Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
el lehet képzelni, hogy egy 7szeres nagyítású stadiometrikus távmérő milyen pontosan tudott dolgozni...innentől kezdve viszont tök mindegy, hogy volt apfsds-ük a szovjeteknek a T55/T62-höz (bár eleve nem tudom, hogy egy sima csövű ágyú+apfsds kombó mennyivel volt pontosabb egy huzagolt L7+HESH kombónál) ugyanis a 60-as években leginkább a "tűzvezető rendszerek" korlátai határozták meg a tüzelés pontosságát nem pedig az ágyúé

tsh2b-41u.png

probability%2Bof%2Bkill.png

t-62%2Btank%2Bhit%2Bprobability%2Bon%2Bthe%2Bmove%2BTRADOC.png


Lehet itt az optikákra így meg úgy recsizni, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy a 115mm-es nyíllövedék ~2km-en esik annyit, mint egy kumulatív 400 méteren.
Innentől kezdve ha a célod mondjuk M60-as vagy Leopard 1-es, és 2km-en belül van (márpedig általában ott lesz), akkor te nagyobb eséllyel nyírod ki őt, mint ő téged.
És ez persze nem számol a stabilizátor meglétével és annak a célfelderítésre illetve tűzmegnyitás sebességére ható pozitív hatásokkal.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Evidens 60-as 70-es évekről beszélünk.
A VDV-t minden hegyi balhéban bevetették, erre voltak tartva. Afgántól kezdve, Dagesztánig, gyakorlatilag folyamatosan a hegyekben hancúrkáztak. Tudomásom szerint nagyon nem ugratták őket, inkább a légi mozgékonyság volt a meghatározó bevetési profiljuk.
A Ruszkiknak olyan a hegyi harcászat mint az amcsiknak a dzsungelharc.
Viszont a hegyek közötti páncélos kötelékek bevetését nehezen tudom elképzelni. Az eddig megvívott háborúikban sem volt jellemző.
Habár ha van valami dokumentum a témában akkor azt szívesen venném.
Afganisztáni háborút vizslasd végig.A sorozott gépesitett csapatok elég silány teljesitményt nyújtottak.
Ugyanakkor a háború folyamán kidolgoztak a helyi viszonyokra is páncélos harcászatot,amit sikeresen használtak.Csakhogy ezek a pánvéloscsoportok válogatott legénységű,külön kiképzésben részesült elit egységek voltak,nem sima csapatok.
 
S

speziale

Guest
tsh2b-41u.png

probability%2Bof%2Bkill.png

t-62%2Btank%2Bhit%2Bprobability%2Bon%2Bthe%2Bmove%2BTRADOC.png


Lehet itt az optikákra így meg úgy recsizni, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy a 115mm-es nyíllövedék ~2km-en esik annyit, mint egy kumulatív 400 méteren.
Innentől kezdve ha a célod mondjuk M60-as vagy Leopard 1-es, és 2km-en belül van (márpedig általában ott lesz), akkor te nagyobb eséllyel nyírod ki őt, mint ő téged.
És ez persze nem számol a stabilizátor meglétével és annak a célfelderítésre illetve tűzmegnyitás sebességére ható pozitív hatásokkal.

ez tök jó lenne, ha....

ha ezek a görbék nem(csak) a löveg+lőszer szórásából számolódnának

így ugyanis pont azt a problémát nem mutatják meg amiről vakerálok, vagyis azt a problémát ami a tűzvezető rendszer korlátaiból fakad...(pl. hogy nem tudod pontosan milyen távol is van a cél)

azt meg ugye nem akarod bemesélni, hogy amikor a Leopard-ban sokkal nagyobb nagyítású optikák voltak, akkor majd a T62 fogja előbb felderíteni....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 240
113
tsh2b-41u.png

probability%2Bof%2Bkill.png

t-62%2Btank%2Bhit%2Bprobability%2Bon%2Bthe%2Bmove%2BTRADOC.png


Lehet itt az optikákra így meg úgy recsizni, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy a 115mm-es nyíllövedék ~2km-en esik annyit, mint egy kumulatív 400 méteren.
Innentől kezdve ha a célod mondjuk M60-as vagy Leopard 1-es, és 2km-en belül van (márpedig általában ott lesz), akkor te nagyobb eséllyel nyírod ki őt, mint ő téged.
És ez persze nem számol a stabilizátor meglétével és annak a célfelderítésre illetve tűzmegnyitás sebességére ható pozitív hatásokkal.

Na nézzük meg ezt a stabilizátort (T-62).
Ha szemből lősz egy álló tank méretű célra 20-25km/h-s sebesseggel mozogva akkor 1000 méteren 47% a találat valószínűség, 1500 méteren 25,8%, 2000 méteren pedig 15,7%.
Stabilizátor nélkül azonos paraméterek mellet 2,6%, 1,15% és 0,65% a talalat esélye.
Jól látható, hogy 1000 méter felett kb felesleges lőszerpazarlás, sokkal többet ér ha megállsz. 1000 méter alatt válik valódi előnnyé a stabilizátor. Vagy akkor ha lépesben haladsz...
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
ez tök jó lenne, ha....

ha ezek a görbék nem(csak) a löveg+lőszer szórásából számolódnának

így ugyanis pont azt a problémát nem mutatják meg amiről vakerálok, vagyis azt a problémát ami a tűzvezető rendszer korlátaiból fakad...(pl. hogy nem tudod pontosan milyen távol is van a cél)

azt meg ugye nem akarod bemesélni, hogy amikor a Leopard-ban sokkal nagyobb nagyítású optikák voltak, akkor majd a T62 fogja előbb felderíteni....
2km-en belül 115-ös nyíllövedéknél szinte semmit sem számít még ha több száz méteres hibával is határozod meg a cél távolságát. Ezt pedig a stadiametrikus távolságmérés is bőven tudja.

Te azt a problémát nem fogod fel, hogy lehet akár milyen nagyítása az optikádnak, de ha az semmilyen módon nincs stabilizálva, akkor te mozgás közben rohadtul nem fogsz látni azon keresztül célokat, azok távolságának meghatározásáról nem is beszélve. Álló, stabil helyzetben kell lenned hogy stabilizálatlan távmérővel meghatározd a távolságukat, miközben a stabilizátorral szerelt gép képes az optikáján át felderíteni a célt, és stadiametrikus mérővel képes durva távolság adatot is szerezni, ami után távolságtól függően vagy megállás nélkül, vagy rövid megállásból nyit tüzet.

Ez a különbség a kettő között.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Na nézzük meg ezt a stabilizátort (T-62).
Ha szemből lősz egy álló tank méretű célra 20-25km/h-s sebesseggel mozogva akkor 1000 méteren 47% a találat valószínűség, 1500 méteren 25,8%, 2000 méteren pedig 15,7%.
Stabilizátor nélkül azonos paraméterek mellet 2,6%, 1,15% és 0,65% a talalat esélye.
Jól látható, hogy 1000 méter felett kb felesleges lőszerpazarlás, sokkal többet ér ha megállsz. 1000 méter alatt válik valódi előnnyé a stabilizátor. Vagy akkor ha lépesben haladsz...
Nagyobb távolságra a T-62-es rövid megállással vagy lelassítással tüzel, de ezek a megoldások is lényegesen gyorsabbak mint a stabilizálatlan lövegű és optikájú harckocsikban, hiszen az irányzó már mozgás közben ráállhat a célra. Megálláskor már csak minimális korrekciót kell végeznie, vagy ha mozgásban is elég jól ráált, egyszerűen lőhet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 070
113
Az irományod 64. oldalán írja az általad beidézett anyag, hogy a Leo2 60°-ban védett a 120mm-es DM23-assal szemben, minden távolságon.
120mm-es DM23-asnál némileg gyengébb a 125mm-es BM26-os. (korábban raktam be orosz táblázatot a lőszerekről)
Nem véletlenül Dudinak tettem föl ezt a kérdést és nem neked. Lásd lejjebb ;)

Szóval @fip7 drámaian alábecsülte a Leo2 páncélvédettségét (legalábbis a МГТУ им. Н.Э. Баумана könyv szerint), és azt képzeli hogy a hidegháborús szovjet 20mm-es Volfrám magos acél nyíllövedék ugyanakkora páncélátütésre képes döntött páncéllapon, mint egy monolitikus.

Hol is képzeltem ezt? Idézd már légyszíves!

könyvet, pedig abban ilyen klasz ábrákkal is szemléltetik miért butaság amit csinált (ugyanaz az össz páncélvastagság, különféle szögekkel illetve lapokkal):

Most már csak az angol korabeli elemzést és a svédek Leopárd 2A4-en elkövetett ballisztikai tesztjét kellene valahogyan megcáfolnod....
Én arra a megoldásra is vevő vagyok, hogy rossz számítással kaptam helyes eredményt (van ilyen), csak ha ez nem ilyen egyszerű (és tekintsünk el a valódi ballisztikai tesztektől) akkor a T-72B páncélzata nem jobb annál, mint amit számoltam?
Csak mert az is NERA.
Vagy a szovjet NERA rossz NERA , a német meg jó/jobb? :cool:

Amúgy tudom, hogy nem szép dolog "magán" beszélgetésből idézni de magamat idézem 2021. Július 27.-éről, a dudi val folytatott magánbeszélgetésből:
"Ha több réteg NERA-d van, mint pl. a Leopárdnál és a T-72-nél akkor azok képesek nyírni a KE lövedéket.
Egy 440 mm KE-s átütésű 3BM22 nagyon kis eséllyel megy át a Leopárd 2 350 mm-s páncélzatán, mert nehezen bírja a nyíró erőket.
Ellenben a 3BM42 lazán átlövi a francba, mert az egy NERA ellen tervezett szegmentált nyíllövedék.
Ezek így működnek.
Hiába 350 mm KE a Leopárd 2 védelmi szintje, régebbi lövedékek ellen tud többet is."


Remélem most már leesett neked, hogy miért dudi-nak tettem föl ezt a kérdést és nem neked ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 240
113
Nagyobb távolságra a T-62-es rövid megállással vagy lelassítással tüzel, de ezek a megoldások is lényegesen gyorsabbak mint a stabilizálatlan lövegű és optikájú harckocsikban, hiszen az irányzó már mozgás közben ráállhat a célra. Megálláskor már csak minimális korrekciót kell végeznie, vagy ha mozgásban is elég jól ráált, egyszerűen lőhet.
Csak a 70-es évek elejen kapott a T-62 beepített stabilizatoros optikát. Addig össze volt kötve a löveg stabilizátorával ami gyakorlatilag semmint nem tudott stabilitálni az optikán amikor arra volt szükség..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 240
113
Nem véletlenül Dudinak tettem föl ezt a kérdést és nem neked. Lásd lejjebb ;)



Hol is képzeltem ezt? Idézd már légyszíves!



Most már csak az angol korabeli elemzést és a svédek Leopárd 2A4-en elkövetett ballisztikai tesztjét kellene valahogyan megcáfolnod....
Én arra a megoldásra is vevő vagyok, hogy rossz számítással kaptam helyes eredményt (van ilyen), csak ha ez nem ilyen egyszerű (és tekintsünk el a valódi ballisztikai tesztektől) akkor a T-72B páncélzata nem jobb annál, mint amit számoltam?
Csak mert az is NERA.
Vagy a szovjet NERA rossz NERA , a német meg jó/jobb? :cool:

Amúgy tudom, hogy nem szép dolog "magán" beszélgetésből idézni de magamat idézem 2021. Július 27.-éről, a dudi val folytatott magánbeszélgetésből:
"Ha több réteg NERA-d van, mint pl. a Leopárdnál és a T-72-nél akkor azok képesek nyírni a KE lövedéket.
Egy 440 mm KE-s átütésű 3BM22 nagyon kis eséllyel megy át a Leopárd 2 350 mm-s páncélzatán, mert nehezen bírja a nyíró erőket.
Ellenben a 3BM42 lazán átlövi a francba, mert az egy NERA ellen tervezett szegmentált nyíllövedék.
Ezek így működnek.
Hiába 350 mm KE a Leopárd 2 védelmi szintje, régebbi lövedékek ellen tud többet is."


Remélem most már leesett neked, hogy miért dudi-nak tettem föl ezt a kérdést és nem neked ;)
Én sem véletlen írtam amit. Mert azon az állításomon röhögtél, hogy a ténylegesen rendszerben lévő szovjet APFSDS-ek közül egy sem volt képes leküzdeni még az AV páncélját sem (holott tudtad, hogy igazam van). Csak én nem léptem meg amit te, mert nem volt cél "megalázni". Mostmár csak arra vagyok kíváncsi, hogy amikor én írtam, hogy még az AV-t sem tudta semmi kilőni szemből akkor arra miért kaptam egy sírva röhögő fejet?


Tehát ott tartunk, hogy sem HEAT sem APFSDS nem lőtte át a Leooard 2-t ellenben a Leopard 2 képes volt kilőni szemből minden T-72-t amin nem volt ERA és a T-80 korai változatainak a teknője sem jelentett akadályt (DM13-ról és 23-ról beszélek). Nem véletlen állítottam, hogy tűzerőben es védettségben jobb volt a Leopard 2 aktualis cáltozata mint a szovjeg kortársa. Nem hasraütésre nyögtem be, hogy 1979-től a minőségi fölény nyugaton volt.
 
M

molnibalage

Guest
Nem hasraütésre nyögtem be, hogy 1979-től a minőségi fölény nyugaton volt.
Ez ebben a generális formában nettó vicces / fura...
  • ATMG lövegcsővből sehol nem volt nyugaton.
  • Úgy teszel, mintha csak T-72 lett volna, A T-64B,BV, T-80B mintha számodra nem is létezne...
  • Azért, mert létezik egy markonyi Leo2A0 az még nem technikai fölény. A technikai fölényhez is kell mennyiség. Azért nem 1 db F-15 épült, hanem több száz...
 
S

speziale

Guest
2km-en belül 115-ös nyíllövedéknél szinte semmit sem számít még ha több száz méteres hibával is határozod meg a cél távolságát. Ezt pedig a stadiametrikus távolságmérés is bőven tudja.

Te azt a problémát nem fogod fel, hogy lehet akár milyen nagyítása az optikádnak, de ha az semmilyen módon nincs stabilizálva, akkor te mozgás közben rohadtul nem fogsz látni azon keresztül célokat, azok távolságának meghatározásáról nem is beszélve. Álló, stabil helyzetben kell lenned hogy stabilizálatlan távmérővel meghatározd a távolságukat, miközben a stabilizátorral szerelt gép képes az optikáján át felderíteni a célt, és stadiametrikus mérővel képes durva távolság adatot is szerezni, ami után távolságtól függően vagy megállás nélkül, vagy rövid megállásból nyit tüzet.

Ez a különbség a kettő között.

1) azt te sem gondolod komolyan, hogy a tűzvezetés szempontjából ennyire lényegtelen a távolság...akkor vajon miért került a t64-be meg t72-be már teleszkópos távmérő, ha a stadiometrikus is annyira elég lett volna....szerinted ha egy 1500 méterre lévő célt 1400m-re mérsz, hogyan fogod eltalálni?

2) tankograd:

" the Leopard 1 could achieve a slightly higher probability of a hit with the first shot against a T-62 (57% vs 52% at 1.5 km) "

másrészt emlékeim szerint a zsidók a zsákmányolt tankokon annyira használhatatlannak ítélték a stabit, hogy emlékeim szerint ki is szerelték....de majd @Negan megerősíti vagy megcáfolja, hogy jól emlékszem-e
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Csak a 70-es évek elejen kapott a T-62 beepített stabilizatoros optikát. Addig össze volt kötve a löveg stabilizátorával ami gyakorlatilag semmint nem tudott stabilitálni az optikán amikor arra volt szükség..
"Semmit nem tudott stabilizálni az optikán mikor arra volt szükség"
Honnan szedted ezt a hülyeséget?
1) azt te sem gondolod komolyan, hogy a tűzvezetés szempontjából ennyire lényegtelen a távolság...
Márpedig nyíllövedék szempontjából az. Az, hogy nem fogod fel mit jelent a nyíllövedék lapos röppályája a valóságban már nem az én bajom.
akkor vajon miért került a t64-be meg t72-be már teleszkópos távmérő, ha a stadiometrikus is annyira elég lett volna....szerinted ha egy 1500 méterre lévő célt 1400m-re mérsz, hogyan fogod eltalálni?
Nyíllövedékkel nagyon simán. Minden mással nehezebben.

2) tankograd:

" the Leopard 1 could achieve a slightly higher probability of a hit with the first shot against a T-62 (57% vs 52% at 1.5 km) "

másrészt emlékeim szerint a zsidók a zsákmányolt tankokon annyira használhatatlannak ítélték a stabit, hogy emlékeim szerint ki is szerelték....de majd @Negan megerősíti vagy megcáfolja, hogy jól emlékszem-e
Válogatni látom szeretsz.
Várj, beillesztem teljes egészében;

"...according to West German calculations derived from examinations of captured T-62 tanks delivered from Israel after the 1973 war, the Leopard 1 could achieve a slightly higher probability of a hit with the first shot against a T-62 (57% vs 52% at 1.5 km) but it was considered to be outgunned because the APFSDS round fired from the T-62 greatly overmatched the Leopard's armour and gave the T-62 the advantage of a higher probability of scoring a kill with the first shot. The Leopard 1 also lacked a gun stabilizer, so it could not leverage its superior mobility to increase its survivability by firing on the move. On the other hand, the T-62 had a good stabilizer"

Hoppácska :rolleyes:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
1) azt te sem gondolod komolyan, hogy a tűzvezetés szempontjából ennyire lényegtelen a távolság...akkor vajon miért került a t64-be meg t72-be már teleszkópos távmérő, ha a stadiometrikus is annyira elég lett volna....szerinted ha egy 1500 méterre lévő célt 1400m-re mérsz, hogyan fogod eltalálni?

2) tankograd:

" the Leopard 1 could achieve a slightly higher probability of a hit with the first shot against a T-62 (57% vs 52% at 1.5 km) "

másrészt emlékeim szerint a zsidók a zsákmányolt tankokon annyira használhatatlannak ítélték a stabit, hogy emlékeim szerint ki is szerelték....de majd @Negan megerősíti vagy megcáfolja, hogy jól emlékszem-e
T62eket nem állitottak hadrendbe.A működőképes zsákmányanyagot a páncélosiskola használta alapképzésre.
A probákon nem értékelték sokra az orosz túzvezető rendszert,de a nyillövedéket igen.A 62 legnagyobb problémájának az alacsony tűzgyorsaságot itélték.
 
S

speziale

Guest
Márpedig nyíllövedék szempontjából az. Az, hogy nem fogod fel mit jelent a nyíllövedék lapos röppályája a valóságban már nem az én bajom.

Nyíllövedékkel nagyon simán. Minden mással nehezebben.

te nem is értem, miért nem hajítja ki mindenki a drága lézer távmérőt a tankjából...csak a baj van vele...az LWR is bemérheti...

és igen továbbra sem értem mi a francot számít a lapos röppálya ha nem repül el a célig a lövedék....és a löveg alap szórása miatt is simán benne van, hogy teljesen ismert távolságra lévő célt egyszer a teknő alján, másszor meg a torony felső részén talál el...szóval ha túlméred a távolságot, akkor lapos röppálya ide vagy oda, simán elszállhat akár a tank felett is...vagy az olyan lapos szögben lévő tetőt találja el, hogy simán lepattan

Válogatni látom szeretsz.
Várj, beillesztem teljes egészében;

"...according to West German calculations derived from examinations of captured T-62 tanks delivered from Israel after the 1973 war, the Leopard 1 could achieve a slightly higher probability of a hit with the first shot against a T-62 (57% vs 52% at 1.5 km) but it was considered to be outgunned because the APFSDS round fired from the T-62 greatly overmatched the Leopard's armour and gave the T-62 the advantage of a higher probability of scoring a kill with the first shot. The Leopard 1 also lacked a gun stabilizer, so it could not leverage its superior mobility to increase its survivability by firing on the move. On the other hand, the T-62 had a good stabilizer"

Hoppácska :rolleyes:

tekintetbe véve, hogy te arról beszélsz, hogy a t62 mennyivel pontosabban tud lőni apfsds-el, nem tudom, hogy a mondat 2. fele ebből a szempontból mit számít...de te meg úgy látszik nem szereted elismerni ha tévedtél...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 240
113
Ez ebben a generális formában nettó vicces / fura...
  • ATMG lövegcsővből sehol nem volt nyugaton.
  • Úgy teszel, mintha csak T-72 lett volna, A T-64B,BV, T-80B mintha számodra nem is létezne...
  • Azért, mert létezik egy markonyi Leo2A0 az még nem technikai fölény. A technikai fölényhez is kell mennyiség. Azért nem 1 db F-15 épült, hanem több száz...
Az ATGM-el csak azt tudta kilőni amit APFSDS-el is ki tudott. Az ATGM nem szélesítette a kilőhehő célpontok számát, csupan a lőtávot növelte.

Ha a T-72-kilövi akkor a T-64-et is. A KwK120 ellen reálisan kizárólag a T-80B volt biztonságban. A Kontakt V ezen javított annyit, hogy amire azt felszerelték az ellenállt még a DM33-nak is.

Valóban, rosszul fogalmaztam! Technológiai fölény a jó kifejezés.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 240
113
Ez ebben a generális formában nettó vicces / fura...
  • ATMG lövegcsővből sehol nem volt nyugaton.
  • Úgy teszel, mintha csak T-72 lett volna, A T-64B,BV, T-80B mintha számodra nem is létezne...
  • Azért, mert létezik egy markonyi Leo2A0 az még nem technikai fölény. A technikai fölényhez is kell mennyiség. Azért nem 1 db F-15 épült, hanem több száz...
Az ATGM-el csak azt tudta kilőni amit APFSDS-el is ki tudott. Az ATGM nem szélesítette a kilőhehő célpontok számát, csupan a lőtávot növelte.

Ha a T-72-kilövi akkor a T-64-et is. A KwK120 ellen reálisan kizárólag a T-80B volt biztonságban. A Kontakt V ezen javított annyit, hogy amire azt felszerelték az ellenállt még a DM33-nak is.

Valóban, rosszul fogalmaztam! Technológiai fölény a jó kijezés.
 
S

speziale

Guest
"Semmit nem tudott stabilizálni az optikán mikor arra volt szükség"
Honnan szedted ezt a hülyeséget?

Márpedig nyíllövedék szempontjából az. Az, hogy nem fogod fel mit jelent a nyíllövedék lapos röppályája a valóságban már nem az én bajom.

Nyíllövedékkel nagyon simán. Minden mással nehezebben.


Válogatni látom szeretsz.
Várj, beillesztem teljes egészében;

"...according to West German calculations derived from examinations of captured T-62 tanks delivered from Israel after the 1973 war, the Leopard 1 could achieve a slightly higher probability of a hit with the first shot against a T-62 (57% vs 52% at 1.5 km) but it was considered to be outgunned because the APFSDS round fired from the T-62 greatly overmatched the Leopard's armour and gave the T-62 the advantage of a higher probability of scoring a kill with the first shot. The Leopard 1 also lacked a gun stabilizer, so it could not leverage its superior mobility to increase its survivability by firing on the move. On the other hand, the T-62 had a good stabilizer"

Hoppácska :rolleyes:

megjegyzem megtaláltam a @fip7 féle doksot:


érdemes nézegetni...a Leo1 még a nyugati tankok közül is kiemelkedő minőségű optikával rendelkezett...
 
S

speziale

Guest
T62eket nem állitottak hadrendbe.A működőképes zsákmányanyagot a páncélosiskola használta alapképzésre.
A probákon nem értékelték sokra az orosz túzvezető rendszert,de a nyillövedéket igen.A 62 legnagyobb problémájának az alacsony tűzgyorsaságot itélték.

és T-55-öt?