A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Csak jelezném, hogy legjobb tudásom szerint az RM is benne van a Nexter-KMW közös harckocsi fejlesztésben.
2035-re jön a LeoClerc vagy vmi hasonló.
France_and_Germany_agree_on_new_Main_Ground_Combat_System_MGCS_MBT_925_002.jpg

https://www.armyrecognition.com/apr...n_new_main_ground_combat_system_mgcs_mbt.html

Strategiai megállapodás a francia és a német kormány között a Nexter, a Rheinmetall és a KMW együttműködéséről.
2035-ig új közös fejlesztés váltja az eddigi harckocsikat.
Úgy latom, most jó lóra ültünk fel. :)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 343
35 184
113
Csak jelezném, hogy legjobb tudásom szerint az RM is benne van a Nexter-KMW közös harckocsi fejlesztésben.
Mert ők adják a 130-as löveget meg a töltőt is, nem?
Ha elég sok RM gyárral rendelkező országból jönne megrendelés, akkor az RM szívesen gyártana mindenből sajátot... :)
Elég jó stratégia a részükről hogy van vagy 2 tucat leányvállaltuk a világ minden táján.

Állítólag a JSF/F-35 program is azért élte túl a sok költségátlépést és csúszást, mert nem volt olyan állama az USA-nak ahol ne lett volna beszállítójuk. Pártállástól függetlenül minden szenátor érdekelt volt a Lockheed sikerében...
RM részéről is látni hasonló törekvést.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
És ROLE-4-es kórház miért nincs a segélyhelyek helyén, vagy B-52-est miért nem tart a US ARMY? Pedig azzal is lehet CAS-t adni. Adtak is!
Aztán mégis Apache-ok vannak erre a célra az Army-nál tartva.
De ebben az esetben egy olyan feladatra szeretnél többszörös állományt (gépeket, logisztikával ) fenntartani, amit központilag is el lehet végezni, ugyan olyan hatékonysággal.
Lehetolyat is csinálni, amiről te beszélsz, csak nem kevés pénzből.
Te látsz felesleges forrásokat a Z programban? Mert én nem igazán.
A század segelyhely azért van ,és a század tüzérsége egy aknavetos Szakasz nem egy PzH osztály
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 545
113
Korábban néztem (be is linkeltem) az új német hadosztályfelépítést. Emlékeim szerint egy hadosztályhoz (1-1 pc, pcg és könnyű=kerekes dandár) tartozik egy tüzér dd, amiből éles helyzetben vezényelnek tüzéreket a dandárokhoz és ütegeket a zlj-hoz. A rekettyések maradnak ho közvetlen.
Úgy van, mint a mesében: hoztam is, meg nem is... Van dd tüzérség meg zlj tüzérség is....
Keress rá az oroszokra.Kepesek a szervezetszerű tüzérséget 3-4 különféle tuzerosztallyal is megerősíteni dd szintén
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Mert ők adják a 130-as löveget meg a töltőt is, nem?
Ha elég sok RM gyárral rendelkező országból jönne megrendelés, akkor az RM szívesen gyártana mindenből sajátot... :)
Elég jó stratégia a részükről hogy van vagy 2 tucat leányvállaltuk a világ minden táján.

Állítólag a JSF/F-35 program is azért élte túl a sok költségátlépést és csúszást, mert nem volt olyan állama az USA-nak ahol ne lett volna beszállítójuk. Pártállástól függetlenül minden szenátor érdekelt volt a Lockheed sikerében...
RM részéről is látni hasonló törekvést.
Ez téves. Azért élte túl, bár belengették az elkaszálást, mert annyira sokadik pénztemető volt és annyit borítottak bele, hogy a kongresszus nem járult hozzá és salakká büntette volna őket nyíltan kimondva.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 343
35 184
113
Ez téves. Azért élte túl, bár belengették az elkaszálást, mert annyira sokadik pénztemető volt és annyit borítottak bele, hogy a kongresszus nem járult hozzá és salakká büntette volna őket nyíltan kimondva.
is-is - LM is jól tatikázott, amikor 50 államból válogatott beszállítókat. Nyilván se idő se pénz nem lett volna másik gép kifejlesztésére.
A KMW-vel vagy Nexterrel ellentétben RM-nek előny, hogy sok helyen működik, minden fontos piacon van egy leányvállalat, partnere.
A Nexter még mindig eléggé "nemezeti zászlóshajóként" működik, szeret mindent francia földön gyártani. KMW sem különsebben kiterjedt multicég. Export szerződések elnyerése szempontjából ez hátrány.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Az elírás, szerintem nincs benne az RM, nem véletlen a Leclerc torony...! Be akarnak jutni egymás piacára ezért kell kihagyni az RM-et...!
Ez nem az Main Ground Combat System, hanem a Nexter és a KMW saját kútfőből való próbálkozása. MGCS-ben, mint a next gen európai mbt projektben az RM is benne van nyakig.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
is-is - LM is jól tatikázott, amikor 50 államból válogatott beszállítókat. Nyilván se idő se pénz nem lett volna másik gép kifejlesztésére.
A KMW-vel vagy Nexterrel ellentétben RM-nek előny, hogy sok helyen működik, minden fontos piacon van egy leányvállalat, partnere.
A Nexter még mindig eléggé "nemezeti zászlóshajóként" működik, szeret mindent francia földön gyártani. KMW sem különsebben kiterjedt multicég. Export szerződések elnyerése szempontjából ez hátrány.
Bejön a 44 A7,sörnyitóval lepatintjuk a tornyát és ráragasztuk pillanatragasztóval az RM 130-at autómata toronnyal!Aztán ezt megszoroznánk 10-el!A környező országok csókolommal köszönnének...!
 
W

Wilson

Guest
Bejön a 44 A7,sörnyitóval lepatintjuk a tornyát és ráragasztuk pillanatragasztóval az RM 130-at autómata toronnyal!Aztán ezt megszoroznánk 10-el!A környező országok csókolommal köszönnének...!
És még mennyien lájkolnák a sörnyitós A7 torony lepattintós mutatványt:).
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
921
2 659
93
...ha valakinek ilyen vágya van magam irom meg neki a cimem...:cool:
Az a fárasztó, amikor a sok f.sság között kell kihámoznod az értékes infót, mert mindenki azonnal leirja amit gondol (mindegy mi az), ahelyett, hogy megtartaná magának, nem pedig kiegésziti a hirt újabb infókkal.
10-évente álmodom egyszer -legalább is amire emlékszem-, de tegnap már Böröndivel meg Maróthal álmodtam,...le kell állnom...érzem :D
Én 3-4 éve olvasom a fórumot, de ha mindenki annyit írna mint én, akkor nem lenne sok content. Arról szól hogy mindenki leírja a gondolatait. Nem kell elolvasni. Pl Vogon disszertációit simán átgörhetem…
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Én 3-4 éve olvasom a fórumot, de ha mindenki annyit írna mint én, akkor nem lenne sok content. Arról szól hogy mindenki leírja a gondolatait. Nem kell elolvasni. Pl Vogon disszertációit simán átgörhetem…
Vogon védelmében, bár maximálisan értem azokat is akik így ignorálás nélkül khm, élve eltemetik, hogy azért ha valaki rászánja az erőt, talál tőle értelmes megszólalásokat is.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 500
72 481
113

NATO Multinational Aviation Training Center? Ilyen már van elég régen. Most csatlakoztunk? Vagy hogy kell ezt érteni?

Cseh, szlovák, horvát, magyar. Hol lesz a központ, milyen szintű képzés lesz?


History

Facilities List

Facilities Map Preview


Volt egy májusi konferencia, ahol a cseh előadó a MATC-ről beszélt.

Úgy tűnik hogy a MATC és NFTE valahogy majd össze fog kapcsolódni.


(NATO Smart Defence Concept...)