A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 186
5 058
113
A Francia hadsereg elég jól fizet a többihez képest. Mit gondoltál a katonák mind milliomosok?:) Ez a legénységi ællomány fizuja egyébként
Hollandia 2017

Kezdő közkatona fizetése 760 Euró egy ebéd a bázison meg 7 Euró.

A holland zászlós srác mondta hogy 2 éve nem volt jelentkező az alakulatàhoz.

Ő 28 év szolgàlati idővel 1900 eurót keresett.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 473
10 714
113
Folyamatosan az megy, hogy a magyar katona kevesebbet keres mint egy szakmunkás és a versenyszférával nehéz harcolni az emerekért.
Ezek szerint a nyugati kolbászbólvanakerítés hadseregeknél is szakmunkás bér alatt van a katonák pénze. Azt hittem G.I. Gibertet arányaiban jobban fizetik.
Ez igy nem igaz. A kezdök szinte mindenhol minimálbér környékén vannak. Aztán a sereg akkor is fizet ha faszverö vagy, ha éppen semmit nem csinálsz, vagy eü szabin vagy, ezt egy cégnél nem teheted meg. A fizu mindig és idöben érkezik. Évi 45 nap fizetett szabadság + pihenö napok minden 7 nap terep után. Bevonul a kopasz, a minimálbérböl nem fizet albérletet , sem kaját, lesz 1400 euroja ( mindenféle pótlék nélkül)amivel azt csinál amit akar. Na mármost egy legutolsó kis szaros garzon bérleti dija is 400-500 euro minimum, a szegény kopasz igencsak jól jár. Sok egyéb juttatás is van, franciában a sereg jò meló.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 478
113
Az uj hibrid 8x8 mar be lett jelentve tavaly, protot 2023-ra igertek, ha jol remlik...?
Ezt max úgy tudom elképzelni, ahogy pöcshuszár írta.
Ha van valami kész alap.
Ha nincs akkor főleg a hibrid hajtásláncot egy fel sem állt tervezőbrigád(magyarok) 2 év alatt nem hoz össze.

Max ha annyi a terv, hogy parkolnak bele egy 100kw-os aksicsaomagot, amivel tud majd x km-t megtenni nagyjából hangtalanul, minimál hőképpel.

És már kész járművekból veszik át a többi részt.
 
K

kamm

Guest
Ezt max úgy tudom elképzelni, ahogy pöcshuszár írta.
Ha van valami kész alap.
Ha nincs akkor főleg a hibrid hajtásláncot egy fel sem állt tervezőbrigád(magyarok) 2 év alatt nem hoz össze.
Ezt is kitargyaltuk mar parszor.
A hibrid hajtas nagyjabol keszen lehet: tavaly telen a Mercedes osszeallt a Volvoval kulcsrakesz fuel cell teherautorendszereket gyartani, majd jott a hir, hogy valami RM-os kulcstechnologiat (a hidrogenhez) vettek meg, majd februarban bejelentettek, hogy az egesz teherautogyartasat atallitja erre a fuel cell temara es kulon cegbe vittek ki a haszongepjarmu-gyartast.

Ez nekem elegge ugy tunik, hogy nagyjabol keszen van a hajtas, gondolom, kozben a RM a diesel-fuel cell hibriden dolgozott es dolgozik (ha a Merci es a Volvo beinditja a tomeggyartast jovore, akkor a fuel cell hajtast mar csak tesztelik.)


Max ha annyi a terv, hogy parkolnak bele egy 100kw-os aksicsaomagot, amivel tud majd x km-t megtenni nagyjából hangtalanul, minimál hőképpel.

És már kész járművekból veszik át a többi részt.

Dehogyis. Egeszen biztosan a fenti fuel cell-diesel hibridrol van szo, csak nem beszel rola a RM, amig nem tudjak bemutatni. Ha megfugyeled, Marothek is nagyon osszezart szajjal beszelnek rola, semmi reszlet, csak "forradalmian uj hibrid hajtas" es hasonlok - egy az egyben olyasmi, amit az elso diesel-fuel cell hibridrol mondanal. :)
 
K

kamm

Guest
Nem tudom,hogy ez hogyan jött össze nekik, lehet,hogy az otthoni is benne van.

Nem olyan kiugro az, ha a veszelyesseget is beleszamolod. Egy informatikus kozepvezetokent mar 10-15 ev utan is megkeresi ezt ideat (~$140k/ev) es o legkondis irodabol megy haza a legkondis lakasba, ettermben ebedel, este meg esetleg bevag egy sort meg valahol.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 537
14 290
113
Érdekes összegek.
Idáig úgy volt hogy a francia sereg top 3-ban van,fizetés -ellátás terén.
Ezekszerint nagyon nem... 10k euró,már kőkemény PMC-s fizetés.
(Egy 4 hónapos összesített pénz esetleg? Mi sem kaptunk csak 600 eurót helyben, a többit a végén,egyben.)
De akkor mi lehet az oka annak hogy mégis van jelentkező, a társadalom minden rétegéből?
Szar pénz ellenére...
( Most mennyi egy szoba egy hotelben @Lator ? Én 50-60 eurót fizettem éjszakánként. Doboz cigi? Egy szendvics? Egy sör? Hamar elkopott az ezer euró...)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 473
10 714
113
2019-ben Koszovóban a dán közkatonák a kapun 4000 euró+ hazai fizut kaptak/hónap.
Az osztrák őrmester srác akivel meg beszédbe elegyedtem 1400 euró +3200 euró. (az osztrákoknál a katonák nagyon fosul keresnek a társadalom szélesebb rétegeihez képest

Érdekes összegek.
Idáig úgy volt hogy a francia sereg top 3-ban van,fizetés -ellátás terén.
Ezekszerint nagyon nem... 10k euró,már kőkemény PMC-s fizetés.
(Egy 4 hónapos összesített pénz esetleg? Mi sem kaptunk csak 600 eurót helyben, a többit a végén,egyben.)
De akkor mi lehet az oka annak hogy mégis van jelentkező, a társadalom minden rétegéből?
Szar pénz ellenére...
( Most mennyi egy szoba egy hotelben @Lator ? Én 50-60 eurót fizettem éjszakánként. Doboz cigi? Egy szendvics? Egy sör? Hamar elkopott az ezer euró...)
Szerintem igenis az élvonalban van ha az egészet nézed, föleg ha rendszeresen járhatsz külföldre.Mindenféle pôtlékok,támogatások nagyban megdobják a fizut. A szálloda most is ennyiröl indul egy doboz cigi asszem 9 euro (mær nem dohányzom) egy félliteres csapolt kb 6 eurotol indul , kebabot meg kapsz mar 3 eurotol. De ezt nem itt kéne megbeszélni :)
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 537
14 290
113
Szerintem igenis az élvonalban van ha az egészet nézed, föleg ha rendszeresen járhatsz külföldre.Mindenféle pôtlékok,támogatások nagyban megdobják a fizut. A szálloda most is ennyiröl indul egy doboz cigi asszem 9 euro (mær nem dohányzom) egy félliteres csapolt kb 6 eurotol indul , kebabot meg kapsz mar 3 eurotol. De ezt nem itt kéne megbeszélni :)
Az előző oldalon felsorolt pénzekhez viszonyítva szarul keresnek a Franciák...(5-6000 eurók havonta? Meg 10 ezer?)
Az árakat csak az arány miatt kérdeztem. Mert sokan egyből forintra konvertálnak,de az ottani árakon kell kint élni. Más a leányzó fekvése.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 868
113
Az előző oldalon felsorolt pénzekhez viszonyítva szarul keresnek a Franciák...
Az árakat csak az arány miatt kérdeztem. Mert sokan egyből forintra konvertálnak,de az ottani árakon kell kint élni. Más a leányzó fekvése.
A svájci kollégáknak durva ők 3 hónapos rotációkat vannak, és rendfokozattól függetlenül 6000 euró (nak megfelelő svájci frank) a pénz plusz a saját fizetése otthon.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 537
14 290
113
A svájci kollégáknak durva ők 3 hónapos rotációkat vannak, és rendfokozattól függetlenül 6000 euró (nak megfelelő svájci frank) a pénz plusz a saját fizetése otthon.
Ezért írom amit...
Nem keresnek legénységi állományúak ilyen pénzeket a franciknál,az hótziher.
 
K

kamm

Guest
Szerintem igenis az élvonalban van ha az egészet nézed, föleg ha rendszeresen járhatsz külföldre.Mindenféle pôtlékok,támogatások nagyban megdobják a fizut. A szálloda most is ennyiröl indul egy doboz cigi asszem 9 euro (mær nem dohányzom) egy félliteres csapolt kb 6 eurotol indul , kebabot meg kapsz mar 3 eurotol. De ezt nem itt kéne megbeszélni :)
Huh, az meg olcsobb, mint itt (NYC) - egy csapolt sor $8-10 ma mar, kebab $8-10-12, szoba privat airbnb szerintem minimum $100, hotel meg meg dragabb. Cigaretta mar vagy tize eve is $10-13-tol indult, ugy emlkeszem es azota csak ment felfele.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter