A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 448
113
Meg mindig nem ertem, megis hogyan mukodne mindez. A Huawei nem szolgaltato, nem uzemeltet semmit, a forraskodot hajlando bemutatni, akkor megis hogy a banatba' hasznalna fel barmifele kinai tavolrol a magyar adotornyokat lopakodo-kovetesre... vagy nem ez az allitolagos vad?
Lehet, hogy a kiépítésnél tiszta rendszert kapnak a szolgáltatók, de elég csak a 4.-5.-10. rendszerfrissítésnél egy backdoort beletenni a firmware-be.
Ahhoz is évek kellettek, hogy az Apple szerver alaplapjain lévő kémchipeket megtalálják. Kritikus biztonsági hibára hivatkozva meg úgy is fel fognak telepíteni új firmware-t, hogy nem lesz idő a forráskódot átnézni.

Huh? Ezt nem ertem. Ezt mar sokszor, sok helyen leirtak, hogy volt annak rengeteg haszna is, meg a sw gyartoknak is.
FYI anno mindenfele warez arra tokeletes volt, hogy mindenki folyekony volt a legfontosabb szoftverekben es firss diplomaskent lekhelyezkedve egybol mindent tudott tokeletesen hasznalni, minimum 1-2 evet sporolva az alkalmazonak, masreszt gyakran befolyasolhattak is, mire rendezkedtek be ceges szinten, immar jogtisztan.
Én itt most nem a fejlesztő cégekre gondoltam. A nem jogtiszta programot használó user kap egy ingyenes programot. A cracker meg kap egy botnet elemet.
Gyakorlatilag szinte minden tört program biztonsági kockázatot jelent. Korábban csak mondjuk használták a géped, manapság azért már ott a veszélye az adatlopásoknak, zsarolóvírusoknak.

Marmint nekunk nem lesz F-35?
Ez nyilvánvaló. Több jel is erre mutat. (Az L-39NG, a tulajdonunkba kerülő Gripenek, ) Az amerikaiak meg kerek-perec megmondták, hogy oda nem adnak F-35-öt, ahol Huawei 5G van. Pont. Mi meg dafke azt akarunk. Meg még egy csomó együttműködés van a Huawei-jel.

Kitol es milyen adatokat? End-to-end encryption ma mar teljesen alapdolog kritikus rendszereken, ahhoz meg azert nem keves eroforras kell, hogy azt kozben valaki feltorje, az minimum targeted operation szint, state actor avagy valami globalis multi eroforrasaival.
Ha már backdoor van a rendszerben, akkor a kommunikáció megcsapolható. De a passzív radarsághoz (itt tulajdonképpen aktívról lenne szó) nincs is szükség az kommunikációs csatornák feltöréséhez. Ebben az esetben csak a kiküldött, és visszavert jelek változásait kell továbbítania a toronynak. Maguk az adótornyok meg természetesen vevők is egyben.

Errol nem tudok semmit. Mire gondolsz?
Erre.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Most érkezett egy L-39NG Kecskemétre...
96f37d9db8ccab23deb69e23c47854f5.jpg
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A [HUN] D-20 topikban érdemes körülnézni, mert ilyen videók vannak ott...
Kb, am ikor kijött a video a honvedelem.hu oldalon is volt a témában írás, ott rákerestem a cuccra, valóban komoly, csak épp: nem arra használják, amire való, a szükséges magasabb szintű technikát pótolják vele,ld as gyártó cég honlapja, ugynakkor talán épp ebben a videoban volt elszólás, hogy a gyakorlat a már ideje végzett tüzérek "vizsgalövészete"-ergo tényleg hungarikum a magyar tisztképzés: tüzérek viszgalövészet nélkül...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Én korábban arra gondoltam, hogy jó lenne egy tucat támogató szerepkörben, de @molnibalage meggyőzött, hogy inkább vegyünk helyettük Gripent, több értelme van.
Meg kiképzési gépként se látom a helyét, az NFTC program százszor többet ér annál, minthogy itthon elcsesszünk egy csomó pénzt egy pilótaképzési programra ami meg nem fogja elérni az NFTC szintjét.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Meg kiképzési gépként se látom a helyét, az NFTC program százszor többet ér annál, minthogy itthon elcsesszünk egy csomó pénzt egy pilótaképzési programra ami meg nem fogja elérni az NFTC szintjét.
Ennyi.

Rá kéne keresnem, -mert ugye beígértünk valami V4 pilótképzst, a többi állam mit tervez.. bár sehol sem láttam olyan hírt, hogy egyenesszárnyú, -generációkkle ezelőtti alapra épülő oktatógép beszerzését fontolgatnák.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Én korábban arra gondoltam, hogy jó lenne egy tucat támogató szerepkörben, de @molnibalage meggyőzött, hogy inkább vegyünk helyettük Gripent, több értelme van.
Nem ugyannyiba fáj a kettő.
Sztem ha több Gripenünk lesz, több pilótánk, akkor van létjogosultsága. A repülési költségek is alacsonyabbak az L-39NG-vel.
A múltkor vki belengette a hazai gyártást ami vad ötletnek tűnik... Vadabbnak mint a Hiúzé!!!
Érdeklődve figyelek, mire gondolt a költő!! :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Ennyi.

Rá kéne keresnem, -mert ugye beígértünk valami V4 pilótképzst, a többi állam mit tervez.. bár sehol sem láttam olyan hírt, hogy egyenesszárnyú, -generációkkle ezelőtti alapra épülő oktatógép beszerzését fontolgatnák.
Csehek, szlovákok pedig ezzel a típussal kacérkodnak. Nem xar gép ez, lehet piaca is. Ár - érték arányban lehet versenyképes. De talán nem is ez a lényeg, hanem jó lenne a Saabbal kooperálni.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Meg kiképzési gépként se látom a helyét, az NFTC program százszor többet ér annál, minthogy itthon elcsesszünk egy csomó pénzt egy pilótaképzési programra ami meg nem fogja elérni az NFTC szintjét.
Lehet sokan megköveznek, de ennél is azt érzem mint a Hind-eknél...:
- néhány befolyásos sokcsillagos ki akarja élvezni a hátralévő éveket a nyugdíjig.
  • Kiváló és kipróbált nemzetközi iskolák vannak
  • Ezért a minimum az lenne, ha ozz ott végzettek oktatnának vagy vezetnék az intézményt idehaza - ha lesz
  • Bár nyilván olcsóbb repülni az NG-vel, de egy hülye példával élve a Leopard tank helyett nem lehet pl Bronco-val szintet tartani...
Nyilván mint a katonai repülésért rajongó örülni fogok egy ék felségjeles NG-nek, de a józan ész azt mindja belőlem: felesleges.