A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Nagy és piszkosul nehéz, pontatlan fegyver. Kicsi a tűzgyorsasága.
A koncepciót nem értem, és reméltem van bővebb magyarázat is. Ha nem lehet tudni a választ a kérdéseimre, esetleg nincs is rá válasz, az sem baj. Csak szerettem volna informálódni.
Most úgy néz ki, hogy feltaláltuk a spanyol viaszt, de hogy az mi, az vagy titkos, vagy kidolgozás alatt áll. Legalább neve van már a gyereknek.
nem lett feltalálva a spanyol viasz. (csak nem vér árán kap támogatófegyverzetet a szakasz)
mire vagy kiváncsi egy csomo mindent írtam már róla (szedd pontokba)
egyébként nem pontatlan. piszkosul sem nehéz. (nem karabélyhoz kell mérni mert nem az)
 
H

Hummen23

Guest
nem lett feltalálva a spanyol viasz. (csak nem vér árán kap támogatófegyverzetet a szakasz)
mire vagy kiváncsi egy csomo mindent írtam már róla (szedd pontokba)
egyébként nem pontatlan. piszkosul sem nehéz. (nem karabélyhoz kell mérni mert nem az)
Végigolvastam és semmi konkrétumot nem találtam. Ha te sem tudod az sem baj, reméltem van olyan a fórumon aki igen, és hajlandó felvilágosítani.
 
W

Wilson

Guest
Látványosan akcióztak a Magyar Honvédség legdurvább harcjárművei 8

"PzH 2000 önjáró löveg – A Panzerhaubitze 2000 egy német gyártású önjáró tarackágyú. A Krauss-Maffei Wegmann (KMW) konzorcium gyártja és fejleszti tovább a járműveket. Számos korszerű berendezésének és magas fokú automatizáltságának köszönhetően figyelemre méltóak tűzgyorsasági, csőhosszának köszönhetően pedig lőpontossági paraméterei, emellett öndiagnosztizálásából fakadóan alacsony a karbantartási igénye is. Napjaink egyik leghatékonyabb tüzérségi eszköze, amelyet mára több ország is alkalmaz."


Ezen röhögök 10 perce:). Amúgy a Vezess.hu követte el amikor beszámolt a gyakorlatról...

 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Eric Shinseki


Ő volt a doktrina és koncepció kidolgozója. Ha konteózhatok, kína kicsit meg akarta gyorsítani az erőeltolódást és ő pedig megfelelő pozícióban ezt el kezdte levezényelni az usa és szövetségeseinek teljes nehézfegyverzetének a leszerelésével. Persze ez csak konteó a részemről. :rolleyes: :rolleyes: :oops:

Mondanám, hogy kezdjük elölről összeesküvés-elméletek nélkül, de Szittya közben megválaszolta, amire kíváncsi voltam.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Látványosan akcióztak a Magyar Honvédség legdurvább harcjárművei 8

"PzH 2000 önjáró löveg – A Panzerhaubitze 2000 egy német gyártású önjáró tarackágyú. A Krauss-Maffei Wegmann (KMW) konzorcium gyártja és fejleszti tovább a járműveket. Számos korszerű berendezésének és magas fokú automatizáltságának köszönhetően figyelemre méltóak tűzgyorsasági, csőhosszának köszönhetően pedig lőpontossági paraméterei, emellett öndiagnosztizálásából fakadóan alacsony a karbantartási igénye is. Napjaink egyik leghatékonyabb tüzérségi eszköze, amelyet mára több ország is alkalmaz."


Ezen röhögök 10 perce:). Amúgy a Vezess.hu követte el amikor beszámolt a gyakorlatról...

a gidrán is hmmwv lett
 
W

Wilson

Guest
Nem az amcsik találták ki a könnyülövész csapatokat.
a szittya nem igazán halogató harcra van kitalálva.
a könnyülövészeket sok mindenre használhatod ahogy rengeteg válfaja is van. pl jáger egységek hegyivadászok (de a határőrség is könnyü gyalogos vólt)
a légiszállításúak is könnyülövészek a légidesszant is általába. annyi hogy a szittya nem illik bele az eddig használt könnyülövészbe és ez azt is jelenti hogy nem a szittya lessz az egyedüli könnyü formáció
az meg hogy miért szittya a szittya nem kell feszegetni.
Jut eszembe remélem ha még nem vagy tagja akkor már kérelmezted az áthelyezésedet az MH szittyái közzé:):)
 
  • Tetszik
Reactions: Tyrbak

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
az m1 arra jó amire eddig is jó vólt (m2 továbbra is rendelkezésre áll) de miből gondolod hogy az m1 ne lenne jó?
írtam a koncepcióról mit akarsz tudni?
azért az hogy a szakaszok nincsenek ráutalva a század támogatáására ezzel hatalmasat bővül a szabadságuk (ennyi a koncepcióval lerendezni azért kicsit ...)
ez tudod te mekkora mozgásszabadságot eredményez egy szakasz pk nak?
a független müveleti képesség folyamatos meglétét eredményezi szakasz szinten... Olyan mértékü önáloságot ad egy szakasznak mint egy könnyülövész századnak van.
Nekem a gerilla vadász könnyű gyalogos egységek jutnak eszembe a formációrol.De sok mindenre használhatók.
Egyenlőre ez még csak egy vázlat,majd kiforrja magát
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Nekem a gerilla vadász könnyű gyalogos egységek jutnak eszembe a formációrol.De sok mindenre használhatók.
Egyenlőre ez még csak egy vázlat,majd kiforrja magát
Ez inkább guerilla minint guerilla vadász :D . Röviden a lényege. hogy a szakszok önálló támogató képességekkel rendelkeznek nem kell századtól igényelni hanem egyből a szakaszpk rendelkezésére állnak. Hátránya a kisebb mobilitás szakasz szinten. és hogy kevesebb a arányaiba a rohamerő. De mivel ezek a képességek rendelkezésre állnak ha már guerilla... ilyen szituba nem karabélyosok hajtják végre az akciót hanem hanem ol aknavetők és rombolópuskák (a rombolópuskák elaszakadását a rajok többi tagja fedezni tudja.) de ez csak egy szitu

ergo 1 szintel lejebb csúszott az "önállóság"
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0 and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Ez inkább guerilla minint guerilla vadász :D . Röviden a lényege. hogy a szakszok önálló támogató képességekkel rendelkeznek nem kell századtól igényelni hanem egyből a szakaszpk rendelkezésére állnak. Hátránya a kisebb mobilitás szakasz szinten. és hogy kevesebb a arányaiba a rohamerő. De mivel ezek a képességek rendelkezésre állnak ha már guerilla... ilyen szituba nem karabélyosok hajtják végre az akciót hanem hanem ol aknavetők és rombolópuskák (a rombolópuskák elaszakadását a rajok többi tagja fedezni tudja.) de ez csak egy szitu
Hát a könnyű gerilla vadászok lényegében ellengerillak....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Hát a könnyű gerilla vadászok lényegében ellengerillak....
arra szerintem a hyagyományos alkalmasabb. ott van idő felmérni az ellent és lehet játszani a közösből hogy mire van szükség mire nincs...

itt inkább a gyorsabb reagálóképesség a lényeg szakaszszinten legyen az egy támadás elhárítása vagy egy kinálkozó lehetőség kihasználása...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Te biztos hogy az én eredeti kérdésemre reagálsz? Hogy a gyakorlat 500 résztvevője közül mennyi volt a német? 2500? ! Az elég jelentős információtöbbletet hordozna :)) Arra rá se kérdeztem, hogy az 500 minusz X-ből mennyi volt az önkéntes tartalékos és a ludovikás tisztjelölt.
Egy szakasz tartalékos volt kint. tisztjelöltek a nyíltnapon voltak a kadét középsulisokkal és az altisztjelöltekkel együtt nézelődni, de részt nem vettek.
A németek meg az 500 fő fölött voltak kint egy tüzér osztállyal összesen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
arra szerintem a hyagyományos alkalmasabb. ott van idő felmérni az ellent és lehet játszani a közösből hogy mire van szükség mire nincs...

itt inkább a gyorsabb reagálóképesség a lényeg szakaszszinten legyen az egy támadás elhárítása vagy egy kinálkozó lehetőség kihasználása...
Hagyományos egységekből nincs meg az elegendő csapatero.Igy jobban szét lehet húzni a harcrendet
Varjuk meg,milyen lesz a végső hadrend.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Látványosan akcióztak a Magyar Honvédség legdurvább harcjárművei 8

"PzH 2000 önjáró löveg – A Panzerhaubitze 2000 egy német gyártású önjáró tarackágyú. A Krauss-Maffei Wegmann (KMW) konzorcium gyártja és fejleszti tovább a járműveket. Számos korszerű berendezésének és magas fokú automatizáltságának köszönhetően figyelemre méltóak tűzgyorsasági, csőhosszának köszönhetően pedig lőpontossági paraméterei, emellett öndiagnosztizálásából fakadóan alacsony a karbantartási igénye is. Napjaink egyik leghatékonyabb tüzérségi eszköze, amelyet mára több ország is alkalmaz."


Ezen röhögök 10 perce:). Amúgy a Vezess.hu követte el amikor beszámolt a gyakorlatról...

Hát,nem önálló gondolatok voltak. Szóról szóra a Wikiből másolták ki.