Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 456
31 877
113
Csak a "találatok" egy része kb. súroló vagy a lánctalpat éri legfeljebb.
És te is elfelejted, hogy ez a tökéletes célzás.
Mondom, csak told el 0,5 - 0,5 méterrel mindkét irányba random - talán még azt is meg tudnám csinálni a táblázatban - és akkor lehet pislogni, hogy kb. szart sem találsz el.

Amúgy a számoló táblázat részénél is elgondolkoztam, hogy R célpont méret helyett X és Y koordináta határokra is át lehetne írni.
Csak minden perc, amit erre tolok az a videókból megy...
Igen,a találat és a megsemmisités nem ugyan az.
Zsidók egy rövid,csatakezdő időszakrol irtak,ahol saját maguk lötérinek minősitették a körülményeket.Pont.Utána az arabok hiába értek jóval közelebb,a találati arány romlott.Pont.
Számomra már az első számitásaid is azt mutatták,hogy hihetőek a visszaemlékezések állitásai.Viszont ezek az ábrák nagyon látványossak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
M

molnibalage

Guest
Bakker, az ábrák lehet, hogy rosszak, amit eddig betettem. Ennek utána kell még járnom.
A görbe, amit az R-rel számoltam, az jó.
 
  • Hűha
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 456
31 877
113
Elméletileg a huzagolt ágyú pontosabb mint a simacsövű.
Rövid távra nem.Pásztázó lötávon a sima csövű pontosabb.Ahogy a táv nó,és a ballisztikus emelkedés egyre nagyobb,úgy válik a huzagolt egyre pontosabbá a simához képest.De ez lövedékfüggő mértékű és jelentőségű dolog is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 4082

Guest
Bakker, az ábrák lehet, hogy rosszak, amit eddig betettem. Ennek utána kell még járnom.
A görbe, amit az R-rel számoltam, az jó.
Csak összehasonlításnak a T-55AMek 1600 mes lőképe
bPt6YxP.png

Ugye a T-54es tesztlövészwt
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 456
31 877
113
Azért mert sztereotíp (előítéletes) gondolkodású vagy, és mélységesen lenézed az oroszokat. A legfőbb érved az, hogy az nem létezik mert a németek nem úgy csinálták....
Hiába hozunk bármilyen tök érdekes infót, te azt élből ignorálod. Saját jól alátámasztott érvelésed nincs, csak azt mantrázod, hogy az oroszok ezt vagy azt nem tudják megcsinálni, mert buták.
Gyakorlatilag folyamatos valóságtagadásban vagy, az ellen meg rohadt nehéz ám érvelni....



Simán mellé nyomtam a sötétben a billentyűzeten, ennyi történt :)
Szerintem meg alapvetően jol látja a dolgokat.A szovjetek egész egyszerűen másra terveszték a tankjaikat,mást helyeztek a középpontba,mint a nyugatiak.
Viszont @dudi val együt nehezen emésztik meg,hogy a Leo 1 egyáltalán nem volt a korszak csúcs tankja.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem tudom, hogy ezt hogyan hozták össze.
Mert a jenki doksi értéke adott. 37 mil.
Azzal a mesében lenne 8 találat 8 lövésből 1600 méteren 0 hibával is.
Hát, űrméretes, lőtér,AM magyar változat, és azért így is eléggé marha mázli, hogy a fölsők nem mentek mellé
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
M

molnibalage

Guest
Bakker, az ábrák lehet, hogy rosszak, amit eddig betettem. Ennek utána kell még járnom.
A görbe, amit az R-rel számoltam, az jó.
Olyan régen csináltam és mivel segítséggel, hogy a táblázatom egy részét már nem értem, hogy mit csináltam
LOL

Azt gyorsan megnéztem, hogy a teljes szórásmező stimmel-e a képeken. Elvileg igen.
CEP = 0,686 szigma
Teljes szóráskép 97,% lefedéssel a 3 szigma, tehát a CEP R értékét szorozva 3/0,686-tal a szóráskép nagysága és ebből alig kell kilógnia valaminek.
A táblázat mivel random számokból nyer adatot, ezért a CEP is egy érték körül ingadozik minden számításnál.

Most pl R = 3 méteres szórásképre volt 2,92 és 3,08 is.
Ez van R = 2,97-nél Ebben kell benne lenni a találatok 97,5%-nak.
(A kisebb kör azért van, mert R = 2-re is megnéztem és ott is stimmelt.)

VxRLjez.png

Ez az R = 2 méterre ellenőrzés, ahol a pillanatnyi képes a sokaság átlaga 1,98.

b0mwkGz.png

Ez alapján kezdek megnyugodni, hogy nem basztam el semmit. Csak a saját táblázatomat nem értem már, hogy mit csinál.
Azért ez "vicces"...
 
M

molnibalage

Guest
Ja igen, és ha ráillesztenénk a te ábrádra azért átfedne, ezért raktam be.
Azért egy stabil 8/8 találathoz 1800 méterről, még ha oldalról is lőtték meg a célt sokkal kisebb szórás kéne, mint 37 mil.
Szemből szépen szórtak a találatok, de oldalról lőve marha érdekes szóráskép jött ki.
 
M

molnibalage

Guest
Szia,

5 meres nem igazan statisztikai alap, szoval lehet egyszeruen veletlen ("marha mázli") is.
Ez is benne van.

De igazából az megtévesztő, hogy a sima R = 1,2 méteres modell ugye alábecsülte valóságot, hiszen az R azért a hk, sok részét nem fedte le, de effektíve a fontos és pc. részeket.

Ami azon kívül van, arra írta odafent valaki, hogy ott kb. lecsúszik, lepattan, vagy ahogy én látom max. mobility kill.

Hajlok arra, hogy nem csesztem el semmit.
De az okozott reális kárt nézve azért az, ami a Chally majd 4 km-es kill kapcsán hoznak, azon látszik, hogy egetverő mázli volt.
Nem referencia az semmire.

Legfeljebb az a meglepő, hogy az elvtársak 1600 méterről tüzeltek, amikor a fent linkelt ppt diák és görög tesztnék kemény 1000-1200 méterre mertek menni...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and bel
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez is benne van.

De igazából az megtévesztő, hogy a sima R = 1,2 méteres modell ugye alábecsülte valóságot, hiszen az R azért a hk, sok részét nem fedte le, de effektíve a fontos és pc. részeket.

Ami azon kívül van, arra írta odafent valaki, hogy ott kb. lecsúszik, lepattan, vagy ahogy én látom max. mobility kill.

Hajlok arra, hogy nem csesztem el semmit.
De az okozott reális kárt nézve azért az, ami a Chally majd 4 km-es kill kapcsán hoznak, azon látszik, hogy egetverő mázli volt.
Nem referencia az semmire.

Legfeljebb az a meglepő, hogy az elvtársak 1600 méterről tüzeltek, amikor a fent linkelt ppt diák és görög tesztnék kemény 1000-1200 méterre mertek menni...
Sztem nem.
Pont azért raktam be, mert oldalról is jól átfed. Csak ugye ahhoz tudni kell, hogy a valóság nem feltétlenül szimetrikus.
Nyilván szél volt (valóban volt, a kézi páncéltörők a szél miatt nem találtak)
Szóval ez egy oldalra nyomja a szórást. De az hozza a körcikkedet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez is benne van.

De igazából az megtévesztő, hogy a sima R = 1,2 méteres modell ugye alábecsülte valóságot, hiszen az R azért a hk, sok részét nem fedte le, de effektíve a fontos és pc. részeket.

Ami azon kívül van, arra írta odafent valaki, hogy ott kb. lecsúszik, lepattan, vagy ahogy én látom max. mobility kill.

Hajlok arra, hogy nem csesztem el semmit.
De az okozott reális kárt nézve azért az, ami a Chally majd 4 km-es kill kapcsán hoznak, azon látszik, hogy egetverő mázli volt.
Nem referencia az semmire.

Legfeljebb az a meglepő, hogy az elvtársak 1600 méterről tüzeltek, amikor a fent linkelt ppt diák és görög tesztnék kemény 1000-1200 méterre mertek menni...
Van 1200 mes is.

CbpSYta.png
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 857
78 079
113
Az AM tűzvezetése valahol a Leopard 1A4 színvonalan volt a beépített francia tűzvezető rendszernek köszönhetően,tehát messze magasabb szinten állt mint akár az eredeti 55-ös akár a 60-as evek színvonalán álló T-62-es vagy Leopard 1 es harckocsik.
És akkor itt jöhet be amit írtam:nem mind1,hogy a lövegednel pontosabb-e a tűzvezető rendszered vagy sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány