A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Továbbra sincs semmilye NATO kötelezettség ilyen téren. A NATO idelátogató delegációi döbbenten veszik tudomásul, hogy hadihajók úsznak a Dunán. Néhány közülük talán a tanulmányaik során mint történelmi érdekességről olvastak folyami hadihajózásról leginkább az amerikai polgárháború kapcsán, de az átlag azt se tudja mire valók ezek a hajók. Hiszen folyami aknát is az öregapjuk gyerekkora idejében gyártottak és vetettek be utoljára.

A világon senkinek nincs semmilyen eszköze a Duna elaknásítására.
Hm.MK82 féklapos bombának van magnetikus aknagyújtója.Cserélhető az alap orgyújtó helyére.Ilyeneket használtak az amik-vietnámban.A Vörös folyon is.Az AM naszádok rendelkeznek demagnetizáló berendezéssel.Es az aknaszedő rendszerük rendelkezik mágneses ráhatásos trállal is.Külnben a jugk gyártották őket,francia licensz alapján
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 574
79 760
113
Bocsi,ebédszünetre szólitott a Legfőbb Hadurnő.
Elöregedett a löszer,vagy eleve gyártási hibás.Platirozásnak nem szabadna lepattogzódnia.Elvileg csak lakkozot kivitelben tud,a lakk.Tombak platirozás réz,vagy rézötvözettel való bevonást jelent-rozsda ellen.Nem vagyok fémkohász,lehet olyan módszertana is,ami elöregedve leválhat.De azt is eltudom képpzelni,hogy tényleg olyan II.vh-t végigharcolt,lerohadt DSK-k voltak,amit az oroszok közvetlen a háború után passzoltak nekünk.Az újjabb DSKM-eket meg rég eladták off shor cégeken keresztül.Mindkét eset megérne egy hadbirósági tárgyalást
DSK egy hevederes géppuska.Nem vagyok/voltam géppuskás,de azért kiváncsivá tettél.Hogyan adogat önműködően hevederböl hevedertovábbitás nélkül?

Vadi új DSK-k voltak nem írom le többet.

Valóban rosszul írtam a lövedék a tombak plattírozott nem a hüvely.A hüvely bevonata forgácsolódik le és ez okoz akadályt.
Itthon sisem volt rendszerben DSKM tudtommal csak DSK volt.

Úgy adogat a DSK,hogy az adogató dobot (innen is a neve)egy kar hajtja amit a gázdugattyúvezetőn lévő töltőfoggantyún keresztül a gázdugattyúvezető mozgat.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Hunyadinak is hogy kapórajött a dunai flotta szóval nekem ne akard megmagyarázni,hogy nem kell csak azért mert nyugaton mindenki szűklátókörű.

Ugye tudod, hogy már számszeríjak sincsenek rendszerben valamilyen ötszáz évvel ezelőtti szűklátókörű haderőreform miatt, amely a szakállas puskákat preferálta. Pedig milyen jól jönnének majd, amikor! Amikor. Mikor?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ilyen szoveggel ez a tanar nyilvan egy kretén...

...te pedig jo tanulo vagy. o_O
Ó!Hát attol,ki eszerint egy húron pendül a használhatatlan fegyverek kiküldőivel,kifejezet dicséretnek veszem.;)Különben minősitett fegyvermester,és az MN tartalékos örnagya volt.Nekem speciel 4est adott.Egy jókora leb.szássl,hogy személyemben végre valaki elérhette volna az ötösalá szintet,csak túl szétszort vagyok hozzá.:(
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Vadi új DSK-k voltak nem írom le többet.

Valóban rosszul írtam a lövedék a tombak plattírozott nem a hüvely.A hüvely bevonata forgácsolódik le és ez okoz akadályt.
Itthon sisem volt rendszerben DSKM tudtommal csak DSK volt.

Úgy adogat a DSK,hogy az adogató dobot (innen is a neve)egy kar hajtja amit a gázdugattyúvezetőn lévő töltőfoggantyún keresztül a gázdugattyúvezető mozgat.
Elméletben meg kellet tenulnom anno,de már elfelejtettem.Gyakorlatban meg soha nem is szereltem.Úgy rémlik a DSKnak csúszokaros léptetője volt,a DSKMnek csillagkerekes adogatódobja.De lehet hogy forditva...A Danuvia gyártotta a PKM,NSV tipusokat,ugy emlékszem a DSKM tipust is elötte,a KGKval eggyidőben.Tanulgyerekként végiglátogattuk a Danuviját,FÉG,Mátravidéki Fémműűveket.Füzfön voltam gyakorlaton a Nitrokémiánál.Hogy minek,azt nemtudom.Kommunista időszak vége,az iskolánknak szerződése volt az MN-nel,hogy támogatásért cserében katonai fegyvertant is tanulunk,letesszük a katonai lőkiképző vizsgát,stb.Sorosként meg VP kezelő voltam és soför.Annyi haszna volt,hogy sose cseszegettek fegyverpucolással.Csináljak vele amit akarok
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Köszi az infot, erről még nem hallottam.
Szivessen.Szóval nem ok nálkül szerzték be anno az AM naszádokat.És még sok egyébb feladata is lenne a flotillának.Amik is tartanak fent folyami egységeket,de ők a járőr/rohamdesszant feladatkört referálják.Az apokalipszis most film egész jol szemlélteti
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 574
79 760
113
Elméletben meg kellet tenulnom anno,de már elfelejtettem.Gyakorlatban meg soha nem is szereltem.Úgy rémlik a DSKnak csúszokaros léptetője volt,a DSKMnek csillagkerekes adogatódobja.De lehet hogy forditva...A Danuvia gyártotta a PKM,NSV tipusokat,ugy emlékszem a DSKM tipust is elötte,a KGKval eggyidőben.Tanulgyerekként végiglátogattuk a Danuviját,FÉG,Mátravidéki Fémműűveket.Füzfön voltam gyakorlaton a Nitrokémiánál.Hogy minek,azt nemtudom.Kommunista időszak vége,az iskolánknak szerződése volt az MN-nel,hogy támogatásért cserében katonai fegyvertant is tanulunk,letesszük a katonai lőkiképző vizsgát,stb.Sorosként meg VP kezelő voltam és soför.Annyi haszna volt,hogy sose cseszegettek fegyverpucolással.Csináljak vele amit akarok

Annak a csillagkeréknek a becsületes neve az adogató dob és az van a DSK-n.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Annak a csillagkeréknek a becsületes neve az adogató dob és az van a DSK-n.
És az szolgál hevedertovábbitként.És én csak úgy emlékszem,hogy az már a DSKMen van,de lehet,hogy tévedek.Valakinek keresin kéne hozzá egy manuált.Mindenesetre a DSKM 1946óta gyártásban volt,rendszerben volt az MNben,a T55A toronygp bizonyossan az volt.És a DSKnak is meg kell tudnia ennie a platirozot hüvelyű lőszert.Persze,ha megvetemedett már a hüvely,az morzsázni fog.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 574
79 760
113
És az szolgál hevedertovábbitként.És én csak úgy emlékszem,hogy az már a DSKMen van,de lehet,hogy tévedek.Valakinek keresin kéne hozzá egy manuált.Mindenesetre a DSKM 1946óta gyártásban volt,rendszerben volt az MNben,a T55A toronygp bizonyossan az volt.És a DSKnak is meg kell tudnia ennie a platirozot hüvelyű lőszert.Persze,ha megvetemedett már a hüvely,az morzsázni fog.

Van DSK szakutasításom meg tanultam is,nem az ujjamból szopom.Ami meg a lőszert illeti eszi a hüvely bevonatát.
Honnan jönnek neked ezek a gondolatok,hogy vetemedett lőszer meg a vh-ban szarrá lőtt DSK meg ilyenek?
Miért nem vagy képes elfogadni azt az egyszerű tényt,hogy a DSK a hüvely bevonatától akadályos lesz?
 

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
És az szolgál hevedertovábbitként.És én csak úgy emlékszem,hogy az már a DSKMen van,de lehet,hogy tévedek.Valakinek keresin kéne hozzá egy manuált.Mindenesetre a DSKM 1946óta gyártásban volt,rendszerben volt az MNben,a T55A toronygp bizonyossan az volt.És a DSKnak is meg kell tudnia ennie a platirozot hüvelyű lőszert.Persze,ha megvetemedett már a hüvely,az morzsázni fog.
http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/12,7mmes_dsk.pdf
 

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Van DSK szakutasításom meg tanultam is,nem az ujjamból szopom.Ami meg a lőszert illeti eszi a hüvely bevonatát.
Honnan jönnek neked ezek a gondolatok,hogy vetemedett lőszer meg a vh-ban szarrá lőtt DSK meg ilyenek?
Miért nem vagy képes elfogadni azt az egyszerű tényt,hogy a DSK a hüvely bevonatától akadályos lesz?
http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/12,7mmes_dsk.pdf
Gondolom, nálad az újabb kiadás van.