T
Törölt tag
Guest
Az én tizen-akárhány évnyi fórumozásom alatt épp azt vettem észre, hogy a katonai fórumokon tevékenykedők nagyon jelentős hányada a Wehrmachtot és W-SS-t félisteni magasságokba emeli. Ismerjük a teutón istenemberek legendáját, melyekben a Tiger minimum 50 T-34-est lő ki karcolás nélkül, mert a krupp stahl elpusztíthatatlan, és minden német katona 10 orosszal ér fel...mondjuk elég gyerekes viták folynak az ilyen fórumokban - persze nyilván sok fórumozó az is, kb. 14-16 éves lehet -, aki nem isteníti az amcsi technikát és nem tartja fosnak a németet, az egyből nácinak van nevezve stb.,
Ensign Expendable itt-ott valóban kozmetikázott dolgokat, és sajnos tudni kell hogy mit, és hol hogy ezt kiszűrjük - de azon kívül rengeteg hasznos információt oszt meg, ami amúgy nem, vagy csak nagyon nehezen elérhető oroszul nem tudó ember számára.oroszokról és az ő hazudozásaikról nem is beszélve, pl. van egy tankarchives néven futó orosz arc, ő rengeteg adatot közöl történészi részletességgel, de kiderült már róla párszor, hogy kozmetikázta az oroszok II. vh-s szereplését, hogy jobban jöjjön ki az orosz technika és teljesítmény az összehasonlításban
Azt az állítás, hogy az oroszok mindent kozmetikáztak meg elhazudtak egyszerűen nem igaz. A levéltári adatokat nagyon is pontosan vezették, és egyre nagyobb számban jelennek meg ezek az iratok az interneten a pamyat-naroda-n. Ezen felül a német iratokat is megőrizték, és a Bundesarchiv segítségével publikálják is őket az interneten ingyen és bérmentve. Ha nekem nem hiszed el, nézz utána - komoly történészek is gyakran használják ezeket forrásként, Magyarországon pl Számvéber Norbert, vagy Ungváry Krisztián.
Память народа::Подлинные документы о Второй Мировой войне
Память народа – Министерство обороны РФ и Корпорация ЭЛАР представляют крупнейший в мире Интернет-портал подлинных документов о Второй мировой 1939-1945 и Великой Отечественной войне 1941-1945.
www.pamyat-naroda.ru
Egyeseknek fáj, hogy a teutón technika nem mindig volt a legjobb, és ezért csaponganak és lepropagandistáznak mindenkit akik velük nem ért egyet. Nem új keletű dolog.egyébként egyesek szerint Moran az amerikai WoT játékosok kedvéért kezdte el feldicsérni a Shermant (amcsiban kellett a játék népszerűségéhez egy kis nimbuszt csinálni neki).
A wet stowage nem volt alap a harcba vetésekor, későbbi "fejlesztés" volt, a wiki szerint:
Ha wet stowage-el volt felszerelve a jármű elnevezésében azt a jelezték is (W)-vel. http://www.theshermantank.com/category/wet-storage/
A brit Shermanek meg sajnos nem kapták meg azokat a biztonsági javításokat/változtatásokat, amiket az amerikaiak megkaptak.
A fentebb linkelt cikkből:
As soon as the Sherman saw extensive combat use, it was clear, they were prone to fire. This was nothing new, every tank was prone to fire, and the Sherman had a tendency to burn catastrophically often launching the turret in the air. When the Army did a study into why this was the case, they found the main gun ammo was the main cause of catastrophic fire losses. When you take a look at the ammo layout chart in the other image, you can see with the ammo stored, in unprotected internal bins all over the crew compartment, an ammo fire was going to be common problem.
![]()
The first try at a fix for the problem started pretty fast. The fix was to remove the unarmored ready rounds from around the base of the turret, and reduce the size of the floor ready rack and to make it armored. The hull ammo racks were all covered in armor, and extra armor was added to the outside of the sponson racks on both welded and cast hull Shermans. On late production cast hull tanks, the thicker armor over the sponson racks was just added to the casting. They managed to keep the number of main gun rounds pretty consistent even with these changes. Another aspect of the early fix was the removal of the turret screening around the turret basket. The ammo rack changes along with some other improvements were offered in kit form to US tank units already deployed, and it was eventually incorporated into the production lines, and tank overhaul facilities. Many Shermans in British use did not see these get these improvements.