Nem akarlak kiábrándítani de már be is jelentették, hogy ha 22-ben váltás lesz akkor Visszatérünk a csapásmérő víztisztításhoz és a zrínyit eltörlik....és a többi Bla-bla-bla...
Egyre több ilyen szintű hozzászólásod van.
Fórumos szakmai fejlődésed üteme figyelemre méltó, csak az iránya (vissza-...) kicsit zavaró, de technikailag kezelhető:
![]()
=> Ignore
De inkább a lényegre térve:
A némi hivatalos hátszelet élvező optimista vélemények ellenére a Te állapot-leírásod közelebb áll a szomorú valósághoz, mint a másik félé.
Ez a helyzetértékelés nyugodtan kiegészíthető a történelmi tapasztalatok alapján azzal, hogy --"szokásos szövetségesünkön" kívül-- a további féltucatnyi Trianoni örökösből legalább egy aktív közreműködő és a többi szomszéd passzív (ellenünk-)támogatása lesz a reálisan a várható konfliktushelyzet.
Ebből a Trianonnal létrehozott geopolitikai helyzetből kellene egy reális politikai vezetésnek kiindulni.
Nem véletlenül merült föl a közelmúltban az Izraeli geopolitikai párhuzam és több jelentős javasolt, szervezeti és működési elem átvétele honosítás után.
Másodikvonalas, jelentős technikai eszköz-tartalék nélkül egy kis méretű, "profi" hadseregnek semmilyen érdekérvényesítő képessége nincs ilyen erőegyensúly(-talanság) esetén, hanem csak az erőforrások elpocsékolása. Ez kiemelten vonatkozik az emberi, szakmai, társadalmi háttérre is!
Ezt román részről pont a napokban kiértékelték és alig burkoltan a jelenlegi (publikus) formájában jelentéktelennek nevezték!
(Ez a szomorú valóság! Ehhez hozzáteszem, hogy jelenlegi anyagi lehetőségeink --kis irányváltással-- sokkal hamarabb megváltoztathatják ezt az előnytelen helyzetet, mint azt ellenfeleink hinnék!)
Remélem ebben tévednek, mert többünk érdeklődve várja az eddig nem elköltött és nem megnevezett összegek célját.
Remélem, hogy az amerikai érdekek és Európa tervezett áldozati szerepének felismerése után a rózsaszín Európa-jövőkép díszszemle hadseregéből sikerül a reális érdekérvénysítő politizálást támogató(méretű) haderő irányába elmozdulni!
Szíjjártó tiszteletre méltó, iszonyú munkája --a magyar érdekek képviselet terén-- enélkül a háttér-támogatás nélkül --már most is láthatóan-- semmi figyelembe vételre nem kerül Román, Ukrán (és most már mintha) Szlovák részről sem.
Rendszeresen vesztesen jövünk ki olyan helyzetekből, ahol háttét-tárgyalások, háttér-alkuk során dőlnek el fontos kérdések
Nem az a baj ha változtatunk a megváltozott körülmények miatt, és akár ki is használjuk előnyünkre ( !!! ), hanem ha görcsösen ragaszkodunk egy korábbi --sajnos idejétmúlt-- állásponthoz.
Még egy figyelemre méltó dolog:
Furcsa módon a Z2026-t jelenlegi (optimista Eu-jövőkép alapján létrehozott) formáját nem is érik igazán komoly ellenzéki támadások! ...a "szokásos" ellenzéki szinten kívül!
U.i: ...nekem ez egy ideje "zavaró" is. Amit ugyanis nem támadnak, az nekik jó és M-o.-nak rossz "szokott" lenni. "Érdekes" momentuma ez az ellenzéki magatartásnak, de jelentős kérdésekben bő tíz éve "nem tévesztettek"! Ezt az "érdekességet" döntéshozóknak is figyelmébe ajánlanám!!!

A kormányváltás után minden hadiipari beszerzést átvilágítanak
Míg a védőoltások tömeges megszervezése megoldhatatlan feladat elé állítja a magyar kormányt, százával gördülnek a modern harci járművek a „békeharc” hazai bázisaira. A terület kormánybiztosa tíz éves szárnyalást vizionál, miközben azt sem tudni, beülhetünk-e félév múlva egy étterembe. A szédítő...

Szerintem nem lesz kínai-amerikai nagy (atom) háború. Teljesen felesleges lenne. Ha Kína akarja bármikor bedönti az amerikai gazdaságot ha eladja az általa tulajdonolt amerikai kötvényeket. Közismert hogy Kína fizeti az amerikai államadósságot már hosszú ideje.Mekkora az esély, hogy hagyományos fegyverekkel vívott harc lesz?
Nem szeretnék a vicc szerint lenni, miszerint:
-Katona mit tesz ha atomvillanást érzékel? hangzik a kérdés a kiképzőtől
-Jól megnézem mert többet már nem látok olyat!
Vagy
Homlokomra rakom a kezem, nehogy a szemembe folyjon a sisak.
Szerintem nagyhatalom-nagyhatalom összetűzés nem lesz, kiszorítósdi lesz, közel a nagyhatalmak határához, érdekszférák leválasztása akár fegyveres konfliktussal.
Ha Kína bedönti az USA gazdaságát akkor valószínűleg a kínai gazdaságnak is vége mert nem lesz hová eladni a termékeit.
Ez a kölcsönös elrettentés új módszere...
A szomorú az hogy ebbe a játékba az EU semmilyen szinten nem tud beleszólni...
Az érdekérvényesítő képesség nulla. Gazdaságilag se túl erős de katonailag abszolút nem játszik.
Emlékezzünk meg Líbia rettegett haderejéről amit a komplett EU csak amerikai segítséggel tudott megtámadni mert a légvédelmet nem tudta kiütni majd 3 nap múlva kifogyott a bombákból...
Siralom...