A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 467

Guest
Nahh, hát most mondom, hogy valamin el kéne gondolkodni a humán faktor erősítésén dolgozóknak.

Van egy munkaerőm, akinek a lánya egy nem megnevezett középiskolába jár, másodikos, katonának készül. Öszzefutottam ma velük, kérdeztem, mi újság, milyen katona lesz.
Azt mondta, hogy semmilyen. Felvontam a szemöldököm, mert tudtam, hogy annak készült.
Szóval szerinte mikor elsőben megkérdezték őket, a 33-ból 29 akart katona lenni. Most év végén ugyanerre a kérdésre HÁRMAN válaszoltak igennel.
Kérdeztem konkrétan mi a gond? Válasz: minden. Szóval, hogy katonának készültek, azért jelentkezett mindenki, mert hogy érdekli a dolog. De nem engedik őket fegyverek közelébe, látogatáson laktanyában órákig várakoztatják őket, de eleve alig jutnak el. Példaként mondom, sorolta a hülyeségeket.
A kislány amúgy gyerek kora óta lövészklubban képzi magát, apuka is baromi jó lövész. Nyilván mivel az egész ötven kg sincs, nem javasolnám lövésznek. Apja ezt kérdezte is, hogy miért. Mondtam neki, mert esetleg ha egy olyan jön szembe, mint te (140 kg, 50-es láb), akkor mondjuk az elég baj lenne. Erre csak hümmögött ő is.

Na mindegy, nem is ez a lényeg. Hanem, hogy volt egy osztály, ahol jelentkezéskor 90+% katona akart lenni, most meg 10%. Pusztán két év középiskola alatt. Ha azt akarjuk, hogy legyen ember, akkor úgy kéne velük bánni, és nem elijeszteni őket...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Nahh, hát most mondom, hogy valamin el kéne gondolkodni a humán faktor erősítésén dolgozóknak.

Van egy munkaerőm, akinek a lánya egy nem megnevezett középiskolába jár, másodikos, katonának készül. Öszzefutottam ma velük, kérdeztem, mi újság, milyen katona lesz.
Azt mondta, hogy semmilyen. Felvontam a szemöldököm, mert tudtam, hogy annak készült.
Szóval szerinte mikor elsőben megkérdezték őket, a 33-ból 29 akart katona lenni. Most év végén ugyanerre a kérdésre HÁRMAN válaszoltak igennel.
Kérdeztem konkrétan mi a gond? Válasz: minden. Szóval, hogy katonának készültek, azért jelentkezett mindenki, mert hogy érdekli a dolog. De nem engedik őket fegyverek közelébe, látogatáson laktanyában órákig várakoztatják őket, de eleve alig jutnak el. Példaként mondom, sorolta a hülyeségeket.
A kislány amúgy gyerek kora óta lövészklubban képzi magát, apuka is baromi jó lövész. Nyilván mivel az egész ötven kg sincs, nem javasolnám lövésznek. Apja ezt kérdezte is, hogy miért. Mondtam neki, mert esetleg ha egy olyan jön szembe, mint te (140 kg, 50-es láb), akkor mondjuk az elég baj lenne. Erre csak hümmögött ő is.

Na mindegy, nem is ez a lényeg. Hanem, hogy volt egy osztály, ahol jelentkezéskor 90+% katona akart lenni, most meg 10%. Pusztán két év középiskola alatt. Ha azt akarjuk, hogy legyen ember, akkor úgy kéne velük bánni, és nem elijeszteni őket...
Megjegyzés:
A lövészségével nem az a gond, hogy milyen hústoronnyal kerül szembe.
Inkább az, hogy egy modern lövész katona általánosan túl van terhelve - felszereléssel, ami nem segíti a feladat végrehajtást. Ami meg külön sz0pás, hogy emiatt általában a bajtársak sem 50 kilósak. Azokat meg sajnos néha mozgatni is kell. Szóval nem optimális... :D

De hogy a hozzászólásodban megjelent helyzetre reagáljak:
Szerintem itt most változás lesz.
Nagyon fontos azt tudni, hogy annak idején nem véletlenül lehetett csak 9 lövést leadni a soros érában.
No money, no fun. Én csak tudom! Én nem 9-et lőttem! :rolleyes:
A pénzzel jönni fog a fun faktor is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 732
122 425
113
Megjegyzés:
A lövészségével nem az a gond, hogy milyen hústoronnyal kerül szembe.
Inkább az, hogy egy modern lövész katona általánosan túl van terhelve - felszereléssel, ami nem segíti a feladat végrehajtást. Ami meg külön sz0pás, hogy emiatt általában a bajtársak sem 50 kilósak. Azokat meg sajnos néha mozgatni is kell. Szóval nem optimális... :D

De hogy a hozzászólásodban megjelent helyzetre reagáljak:
Szerintem itt most változás lesz.
Nagyon fontos azt tudni, hogy annak idején nem véletlenül lehetett csak 9 lövést leadni a soros érában.
No money, no fun. Én csak tudom! Én nem 9-et lőttem! :rolleyes:
A pénzzel jönni fog a fun faktor is.
Azt kell, hogy mondjam, hogy utóbbi 2 évben mindenkinek kisebb gondja is nagyobb volt annál, minthogy a kölköket pesztrálja.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 233
75 741
113
Mit kell ott faragni vajon?
Folyamatban van a kecskeméti reptér átalakítása... civil terminál kialakítása, állóhelyek bővítése, felújítások stb. Úgy hiányzott nekik a repülőnap, mint púp a hátukra. Mindenki biztosra vette, hogy ha 6 évig nem volt, amikor lehetett volna, akkor az átalakítások befejezéséig nem is lesz repülőnap. De a létszámhiány miatt nagyon kell a Honvédségnek ez a tororzó rendezvény, így meg kell rendezni. Vagy lehet hogy a harckocsi bemutatóknak rendezik a terepet?
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 750
29 433
113
Folyamatban van a kecskeméti reptér átalakítása... civil terminál kialakítása, állóhelyek bővítése, felújítások stb. Úgy hiányzott nekik a repülőnap, mint púp a hátukra. Mindenki biztosra vette, hogy ha 6 évig nem volt, amikor lehetett volna, akkor az átalakítások befejezéséig nem is lesz repülőnap. De a létszámhiány miatt nagyon kell a Honvédségnek ez a tororzó rendezvény, így meg kell rendezni. Vagy lehet hogy a harckocsi bemutatóknak rendezik a terepet?

Az előkészítő munkálatok során a honvédek kialakítják a dinamikus harckocsi bemutató pályájának nyomvonalát, a statikus bemutatók, valamint a gépjármű parkoló területét.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Folyamatban van a kecskeméti reptér átalakítása... civil terminál kialakítása, állóhelyek bővítése, felújítások stb. Úgy hiányzott nekik a repülőnap, mint púp a hátukra. Mindenki biztosra vette, hogy ha 6 évig nem volt, amikor lehetett volna, akkor az átalakítások befejezéséig nem is lesz repülőnap. De a létszámhiány miatt nagyon kell a Honvédségnek ez a tororzó rendezvény, így meg kell rendezni. Vagy lehet hogy a harckocsi bemutatóknak rendezik a terepet?
Toborozni csak úgy lehet ha az aláírandó szerződésen a fizetés és juttatások sorában megfelelő összeg van...!RR is bele fog bukni ha csak látvány pékséget csinál és nem kap pénzt az új emberekre ill. a régiek megtartására! Ki kéne köpni az altatót...!