[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 052
113
Láttál akár egyetlen ilyen tábornokot, az elmúlt 30 évben a Honvédségnél ?

Számomra is meglepetésként azt dobta egy --korábbi, magamnak összegző-- LMzés, hogy az adott idők lehetőségeihez képestz összes eddigi közül a Keleti-féle program/átállás volt a legjobb, reális, megvalósítható javaslat. amivel --de akár a "felével is"-- nagyságrendekkel jobb helyzetben lennénk, beleértve a "Nemzeti" oldal által "hozzátett" --inkább elvett-- képességeket!!!

Mindezt a szakma-/hivatásos-közeliek HTKA-s és linkekt hozzászólásaiból dobta Nekem a "Gép"! :cool:

Annyi hozzátartozik, hogy Ő nem Főparancsnok/Tábornok volt "csak" Hadügy-miniszter, de azok nélkül nem hiszem, hogy elkészült volna egy ilyen használható javaslat.


U,I,:
  1. Szerintem!
  2. Tévedés(em) jogát fenntartva!


.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 155
2 372
113
Szia,

En hatalmas kulonbsegnek erzem, hogy van egy torony, ami korkorosen ved a repeszektol es az olcsobb karabelyloszertol; vagy van egy egyszeru lovegpajzzsal vedett toronygeppuskank, aminel kb. 270 fokban egy .22-es kispuskaval is kiszedheto a toronylovesz.

Szerintem ezert lenne nagy visszalepes az altalad irt M2 olcso lovegpajzsos verzio, ez sokkal fontosabb, mint a felezett tuzero.

Es ha tenyleg 10+ evig BTR lesz a profi katonaknal, akkor muszaly valamit adni nekik a dronok ellen, mert szabad szemmel iranyozva azokat nagyon nehez eltalalni, valami autamata tuzvezeto rendszerre nagy szukseg lenne.
Az. Aláírom.
És ténylegesen, legjobb megoldás tenni rá egy olyan RCWSt, amit utólag hasznosítani tudunk.
Csak én most így képzelgés szintjén nekem kettő nevezzük ellenérvem van, az egyik a rendelkezésre álló della, ami nem szabad szemmel látható összeg, a másik meg a scope creep.
Mert ha lecseréljük a tornyot, akkor már akár oda is tehetnénk a motort, és akkor lehetne hátsóajtós.
Néha azt gondolom, hogy elő kellene szedni a PSZH2 rajzait, belelegózni értelmes motort, hajtásláncot, felfüggesztést, fényszórót és kabinvilágítást, akár off the shelf civilt is, rácsavarozni török tornyot és slussz. Olcsó Patria.

Másrészt meg ami miatt a lángvágós felújításon morfondírozok, hogy jelenleg nem fér el értelmesen benne egy raj lövész felszereléssel, és hát az a torony pont szar helyen van és sok helyet foglal... és a 14,5 ért talán aynnira nem kár. Előre rakni egy M2-t mint a VAB pl, és akkor legalább több bent a hely, talán elférnek a lövészek.
Kiszállni továbbra se tudnának értelmesen mondjuk, de az legalábbis macerásabban lenne megoldható.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 515
113
Az nincs beleírva, hogy nyilván dobták az úszóképességet, hiszen a hullámtörő ugrott róla. De nagyon úgy néz ki.
Én igazság szerint még azon is elgondolkodnék, hogy mi a csöcsnek ez az üveg + felhajtható acéllemez a szélvédőn.
Felhajintani rá egy lvl. 5 lövedékállót, aztán el is lehet felejteni azt a kézzel nyitható szart.
A másik fontos az lenne, hogy a sofőrnek oldalra is kellene egy kisebb - akár lőrés szerű - oldalsó ablak is (az előbbi lvl 5 üveggel lezárva), amivel jelentősen nőne a sofőr kilátása. Cserébe dobható lenne az összes lőrés, + sofőr és a parancsnok miatt berakott periszkóp is.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 251
73 938
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 509
77 304
113
Az nincs beleírva, hogy nyilván dobták az úszóképességet, hiszen a hullámtörő ugrott róla. De nagyon úgy néz ki.
Én igazság szerint még azon is elgondolkodnék, hogy mi a csöcsnek ez az üveg + felhajtható acéllemez a szélvédőn.
Felhajintani rá egy lvl. 5 lövedékállót, aztán el is lehet felejteni azt a kézzel nyitható szart.
A másik fontos az lenne, hogy a sofőrnek oldalra is kellene egy kisebb - akár lőrés szerű - oldalsó ablak is (az előbbi lvl 5 üveggel lezárva), amivel jelentősen nőne a sofőr kilátása. Cserébe dobható lenne az összes lőrés, + sofőr és a parancsnok miatt berakott periszkóp is.
Ha üveg van kell elé az acéllap, hogy legalább egy géppuska vagy gépkarabély találattól ne legyen használhatatlan az üveg.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 515
113
Ha üveg van kell elé az acéllap, hogy legalább egy géppuska vagy gépkarabély találattól ne legyen használhatatlan az üveg.
Nem kell! Ma már azért egy 3-4 kamerás day/night rendszer felszerelése a periszkópok helyére nem fogja megdönteni a projekt költségvetését.
Erre mindenképpen szükség is lenne, mivel nálam az egyik alap tétel, hogy az infra lámpákat le kell róla szerelni.
Ma már menetrögzítő kamerában is lehet olyan minőséget kapni, amelyik elegendő lehet egy tartalék rendszer kiszolgálásához. Az a röhelyes, hogy szerintem olyat is kapni, amelyik még módosítás nélkül is beférne a periszkópok házába.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 509
77 304
113
Nem kell! Ma már azért egy 3-4 kamerás day/night rendszer felszerelése a periszkópok helyére nem fogja megdönteni a projekt költségvetését.
Erre mindenképpen szükség is lenne, mivel nálam az egyik alap tétel, hogy az infra lámpákat le kell róla szerelni.
Ma már menetrögzítő kamerában is lehet olyan minőséget kapni, amelyik elegendő lehet egy tartalék rendszer kiszolgálásához. Az a röhelyes, hogy szerintem olyat is kapni, amelyik még módosítás nélkül is beférne a periszkópok házába.
Ha ott a kamera minek egyáltalán az ablak? Amúgy nagyon nem olcsók azok a kamerarendszerek amiről beszélsz.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 515
113
"Also, water jets were removed from the vehicle."
Bocs! Az utolsó sorra ezek szerint már nem volt erőm. Én csak a képről következtettem...
Különben szerintem a soros motor behelyezése majdnem biztosan magával kell vonja a jet kiszedését.
Egyszerűen a releváns sor6os motorok magasabbak és hosszabbak a V8-nál.
De ahogy korábban is írtam, azokat egy szimpla hidraulikus motorral hajtott független 2 propelleres rendszerrel kiválthatják.
Ez slankítani fog az osztóművön, kardan "borzalmon", és cserébe egy hidraulikus kompresszorral hajtható a vízi hajtás, meg az elejébe átszerelt hidraulikus csörlő is.
Asszem elektromos rendszert csak akkor pakolnék bele, ha vagy soros hibridet csinálnak, vagy ha teljesen hagyják az úszóképességet.
Akkor ugye csak egy elektromos csörlő kell előre.
Hidraulikus rendszer esetén nem kell annyira nagy generátor a motortérbe.
Maga a hidraulikus kompresszor egyszerüen felszerelhető az osztómű jet kihajtásának kardán bekötésére.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 515
113
Ha ott a kamera minek egyáltalán az ablak? Amúgy nagyon nem olcsók azok a kamerarendszerek amiről beszélsz.
Pont amiatt, hogy ne legyen olyan drága. Tartalék rendszerről beszélünk.
Amennyiben megkap két kis ablakot kétoldalt a gép, akkor elsődlegesen a szélvédőn keresztül vezet a sofőr. Éjszaka éjjellátóban.
Ahogy írtam, tartalék rendszernek elegendő egy fos menetrögzítő kamera rendszer beszerelése.
Cserébe elhagyható a felhajtható acéllemez a saját rudazattal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 509
77 304
113
Pont amiatt, hogy ne legyen olyan drága. Tartalék rendszerről beszélünk.
Amennyiben megkap két kis ablakot kétoldalt a gép, akkor elsődlegesen a szélvédőn keresztül vezet a sofőr. Éjszaka éjjellátóban.
Ahogy írtam, tartalék rendszernek elegendő egy fos menetrögzítő kamera rendszer beszerelése.
Cserébe elhagyható a felhajtható acéllemez a saját rudazattal.
Már miért lenne elég? Meg mi az, hogy tartalék? Éjszaka a kamera lenne az elsődleges eszköze.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 515
113
Már miért lenne elég? Meg mi az, hogy tartalék? Éjszaka a kamera lenne az elsődleges eszköze.
...amennyiben már meglőtték a golyóálló üveget!
Tartalék! Tudod az valami olyan, amit nem elsődleges felhasználásra terveztek. Ahogy írtam is az elsődleges, és a felhasználó szempontjából sokkal természetesebb megoldás a kibővített szélvédőüveg, ami ellenáll a .50-es kalibernek (stanag5). Éjszaka továbbra is a szélvédő használandó éjjellátóval.
Jelzem: akár a Gidránba rakott teljes kamerarendszert is átpakolhatják tőlem. Ott sem a kamera az elsődleges érzékelési forma, hanem a szélvédő.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 887
65 715
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 509
77 304
113
...amennyiben már meglőtték a golyóálló üveget!
Tartalék! Tudod az valami olyan, amit nem elsődleges felhasználásra terveztek. Ahogy írtam is az elsődleges, és a felhasználó szempontjából sokkal természetesebb megoldás a kibővített szélvédőüveg, ami ellenáll a .50-es kalibernek (stanag5). Éjszaka továbbra is a szélvédő használandó éjjellátóval.
Jelzem: akár a Gidránba rakott teljes kamerarendszert is átpakolhatják tőlem. Ott sem a kamera az elsődleges érzékelési forma, hanem a szélvédő.
Éjszaka akkor is a kamera az elsőszámú eszköze.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz