A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
De ha van elég lőszered kiképezni akkor inkább a valós súlyú normális fegyvert adom a kezébe. Meg a mai jeletkezők túlnyomó többsége minimum már airsoftozott előtte. Ezért mondom, hogy felejtsétek el a néphadsereges tapasztalatotokat a kiképzésről, mert ma már nem helytálló.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Amúgy szerintem teljesen kihagyható lépés.
Igen, de ha van rá lehetőség, miért ne? Leadsz vagy 20-30 lövést kispuskával, míg elsajátítod, hogyan is nézz bele helyesen az irányzékba. Ha meg ez megy, akkor jöhet a rendes fegyver.
De ha van elég lőszered kiképezni akkor inkább a valós súlyú normális fegyvert adom a kezébe. Meg a mai jeletkezők túlnyomó többsége minimum már airsoftozott előtte. Ezért mondom, hogy felejtsétek el a néphadsereges tapasztalatotokat a kiképzésről, mert ma már nem helytálló.
Airsoft nem releváns, mivel lényegében látod repülni a kis műanyag gólyót, nem is nagyon kell erölködnöd a célzással. Akkor inkább légpuska.
Kelet-németek 22 LR-ben megcsinálták az AK-t, ugyancsak kiképzési célból.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Igen, de ha van rá lehetőség, miért ne? Leadsz vagy 20-30 lövést kispuskával, míg elsajátítod, hogyan is nézz bele helyesen az irányzékba. Ha meg ez megy, akkor jöhet a rendes fegyver.

Airsoft nem releváns, mivel lényegében látod repülni a kis műanyag gólyót, nem is nagyon kell erölködnöd a célzással. Akkor inkább légpuska.
Kelet-németek 22 LR-ben megcsinálták az AK-t, ugyancsak kiképzési célból.
De nincs rá lehetőség mert nemigen maradtak kispuskák a rendszerben, Feljebb írtam azt az AK-t. Eddig egy helyőrségben találkoztam vele (az ottaniak is akkor látták először amikor előkerült 4 darab) Még szakutasítás meg dokumentáció sincs hozzá.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 700
113
De nincs rá lehetőség mert nemigen maradtak kispuskák a rendszerben, Feljebb írtam azt az AK-t. Eddig egy helyőrségben találkoztam vele (az ottaniak is akkor látták először amikor előkerült 4 darab) Még szakutasítás meg dokumentáció sincs hozzá.
KK–MPi–69 a becsületes neve.
Egyszer már volt itt téma és ha jó emlékszem, már nem elérhető, eladták mind.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Én is innen szedtem amikor tartani kellett vele a képzést :D
Hova a pérába tüntették el őket?Honvédelmi alapfokú lőkiképzésen kivűl semmire nem voltak jók azok a vacak TOZok.Arra viszont nagyon is,filléres költséggel.Bezzeg a műbőr tártáska megvan.
Airsoft lövészet nemtudom mennyit ér lőkiképzés szempontjábol,sose csináltam.Mekkora a hatótáva?Közelharc,épületharcászat kiképzésben jó lehet.Visszarugása mindenesetre annak se lehet valami nagy
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Hova a pérába tüntették el őket?Honvédelmi alapfokú lőkiképzésen kivűl semmire nem voltak jók azok a vacak TOZok.Arra viszont nagyon is,filléres költséggel.Bezzeg a műbőr tártáska megvan.
Airsoft lövészet nemtudom mennyit ér lőkiképzés szempontjábol,sose csináltam.Mekkora a hatótáva?Közelharc,épületharcászat kiképzésben jó lehet.Visszarugása mindenesetre annak se lehet valami nagy
Van Gas blowback rendszerű airsoft csak drága. Amúgy eladták gondolom.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Hova a pérába tüntették el őket?Honvédelmi alapfokú lőkiképzésen kivűl semmire nem voltak jók azok a vacak TOZok.Arra viszont nagyon is,filléres költséggel.Bezzeg a műbőr tártáska megvan.
Airsoft lövészet nemtudom mennyit ér lőkiképzés szempontjábol,sose csináltam.Mekkora a hatótáva?Közelharc,épületharcászat kiképzésben jó lehet.Visszarugása mindenesetre annak se lehet valami nagy


Egy reszuket hivatalosan hatastalanitottak... muhahaha. Masikat eladtak stb.

Airsoft=jatekpuska
0.5 J-os muanyag vackot lo ki, ez barmifele kikepzesre eleg vicces
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Hova a pérába tüntették el őket?Honvédelmi alapfokú lőkiképzésen kivűl semmire nem voltak jók azok a vacak TOZok.Arra viszont nagyon is,filléres költséggel.Bezzeg a műbőr tártáska megvan.
Airsoft lövészet nemtudom mennyit ér lőkiképzés szempontjábol,sose csináltam.Mekkora a hatótáva?Közelharc,épületharcászat kiképzésben jó lehet.Visszarugása mindenesetre annak se lehet valami nagy


Egy reszuket hivatalosan hatastalanitottak... muhahaha. Masikat eladtak stb.

Airsoft=jatekpuska
0.5 J-os muanyag vackot lo ki, ez barmifele kikepzesre eleg vicces
Amúgy épületharcászatra jó. Megtanítja, hogy kell úgy kinézni a sarkon, hogy ne látszódj.
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Hova a pérába tüntették el őket?Honvédelmi alapfokú lőkiképzésen kivűl semmire nem voltak jók azok a vacak TOZok.Arra viszont nagyon is,filléres költséggel.Bezzeg a műbőr tártáska megvan.
Airsoft lövészet nemtudom mennyit ér lőkiképzés szempontjábol,sose csináltam.Mekkora a hatótáva?Közelharc,épületharcászat kiképzésben jó lehet.Visszarugása mindenesetre annak se lehet valami nagy


Egy airsoft fegyverrel kb 40-60 méterig lőssz el! Egy jobb fajtával! Az airsoft az kiképzés szempontjából azért jó mert ott betudsz gyakorolni épület harcászatot plusz csapat mozgást! De célba lőni vele nem jó! Rengeteg tényező játszik közre! Bb minőség súlya fegyver belseje hopup gumi kamra stb milyen állapotban van hopup gumi fajtája szélerősség páratartalom stb... 8 éve airsoftozom!
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Hova a pérába tüntették el őket?Honvédelmi alapfokú lőkiképzésen kivűl semmire nem voltak jók azok a vacak TOZok.Arra viszont nagyon is,filléres költséggel.Bezzeg a műbőr tártáska megvan.
Airsoft lövészet nemtudom mennyit ér lőkiképzés szempontjábol,sose csináltam.Mekkora a hatótáva?Közelharc,épületharcászat kiképzésben jó lehet.Visszarugása mindenesetre annak se lehet valami nagy


Egy reszuket hivatalosan hatastalanitottak... muhahaha. Masikat eladtak stb.

Airsoft=jatekpuska
0.5 J-os muanyag vackot lo ki, ez barmifele kikepzesre eleg vicces

A kispuska is...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Pisloghatsz, mert aki csak malacot pakol meg ássa a löveget az több képzést nemigen kap.
Ott azért vannak karbantartási feladatok is(a D-20-nál is)amik azért bonyolultabbak mint a D-20nál meg a harckocsiban érdemes a keresztképzéseket megcsinálni mert anélkül nem nagyon menne a folyamatos harc.
Ott nem érdemes keresztképzést csinálni?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Honvédelmi alapfokú lőkiképzésen kivűl semmire nem voltak jók
Márpedig arra találták ki őket, meg a német társát is. Magyarán a kiskatona élete első akárhány lövését egy ilyen fegyverrel adta le. Miután ez megvolt, áttért a gépkarabélyre és onnan már csak a gépkarabélyát használta.
Semmi mást nem tanítottak meg vele mint a fegyver elsütését és a helyes célzási kép felvételét. Ennyi!!!
Hát mivel volt szerencsém már egypár embert lövetni alapkiképzésen szerintem a kispuska felesleges.
Kispuska nélkül lőttem én is igazi fegyverrel először, viszont örültem, hogy előtte volt alkalmam 4,5 majd 5,5 milliméteres légpuskával lövöldözni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Márpedig arra találták ki őket, meg a német társát is. Magyarán a kiskatona élete első akárhány lövését egy ilyen fegyverrel adta le. Miután ez megvolt, áttért a gépkarabélyre és onnan már csak a gépkarabélyát használta.
Semmi mást nem tanítottak meg vele mint a fegyver elsütését és a helyes célzási kép felvételét. Ennyi!!!

Kispuska nélkül lőttem én is igazi fegyverrel először, viszont örültem, hogy előtte volt alkalmam 4,5 majd 5,5 milliméteres légpuskával lövöldözni.
Hát nekem is volt gyerekkoromban, de nem éreztem különösebb előnynek. Max fél órával korábban jön rá vele az ember a csínjára.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Egy airsoft fegyverrel kb 40-60 méterig lőssz el! Egy jobb fajtával! Az airsoft az kiképzés szempontjából azért jó mert ott betudsz gyakorolni épület harcászatot plusz csapat mozgást! De célba lőni vele nem jó! Rengeteg tényező játszik közre! Bb minőség súlya fegyver belseje hopup gumi kamra stb milyen állapotban van hopup gumi fajtája szélerősség páratartalom stb... 8 éve airsoftozom!

Én azért földön állva egy három emeletes épület ereszét megsorozom gond nélkül :)