A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 519
79 643
113
A gond, hogy ezek kötelék zászlóaljak, alegységek.
Nem önálló hadrendi elemek. Akkor lehetne, de szerintem csak az uram-bátyám előmeneteli rendet erősíti a kavarás.
Bár a dandárok zászlóaljait is lehet úgy szervezni, hogy önállóan tudjanak harcolni, tehát a dandárok zászlóaljai szervezetszerűen lehetnek zászlóalj harccsoportok. Ez az ami szerintem a legjobban megfelel a modern kori technológiáknak és kihívasoknak. A dandár szint csak összefogja a zaszlóaljak(zaszlóalj harccsoportok) műveleteit de nem függnek tőle (kivéve logisztika). Tehát a dandár szint csak egy törzsből és logisztikából állna.
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 757
113
Eddig soros hibridről tudtunk, aztán jóccakát.
120b96abf02c3840653cccd166463e81.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 488
113
Bár a dandárok zászlóaljait is lehet úgy szervezni, hogy önállóan tudjanak harcolni, tehát a dandárok zászlóaljai szervezetszerűen lehetnek zászlóalj harccsoportok. Ez az ami szerintem a legjobban megfelel a modern kori technológiáknak és kihívasoknak. A dandár szint csak összefogja a zaszlóaljak(zaszlóalj harccsoportok) műveleteit de nem függnek tőle (kivéve logisztika). Tehát a dandár szint csak egy törzsből és logisztikából állna.
Ezzel nincs gond.
A magyar valóság, az a gond:
  • sok, magas rendfokozattal rendszeresített beosztás, kevés végrehajtó, mert " nincs pénz, meg létszámkeret".
  • Sok, elaprózott szervezet, nagy létszám igénnyel, alacsony teljesítménnyel.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Ezzel nincs gond.
A magyar valóság, az a gond:
  • sok, magas rendfokozattal rendszeresített beosztás, kevés végrehajtó, mert " nincs pénz, meg létszámkeret".
  • Sok, elaprózott szervezet, nagy létszám igénnyel, alacsony teljesítménnyel.

A fő gond szerintem hogy azért van sok magas rendfokozatú beo mert ez az egyetlen módja hogy valamiféle anyagi elismerést adjon a pk.

Volt időszak amikor azért emeltek a beo-kat egyre feljebb hogy megtartsák az embereket mert lejárt a vàrakozasi idejük és nem akartàk kitenni vagy átengedni màshovà.

Most meg azért nem lehet lejjebb vinni mert 60 éves korig valahogy ki kell húzni.

Persze lehetne a rendőrségi címzetes rendszert àtvenni de akkor szerintem a honvédség is lehúzhatnà a rolót...
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 488
113
A fő gond szerintem hogy azért van sok magas rendfokozatú beo mert ez az egyetlen módja hogy valamiféle anyagi elismerést adjon a pk.

Volt időszak amikor azért emeltek a beo-kat egyre feljebb hogy megtartsák az embereket mert lejárt a vàrakozasi idejük és nem akartàk kitenni vagy átengedni màshovà.

Most meg azért nem lehet lejjebb vinni mert 60 éves korig valahogy ki kell húzni.

Persze lehetne a rendőrségi címzetes rendszert àtvenni de akkor szerintem a honvédség is lehúzhatnà a rolót...
Ez bűn.
Ezzel degradálják, értéktelenítik a rendfokozatokat.
Mind a tiszti, altiszti és legénységi állomány kategóriában.
Szembemenve a nemzetközi (NATO) normákkal, szervezési hagyományokkal.
Egy zászlóaljnál nem lehet 8 őrnagy.
Egy századnál nem kell harminc negyven altiszt.
Nincs tekintély, bomlik a fegyelem, oszlik a felelősség, nehezedik a vezetés.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 033
33 023
113
Bár a dandárok zászlóaljait is lehet úgy szervezni, hogy önállóan tudjanak harcolni, tehát a dandárok zászlóaljai szervezetszerűen lehetnek zászlóalj harccsoportok. Ez az ami szerintem a legjobban megfelel a modern kori technológiáknak és kihívasoknak. A dandár szint csak összefogja a zaszlóaljak(zaszlóalj harccsoportok) műveleteit de nem függnek tőle (kivéve logisztika). Tehát a dandár szint csak egy törzsből és logisztikából állna.
Több kell a dd szintre.Olyan támogató elemeket is tartalmaznia kell a dd-nak,amik már nem férnek bele a zl hcs-okba.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 033
33 023
113
Nem kell. A zaszloalj harccsoport azert van mert a zászlóaljjal ellentétben mindene megvan a harchoz.
Nem,nincs meg.Időről időre szükség van olyan müszaki,tüzérségi támogatásra,aminek a zh hcs-be szervezése egyrészt elnehezitené a hcs-ot,másrészt nem lenne hatékony.Ezeket a támogató elemeket a dd szintre (de van amit feljebb) kell szervezni.Pl a hcs kisérő tüzérsége önmagában egy súlyponti helyzetben kevés lenne,ilyenkor kell a dd szint támogató tüzérsége-vagy a hds tüzérség támogatása is akár (már ha van/lesz olyan nékünk)
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Ez bűn.
Ezzel degradálják, értéktelenítik a rendfokozatokat.
Mind a tiszti, altiszti és legénységi állomány kategóriában.
Szembemenve a nemzetközi (NATO) normákkal, szervezési hagyományokkal.
Egy zászlóaljnál nem lehet 8 őrnagy.
Egy századnál nem kell harminc negyven altiszt.
Nincs tekintély, bomlik a fegyelem, oszlik a felelősség, nehezedik a vezetés.

Sajnos igen.

Azonban azért ez nem csak amiatt van mert inkompetens volt a vezetés.

Rendszervàltas utàn volt egy 100.000 hadsereg amelynek a hivatásos àllomànya jórészt tisztekből àllt. A leépítések során nyilvàn a kevésbé fàjdalmas döntésként kevésbé ezeket építették le mint a sorallomanyú és altiszti beo-kat. Ezt a torzulast azóta se heverte ki a sereg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 917
123 385
113
Sajnos igen.

Azonban azért ez nem csak amiatt van mert inkompetens volt a vezetés.

Rendszervàltas utàn volt egy 100.000 hadsereg amelynek a hivatásos àllomànya jórészt tisztekből àllt. A leépítések során nyilvàn a kevésbé fàjdalmas döntésként kevésbé ezeket építették le mint a sorallomanyú és altiszti beo-kat. Ezt a torzulast azóta se heverte ki a sereg
Ehhez még add hozzá a korai nyugdíj teljes beszántását.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
A fő gond szerintem hogy azért van sok magas rendfokozatú beo mert ez az egyetlen módja hogy valamiféle anyagi elismerést adjon a pk.

Volt időszak amikor azért emeltek a beo-kat egyre feljebb hogy megtartsák az embereket mert lejárt a vàrakozasi idejük és nem akartàk kitenni vagy átengedni màshovà.

Most meg azért nem lehet lejjebb vinni mert 60 éves korig valahogy ki kell húzni.

Persze lehetne a rendőrségi címzetes rendszert àtvenni de akkor szerintem a honvédség is lehúzhatnà a rolót...
Ennek a problémának a feloldására nem lenne megfelelő, hogy a honvédségnél is bevezetnék, a képzettség utáni díjazást?
Most nem a nyelvizsgára gondoltam, hanem a különböző szak-, vezetői, általános vagy külföldi tanfolyamokra.
Egyszerűen beárazzák a képzéseket, és mintegy cserkész jelvényrendszer szerint saját díjtáblázat jár utánuk.
Tudom, hogy ez jelentős pénz a Honvédség részéről, de talán folyamatos képzésre sarkallja az állományt, másrészt 1-1posztra is több alkalmas ember jelentkezhet, és nem úgy úgy kell elküldeni a posztra kiszemelt embert a poszthoz szükséges képzésre.
/most tényleg csak ötletelek!/
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and SilvioD

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 004
38 317
113
Ez bűn.
Ezzel degradálják, értéktelenítik a rendfokozatokat.
Mind a tiszti, altiszti és legénységi állomány kategóriában.
Szembemenve a nemzetközi (NATO) normákkal, szervezési hagyományokkal.
Egy zászlóaljnál nem lehet 8 őrnagy.
Egy századnál nem kell harminc negyven altiszt.
Nincs tekintély, bomlik a fegyelem, oszlik a felelősség, nehezedik a vezetés.
Jó lenne ha technikai beszerzés mellé a fizukat is megemelnék legalább 50%-kal.
Ne kelljen már "admirális-generálisnak" lenni ahhoz, hogy "ne haljon éhen" a család és tudjon fizetni egy lakástörleszőt...

A magyar állam az egyik leghálátlanabb foglalkoztató: sok szakmában monopóliuma van és azt ki is használja. Ha tényleg megemelik most a bruttó minimálbért (tehát nettóban alig lesz változás!), akkor pl. a tanárok jelentős része már a minimál bért sem fogja megkeresni, ugyanis az ő bértáblájuk 2015 óta független a minimálbértől. (Katonákat nem ismerek közvetlenül, de tanárt igen - gondolom a HM-nél sem sokkal jobb a helyzet...)
Én bevezetném, hogy egyetlen állami alkalmazott sem kereshet nettó 200ezernél kevesebbet. Akinek alapból nem jön ez ki, akkor SZJA elengedéssel, bérpótlékkal fel kell húzni erre a szintre. Nyilván ez tolná a többi állami bért is kicsit felfelé, de simán ki lehetne gazdálkodni ezt is, ha nem hagynák elfolyni a pénzt "ide-oda".

Honvédségnél, rendőrségnél is a szolgálati időhöz kellene erősebben kötni a fizetéseket, nem a rendfokozathoz.
Nagyon kellene egy humánpolitikai reform is a Zrínyi keretében, mert jelenlegi humánpolitika mellett a garázsban fog porosodni a beszerzendő eszközök jelentős része. A jelenlegi feltételrendszer mellett el nem tudom képzelni, hogy lesz nekünk három vagy akárcsak két feltöltött dandárunk...
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül