A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 316
39 042
113
Azz egész RM belegabajodás hatalompolitikai érdekből van.Már Mutti idején elindult volna a kötelezettségszegési eljárás az EUban,csak berendeltünk egy zsiros üzletet az RMnek,és Mutti félretette az eljárást.....RM lobbizik a vajda érdekében,mert anyagi érdekeltsége van.
Csakhát ezzel bele is mentünk az RM csőbe.
Túl sokat látsz ebbe bele. RM-nek messze nincs akkora lobbiereje Németországban, mint gondolod...
Egyszerűen Papperger gyártást ígér mindenre és ez nálunk is mindent meg ér.
Lőszerek esetében ez nagyon jó ötlet (export siker garantált), Lynx esetén talán megéri. Bármi más esetében már nem biztos hogy megéri, mert kis mennyiségekről lehet csak szó saját igények kielégítésére. Pl. Skyranger, HX3 löveg (meg talán KF51) esetén bőven 100 alatti, inkább néhány tucatos megrendelésre lehet számítani MH részéről. Erre nem nagyon érdemes gyártást szervezni...
Az "export-sikert" illetően meg nem lehet hinni Pappinak, mert tényleg mindenkinek beígéri a gyártást...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 217
113
Túl sokat látsz ebbe bele. RM-nek messze nincs akkora lobbiereje Németországban, mint gondolod...
Egyszerűen Papperger gyártást ígér mindenre és ez nálunk is mindent meg ér.
Lőszerek esetében ez nagyon jó ötlet (export siker garantált), Lynx esetén talán megéri. Bármi más esetében már nem biztos hogy megéri, mert kis mennyiségekről lehet csak szó saját igények kielégítésére. Pl. Skyranger, HX3 löveg (meg talán KF51) esetén bőven 100 alatti, inkább néhány tucatos megrendelésre lehet számítani MH részéről. Erre nem nagyon érdemes gyártást szervezni...
Az "export-sikert" illetően meg nem lehet hinni Pappinak, mert tényleg mindenkinek beígéri a gyártást...
Önmagában talán nincs,de egyébbként is teljesen kinyalja a vajda a német nagyipar hátsóját.A hab a tortán az RM üzlet.(tipikus banánköztársasági módszertan,de valójában azok is vagyunk,egy drod/banánköztársaság)
 
  • Szomorú
Reactions: Nagy Csaba

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 316
39 042
113
Önmagában talán nincs,de egyébbként is teljesen kinyalja a vajda a német nagyipar hátsóját.A hab a tortán az RM üzlet.(tipikus banánköztársasági módszertan,de valójában azok is vagyunk,egy drod/banánköztársaság)
(Utóbbi időben inkább a kínai akksi-ipar van körül ugrálva, bár nagyrészt e német autóipar igényei miatt, de mindegy - ez off topik)
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 854
5 699
113
Érdekes történetet vázoltál fel. Nagyon is. Mert a 3. tatai zlj, amennyiben feláll és a másik 2 is rendben van, lesz. Akkor elméletileg ez azt jelenti, hogy ezen alegységek harcjárműve a Lynx. Vagy lehet olyan szervezés, hogy 2 zlj Lynx, 1 zlj., gumikerekes. De ez nem olyan életképes szerintem. Bár a mai katonák ezt már jobban értik, mi a módi most. Az is kérdés, hogy a 3 zlj szervezetű, mert így van megadva most, Hódmezős alegység mivel lesz felszerelve. 1 zlj, a Lynx , vagy 2 zlj . ? Mert mindenre a most megrendelés alatt lévő mennyiség nem lesz elég. Tovább nem tudjuk mivé lesz Debrecen, csak aztr hogy ott is elméletileg lesz 3 zlj., lövész ? Azoknak mi lesz ? Valamint a belengetett további zlj. szervezetű önálló alakulatok mit tudnak majd alkalmazni ?
Nem értem a nagy titkolózást ezen a téren (sem).
Ha én katonának szeretnék állni, akkor érdekelne hol lesznek új alakulatok, és mire számíthatok ott, vagy a már meglévőknél.
Pzh 2000-el, vagy HX L60-al fogom csapatni, vagy nekem csak d20 jut. Lynx-el indulhatok rohamra, vagy btr-ben fogok megrohadni, esetleg rábablatón?
Lesz nekem is jó fizum, vagy lecsúszok róla, mert betelik minden lynx-es hely?
Tervezzek-e felszerelni, vagy sem, mert nem tudok róla, hogy lesz laktanya a közelemben?
Ugyanez kattogna a fejemben, ha öreg katona volnék.
Én is megérdemlem az új vasat, vagy csak a kiváltságos újak? Lesz nekem is jó fizum 15 év szolgálattal, vagy csak a kezdő lynx-es őrvezetőnek.

Az adófizető is joggal kérdezheti, milyen lesz a honvédség a belepumpált sok ezer milliárd után?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 896
77 043
113
Magazinműsor a HadERŐről

„HadERŐ – Hazámat szolgálom!” címmel magazinműsor indul szeptember 5-én, kedden az M1 televízió műsorán. Az első adás szeptember 5-én, kedden 11:33 és 11:50 között lesz megtekinthető az M1 Híradót követően.

 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Aladeen

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 769
4 207
113
Aki esetleg nem értenek, a NATO felajánlott nehéz dandart úgy fogják osszelogozni zaszloaljanket. Tehát tatai páncélosok, vszeg hmvh lynxek és debreceni kolbászok, stb.
Osszedobjak a dandarok amilyuk a legjobb.
Szia,

Talan az pontosabb megfogalmazas, hogy osszedobjak, ami van nekik.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 316
39 042
113
És az az egy nyamvadt nato felajánlás határozza meg a haderőnket. Papíron kipipáljuk, megveregetjük a saját vállunkat és kész?
Nem tévedsz nagyont szerintem: kb. ez a terv némi apróval kiegészítve - legalábbis a 2020-as évek nagy részében.
Debrecenben lesz még valami kerekes harcjárműves dandár meg néhány kiegészítő alakulat (rakétás tüzérek, kerekes önjáró tüzérek), illetve területvédelmis hobby-katonák. Két-két és fél komolyan vehető erejű (nagyjából feltötlött) gépesített lövész dandár + kompakt légierő - kb. ez lesz szerintem a Honvédség 2030-ra.
Ha komolyan be lennének szarva oda fent, akkor lengyelekhez mérhető programot tolnánk GDP 3-4%-ával ("honvédelem bármi áron"), de szemmel láthatóan nem ez a helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: J.G. and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
És az az egy nyamvadt nato felajánlás határozza meg a haderőnket. Papíron kipipáljuk, megveregetjük a saját vállunkat és kész?

Ez a nagy titkolózás a nagy semmiről nem segít pozitívan megítélni a honvédséget.
Inkább fogd fel úgy, hogy valószínűleg mi sosem alkalmaznánk egész dandárként az alakulatot.
Egy 3 dandáros haderő esetén ésszerűbb kisebb alegységeket (zl. harccsoport) alkalmazni.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 777
2 345
113
A Skyranger eléggé egyedi termék: Európában nem sok hasonló van és szükséges is, szóval azt én is nagyon várom. MBDA nyilatkozata szerint nem sürgős nálunk az sem, szóval legkorábban 2025-26 körül lehet abból valami...
Kerekes löveg is nagyon fontos lenne, csak nem biztos hogy a drága automata töltősből és ha már automata töltős akkor nem biztos hogy az állandóan csúszában lévő és drága RM-től kellene venni, hiszen alapvetően ez egy izraeli termék. Vehetnénk direktben az ELBIT-től is: ők szerződés szerint 2024-ben kezdenek szállítatni az IDF-nek SIGMA-t.
Ha meg az L/60 verzióra várunk, az az RM saját bevallása szerint sem lesz kész 2028 előtt.
Mindebből az következik hogy nekünk sem a kerekes löveg, sem a csapat légvédelem nem sürgős: 2026 után esedékes beszerzések ezek - már ha egyáltalán! Konkrét megrendelésről nem tudni egyik esetben sem pedig ha 2026-27 körül szeretnénk kapni ezekből, akkor illene 1 éven belül leszerződni ezeket...
valszeg vannak olyan felelős szerkesztők akik olvassák a fórumot , de nincsen lehetőségük lépni , gondolom én.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 316
39 042
113
valszeg vannak olyan felelős szerkesztők akik olvassák a fórumot , de nincsen lehetőségük lépni , gondolom én.
A szakértői gárda biztos érti a dolgát Tömböllel az élen (és biztos nem innen tájékozódnak :p ), de meg van kötve kezük. Iparpolitikai, pénzügyi és külpolitikai szűrőkön "áttolják" a javaslataikat, aztán abból kiesik egy eredmény...illetve az utóbbi időben nem nagyon esik ki semmi...
Valószínűleg a gyártás miatt tudták keresztül verni a HERO-drónokat is - mert ugye itt elsősorban hadiipari projekt zajlik, a haderő fejlesztés másodlagos...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 316
39 042
113
Ami azt illeti,a HTKA mint forrás nagyon is gyakran szerepel katonai témájú cikkekben,tanulmányokban.......
Ha Tömbölnek és csapatának infó kell akkor bármelyik nagy hadiipari céget felhívhatja és olyan infókat kap első kézből, amikről mi csak álmodunk. Vásároltunk annyit az utóbbi időben hogy komolyan vegyenek minket...
Tuti, hogy elő vannak fizetve olyan oldalakra, anyagokra és adatbázisokra, ahová minket "civileket" talán be sem engednek még pénzért sem. (pl. Jane's ami beugrik, de biztos vannak annál zártabb titkosabb hírforrások is...)
Szóval hobbiból talán olvasgatnak itt is, de meglepne ha nagyon újat tanulnának itt...
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
942
8 163
93
Magazinműsor a HadERŐről

„HadERŐ – Hazámat szolgálom!” címmel magazinműsor indul szeptember 5-én, kedden az M1 televízió műsorán. Az első adás szeptember 5-én, kedden 11:33 és 11:50 között lesz megtekinthető az M1 Híradót követően.

Na úgy néz ki meghallgattak minke...yar-honvedseg-katona-elit-alakulat/ [/QUOTE]

Áprilisi kommentem:

"Tök jó, hogy csinálják is és online már megy, csak hosszabban és ott a kb. 6 királyi Tv-csatorna valamelyiken mehetne akár minden héten este."


 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen