A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Megisszátok még ennek a levét.
Meg, de nem rajtunk múlt hanem állam bácsin aki kiképzési célokra se adott elég pénzt. És így új módszer még nincs aki a régit meg igazán vágta elment nyugdíjba. Igazából teljes fegyvernemeket kell nyugaton újra képeztetni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
A mesterlövész is csak kapja az adatokat. :rolleyes:
Na mindegy, nem lovagolok tovább a témán de szerintem butaság ha nem tudja kezelni a löveget a legénység minden tagja, hiba. Tudom hogy civil példa de 2020 van, meg rengeteg dolgot a civil életből vesz át a sereg évek alatt, ha én nem tudnám a felettesem dolgát meg azét aki eggyel alattam van, sőt még a szerelőkét is valamennyire, akkor sokszor megállna az élet. 250 éve Nagy Frigyes már pont ezt várta el a katonáitól ha jól tudom, igaz a tüzéreket ő se tartotta sokra.

Nem!A mesterlövész párban mindenki ugyan úgy képzett mesterlövész a szpotter is meg aki lő az is.Olyan mintha mindenki százados lenne a D-20 mellett szóval ez egy pocsék példa volt.A te dolgod,hogy mit minek gondolsz de egy cső mellett nem kaphat mindenki altiszti képzést csak azért hogyha az altiszt mwghal át lehessen venni a helyét.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Benkő nem véletlen mondta,hogy nem csak fegyvert hanem doktrinát is veszünk...
A doktrinák változnak,és nem minden jó mindenhova.
Saját véleményem,hogy tulságosan a 3.generációs gépesitett hadviselésre összpontosit a közösség.Jómagam a hibridháborút tartom a leginkább valószinűnek.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
Meglátásom szerint nekünk 2 féle kiképzés felé kellene elmennünk! 1: a hivatásos és szerződéses katonákkal elsősorban a városi harcokra kellene felkészülniük és másodsorban pedig terep harcászatra! A tartalékosok meg fordítva: elsősorban terepharcászat felderítés egy kis ellenséges erők megbolygatása szabotázs akciók gyors vissza vonulás másodsorban pedig városi harcra! De ezt egy háborús helyzet dönti el!
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Hova a pérába tüntették el őket?Honvédelmi alapfokú lőkiképzésen kivűl semmire nem voltak jók azok a vacak TOZok.Arra viszont nagyon is,filléres költséggel.Bezzeg a műbőr tártáska megvan.
Airsoft lövészet nemtudom mennyit ér lőkiképzés szempontjábol,sose csináltam.Mekkora a hatótáva?Közelharc,épületharcászat kiképzésben jó lehet.Visszarugása mindenesetre annak se lehet valami nagy


Egy reszuket hivatalosan hatastalanitottak... muhahaha. Masikat eladtak stb.

Airsoft=jatekpuska
0.5 J-os muanyag vackot lo ki, ez barmifele kikepzesre eleg vicces

Létezik egy olyan dolog, hogy blue gun vagy a katonák között csak rubber ducknak becézett, gumiból vagy részben gumiból készült fegyverutánzat. A valódi fegyverrel formára és súlyra megegyezik. olyan kiképzésekhez, gyakorlatokhoz szokták kiosztani, ahol nem fognak lőni, de a fegyver súlya, megléte számít.
M4-A2_Colored_360.jpg
434.jpg
220px-thumbnail.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Airsofthoz annyit hogy emlékszem 40 méteres célt úgy tudtam csak enyhe szélben eltalálni ha kb 2 méterre mellé céloztam, le a fűbe, de mivel látod a lövedéket így ez persze nem olyan para a valóságban. Emlékszem pár éve az egyik honvéd újságban volt cikk róla hogy valamelyik alakulatnál elkezdtek használni airsoftokat kiképzésre, hátha tud valaki erről bővebben, épületharchoz még jó is lehet első körben. Mondjuk a cikkbe szerepelt az is hogy x meg xy ... a misszióba is az airsoft mellénybe ment és milyen jól bevált :D (az lemaradt, hogy mivel más nem volt)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szerintem abban maradhatunk, hogy aki jelen van, és jelenleg is állományban van, az nem volt sorkatona.
Előrevetíteném, hogy nekem sem a 22-essel volt az alapkiképzésem (a laktanya melletti sportlőtéren viszont annyit lövöldözhettünk, amennyit akartunk), de azt hiszem értem, azt is, hogy miért volt a maga idején jelentősége.
Annak idején a soreszoknak nem volt választása, és nagy ritkán, de előfordult, hogy bekattant 1-2 Tódi amint komolyabb csúzlit kapott a kezébe.
(Tudtommal régebben volt is olyan szabályzat, hogy éleslövészeten a lövészet vezetőjénél is volt éles lőfegyver. Ma ezt nem tudom, hogy hogyan van...)
A Néphadseregben azért nem annyira voltak elragadtatva a dologtól, hogy éles fegyvert (karabélyt) adjanak a sorállományúak kezébe.
Nem volt ez máshogy már a Honvédségi sorkatonaság vége felé sem. A röhejes 9 lőszer (3 egyes lövés, és 2 rövid sorozat) is szerintem ennek az eredménye.
Így hát kézenfekvő volt, egy 22-est elsőnek a "paraszt" kezébe adni, azzal viszonylag nehéz halálos lövést összehozni. Aki azzal tudott viselkedni, az rendben volt, aki meg nem, az megnézhette magát....
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Tudom, hogy van.
De ennek annyi is csak a célja, hogy szokd a fegyvert, és a súlyát, fogását.
Itthon is van ilyen (AK forma)

Akkor gondolom azt is tudod, hogy az amerikai hadsereg rendszeresíteni szeretett volna, az igazi fegyverhez működésében is hasonló airsoft fegyvert. A dolog azon bukott el, hogy irreálisan drága lett a cucc. Bizonyos helyeken azért nem is tartják kiképzésre viccnek ezeket a játékokat.
https://www.evike.com/products/62228/
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Akkor gondolom azt is tudod, hogy az amerikai hadsereg rendszeresíteni szeretett volna, az igazi fegyverhez működésében is hasonló airsoft fegyvert. A dolog azon bukott el, hogy irreálisan drága lett a cucc. Bizonyos helyeken azért nem is tartják kiképzésre viccnek ezeket a játékokat.
https://www.evike.com/products/62228/
Helyette van a simunition.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Meglátásom szerint nekünk 2 féle kiképzés felé kellene elmennünk! 1: a hivatásos és szerződéses katonákkal elsősorban a városi harcokra kellene felkészülniük és másodsorban pedig terep harcászatra! A tartalékosok meg fordítva: elsősorban terepharcászat felderítés egy kis ellenséges erők megbolygatása szabotázs akciók gyors vissza vonulás másodsorban pedig városi harcra! De ezt egy háborús helyzet dönti el!

Szóval te képzettebb tartalékost akarsz mint a szerződéses/hivatásos állomány?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Nem!A mesterlövész párban mindenki ugyan úgy képzett mesterlövész a szpotter is meg aki lő az is.Olyan mintha mindenki százados lenne a D-20 mellett szóval ez egy pocsék példa volt.A te dolgod,hogy mit minek gondolsz de egy cső mellett nem kaphat mindenki altiszti képzést csak azért hogyha az altiszt mwghal át lehessen venni a helyét.
Hiba, mert így bárki hal meg, megy el wc-re, táppénzre gyakorlatilag kiesik az egész löveg. Gondolj csak bele, ott csücsültök Moszkva kapujában a sokadik körgyűrűn belül a -25 fokban, kéne a tűztámogatás, neked, aztán benyögik hogy á, most nem, majd 2 hét múlva ha a Jóskának elmúlt a láza. :D Ehh... hagyjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and ravenlord