A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Ne kezdjük 100-szorra az új versus régi vitát. Mindenki a legmodernebb, legújabb technikát szeretné a MH-ben látni, de annyira alacsony darabszámot vásároltunk mind hk-ból mind önjáró tarackból, hogy be kell még szerezni használt eszközöket is. Ha 2026 után újat rendelünk (ez sajnos még fel sem merült, sőt pont azt lehet leszűrni a kommunikációból, hogy 44 tank + 24 Pzh-val kipipálták a nehéztechnikát) akkor majd valamikor 2030 után érkeznének az újabb eszközök. A gond az, hogy kicsit felgyorsultak az események térségünkben. Nem biztos, hogy megvárják a következő évtizedet, hogy nekünk beérkezzenek és rendszerbe álljanak az új eszközök, úgyhogy kellenek a használt eszközök is. De még véletlenül sem a T72.
Használtat semmiképp nem szabad venni.
Ez a hk mennyiség valóban kevés.
Én úgy gondolom,hogy az új 8x8 asokkal lehet majd ez ügyben operálni ( kompenzálni ) némiképpen.
Én szinte biztos vagyok benne hogy 105mm-es toronnyal is lesz legalább 50-100 db,az újonnan kifejlesztettek között.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles
T

Törölt tag 2577

Guest
Feljebb írtam reális mennyiséget. (amúgy hajlamos vagy csak a narratívádba illeszkedő egyéni tanulmányokat és nyilatkozatokat általános igazságként kezelni és később akként hivatkozva rájuk)

3 zászlóalj + 20 (vagy akár 40) tartalék, hozzá való műszaki járművekkel. Ezt vagy mindhármat egy igazi páncélos dandárba szervezve vagy pedig 2-őt egybe egyet pedig a másik lövészdandárhoz dobni.

Fontosnak tartom kezdetként a második dandárnak is a saját tüzér osztályát felállítani.
Illetve egy önálló tüzér ezredet rakéta sorozatvetőkkel. Illetve szétszórva az országban egykét önálló lövész ezredet összehozni.
Maróth és Benkő úrnak üzenném, hogy most kellene nyomni egy print screent. ;)
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
@Green Leader
Mit szólnál egy összefoglaló cikkhez a környékbeli országok haderőfejlesztési progjaimról?
Amiben elmagyározd az állampolgálrnak, hogy mit és miért is csinálunk éppen, a szomszédokhoz viszonyítva, szerintem hiánypótló lenne.
Köszi az ötletet :) Lehet, sort kerítek rá majd valamikor a közeljövőben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 218
119 866
113
Kérlek, ne erőlködj!
LM a T-72-es topicban azt a modernizációt megoldotta a magyar iparra vetítve tized áron. A csehek csupán nagyon drágán csinálták.
Nyilván mindenki nagyon drágán csinálja LM meg a helikopter...
Fizikai manifesztációját árcédulával nem látod az ötleteinek egyelőre majd ha igen akkor elhiszem, hogy megoldhatók és főleg annyiért amennyiért gondolja.
Eddig a számok nem erre mutatnak, mert annyiért amennyiért ő szeretne azokat a képességeket nemigen kapod meg.
Pl az M4CZ jelenleg az egyik legjobban modernizált valós mennyiségben rendszerben álló T-72-es variáns és ez az árán is látszik.


És még én erőlködöm....
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 720
5 772
113
Középtávon nem is állja meg a helyét.
Nekem a 2032/33 középtáv.
Addig le tud gurulni 300-340 KF41 a gyártósorrol, meg meg tud épülni a 2 zl A7HU is. Ha közben a most meglévö kiképzö A4-eket kiegészítjük egy teljes zászlóaljjá, akkor lehet 2 páncélgránátos dandárunk (1/3) meg egy páncélos (2/2), amiben 2 zl tank van (egy a7 meg egy a4). Mindig is azt gondoltam, hogy ez a terv.
A kerekes meg nice to have.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Ezekhez meg rajzolsz majd tüzért....
Legalább maradj már következetes saját magadhoz.
Számolj!
Bármilyen automata tornyos tüzér jármű 3 fős személyzet. A PZH meg 5 (1,5-es szorzó). Ugyan abból a pénzből a 1,5-es szorzó - szerintem - simán megáll kerekesből. Gyakorlatilag - kis túlzással - 2x akkora tűzerő összejön.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 041
30 946
113
Jelenleg az angolszász vegyes dd/zl-ekbe fele-fele arányban vannak a hk-k és GyHJ-k.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nekem a 2032/33 középtáv.
Addig le tud gurulni 300-340 KF41 a gyártósorrol, meg meg tud épülni a 2 zl A7HU is. Ha közben a most meglévö kiképzö A4-eket kiegészítjük egy teljes zászlóaljjá, akkor lehet 2 páncélgránátos dandárunk (1/3) meg egy páncélos (2/2), amiben 2 zl tank van (egy a7 meg egy a4). Mindig is azt gondoltam, hogy ez a terv.
A kerekes meg nice to have.

Ha a 30-as évek elejét számolod középtávnak, én abban reménykedem, hogy addigra lemegy a mi mostani rendelésünk a csehek remélhetőleg bejövő tenderével együtt. És reménykedünk Zalába még szlovén meg akár szlovák igényekben is.
Őszinte leszek. Amikor meghallottam, hogy a kerekesekre megint külön gyárat alapítunk, akkor túlzásnak gondoltam, de ha szeretnénk exportot is ebből a gépből, lefordítva szeretnénk kis pénz visszatérülését abból, hogy csúcskategória gyártásába és rendszerbe állításába kezdtünk, akkor szvsz érdemes arról is beszélni, hogy milyen arányban tartanánk ideálisnak a hazai igényeket a külföldi értékesítéshez képest?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Számolj!
Bármilyen automata tornyos tüzér jármű 3 fős személyzet. A PZH meg 5 (1,5-es szorzó). Ugyan abból a pénzből a 1,5-es szorzó - szerintem - simán megáll kerekesből. Gyakorlatilag - kis túlzással - 2x akkora tűzerő összejön.
Bármilyen eszközhöz legénység kell.
A megrendelt eszközökre van állomány? Nincs.
Köszönöm, nincs több kérdésem.
 
K

kamm

Guest
Én úgy gondolom,hogy az új 8x8 asokkal lehet majd ez ügyben operálni ( kompenzálni ) némiképpen.
Én szinte biztos vagyok benne hogy 105mm-es toronnyal is lesz legalább 50-100 db,az újonnan kifejlesztettek között.
En meg szinte biztos vagyok benne, hogy szo sincs ilyesmirol. 30mm, esetleg 35mm lesz mindegyiken. Nincs is 105mm torony sehol nalunk, raadasul teljesen ertelmetlen: hk ellen nem eleg, minimalis loszer fer melle, viszont legalabb IFV ellen meg felesleges. Ja es extra logisztika az egesz moge...
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Te meg probalj mar meg kontextusaban ertelmezni egy mondatot. Ez a gyerekes "kiragadok ket, egymastol kulonbozo helyen leirt mondatot" kifejezetten rohejes.
Próbálj meg nem ellent mondani saját magadnak 2 oldalon belül.
Egyszer jelzed hogy nincs és nem is lesz legénység hk-kra,a következő oldalon meg már 3 különböző tüzérségi rendszert vízionálsz. Na mert azokra aztán lesz szerinted?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 041
30 946
113
En meg szinte biztos vagyok benne, hogy szo sincs ilyesmirol. 30mm, esetleg 35mm lesz mindegyiken. Nincs is 105mm torony sehol nalunk, raadasul teljesen ertelmetlen: hk ellen nem eleg, minimalis loszer fer melle, viszont legalabb IFV ellen meg felesleges. Ja es extra logisztika az egesz moge...
Miért is nem lenne értelme?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány