A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Na hát erről van szó kérem szépen.

"Úgy tűnik, hogy a „,magyaros” hozzáállás” ebben az esetben is működik, és nem tudatosul néhány döntéshozóban az, hogy mi vagyunk a megrendelők, és a pénzünkért cserébe a szállító félnek kell hozzánk igazodni, és nem fordítva.

A közepes szállító kapacitás újraélesztéséhez megrendelt H225M helikopterek gyártása már el is kezdődött. A Mi-8/17 leváltását célzó típushoz is rendszeresítjük a HForce fegyverrendszert, ami azonban kérdőjeles, hiszen oldalanként mindösszesen egyetlen felfüggesztési pont állhat rendelkezésre, ami kapacitás szempontjából még a Mi-17-eshez képest is visszalépés. Az eredeti platform ugyancsak egy polgári célú helikopter, ami bizonyos mértékig korlátozza a katonai felhasználást, de békeidőben tökéletesen elláthatja a feladatát."

"Nem közismert, hogy van Magyarországon egy cég, amely sok évtizedes tapasztalattal rendelkezik a rakétafegyverek javítása, időszakos ellenőrzése terén. A nyírtelki Arzenál raktáraiban állítólag több mint háromezer (!) régi, szolgálatból kivont szovjet eredetű légiharc rakéta vár hasznosításra. Annak idején ugyanis a megszűnt Varsói Szerződés tagállamai is ide szállították a kivont eszközöket. Az infravörös önirányítású R-3Sz és a többi hasonló rakéta orrába lehetne beépíteni egy korszerű félkatív lézeres önirányító rendszert, így a nem páncélozott földi célpontok megsemmisítésére kiválóan alkalmas lehet."

Ugyanezért én néhányak által hülyének vagyok tartva.
A cikk szerzője, stonefort2 - feltehetőleg Kővári László, a z Aranysas újságírója, repülőmérnök, aki nem én vagyok - akit nehezen lehet hozzá nem értéssel vádolni.
Mondjuk azt nagyon szereti kiemelni,hogy a H225M polgári eredetű típus,azon viszont nagyvonalúan átsiklik,hogy a Mi-8/17 is egy militarizált civil helikopter család... ha már az egyiknek felhozzuk hibaként. Amúgy nem rossz a cikk,egész jók a felevetések,de leginkább a helikoptereknél helyenként azért átesik annak a bizonyos lónak a túloldalára...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Bocs,de az AV nem tart ott,hogy Gripent gyártson,ami meg egy 4.generációs gép-és abbol pont a leggyengébb teljesitményű.

Szerintem nem szabad nekünk már új gyártású 4. generációs gépet vennünk.Túl drágák.Svédek alighasznált Gripen C,upgradelve,vagy bizony a KfirNG,még mindig.Amire nekünk kellenek,bőven jók-és maradna pénz végre rendesen kistafirungouni őket.
Távlatilag meg 5.generációs gép kell.Hát,nem tolonganak a választható tipusok....

Akkor miért lett a neve Next Generation?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 207
113
Mondjuk azt nagyon szereti kiemelni,hogy a H225M polgári eredetű típus,azon viszont nagyvonalúan átsiklik,hogy a Mi-8/17 is egy militarizált civil helikopter család... ha már az egyiknek felhozzuk hibaként. Amúgy nem rossz a cikk,egész jók a felevetések,de pont a helikoptereknél helyenként azért átesik annak a bizonyos lónak a túloldalára...
ÉÉÉÉsss-nem az.SA330 Pumat a francia hadsereg elóirásának megfelelően és megrendelésére kezdték fejleszteni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 207
113
Akkor miért lett a neve Next Generation?
3840939526_2750530b5e_b.jpg

Amiért ezt.Mert a Mirage III szempontjábol egy új generáció volt-de különben meg nem-spec ezt nem is vette meg már senki.
Gripen E úgy új generáció,mint az F18E-saját magához képest.De az 5. generációhoz képest ezek régi generációs gépek,upgradelve.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Mire gondolsz, így átfutva nem találtam semmi vészes marhaságot.
Honnan a francból vette, hogy a H145M felfegyverzése problémás???
Milyen struktúrális problémákról beszél? Nálunk folytak a tesztelések. A szerbek a sajátjukat kurv@nagy NIR blokkokkal tesztelik. Repülve. Milyen struktúrális problémakról beszél?
Másik. Ennyire nem halad jól az FZ275 integrációja:
A videó 3 éves!
Ki rendelte volna meg ezeket, amikor nem nagyon vett felfegyverzett helikoptert senki? Aki vett, az amerikait vett. Ott meg megvannak a saját integrált fegyverek. Mi (és a szerbek) rendeltük meg az első H-Force-os gépeket.

Leírja, hogy a Mi-24-eseink nem tudnak NIR-t sem indítani.
2019-es NIR éleslövészet.

A Spartan felvetése kapcsán már csak röhögtem. Ez pontosan az a helyzet, amikor kristálytiszta követelmények ellenére valaki egy tök oda nem illő dolgot ajánlgat.
Kb. a Kék Norvég című "szkecs" jut az eszembe (Monty Phyton/L'art pour Lart)
Van egy csigánk.
Tud beszélni?
Nem.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
ÉÉÉÉsss-nem az.SA330 Pumat a francia hadsereg elóirásának megfelelően és megrendelésére kezdték fejleszteni.
Szerintem itt kimondottan az EC225-H225 vonalra gondolhatott a költő,emlékeim szerint a Super Puma családnál a civil verziók jelentek meg előbb,de ez az egész Puma családfa nem olyan egyszerűen lekövethető,szóval biztosan semmit nem merek állítani... :D Mindegy ezt a részt tényleg egy kissé rossz indulatú célozgatásnak látom,ami abból a szempontból,hogy a minyó valóban civil eredetű,egy kissé érthetetlen számomra.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 207
113
Szerintem itt kimondottan az EC225-H225 vonalra gondolhatott a költő,emlékeim szerint a Super Puma családnál a civil verziók jelentek meg előbb,de ez az egész Puma családfa nem olyan egyszerűen lekövethető,szóval biztosan semmit nem merek állítani... :D Mindegy ezt a részt tényleg egy kissé rossz indulatú célozgatásnak látom,ami abból a szempontból,hogy a minyó valóban civil eredetű,egy kissé érthetetlen számomra.
Hát azt én meg nem mondom,hogy melyik alváltozatot kinek a megerndelésére fejlesztették ki eredetileg-de speciál a Super Pumát szintén a francia hadseregnek,eredetileg.
Bár a Z plánt én is egy roppant visszásságokkal teli valaminek tartom (bár ez megint attol függ dolog.A propaganda szerinti célokra abszorut alkalmatlan-de egy NATO segéderő minimálkövetelményeinek meg megfelelő ),de ez a cikk is elég visszás volt.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Chima3ra

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 082
2 613
113
Másik. Ennyire nem halad jól az FZ275 integrációja:
A videó 3 éves!
Ki rendelte volna meg ezeket, amikor nem nagyon vett felfegyverzett helikoptert senki? Aki vett, az amerikait vett. Ott meg megvannak a saját integrált fegyverek. Mi (és a szerbek) rendeltük meg az első H-Force-os gépeket.
Jó, jó. De erre mondják azt, hogy ha az első, magyar H-145M-ről indított irányított rakéta becsapódik a hajmáskéri lőtér céltárgyába, onnantól él a képesség a magyar gépeken.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Jó, jó. De erre mondják azt, hogy ha az első, magyar H-145M-ről indított irányított rakéta becsapódik a hajmáskéri lőtér céltárgyába, onnantól él a képesség a magyar gépeken.
De ez nem integrációs probléma, hanem hazai képesség szerzési (szervezési) probléma. Egyelőre ott tartanak, hogy a fegyverzettel repkednek a pilóták.
Majd ha azokkal együtt is meglesz a megfelelő repült óraszám, akkor majd szépen összeszedik a jónépet, és szépen libasorban elfáradnak a lőtérre, és egy nap alatt mindenki lelövi a saját minősítéshez szükséges mennyiségét.
 
K

kamm

Guest
Szerintem itt kimondottan az EC225-H225 vonalra gondolhatott a költő,emlékeim szerint a Super Puma családnál a civil verziók jelentek meg előbb,de ez az egész Puma családfa nem olyan egyszerűen lekövethető,szóval biztosan semmit nem merek állítani... :D Mindegy ezt a részt tényleg egy kissé rossz indulatú célozgatásnak látom,ami abból a szempontból,hogy a minyó valóban civil eredetű,egy kissé érthetetlen számomra.
Elolvastam. A költő hülyeségeket beszél.
Már a rampasok ill tankerek kapcsán is komolyakat eregetett - Spartan? WTFWTFWTF? -, de a helikoptereknel fogalma nincs még közismert dolgokról sem.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Itt bővebben le lett írva a történet.


Elég szomorú, hogy ilyen "emberek" maradhatnak a honvédség kötelékében.....
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Itt bővebben le lett írva a történet.


Elég szomorú, hogy ilyen "emberek" maradhatnak a honvédség kötelékében.....
Ez nem szomorú, hanem bűncselekmény. Azonnal fel kell függeszteni az ilyen cselekményekért.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Itt bővebben le lett írva a történet.


Elég szomorú, hogy ilyen "emberek" maradhatnak a honvédség kötelékében.....
Ezt mondták Ruszinnal kapcsolatban, hogy vele ez a néphadsereges urambátyám-mikutyánkkölyke szemlélet tér vissza, mert ő maga ennek a legszilárdabb bástyája a seregben. Lehet, hogy jön az új technika, de közben humánfronton megyünk vissza a Néphadsereg idejébe!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
RR miért nem megy a jó k....?Lehet ezért menesztették Koromot?Simán el tudom képzelni....!