A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 062
113
Tényleg van 120 mm-es ágyú a CV90-hez is:
http://www.military-today.com/tanks/cv90120t.htm
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
fip7
A CV-90-et már többször említettem (legutóbb a 158-ik oldalon és akkor nem igazán értettél velem egyet-ami persze nem baj, csak érdekelne a pálfordulásod oka), mint váltó típust, pont azért,mert az APC-től beteg szállítón át az MBT-ig , mindent le lehet vele fedni és mégis cak egy és ugyan az a platform, tehát közös szerviz és alkatrész bázis!
 
D

danielblack

Guest
hát 400-500 milliárd forintból már elégséges mennyiségű ilyen ifv-t lehetne rendszerbe állítani. DE még akkor sem lehetne teljes mértékben kiváltani velük egy Leo 2-est szerintem. Mármint páncélzat terén. Itt látszik meg az, hogy mennyire kevés az a 900 milliárd ft amivel a honvédség számolhat a haderő fejlesztés területén.
Én még szétnéznék egyébként az olaszoknál, esetleg a lengyeleknél is. Jó cuccok akadnak arrafelé is. Remélhetőleg olcsóbban.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Igen. :) Végre más is kezdi észrevenni azokat a dolgokat ,amiket már régebben felvetettem itt és más topikokban is! Az olasz és török technika is tökéletes lenne a Honvédség számára szerintem. Szintén említettem már, az olasz C1 Ariete harckocsit. Nem rossz anyag az sem. Nem tudom ,hogy mennyire aktuális még a felszereltségi szint:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Ariete
A leírás alapján partiban van a korszerű harckocsikkal. Még néhány ember azon óhaja is teljesülhetne, hogy ne legyen ugyan olyan ,mint a szomszédoké!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 062
113
alfa74

Az a 157. oldal volt és néha úgy érzem, hogy <b>nem olvasol engem figyelmesen</b>, pedig érthetően fogalmazok szerintem!

Te leírtad azt, hogy szerinted a CV90 kellene.
Én pedig írtam egy választ, hogy <b>én is az IFV-ket preferálom</b> és írtam 3 típust is ami szerintem jó lenne, ebben <b>benne volt a CV90 is</b>!
Akkor miért lenne pálfordulásom??? Nem értem a dolgot.

Én alapvetően a páncélos hadviselés mellet érvelek <b>mindig.</b>
Szerintem a legjobb az lenne ha minden kategóriából lenne normális fegyverünk, olyan amit egyértelműen arra terveztek.
Viszont ilyen kisméretű haderő és költségvetés esetén ez nem realitás.
De realitás lehet az amit fentebb írtam. Egy jármű mindenek felett! :)
 
D

danielblack

Guest
A lényeg, hogy csak akarat kellene és lehetne egy modern, ütőképes haderőnk, 20.000 fős szárazföldi erővel.
 

geza

New Member
2010. június 19.
25
0
1
Csak annyi hogy "nálam" a Cv90 szintén a Cv90120 miatt kerülne a palettára (+armadillo, ifv/apc) - tehát kb. ugyanazért mint másnál az ariete - olcsóbb üzem - csak a Cv ugye populárisabb.

Mj.: a mardert ha legutóbbi időkbe szerepeltették HT kiállításon akkor az nem az 1a5 miatt volt , inkább a 2.0 ás de igazat szólva én sem tudom hogy mibe különbözne ha egyelőre nemcsak proto lenne (...akárcsak a tulpar v. a kissebb kaplan )
Szemben a k21-el ami ha tegyükfel nem is olcsó akkor nem értem miért is kéne annyira a világ túlfeléről idelogisztikázni , amennyiben van eu-s gyártó még pariban..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 287
120 144
113
Olyat hallottam ma egy a logisztikai központ ellátó alosztályán dolgozó illetőtől, hogy hamarosan csapatpróbára kerül nálunk pár M119-es tarack rendszeresítési szándékkal. Továbbá ami biztos hiteles, hogy rendszeresítettük a M19-es automata gránátvetőt, ezekből már van náluk jópár raktáron.

Reméljük a tüzérség feltámadását urak :D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 358
113
Olyat hallottam ma egy a logisztikai központ ellátó alosztályán dolgozó illetőtől, hogy hamarosan csapatpróbára kerül nálunk pár M119-es tarack rendszeresítési szándékkal. Továbbá ami biztos hiteles, hogy rendszeresítettük a M19-es automata gránátvetőt, ezekből már van náluk jópár raktáron.

Reméljük a tüzérség feltámadását urak :D

Az M119-ről már évek óta szó van, csak valahogy nem akar ideérni. Még svéd tüzérségi radarról is volt szó anno hozzá. Kisebb mint a D20, nem igazán előrelépés
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 287
120 144
113
Mivel a D20-asok maradékának az üzemideje is hamarosan lejár a semmihez képest bőven előrelépés. Arról nem is beszélve, hogy sajnos a D20-asokhoz már nincs alkatrészünk sem :/
 

corporatesoldier

New Member
2014. május 17.
28
0
1
Üdvözlöm az Urakat. Új vagyok a fórumon, de becsülettel végigolvastam és nagyon sokat tanultam tőletek. Majd bedobom én is a javaslataimat a közösbe.
 

corporatesoldier

New Member
2014. május 17.
28
0
1
Mivel a D20-asok maradékának az üzemideje is hamarosan lejár a semmihez képest bőven előrelépés. Arról nem is beszélve, hogy sajnos a D20-asokhoz már nincs alkatrészünk sem :/

Csak kíváncsiság: Mi van, ha egy tüzérségi eszköznek lejár az üzemideje? Nagyjavítás? Kuka? Mert egy harci repülőgépnél még csak érthető, hogy nem repülhet örökké, de mi történhet egy D20-as tarackkal?
 
2013. december 7.
934
4
18
Amúgy nem világos, hogy miért vacakolnak a D20-asokkal, egy új vontatott tarack meglehetősen olcsó (max 1 millió dolcsi/db) nem képesek 30db-ot beszerezni?
 
2013. december 7.
934
4
18
D20-asokhoz lehet vásárolni alkatrészt volt keleti blokkos országoktól, csak annyira reménytelenül elavult, hogy igazán. NATO lőszert nem lehet tüzelni vele stb.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 358
113
De miért nem lehet akkor a D20-hoz hasonló kalibert beszerezni? A M119 kicsi is, nem is fiatal ez se, ha jól tudom, amcsiban vonják már ki
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 287
120 144
113
Szerinted miért ezt vesszük? Mert amcsiban kivonják, egyébként a modernizált utódjára cserélik, ami könnyebb meg messzebbre is visz, ha jól tudom. (De ha tévedek javítsatok ki)