A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
2026 után miénk lesz a Gripen repülőgép flotta vagy a svédeké? Én szívem szerint megkérdezném az északiakat, hogy mennyit engednek az árból, amennyiben mi NG-t vásárolunk helyettük. Cseh gyártás esetén is óriási üzlet lesz számukra egy 5. generációs technológia eladása. Alacsony karbantartási költségek, minden gép magas harcérték és az AV egy ugyan ilyen cseh tükör program esetén hosszú időre stabilan kihasználná a gyártókapacitását.

És nem fanyalogni akarok a cikken, mert kimondottan hiányolom én is az ilyen stílust, ahol nem csak megismétli a szerző az elhangzott nyilatkozatokat a 101. ugyan olyan másik között, de az Airbus helikopterei nagyon mennek mostanában. A környékünkön is. Ez valami új béke mozgalom lehet, hogy az összes ország mindenre alkalmatlan fegyverrendszereket vásárol, és akkor nem tör ki a háború, mert a gazdaságot pörgeti a hadipar, a lakosság jólétben él, de egy összecsapást nem tudnánk úgy sem kivitelezni.
Itt tényleg indokolatlannak érzem a lehúzást. Valamitől egy sikeres konstrukció.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: vilmoci and Negan
M

molnibalage

Guest
de nem is kell manőver erőnek lennie... és nem kell összecsukni a d20 ast ott kell hagyni és elcsapatni a btr el. nem lopja el senki. és vannak olyan területek is ahol nincs közvetlen veszélynek kitéve elég ha az ellen frontvonalából 2-3 km ert lefed 2-3 csővel operálva átfedésbe se kevés. 2-3 km esetén elég messze van hogy az ellennek a frrontba keljen küldenie a tüzérségét hogy egyáltalán elérje...

CookedConcernedCoati-max-1mb.gif
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 978
32 928
113
2026 után miénk lesz a Gripen repülőgép flotta vagy a svédeké? Én szívem szerint megkérdezném az északiakat, hogy mennyit engednek az árból, amennyiben mi NG-t vásárolunk helyettük. Cseh gyártás esetén is óriási üzlet lesz számukra egy 5. generációs technológia eladása. Alacsony karbantartási költségek, minden gép magas harcérték és az AV egy ugyan ilyen cseh tükör program esetén hosszú időre stabilan kihasználná a gyártókapacitását.

És nem fanyalogni akarok a cikken, mert kimondottan hiányolom én is az ilyen stílust, ahol nem csak megismétli a szerző az elhangzott nyilatkozatokat a 101. ugyan olyan másik között, de az Airbus helikopterei nagyon mennek mostanában. A környékünkön is. Ez valami új béke mozgalom lehet, hogy az összes ország mindenre alkalmatlan fegyverrendszereket vásárol, és akkor nem tör ki a háború, mert a gazdaságot pörgeti a hadipar, a lakosság jólétben él, de egy összecsapást nem tudnánk úgy sem kivitelezni.
Itt tényleg indokolatlannak érzem a lehúzást. Valamitől egy sikeres konstrukció.
Bocs,de az AV nem tart ott,hogy Gripent gyártson,ami meg egy 4.generációs gép-és abbol pont a leggyengébb teljesitményű.

Szerintem nem szabad nekünk már új gyártású 4. generációs gépet vennünk.Túl drágák.Svédek alighasznált Gripen C,upgradelve,vagy bizony a KfirNG,még mindig.Amire nekünk kellenek,bőven jók-és maradna pénz végre rendesen kistafirungouni őket.
Távlatilag meg 5.generációs gép kell.Hát,nem tolonganak a választható tipusok....
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Na hát erről van szó kérem szépen.

"Úgy tűnik, hogy a „,magyaros” hozzáállás” ebben az esetben is működik, és nem tudatosul néhány döntéshozóban az, hogy mi vagyunk a megrendelők, és a pénzünkért cserébe a szállító félnek kell hozzánk igazodni, és nem fordítva.

A közepes szállító kapacitás újraélesztéséhez megrendelt H225M helikopterek gyártása már el is kezdődött. A Mi-8/17 leváltását célzó típushoz is rendszeresítjük a HForce fegyverrendszert, ami azonban kérdőjeles, hiszen oldalanként mindösszesen egyetlen felfüggesztési pont állhat rendelkezésre, ami kapacitás szempontjából még a Mi-17-eshez képest is visszalépés. Az eredeti platform ugyancsak egy polgári célú helikopter, ami bizonyos mértékig korlátozza a katonai felhasználást, de békeidőben tökéletesen elláthatja a feladatát."

"Nem közismert, hogy van Magyarországon egy cég, amely sok évtizedes tapasztalattal rendelkezik a rakétafegyverek javítása, időszakos ellenőrzése terén. A nyírtelki Arzenál raktáraiban állítólag több mint háromezer (!) régi, szolgálatból kivont szovjet eredetű légiharc rakéta vár hasznosításra. Annak idején ugyanis a megszűnt Varsói Szerződés tagállamai is ide szállították a kivont eszközöket. Az infravörös önirányítású R-3Sz és a többi hasonló rakéta orrába lehetne beépíteni egy korszerű félkatív lézeres önirányító rendszert, így a nem páncélozott földi célpontok megsemmisítésére kiválóan alkalmas lehet."

Ugyanezért én néhányak által hülyének vagyok tartva.
A cikk szerzője, stonefort2 - feltehetőleg Kővári László, a z Aranysas újságírója, repülőmérnök, aki nem én vagyok - akit nehezen lehet hozzá nem értéssel vádolni.
Mondjuk azt nagyon szereti kiemelni,hogy a H225M polgári eredetű típus,azon viszont nagyvonalúan átsiklik,hogy a Mi-8/17 is egy militarizált civil helikopter család... ha már az egyiknek felhozzuk hibaként. Amúgy nem rossz a cikk,egész jók a felevetések,de leginkább a helikoptereknél helyenként azért átesik annak a bizonyos lónak a túloldalára...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Bocs,de az AV nem tart ott,hogy Gripent gyártson,ami meg egy 4.generációs gép-és abbol pont a leggyengébb teljesitményű.

Szerintem nem szabad nekünk már új gyártású 4. generációs gépet vennünk.Túl drágák.Svédek alighasznált Gripen C,upgradelve,vagy bizony a KfirNG,még mindig.Amire nekünk kellenek,bőven jók-és maradna pénz végre rendesen kistafirungouni őket.
Távlatilag meg 5.generációs gép kell.Hát,nem tolonganak a választható tipusok....

Akkor miért lett a neve Next Generation?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 978
32 928
113
Mondjuk azt nagyon szereti kiemelni,hogy a H225M polgári eredetű típus,azon viszont nagyvonalúan átsiklik,hogy a Mi-8/17 is egy militarizált civil helikopter család... ha már az egyiknek felhozzuk hibaként. Amúgy nem rossz a cikk,egész jók a felevetések,de pont a helikoptereknél helyenként azért átesik annak a bizonyos lónak a túloldalára...
ÉÉÉÉsss-nem az.SA330 Pumat a francia hadsereg elóirásának megfelelően és megrendelésére kezdték fejleszteni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 978
32 928
113
Akkor miért lett a neve Next Generation?
3840939526_2750530b5e_b.jpg

Amiért ezt.Mert a Mirage III szempontjábol egy új generáció volt-de különben meg nem-spec ezt nem is vette meg már senki.
Gripen E úgy új generáció,mint az F18E-saját magához képest.De az 5. generációhoz képest ezek régi generációs gépek,upgradelve.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Mire gondolsz, így átfutva nem találtam semmi vészes marhaságot.
Honnan a francból vette, hogy a H145M felfegyverzése problémás???
Milyen struktúrális problémákról beszél? Nálunk folytak a tesztelések. A szerbek a sajátjukat kurv@nagy NIR blokkokkal tesztelik. Repülve. Milyen struktúrális problémakról beszél?
Másik. Ennyire nem halad jól az FZ275 integrációja:
A videó 3 éves!
Ki rendelte volna meg ezeket, amikor nem nagyon vett felfegyverzett helikoptert senki? Aki vett, az amerikait vett. Ott meg megvannak a saját integrált fegyverek. Mi (és a szerbek) rendeltük meg az első H-Force-os gépeket.

Leírja, hogy a Mi-24-eseink nem tudnak NIR-t sem indítani.
2019-es NIR éleslövészet.

A Spartan felvetése kapcsán már csak röhögtem. Ez pontosan az a helyzet, amikor kristálytiszta követelmények ellenére valaki egy tök oda nem illő dolgot ajánlgat.
Kb. a Kék Norvég című "szkecs" jut az eszembe (Monty Phyton/L'art pour Lart)
Van egy csigánk.
Tud beszélni?
Nem.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
ÉÉÉÉsss-nem az.SA330 Pumat a francia hadsereg elóirásának megfelelően és megrendelésére kezdték fejleszteni.
Szerintem itt kimondottan az EC225-H225 vonalra gondolhatott a költő,emlékeim szerint a Super Puma családnál a civil verziók jelentek meg előbb,de ez az egész Puma családfa nem olyan egyszerűen lekövethető,szóval biztosan semmit nem merek állítani... :D Mindegy ezt a részt tényleg egy kissé rossz indulatú célozgatásnak látom,ami abból a szempontból,hogy a minyó valóban civil eredetű,egy kissé érthetetlen számomra.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 978
32 928
113
Szerintem itt kimondottan az EC225-H225 vonalra gondolhatott a költő,emlékeim szerint a Super Puma családnál a civil verziók jelentek meg előbb,de ez az egész Puma családfa nem olyan egyszerűen lekövethető,szóval biztosan semmit nem merek állítani... :D Mindegy ezt a részt tényleg egy kissé rossz indulatú célozgatásnak látom,ami abból a szempontból,hogy a minyó valóban civil eredetű,egy kissé érthetetlen számomra.
Hát azt én meg nem mondom,hogy melyik alváltozatot kinek a megerndelésére fejlesztették ki eredetileg-de speciál a Super Pumát szintén a francia hadseregnek,eredetileg.
Bár a Z plánt én is egy roppant visszásságokkal teli valaminek tartom (bár ez megint attol függ dolog.A propaganda szerinti célokra abszorut alkalmatlan-de egy NATO segéderő minimálkövetelményeinek meg megfelelő ),de ez a cikk is elég visszás volt.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Chima3ra

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 061
2 553
113
Másik. Ennyire nem halad jól az FZ275 integrációja:
A videó 3 éves!
Ki rendelte volna meg ezeket, amikor nem nagyon vett felfegyverzett helikoptert senki? Aki vett, az amerikait vett. Ott meg megvannak a saját integrált fegyverek. Mi (és a szerbek) rendeltük meg az első H-Force-os gépeket.
Jó, jó. De erre mondják azt, hogy ha az első, magyar H-145M-ről indított irányított rakéta becsapódik a hajmáskéri lőtér céltárgyába, onnantól él a képesség a magyar gépeken.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Jó, jó. De erre mondják azt, hogy ha az első, magyar H-145M-ről indított irányított rakéta becsapódik a hajmáskéri lőtér céltárgyába, onnantól él a képesség a magyar gépeken.
De ez nem integrációs probléma, hanem hazai képesség szerzési (szervezési) probléma. Egyelőre ott tartanak, hogy a fegyverzettel repkednek a pilóták.
Majd ha azokkal együtt is meglesz a megfelelő repült óraszám, akkor majd szépen összeszedik a jónépet, és szépen libasorban elfáradnak a lőtérre, és egy nap alatt mindenki lelövi a saját minősítéshez szükséges mennyiségét.
 
K

kamm

Guest
Szerintem itt kimondottan az EC225-H225 vonalra gondolhatott a költő,emlékeim szerint a Super Puma családnál a civil verziók jelentek meg előbb,de ez az egész Puma családfa nem olyan egyszerűen lekövethető,szóval biztosan semmit nem merek állítani... :D Mindegy ezt a részt tényleg egy kissé rossz indulatú célozgatásnak látom,ami abból a szempontból,hogy a minyó valóban civil eredetű,egy kissé érthetetlen számomra.
Elolvastam. A költő hülyeségeket beszél.
Már a rampasok ill tankerek kapcsán is komolyakat eregetett - Spartan? WTFWTFWTF? -, de a helikoptereknel fogalma nincs még közismert dolgokról sem.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113