. Az, hogy a nagy magasságon CO2 vagy más eregetés az mennyivel károsabb, bevallom nem tudom. De pusztán a szénhidrogén felhasználás szempontjából a repülőgép annyira nem rossz.

Itt látsz értékeket.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fuel_economy_in_aircraft#Example_values
https://science.howstuffworks.com/transport/flight/modern/question192.htm

Az elején.
https://theicct.org/sites/default/f...atlantic_Fuel_Efficiency_Ranking_20180912.pdf



Attól,hogy más igényeit elégíti ki,még ő égeti el,nincs nagyobb szükség a szórakozási,turisztikai célú repülésre,mint a batár autókra.
Nem baj,hogy azt csinálja,jobb napokon én is elfüstölök a 3 géppel 6-800l dízelt,csak nem kell durcizni.
Te is tudod,meg szerintem Angelsoul is,hogy a magán célú kocsikázás,vagy a repülés megszűnése,vagy nem megszűnése kerekítési hiba ebben a buliban,te nálam jobban tudod,hogy mennyivel rosszabbak a nem atom erőművek,a sok felesleges kütyük,no meg persze hadi ipar,a háborúkban felhasznál mérhetetlen szénhidrogén,nem csak mint üzemanyag,hanem a temérdek kémiai cucc,vegyszerek,robbanóanyagok,speckó fémek,stb,ezek előállítása,raktározása,szállítása,pótlása,milyen mérhetetlen környezet terheléssel jár.:eek:
Tök könnyen beírjuk a fórumba,hogy né,kifejlesztettek egy új,jobb,vagy kisebb/nagyobb rakétát(pl),de ez mögött is mennyi terhelés lehet,hány tonna ércet kellett megmozgatni a fémhez,a vegyi anyagokhoz,a műanyagokhoz,mennyit dolgoztak rajta a mérnökök,mennyi kütyün,stb.
Kedvencem a pohár vizes példa,hogy mennyi minden kell ahhoz,hogy ma a kert végébe fúrjak egy kutat,tegyek rá egy szivattyút,bevezessem a házba,hogy jöjjön csapból.
Mennyi teher az,hogy legyártsuk,használjuk a szivattyút,csöveket,szerelvényeket,legyen áram,ott legyen a boltban mindez,mennyi teher az,hogy ki legyen bányászva a pohárhoz a nyersanyag,elszállítva,megolvasztva,megmunkálva,csomagolva,kiszállítva,hazavíve ott legyen a szekrényben,és alá tartsam a csap alá,hogy ihassak belőle.

Nekem nagy kétségem,hogy az új autók is(pl),attól függetlenül,hogy relatíve tisztább üzemüek,viszont mindenki hajlamos elfelejteni,hogy mennyi fém,műanyag,festék,ragasztó,üveg,gumi,bánatos f@sz kell a legyártásukhoz,de még a tervezésükhöz is temérdek energia,kütyü,épület,tesztpálya,hamburger,stb.
Szóval nem vagyok meggyőződve róla,hogy 3-4évente frissíteni,majd 7 évente megújítani kell minden típust,az iszonyat mennyiségű új karosszéria legyártássa helyett pl lehetne csak a régebbibe passzoló modernebb motort,hajtásláncot tervezni csak,egy kasztni elmenne 2x-3x annyit is,és az új autók töredékért csak motort/hajtásláncot cserélnénk bennük,már ettől mennyivel kevesebb lenne a környezet szennyezés,és olcsóbb lenne a modernebb motorok elterjedése.
Szóval van mit tenni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 834
113
Szép dolog a kertes ház, de itt Budapest környékén én az agglomerációs szopacsot egyelőre semmi pénzért nem vállalnám be. Tömegközlekedés gyakorlatilag nincs, szolgáltatás helyben alig, reggel dugó, este dugó, és egy valag pénz üzemanyagra, a ház rezsijéről nem is szólva..

Dugó az M0 miatt van, ill. hogy a GPS minden barmot ugyanarra visz ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 834
113
A nem vészes az hozzávetőlegesen mint jelent? Én azért pislogtam a sógornő 50 ezres vízszámláin. Fűtésről megint csak horror sztorikat hallottam, de jó szigeteléssel és normális kazánnal lehet elviselhető.

De ez egy dolog, a be és kijárás amihez úgy igazából nincs kedvem. Rengeteg idő.

Téli fűtés, amikor fűtünk, és tényleg fűtünk, ill. a víz együtt nincs 50k ...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 532
113
Nalunk itt az utcaban mindenki akkor nyir, fuvet, vag fat, flexel amikor akar. Nem mindenkinek szabad a hetvegeje ilyen munkakra. Vannak akik ejjeleznek is. Szoval nincs belole cirkusz ki mikor mit zajong, maganugy, mert mindenki baxtathatna a masikat. Csak egy bolond oreglany van, de az is bevandorlo valahonnet az Alfoldrol, az szokott egy evben egyszer ketszer kiabalni a csend miatt, de van hogy hetkoznap delelott pl. Majd megszokja, vagy megszokik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 532
113
Ha mar vannak itt varosi lakas tapasztalattal rendelkezok, azt had kerdezzem meg hogy mukodik egy varosi lakasnal egy felujitas? 4 szintes szokasos sorhaz elso emeleti lakas. Mostanaban orokoltuk es ki akarjuk adni. A felujitasban sem vagyok teljesen biztos hogy erdemes - e ha lelakjak. Viszont eleg lepusztult allapotban van, linoleum, szonyegpadlo, negyven eves tapeta, aluminium villanyvezetekek, gusztustalan konyha+furdoszoba. Szoval ha nekiallok az kb 2 milio, nyilaszarok nelkul, bar utobbiak lehet maradnak mert jol zarodnak.
Szoval ha nekiallok szetverni akkor lelonek-e erte? Meg mivel elso emelet es erkely igy a kacatokat, xar butorokat nem akarom korbe lecipelni a lepcson, szoval hogy mukodik ez egy ilyen kozegben?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Ha mar vannak itt varosi lakas tapasztalattal rendelkezok, azt had kerdezzem meg hogy mukodik egy varosi lakasnal egy felujitas? 4 szintes szokasos sorhaz elso emeleti lakas. Mostanaban orokoltuk es ki akarjuk adni. A felujitasban sem vagyok teljesen biztos hogy erdemes - e ha lelakjak. Viszont eleg lepusztult allapotban van, linoleum, szonyegpadlo, negyven eves tapeta, aluminium villanyvezetekek, gusztustalan konyha+furdoszoba. Szoval ha nekiallok az kb 2 milio, nyilaszarok nelkul, bar utobbiak lehet maradnak mert jol zarodnak.
Szoval ha nekiallok szetverni akkor lelonek-e erte? Meg mivel elso emelet es erkely igy a kacatokat, xar butorokat nem akarom korbe lecipelni a lepcson, szoval hogy mukodik ez egy ilyen kozegben?
Óbudai kis bérelt lakásomban tavaly 8 hónapon át fúrtak faragtak 2 szinttel lentebb, kibaszott idegesítő az volt, hogy reggel 8-kor kezdték a fúrást, ütemezetten arra keltem még szombaton is, senki nem szólt nekik amúgy. Ha hétvégén mondjuk 11 fele kezdték volna akkor engem nem zavart volna. Ja és komplett házátalakítás volt ahogy láttam.
Olyan szinten volt zavaró, hogy tuti valamilyen fához/fémhez való fúrófejet használtak mert ennyit és ilyen hosszú ideig nem lehet falat fúrni, lehetett hallani a lakásban, hogy valamit kibaszott rosszul csinálnak... :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ha mar vannak itt varosi lakas tapasztalattal rendelkezok, azt had kerdezzem meg hogy mukodik egy varosi lakasnal egy felujitas? 4 szintes szokasos sorhaz elso emeleti lakas. Mostanaban orokoltuk es ki akarjuk adni. A felujitasban sem vagyok teljesen biztos hogy erdemes - e ha lelakjak. Viszont eleg lepusztult allapotban van, linoleum, szonyegpadlo, negyven eves tapeta, aluminium villanyvezetekek, gusztustalan konyha+furdoszoba. Szoval ha nekiallok az kb 2 milio, nyilaszarok nelkul, bar utobbiak lehet maradnak mert jol zarodnak.
Szoval ha nekiallok szetverni akkor lelonek-e erte? Meg mivel elso emelet es erkely igy a kacatokat, xar butorokat nem akarom korbe lecipelni a lepcson, szoval hogy mukodik ez egy ilyen kozegben?
Ha csak úgy szó nélkül nekiállsz zajongani, dörömbölni, akkor biztos lesz anyázás és így meg is érdemled. Ha előtte körbelátogatod a szomszédokat, megismerkedsz velük és előre elnézést kérve bejelented mire készülsz, esetleg rákérdezel hogy kit mikor zavarnál kevésbé, akkor valószínűleg a többségük megértőbb lesz. Főleg ha megemlíted nekik, hogy jelenlegi állapotában kiadni csak barlanglakóknak vagy Indiából bevándoroltaknak tudod, azt meg gondolom ők se nagyon kívánják.
 
Status
Not open for further replies.