T
Törölt tag
Guest
Miért gondolod, hogy a nagyvárosoknál leállnak ostromolni az előretörő erők?De ha nem,akkor a II.vh-ban a magyar Árpád vonal meg azt mutatja,hogy milyen jol lehet védekezni hegyi terepen.
Igen,van egy alapfeltételezésem,hegy a NATO csapatok akarnak,és szivósan harcolnak is.Ha ez téves,akkor minden más okoskodásom is téves.
De a hegyekben és a holland csatornavidéken,meg a Ruhr vidék nagyvárosaiban maga a terep akadályozza a lendület fentartását.A legfontosabb elónyét veszti el,páncélostömegének lökőerejét.Másik előnye,a rendkivűl erős tüzérsége meg még akár ellene is fordulhat.Mert nem megtisztitja vele maga elött az utvonalat,hanem lerombolja.
Plusz a beszűkűlt manőverlehetőségek miatt nem tudja kihasználni a létszámfölényét.Nincs meg hozzá a manővertér.Mig az északi sikon egy hadosztály/hadtest szét tud bontakozni,hogy aztán egy koncentrikus támadásban súlypontot képezni,addig a hegyekben a járható utvonalakon többlépcsós harcrendben tud csak támadni.Ezzel a védőnek lehetősége van részenként felfogni a támadást.
De szerintem még a szovjet hk-k konstrukciója is a sikvidék lendületes rohamokat lehetővé tevő terepén van előnyben a nyugatiakhoz képest,de a hegyvidékeken meg hátrányban.
Megkerülik és bekerítik őket, majd a másodlépcsősök foglalkoznak ezzel.
Gondoljunk bele, hogy mennyi haszna van egy városban rekedt sok ezer katonának, melyet elhagyott a front . Halál fia mind, és nem avatkozik a frontba, ahol sokkal hasznosabb lenne. Elfelejtettük Sztálingrád meg Budapest példáját?
A csatornavidékről meg vízakadályokról meg annyit, hogy most már tudod, a NATO-val ellentétben miért volt úszóképes vagy vízalatti átkelés képes szinte az összes gépük.