A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 552
6 739
113
Én full amatőrként, most bekapcsolódva ezeket szűrtem le az ukrán háborúból:

  • fölösleges a drága vadászgép állomány, ha fel se tud szállni, mert szétlövik a földön vagy a repteren. (tudom ezért utálni fogtok, de ebből a pénzből, inkább a következőket)
  • vezérkar biztosítása, akár bunkerben, mert ők is 1. célpont
  • titkos rádiózás a katonákig, hogy az infót át lehessen adni
  • drónok használata a felderítéshez, van konvojok kilővéséhez
  • stringer, manpad-ok használata
  • reptér, atomerőmű, egyéb strat. célpontok légvédelme (rakéták ellen is)
  • drónok elleni védekezés

Nekem ennyi, de én most kezdtem fél éve.
+ lőszer-, fegyver raktár védelme. (akár föld alá) /már nem tudom szerkeszteni/
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 667
46 819
113
Pedig MG épp azt magyarázta, hogy terv szerint haladnak, és nem kapkodnak csak azért mer kitört a háború. Nyilván majd kiértékelik és változtatnak ha kell, de nem rohanunk összevissza fegyvert venni.
A riport végén a program és saját jövőjéne bizonytalanságára az is lehet magyarázat, hogy elfáradt, kiégett, esetleg egészsége nem az igazi. Az utóbbi videós szerepléseink nem volt túl jó bőrben - legalábbis nekem ez volt a benyomásom...
Lehet hogy már nem tudja vagy nem akarja folytatni...intenzív évek vannak mögötte.
Az ATV-s videóban valami sárgítóval/barnítóval volt összekenve a képe. Azért nézett ki olyan furcsán.

Nekem az jött le a beszélgetés általános hangulatából, hogy nagy a bizonytalanság.
Van ugye:
  • a választási bizonytalanság.
  • a folyamatosan romló nemzetközi helyzet miatt szerintem a Honvédség is folyamatosan változtathatta az igényeit. Ráadásul mindezt kötött költségvetés mellett, egy komoly előzetes tervet összeborítva. Szóval nem egyszerű ezt managelni.
  • ezen felül egy hibás helyzetértékelés is ellenük dolgozott.
Ugye eléggé biztosnak tartotta Maróth és RR is a háború elmaradását.
Ennek hangot is adott, miután hazajöttek az USA-ból. Ezt bizonyára nem saját kútfőből vették, hanem nagyon is hiteles felderítési adatokból. Ezen adatok nem véletlenül voltak olyanok, amilyenek. Putyin bácsi (majdnem :oops: ) mindenkit hülyére vett...

Szóval a fő gond most jelenleg, hogy itt vagyunk egy igen komoly konfliktus széditően közeli peremén, és - szerintem - hirtelen mind politikai mind katonai oldalról egy brutális változtatás/nyomás van a levegőben.
Nyilvánvalóan borul a költségvetési keret. Nálunk is igen komoly pénzek válnak majd elérhetővé a helyzetre való tekintettel. Csakhogy egy ilyen helyzet egy egészen más haderőt igényel, mint a békeidős lassan felfuttatós tartalékos rendszer.
A megoldás a sorkatonai szolgálat aktiválása lesz. Ami így pontosan 1 hónappal a választások előtt igencsak kockázatos bevezetni.
Mert ugye ezzel választást lehetne alapból elbukni. Most azonban már változott a közhangulat. Csak kérdés, hogy mennyit. Időt húzni lehet, csak életveszélyes.
Ugyanakkor szerintem a Fidesznek ez a helyzet eléggé kapóra jött, mert úgy gondolom, hogy náluk már egy jóideje porondon van a sorkatonaság visszaállítása, csak soha nem merték meglépni.

Magát a haderőfejlesztést nem igazán érinti szerintem az ügy, azonban - ahogy Maróth is megjegyezte - hirtelen áttevődtek a hangsúlyok a hiányzó "apróságokra". Úgy mint nagy mennyiségű alap személyi felszerelés, lőszer (a nem NATO kaliberekhez is), a kézifegyverek gyártásának felgyorsítása, gránátok, aknák, optikák, végre a géppuskák, teherautók, a páncélöklök, ATGM-ek, MANPAD-ok előrehozott beszerzése. stb., stb.,

Én mindenesetre most kapnám elő az EVA-t a bokorból, meg a török vontatható 105mm-est, mert biztos vagyok benne, hogy a Konstruktának szerintem van felesleges kapacitása, mint ahogy szerintem a törökök is pik-pak leszállítanának nekünk 32-64db-ot akár kezdő lőszerestűl is. A Hirtenbergernek meg SOS fel kell pörgetni a termelését. Mindenből IS! Illetve ami nagyon fontos lenne, hogy a minimum 1 század Gripen C/D mihamarabb ideérjen.

Annak ellenére, hogy ezeket leírtam, én továbbra is azt gondolom, hogy kapkodni nem kell. Az oroszok ellen úgy is kevés lenne, amit összelapátolnánk. A többiek meg sokkal jobban el vannak foglalva az oroszokkal, minthogy velünk foglalkoznának. Az egyetlen veszélyt a "szabadcsapatok betörése" forgatókönyv jelentheti csupán, de arra meg azt hiszem a jelenlegi erők is elegendőnek kell legyenek.

Szóval a nyomás jelenleg elsősorban a politikai oldalról kell jöjjön, és nem a harcászati oldalról.

Ez a Maróth távozós dolog érdekes. Nekem az jött le a több éves testbeszédéből, hogy ezt ő kurv@ra élvezte. És még bele is tanult.
Ugyanakkor - főleg az elmúlt/utolsó fél év - igen intenzívre sikeredett.
Orbán szeret alaposan felforgatni mindent az új kormányai kialakításánál. A kiemelkedően teljesítő embereihez szeret ragaszkodni. Na szerintem Maróth ilyen lehetett. A feladat még messze nincs befejezve. Ha Maróthnak nincsenek komolyabb ambíciói, akkor a helyén maradva kivállóan ellesz még egy ciklust. Kérdés, az, hogyha egy jobban a szakmájába vágó posztot kapna (ember/eü miniszteri, vagy eü államtitkári), akkor nem dobná-e a kormánybiztosi szerepet. Mondjuk akkor sem biztos, hogy szarban lenne az ügy, mert Tömböl már csinálja egy ideje, hogy simán átvegye a posztot. Emlékeim szerint több tárgyalást is ő intézett. Egy biztos, hogyha nem lesz kormányváltás, és Maróth maradni akar, akkor ő viszi tovább a megkezdett programot.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 099
36 583
113
Az ATV-s videóban valami sárgítóval/barnítóval volt összekenve a képe. Azért nézett ki olyan furcsán.

Nekem az jött le a beszélgetés általános hangulatából, hogy nagy a bizonytalanság.
Van ugye:
  • a választási bizonytalanság.
  • a folyamatosan romló nemzetközi helyzet miatt szerintem a Honvédség is folyamatosan változtathatta az igényeit. Ráadásul mindezt kötött költségvetés mellett, egy komoly előzetes tervet összeborítva. Szóval nem egyszerű ezt managelni.
  • ezen felül egy hibás helyzetértékelés is ellenük dolgozott.
Ugye eléggé biztosnak tartotta Maróth és RR is a háború elmaradását.
Ennek hangot is adott, miután hazajöttek az USA-ból. Ezt bizonyára nem saját kútfőből vették, hanem nagyon is hiteles felderítési adatokból. Ezen adatok nem véletlenül voltak olyanok, amilyenek. Putyin bácsi (majdnem :oops: ) mindenkit hülyére vett...

Szóval a fő gond most jelenleg, hogy itt vagyunk egy igen komoly konfliktus széditően közeli peremén, és - szerintem - hirtelen mind politikai mind katonai oldalról egy brutális változtatás/nyomás van a levegőben.
Nyilvánvalóan borul a költségvetési keret. Nálunk is igen komoly pénzek válnak majd elérhetővé a helyzetre való tekintettel. Csakhogy egy ilyen helyzet egy egészen más haderőt igényel, mint a békeidős lassan felfuttatós tartalékos rendszer.
A megoldás a sorkatonai szolgálat aktiválása lesz. Ami így pontosan 1 hónappal a választások előtt igencsak kockázatos bevezetni.
Mert ugye ezzel választást lehetne alapból elbukni. Most azonban már változott a közhangulat. Csak kérdés, hogy mennyit. Időt húzni lehet, csak életveszélyes.
Ugyanakkor szerintem a Fidesznek ez a helyzet eléggé kapóra jött, mert úgy gondolom, hogy náluk már egy jóideje porondon van a sorkatonaság visszaállítása, csak soha nem merték meglépni.

Magát a haderőfejlesztést nem igazán érinti szerintem az ügy, azonban - ahogy Maróth is megjegyezte - hirtelen áttevődtek a hangsúlyok a hiányzó "apróságokra". Úgy mint nagy mennyiségű alap személyi felszerelés, lőszer (a nem NATO kaliberekhez is), a kézifegyverek gyártásának felgyorsítása, gránátok, aknák, optikák, végre a géppuskák, teherautók, a páncélöklök, ATGM-ek, MANPAD-ok előrehozott beszerzése. stb., stb.,

Én mindenesetre most kapnám elő az EVA-t a bokorból, meg a török vontatható 105mm-est, mert biztos vagyok benne, hogy a Konstruktának szerintem van felesleges kapacitása, mint ahogy szerintem a törökök is pik-pak leszállítanának nekünk 32-64db-ot akár kezdő lőszerestűl is. A Hirtenbergernek meg SOS fel kell pörgetni a termelését. Mindenből IS! Illetve ami nagyon fontos lenne, hogy a minimum 1 század Gripen C/D mihamarabb ideérjen.

Annak ellenére, hogy ezeket leírtam, én továbbra is azt gondolom, hogy kapkodni nem kell. Az oroszok ellen úgy is kevés lenne, amit összelapátolnánk. A többiek meg sokkal jobban el vannak foglalva az oroszokkal, minthogy velünk foglalkoznának. Az egyetlen veszélyt a "szabadcsapatok betörése" forgatókönyv jelentheti csupán, de arra meg azt hiszem a jelenlegi erők is elegendőnek kell legyenek.

Szóval a nyomás jelenleg elsősorban a politikai oldalról kell jöjjön, és nem a harcászati oldalról.

Ez a Maróth távozós dolog érdekes. Nekem az jött le a több éves testbeszédéből, hogy ezt ő kurv@ra élvezte. És még bele is tanult.
Ugyanakkor - főleg az elmúlt/utolsó fél év - igen intenzívre sikeredett.
Orbán szeret alaposan felforgatni mindent az új kormányai kialakításánál. A kiemelkedően teljesítő embereihez szeret ragaszkodni. Na szerintem Maróth ilyen lehetett. A feladat még messze nincs befejezve. Ha Maróthnak nincsenek komolyabb ambíciói, akkor a helyén maradva kivállóan ellesz még egy ciklust. Kérdés, az, hogyha egy jobban a szakmájába vágó posztot kapna (ember/eü miniszteri, vagy eü államtitkári), akkor nem dobná-e a kormánybiztosi szerepet. Mondjuk akkor sem biztos, hogy szarban lenne az ügy, mert Tömböl már csinálja egy ideje, hogy simán átvegye a posztot. Emlékeim szerint több tárgyalást is ő intézett. Egy biztos, hogyha nem lesz kormányváltás, és Maróth maradni akar, akkor ő viszi tovább a megkezdett programot.
Két észrevétel:
1. az amerikaiak szinte mindenkivel szembemenve mondták hogy lesz támadás. Mindenki őket hülyézte, aztán mégis igazuk lett. Szóval ha MG és magyar vezetés békét várt, akkor az az infó biztos nem az amcsiktól jött.
2. Ha itt bevezetik a sorkötelességet, akkor párszázezer fiatal azonnal húz külföldre - ez biztos! Ki franc fog itt maradni?!
Ez egy annyira népszerűtlen dolog lenne, hogy kizárt, hogy meglépjék! Ha konkrétan minket nem ér támadás, mindenki rühellené a sorkatonaságot. Egyébként MH vezetésében népszerű az ilyen: aki nem akar katona lenni, az csak útban van és viszi az erőforrásokat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 323
34 085
113
eggyütt ittunk a Paksi discoba (mostmár elévült) mielött kiment (bevallom akkor azthittem hogy nem is biztos hogy tényleg kimegy de aztán tényleg...)
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 323
34 085
113
(Rossz topikba írtad ezt.)

...és mondta neked, hogy ezen a néven fog itt fórumozni?
már elötte is ismerte a forumot (egyébként beszédtéma vólt köztünk a fórum is.) de itt a fórumon derült ki hogy ő az aki kommentel. egyébként pont a forum segített neki enyhíteni... (unokatesom haverja egyébként)
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Az ATV-s videóban valami sárgítóval/barnítóval volt összekenve a képe. Azért nézett ki olyan furcsán.

Nekem az jött le a beszélgetés általános hangulatából, hogy nagy a bizonytalanság.
Van ugye:
  • a választási bizonytalanság.
  • a folyamatosan romló nemzetközi helyzet miatt szerintem a Honvédség is folyamatosan változtathatta az igényeit. Ráadásul mindezt kötött költségvetés mellett, egy komoly előzetes tervet összeborítva. Szóval nem egyszerű ezt managelni.
  • ezen felül egy hibás helyzetértékelés is ellenük dolgozott.
Ugye eléggé biztosnak tartotta Maróth és RR is a háború elmaradását.
Ennek hangot is adott, miután hazajöttek az USA-ból. Ezt bizonyára nem saját kútfőből vették, hanem nagyon is hiteles felderítési adatokból. Ezen adatok nem véletlenül voltak olyanok, amilyenek. Putyin bácsi (majdnem :oops: ) mindenkit hülyére vett...

Szóval a fő gond most jelenleg, hogy itt vagyunk egy igen komoly konfliktus széditően közeli peremén, és - szerintem - hirtelen mind politikai mind katonai oldalról egy brutális változtatás/nyomás van a levegőben.
Nyilvánvalóan borul a költségvetési keret. Nálunk is igen komoly pénzek válnak majd elérhetővé a helyzetre való tekintettel. Csakhogy egy ilyen helyzet egy egészen más haderőt igényel, mint a békeidős lassan felfuttatós tartalékos rendszer.
A megoldás a sorkatonai szolgálat aktiválása lesz. Ami így pontosan 1 hónappal a választások előtt igencsak kockázatos bevezetni.
Mert ugye ezzel választást lehetne alapból elbukni. Most azonban már változott a közhangulat. Csak kérdés, hogy mennyit. Időt húzni lehet, csak életveszélyes.
Ugyanakkor szerintem a Fidesznek ez a helyzet eléggé kapóra jött, mert úgy gondolom, hogy náluk már egy jóideje porondon van a sorkatonaság visszaállítása, csak soha nem merték meglépni.

Magát a haderőfejlesztést nem igazán érinti szerintem az ügy, azonban - ahogy Maróth is megjegyezte - hirtelen áttevődtek a hangsúlyok a hiányzó "apróságokra". Úgy mint nagy mennyiségű alap személyi felszerelés, lőszer (a nem NATO kaliberekhez is), a kézifegyverek gyártásának felgyorsítása, gránátok, aknák, optikák, végre a géppuskák, teherautók, a páncélöklök, ATGM-ek, MANPAD-ok előrehozott beszerzése. stb., stb.,

Én mindenesetre most kapnám elő az EVA-t a bokorból, meg a török vontatható 105mm-est, mert biztos vagyok benne, hogy a Konstruktának szerintem van felesleges kapacitása, mint ahogy szerintem a törökök is pik-pak leszállítanának nekünk 32-64db-ot akár kezdő lőszerestűl is. A Hirtenbergernek meg SOS fel kell pörgetni a termelését. Mindenből IS! Illetve ami nagyon fontos lenne, hogy a minimum 1 század Gripen C/D mihamarabb ideérjen.

Annak ellenére, hogy ezeket leírtam, én továbbra is azt gondolom, hogy kapkodni nem kell. Az oroszok ellen úgy is kevés lenne, amit összelapátolnánk. A többiek meg sokkal jobban el vannak foglalva az oroszokkal, minthogy velünk foglalkoznának. Az egyetlen veszélyt a "szabadcsapatok betörése" forgatókönyv jelentheti csupán, de arra meg azt hiszem a jelenlegi erők is elegendőnek kell legyenek.

Szóval a nyomás jelenleg elsősorban a politikai oldalról kell jöjjön, és nem a harcászati oldalról.

Ez a Maróth távozós dolog érdekes. Nekem az jött le a több éves testbeszédéből, hogy ezt ő kurv@ra élvezte. És még bele is tanult.
Ugyanakkor - főleg az elmúlt/utolsó fél év - igen intenzívre sikeredett.
Orbán szeret alaposan felforgatni mindent az új kormányai kialakításánál. A kiemelkedően teljesítő embereihez szeret ragaszkodni. Na szerintem Maróth ilyen lehetett. A feladat még messze nincs befejezve. Ha Maróthnak nincsenek komolyabb ambíciói, akkor a helyén maradva kivállóan ellesz még egy ciklust. Kérdés, az, hogyha egy jobban a szakmájába vágó posztot kapna (ember/eü miniszteri, vagy eü államtitkári), akkor nem dobná-e a kormánybiztosi szerepet. Mondjuk akkor sem biztos, hogy szarban lenne az ügy, mert Tömböl már csinálja egy ideje, hogy simán átvegye a posztot. Emlékeim szerint több tárgyalást is ő intézett. Egy biztos, hogyha nem lesz kormányváltás, és Maróth maradni akar, akkor ő viszi tovább a megkezdett programot.
Nem lehet az ilyet időben elkezdeni úgyhogy hozzá is kezdek. Amennyiben Maróth-t eltávolítják a következő hétvégén tüntetést tartok a visszatértéért a parlament előtt támogatókat keresek :oops:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 323
34 085
113
Maróth Gáspár tudja jól hogy ilyenkor nem léphet le ... Becsületét és gerincességét már bizonyította ahogy szakmai hozzáértését is. Lehet kicsit megiedt de nem kell félnie. Csak tudnia kell hogy nem minden azért van mint aminek látszik :) A kormány meg szerintem nagy valószínűséggel marad szerintem újra inkább a 2/3 ad a kérdés mint hogy maradnak e kormányon. persze ha Maróth a kormányváltás miatt agódik nagyon helyes hisz muszály hogy az emberbe benne kegyen a bukás veszélyének réme. Elszálni nem szabad.
 
Last edited by a moderator:

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 598
8 225
113
Az ATV-s videóban valami sárgítóval/barnítóval volt összekenve a képe. Azért nézett ki olyan furcsán.

Nekem az jött le a beszélgetés általános hangulatából, hogy nagy a bizonytalanság.
Van ugye:
  • a választási bizonytalanság.
  • a folyamatosan romló nemzetközi helyzet miatt szerintem a Honvédség is folyamatosan változtathatta az igényeit. Ráadásul mindezt kötött költségvetés mellett, egy komoly előzetes tervet összeborítva. Szóval nem egyszerű ezt managelni.
  • ezen felül egy hibás helyzetértékelés is ellenük dolgozott.
Ugye eléggé biztosnak tartotta Maróth és RR is a háború elmaradását.
Ennek hangot is adott, miután hazajöttek az USA-ból. Ezt bizonyára nem saját kútfőből vették, hanem nagyon is hiteles felderítési adatokból. Ezen adatok nem véletlenül voltak olyanok, amilyenek. Putyin bácsi (majdnem :oops: ) mindenkit hülyére vett...

Szóval a fő gond most jelenleg, hogy itt vagyunk egy igen komoly konfliktus széditően közeli peremén, és - szerintem - hirtelen mind politikai mind katonai oldalról egy brutális változtatás/nyomás van a levegőben.
Nyilvánvalóan borul a költségvetési keret. Nálunk is igen komoly pénzek válnak majd elérhetővé a helyzetre való tekintettel. Csakhogy egy ilyen helyzet egy egészen más haderőt igényel, mint a békeidős lassan felfuttatós tartalékos rendszer.
A megoldás a sorkatonai szolgálat aktiválása lesz. Ami így pontosan 1 hónappal a választások előtt igencsak kockázatos bevezetni.
Mert ugye ezzel választást lehetne alapból elbukni. Most azonban már változott a közhangulat. Csak kérdés, hogy mennyit. Időt húzni lehet, csak életveszélyes.
Ugyanakkor szerintem a Fidesznek ez a helyzet eléggé kapóra jött, mert úgy gondolom, hogy náluk már egy jóideje porondon van a sorkatonaság visszaállítása, csak soha nem merték meglépni.

Magát a haderőfejlesztést nem igazán érinti szerintem az ügy, azonban - ahogy Maróth is megjegyezte - hirtelen áttevődtek a hangsúlyok a hiányzó "apróságokra". Úgy mint nagy mennyiségű alap személyi felszerelés, lőszer (a nem NATO kaliberekhez is), a kézifegyverek gyártásának felgyorsítása, gránátok, aknák, optikák, végre a géppuskák, teherautók, a páncélöklök, ATGM-ek, MANPAD-ok előrehozott beszerzése. stb., stb.,

Én mindenesetre most kapnám elő az EVA-t a bokorból, meg a török vontatható 105mm-est, mert biztos vagyok benne, hogy a Konstruktának szerintem van felesleges kapacitása, mint ahogy szerintem a törökök is pik-pak leszállítanának nekünk 32-64db-ot akár kezdő lőszerestűl is. A Hirtenbergernek meg SOS fel kell pörgetni a termelését. Mindenből IS! Illetve ami nagyon fontos lenne, hogy a minimum 1 század Gripen C/D mihamarabb ideérjen.

Annak ellenére, hogy ezeket leírtam, én továbbra is azt gondolom, hogy kapkodni nem kell. Az oroszok ellen úgy is kevés lenne, amit összelapátolnánk. A többiek meg sokkal jobban el vannak foglalva az oroszokkal, minthogy velünk foglalkoznának. Az egyetlen veszélyt a "szabadcsapatok betörése" forgatókönyv jelentheti csupán, de arra meg azt hiszem a jelenlegi erők is elegendőnek kell legyenek.

Szóval a nyomás jelenleg elsősorban a politikai oldalról kell jöjjön, és nem a harcászati oldalról.

Ez a Maróth távozós dolog érdekes. Nekem az jött le a több éves testbeszédéből, hogy ezt ő kurv@ra élvezte. És még bele is tanult.
Ugyanakkor - főleg az elmúlt/utolsó fél év - igen intenzívre sikeredett.
Orbán szeret alaposan felforgatni mindent az új kormányai kialakításánál. A kiemelkedően teljesítő embereihez szeret ragaszkodni. Na szerintem Maróth ilyen lehetett. A feladat még messze nincs befejezve. Ha Maróthnak nincsenek komolyabb ambíciói, akkor a helyén maradva kivállóan ellesz még egy ciklust. Kérdés, az, hogyha egy jobban a szakmájába vágó posztot kapna (ember/eü miniszteri, vagy eü államtitkári), akkor nem dobná-e a kormánybiztosi szerepet. Mondjuk akkor sem biztos, hogy szarban lenne az ügy, mert Tömböl már csinálja egy ideje, hogy simán átvegye a posztot. Emlékeim szerint több tárgyalást is ő intézett. Egy biztos, hogyha nem lesz kormányváltás, és Maróth maradni akar, akkor ő viszi tovább a megkezdett programot.
Szívemből szóltál!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 323
34 085
113
Mármint Maróth úrról beszélsz?
nem szaki01 ről.
Maróthal nem igazán vólt szükség sok szóra ahhoz hogy mindketten értsük mi is a lényeg.
egyébként kommentel ide viszonylag rendszeresen nem csak olvas :) (a profil képéből tudtam meg biztosan hogy ki ő :) ) de nem árulom el mert akkor még a végén nem merne vitatkozni vele senki :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 323
34 085
113
Egyébként én innét a fórumról a rendszeres kommentelők közül elég sok mindenkivel találkoztam már :) vagy ismerem személyesen (nem csak találkozás szintjén.) de speciel Maróthal elöbb találkoztam mint hogy ide kommentelt vólna vagy hogy ki lett vólna nevezve a hadiipari beszerzések lebonyolítására.
(Most azthiszem megidézem hogy ennyit beszélek róla :p (írok )
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 131
12 176
113
nem szaki01 ről.
Maróthal nem igazán vólt szükség sok szóra ahhoz hogy mindketten értsük mi is a lényeg.
egyébként kommentel ide viszonylag rendszeresen nem csak olvas :) (a profil képéből tudtam meg biztosan hogy ki ő :) ) de nem árulom el mert akkor még a végén nem merne vitatkozni vele senki :D
Dehogynem ;)
 
  • Vicces
Reactions: rappali_

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 408
10 222
113
egyébként kommentel ide viszonylag rendszeresen nem csak olvas :) (a profil képéből tudtam meg biztosan hogy ki ő :) ) de nem árulom el mert akkor még a végén nem merne vitatkozni vele senki :D
Figyelj Szittya, ezzel és a Szakis dologgal kapcsolatban is megeredt a fantáziád, nem gondolod?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 006
91 947
113
Lesz pénz seregre. Már amennyiben ők maradnak persze.
Ebből a fenti Orbán interjúból csak ezt ide.

De van egy másik problémánk is: az orosz–ukrán háború kitörésével egyértelművé vált, hogy az európai katonai és biztonságpolitikát új alapokra kell helyezni. Európának szüksége van saját haderőre, komoly hadiiparra. Nem támaszkodhatunk kizárólag az amerikaiakra. Ez a kihívás sokkal nagyobb katonai kiadásokat jelent. Azaz miközben igyekszünk a költségvetési hiányt és az államadósságot csökkenteni, a katonapolitika területén kivételt kell tegyünk. A hadiiparra sok pénzt kell költenünk, az elmúlt évtizedek elmaradt beruházásait kell visszapótolnunk. A magyar álláspont támogatja a szigorú költségvetési politikát, szükség van a maastrichti kritériumokra, de a biztonságpolitikai kiadásokat ne számoljuk bele a költségvetési hiány közösen elfogadott mértékébe.

Unortodox megoldás, de ha ez átmegy és az oroszok rajtunk nem o_O, akkor lesz pénz sokmindenre.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 006
91 947
113
Ebből a fenti Orbán interjúból csak ezt ide.

De van egy másik problémánk is: az orosz–ukrán háború kitörésével egyértelművé vált, hogy az európai katonai és biztonságpolitikát új alapokra kell helyezni. Európának szüksége van saját haderőre, komoly hadiiparra. Nem támaszkodhatunk kizárólag az amerikaiakra. Ez a kihívás sokkal nagyobb katonai kiadásokat jelent. Azaz miközben igyekszünk a költségvetési hiányt és az államadósságot csökkenteni, a katonapolitika területén kivételt kell tegyünk. A hadiiparra sok pénzt kell költenünk, az elmúlt évtizedek elmaradt beruházásait kell visszapótolnunk. A magyar álláspont támogatja a szigorú költségvetési politikát, szükség van a maastrichti kritériumokra, de a biztonságpolitikai kiadásokat ne számoljuk bele a költségvetési hiány közösen elfogadott mértékébe.

Unortodox megoldás, de ha ez átmegy és az oroszok rajtunk nem o_O, akkor lesz pénz sokmindenre.
Még talán ez belefér, nem direkt politika.

OV folyt. kövi

Európa technológiailag fejlett kontinens, ha lenne közös európai védelemipari koncepció, akkor ezt a körforgásos hatást mi is előidézhetnénk. Magyarország szívesen részt is venne egy ilyen kezdeményezésben. Macron elnökkel és más közép-európai vezetőkkel már tárgyaltam a kérdésről, úgy látom, kialakulhat egy francia–közép-európai katonapolitikai együttműködés. Az orosz–ukrán háború még inkább ebbe az irányba terelheti a feleket.