A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113

Udvariassági látogatáson fogadta Benkő Tibor honvédelmi miniszter Richard D. Clarke vezérezredest, az Amerikai Egyesült Államok Különleges Műveleti Parancsnokságának parancsnokát. A találkozóra a „Resistance and Resilience Concept” konferencia keretében került sor november 18-án, csütörtökön a Stefánia Palotában.

Párbeszéd a Társadalmi Ellenállóképességről

A cél a társadalmi ellenállóképesség kiépítése
 
Last edited:
  • Tetszik
Reactions: Anti

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Német delegáció látogatott Szentendrére

A német-magyar szárazföldi erők együttműködése keretében Magyarországra érkezett Ullrich Spannuth dandártábornok. A négynapos látogatás részeként a Bundeswehr Páncélos Iskola parancsnoka, és a kíséretében érkező Bernd Prill ezredes, a páncélos fegyvernem és szakcsapatok szemlélője, az iskola igazgatója november 16-án a szentendrei Görgey Artúr laktanyában tett látogatást. A szentendrei látogatás célja az oktatás, a képzés és kiképzés rendszerének bemutatása, valamint szakmai egyeztetés, megbeszélés és tapasztalatcsere volt.

Megújuló kiképzési rendszer

A Magyar Honvédség Parancsnoksága szárazföldi haderőnemi szemlélője, Takács Attila vezérőrnagy meghívására, négynapos szakmai látogatásra érkezett hazánkba Ullrich Spannuth dandártábornok, a Bundeswehr Páncélos Iskola parancsnoka november 15-én.

Takács Attila vezérőrnagy elmondta, hogy az elmúlt napok szakmai programjának nagy tétje és jelentősége volt, hiszen azt a célt tűzték ki, hogy a lehetőségek ismeretében, megfogalmazzák a kiképzési rendszer átalakítására vonatkozó javaslatokat, előkészítsék és kidolgozzák a hamarosan érkező LYNX gyalogsági harcjármű kiképzési programjának tartalmát, valamint a jövőre előretekintve megtervezzék és megszervezzék a páncélos, lövész, tüzér tanfolyami képzéseket, amelyek elengedhetetlenek az új fegyverrendszerek kezelése szempontjából.

„Az új fegyverrendszerekkel ellátásra kerülő katonai szervezetek képzéséhez nagymértékben hozzájárul a német páncélos iskola, hiszen egy új hadikultúrát tanulhatunk meg, és vehetünk át tőlük. A technika váltás, a csúcstechnikára való áttérés náluk már lezajlott, rengeteg tapasztalattal rendelkeznek, amikre nekünk nagy szükségünk van. Mindaz a tudás, amely például a MARDER páncélosról a PUMA lánctalpas harcjárműre való áttérés és rendszeresítés során felhalmozódott a Bundeswehrnél, kiemelten fontos számunkra a BTR csapatszállító harcjárműről a LYNX harcjárműre való áttérés során. Első alkalommal, jövő év júliusától egy kiképző tisztünk és egy altisztünk kezdi meg tanulmányait a német iskolában, ahonnan biztos és alkalmazható tudással fognak hazatérni. A következő évekre is megterveztük a képzésen való magyar részvételt, ezért elmondható, hogy a látogatás fő célkitűzése megvalósult” - mondta a szárazföldi szemlélő.


x6197761cb238f303546731.jpg.pagespeed.ic.CGC_L2oNtD.webp
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 584
93 984
113
A régiek felújítása hogy halad?
Tata zajlik, a szolnoki helikipterbázis szintén. Kecskeméten is voot fejlesztés.

Sztem az 5 új laktanya az 5 új zászlóaljhoz, régiek reaktiválását jelenti legalább részben.

Egyébként ez elég jelentős bővítés. 1-2 volt tippelgetve, ahhoz képest....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
3 ból 5 imádom :) de komolyan!!!
Itt arra gondolsz, hogy eredetileg 3 volt de most már 5-nél tartunk?
A régiek felújítása hogy halad?
Halló! Ez azt jelenti, hogy ha nem is mind lövész lesz, de akkor is bővülni fog a lövész zászlóaljak mennyisége.
Ráadásul új helyszíneken, új alakulatokkal.
Ez pedig azt jelenti, hogy tényleg megcsinálják a valódi 3 dandáros rendszert. Pedig eddig nagyon arról volt szó, hogy csak kettő + különleges lesz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 373
113
Itt arra gondolsz, hogy eredetileg 3 volt de most már 5-nél tartunk?

Halló! Ez azt jelenti, hogy ha nem is mind lövész lesz, de akkor is bővülni fog a lövész zászlóaljak mennyisége.
Ráadásul új helyszíneken, új alakulatokkal.
Ez pedig azt jelenti, hogy tényleg megcsinálják a valódi 3 dandáros rendszert. Pedig eddig nagyon arról volt szó, hogy csak kettő + különleges lesz.
amikor én utoljára dolgoztam a nyáron a témába akkor még aztmondták 3 lessz kiválasztva. majd 3 at ki is választottak :) ezekszerint +2 őt is :) vagy csak azokközül lett 3 kiválasztva amiken dolgoztam/dolgozhattam... és a másik 2 őn nem dolgozhattam/dolgoztam.... de lehet hogy azok is képbevóltak de a másik 2 őt nemtudom hol is lessz... egyenlőre nem zárom ki hogy ahhoz is vólt némi közöm. legalábbis tök jó lenne. (tippem eggyébként lenne)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
amikor én utoljára dolgoztam a nyáron a témába akkor még aztmondták 3 lessz kiválasztva. majd 3 at ki is választottak :) ezekszerint +2 őt is :) vagy csak azokközül lett 3 kiválasztva amiken dolgoztam/dolgozhattam... és a másik 2 őn nem dolgozhattam....
De ez annyi zászlóaljat takart, amennyi laktanyát, vagy három helyre akartak 5 zászlóaljat telepíteni?
De erősíts meg, hogy jól gondolom, hogy ezek esetében nem tartalékos zászlóaljakról duruzsolnak?!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 373
113
De ez annyi zászlóaljat takart, amennyi laktanyát, vagy három helyre akartak 5 zászlóaljat telepíteni?
De erősíts meg, hogy jól gondolom, hogy ezek esetében nem tartalékos zászlóaljakról duruzsolnak?!
is de ez be van jelentve már hogy hogy lessz. ami a tartalékos részt illleti.
hogy a 3-5 hogy viszonyul kitudja? többen dolgoztam mint 5. akkor úgy vólt 3 nyílik. (hogy azóta elfogatdtak még 2 őt ) vagy futott külön szálon is amikhezb én nem fértem hozzá és eredetileg is 5 vólt a terv kitudja) én nem. én azt tudom amikhez közöm vólt azokból 3 kiválasztásra került. fixen a másik 2 ről semmit sem tudok biztosan.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 211
38 761
113
most hány lövész zászlóalj van? Ha jól értem, akkor a mostaniak + 5 tök új lesz...az már kezdene igazi haderőre emlékeztetni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 373
113
egyébként a kedvencem (nem írom le a települést csak azért sem.) amikor lent a határon a dohányzóba élyszakai szolgálat után kv cigi helles dobozok oözött hoztunk össze egy kispuska és légpuska lőteret a helyörségen bellül és egy harcjárműves kis gyakorlópályát desszantra kiélezve helyörségen bellül... ez nem nagy cucc de a körülményeket és a hangulatot tekintve a legjobb vólt.... teló email. kéznél vóltak a vélemények szakemberek... minden adott vólt :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 584
93 984
113

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 502
18 589
113
Itt arra gondolsz, hogy eredetileg 3 volt de most már 5-nél tartunk?

Halló! Ez azt jelenti, hogy ha nem is mind lövész lesz, de akkor is bővülni fog a lövész zászlóaljak mennyisége.
Ráadásul új helyszíneken, új alakulatokkal.
Ez pedig azt jelenti, hogy tényleg megcsinálják a valódi 3 dandáros rendszert. Pedig eddig nagyon arról volt szó, hogy csak kettő + különleges lesz.
De meggyőztük őket, itt a fórumon, hogy kell a lövész.
:D
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 964
5 154
113
egyébként a kedvencem (nem írom le a települést csak azért sem.) amikor lent a határon a dohányzóba élyszakai szolgálat után kv cigi helles dobozok oözött hoztunk össze egy kispuska és légpuska lőteret a helyörségen bellül és egy harcjárműves kis gyakorlópályát desszantra kiélezve helyörségen bellül... ez nem nagy cucc de a körülményeket és a hangulatot tekintve a legjobb vólt.... teló email. kéznél vóltak a vélemények szakemberek... minden adott vólt :)
Esetleg annyit elárulhatnál, hogy minden új alakulat lövész lesz vagy lesz dedikált tüzér vagy légvédelmi alakulat is?
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 373
113
Esetleg annyit elárulhatnál, hogy minden új alakulat lövész lesz vagy lesz dedikált tüzér vagy légvédelmi alakulat is?
hamarosan megtudsz mindent de a sorok között már nyilvános minden. (jó ha nemtudod merre tapogatózz úgy nehéz ha tudod úgy könnyű...) de nem sajnos ilyen konkrét dolgokról nem beszélhetek. se nem cáfolhatok se nem erősíthetek meg semmit (vagy lehet igen nem tudom.)