Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 584
11 191
113
Nem, nem gondolnám. Ha az egyik napi motivációt nyújt, pusztán arra az indokra építve, hogy az állatok is csinálják, ezzel szükségszerűen a másikat ugyanarra a magasságra kell emelje, különben önkényes tetszés szerint választjuk az állati, az emberi intelligencia alatti ösztönszerű viselkedésmintái közül az ideológiának megfelelőt.
Vagy csak a kultúránk nem teszi lehetővé egyes viselkedésformák gyakorlását a mindennapokban. Az ősember még lehet, hogy fejbe vágta egy kőbunkóval a szomszédot, mert az nem tetszett neki, de a modern ember elkezdett szabályokat lefektetni, amik mentén éli az életét.
Az állatok között megfigyelhető mintázatok közül számtalan minket is jellemez a mindennapokban, egyesek gyakorlása azonban mára tabunak számítanak. Nem egészen értem, hogy miért kell mindig ugyan ide kilyukadni...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
67 003
113
Vagy csak a kultúránk nem teszi lehetővé egyes viselkedésformák gyakorlását a mindennapokban. Az ősember még lehet, hogy fejbe vágta egy kőbunkóval a szomszédot, mert az nem tetszett neki, de a modern ember elkezdett szabályokat lefektetni, amik mentén éli az életét.
Az állatok között megfigyelhető mintázatok közül számtalan minket is jellemez a mindennapokban, egyesek gyakorlása azonban mára tabunak számítanak. Nem egészen értem, hogy miért kell mindig ugyan ide kilyukadni...
Mert az lmbt tolása közben újra meg újra állatokkal akarják alátámasztani, hogy az ember által sokszor a lefektetett szabályokkal tabunak nyilvánított perverziók visszakapaszkodjanak a emberiség életébe. Ezzel az erővel miért háborítana fel bárkit, ha bunkóval verném le a szomszédasszonyt, hogy megtoljam amíg meleg a teste? Ahogy a bunkózást sem véletlenül taszította ki az együttélés, jó eséllyel ezt sem. Ha a bunkózás visszatérte az együttélés végének a jele, úgy ez is. Mindig lehanyatlott, mindig brutálisan, ahányszor megfertőzte az együttélést, nem véletlen a társadalmi immunrendszer ellenállása.

Ahogy az állati jellemzők többi része, az én példáim sem elfogadottak de ha megszűnik a társadalmi kohézió, szabadon gyakorolhatom, úgy ehhez is a kohézió felbomlása szükséges, amit jelenleg mesterségesen erőltetnek.

Nem teszi jobbá az állatokra hivatkozás, ahogy a sorozatgyilkosságra sem felmentő hivatkozás az állatvilág egyetlen tagja sem.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 246
4 611
113
Mert az lmbt tolása közben újra meg újra állatokkal akarják alátámasztani, hogy az ember által sokszor a lefektetett szabályokkal tabunak nyilvánított perverziók visszakapaszkodjanak a emberiség életébe. Ezzel az erővel miért háborítana fel bárkit, ha bunkóval verném le a szomszédasszonyt, hogy megtoljam amíg meleg a teste? Ahogy a bunkózást sem véletlenül taszította ki az együttélés, jó eséllyel ezt sem. Ha a bunkózás visszatérte az együttélés végének a jele, úgy ez is. Mindig lehanyatlott, mindig brutálisan, ahányszor megfertőzte az együttélést, nem véletlen a társadalmi immunrendszer ellenállása.

Ahogy az állati jellemzők többi része, az én példáim sem elfogadottak de ha megszűnik a társadalmi kohézió, szabadon gyakorolhatom, úgy ehhez is a kohézió felbomlása szükséges, amit jelenleg mesterségesen erőltetnek.

Nem teszi jobbá az állatokra hivatkozás, ahogy a sorozatgyilkosságra sem felmentő hivatkozás az állatvilág egyetlen tagja sem.
Az állatvilágra valóhivatkozás szetintem itt csak annyiban hangsúlyos, hogy alátámasztja a homoszexualitás természetes voltát, hiszen nem az emberiség találta ki, előfordul a természetben is.
Amiről Te beszélsz, az a társadalmi elfogadottság, az koronként és kultúránként változó. A keresztény kultúra alapvetően ellenzi. De ez igaz a válásra is ( ...amit Isten összekötött, azt ember szét ne válassza...), mégis napi gyakorlat.
Engem nem érdekel, és nincs az a Pride, vagy bármilyen "propaganda", amivel rá lehetne venni, de tudomásul veszem, hogy vannak olyanok, akiket ilyen irányú érdelkődéssel áldott meg a természet. Mivel tanultam róla, hogy a kereszténység előtti időkben másként álltak hozzá, hát elfogadom.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 632
55 478
113
Ha egy pasi azt gondolja, hogy ő egy nő, azt el kell fogadni, mintha az normális lenne és hölgynek kell szólitani.
Ha egy pasi azt gondolja, hogy ő Adolf Hitler, azt bezárják a diliházba és nem szólitják Führernek.
Mi ez a kétféle mérce? Ha a második beteg, akkor az első is az. Mi az, hogy csak a nemet lehet szabadon választani, de a személyiséget nem?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 246
4 611
113
Ha egy pasi azt gondolja, hogy ő egy nő, azt el kell fogadni, mintha az normális lenne és hölgynek kell szólitani.
Ha egy pasi azt gondolja, hogy ő Adolf Hitler, azt bezárják a diliházba és nem szólitják Führernek.
Mi ez a kétféle mérce? Ha a második beteg, akkor az első is az. Mi az, hogy csak a nemet lehet szabadon választani, de a személyiséget nem?
Ha a magát nőnek mondó pasi olyanokat mond és tesz, amit a magát Hitlernek/Istennek/bárkinek gondoló másik, őt is be fogják zárni a diliházba.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 425
3 740
113
A keresztény kultúra alapvetően ellenzi. De ez igaz a válásra is ( ...), mégis napi gyakorlat.

Azt azért tegyük hozzá, hogy a gyakorló keresztények között a válás kifejezetten ritka, minimum egy nagyságrenddel kisebb arányú, mint az átlag népességben.
De Európa manapság sajnos már lassan névleg sem lesz keresztény, nem hogy a gyakorlatban...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 111
31 082
113
Vagy csak a kultúránk nem teszi lehetővé egyes viselkedésformák gyakorlását a mindennapokban. Az ősember még lehet, hogy fejbe vágta egy kőbunkóval a szomszédot, mert az nem tetszett neki, de a modern ember elkezdett szabályokat lefektetni, amik mentén éli az életét.
Az állatok között megfigyelhető mintázatok közül számtalan minket is jellemez a mindennapokban, egyesek gyakorlása azonban mára tabunak számítanak. Nem egészen értem, hogy miért kell mindig ugyan ide kilyukadni...
Azt tudtad, hogy az állatvilágban a vérfertőzés minden fajnál előfordul? Akkor most mi legyen? Fogadjuk el?
Ezzel az "mer' a zállatok is" hülyeséggel valóban nevetséges alátámasztani, óvodás érvelés. A "de a Józsika is megbukott" hivatkozásra mit mondtak otthon?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 246
4 611
113
ez szépen hangzik mindaddig, míg ki nem derül, hogy a "közös" álláspont, az valójában néhány "erősebb" tag által képviselt álláspont. de elvárják, hogy ezt feltételek nélkül fogadd el. ha mégis ellentmondasz, akkor olyanokat kérnek számon rajta, amik belépéskor nem is léteztek, senki nem szavazta meg azokat ... na az EU így működik.
Ez nálunk kicsiben is így zajlik. Messze vagyunk attól az irányvonaltól, programtól, elvektől, amivel 2010-ben teljesen jogosan nyert a jobboldal.

(v.ö.: https://24.hu/belfold/2007/03/30/orban_olaj_keletrol_jon/.

Itt pl. nagyon izgalmas a közös energiapolitikáról dzóló rész: https://vastagbor.atlatszo.hu/2018/10/02/a-mostani-fidesz-tokeletes-ellentete-a-2009-es-onmaganak/ )

Szerintem ne kérjük számon, ha valami változott, mert mi magunk is nagyot változtunk...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Erről szól a Bombák földjén c. film
A tűzszerész srác végre hazamehet, család-gyerek, a legnagyobb kihívás a sajtos csipsz megtalálása volt a nagyárúházban...


Anno láttam erről egy bemutatót ahol egy tengerészgyalogos mondta el a véleményét.

Hát szerinte a film ritka szar.
Különösen kiakadt azon az idézeten ami szerint a katonák a csata izgalmáért térnek vissza a haderőbe.

Nem azért mennek vissza a háborúba mert az olyan jó.
Azért mert a fronton bajtársak és ellenségek vannak.
Nem érdekel senkit a mellette levő ki vagy mi.
Egyszerű az élet.
Ha meg hazamegy civilbe az elkényelmesedett emberek azon nyavalyognak őket milyen névmással szólítsák meg ki hova dugdossa a pipilőjét.
Úgyhogy inkább visszamennek a bajtársaik közé.
De már ezt is elvették.
Oda is beférkőzött a woke-izmus.

El is érte az emberhiány az amerikai haderőt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Flamand

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 584
11 191
113
Azt tudtad, hogy az állatvilágban a vérfertőzés minden fajnál előfordul? Akkor most mi legyen? Fogadjuk el?
Volt olyan időszak, amikor nagyon is elfogadott volt unkatestvérek között házasságot kötni. Pl. Ferenc Jóska és Sissi… De hozhatnám példának bármelyik Habsburgot. Szép belterjes família volt.
Vagy, ha Trónok harca fan vagy, akkor hozhatnám példának a Targaryen-eket… :p
Ezzel az "mer' a zállatok is" hülyeséggel valóban nevetséges alátámasztani, óvodás érvelés. A "de a Józsika is megbukott" hivatkozásra mit mondtak otthon?
Nem tudom mennyire tűnt fel, ezzel a dolog természetes voltára szerettem volna rámutatni. Semmi egyébre.
A gyilkosság is egy természetes dolog, csak mifelénk ezt büntetik.
 
M

molnibalage

Guest
Anno láttam erről egy bemutatót ahol egy tengerészgyalogos mondta el a véleményét.

Hát szerinte a film ritka szar.
Különösen kiakadt azon az idézeten ami szerint a katonák a csata izgalmáért térnek vissza a haderőbe.

Nem azért mennek vissza a háborúba mert az olyan jó.
Azért mert a fronton bajtársak és ellenségek vannak.
Nem érdekel senkit a mellette levő ki vagy mi.
Egyszerű az élet.
Ha meg hazamegy civilbe az elkényelmesedett emberek azon nyavalyognak őket milyen névmással szólítsák meg ki hova dugdossa a pipilőjét.
Úgyhogy inkább visszamennek a bajtársaik közé.
De már ezt is elvették.
Oda is beférkőzött a woke-izmus.

El is érte az emberhiány az amerikai haderőt.
Életem első filmje volt, amiről felálltam volta és elmentem volna a picsába.
Csak nem egyedül mentem ezért maradtam, de folyamatosan az órámat néztem.
És ez a foshuzatos raklapszar kapott Oscart. A rendezőnő agyon van sztárolva. 3 filmját láttam, mint a 3 meh vagy szar volt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and merleg

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 111
31 082
113
Volt olyan időszak, amikor nagyon is elfogadott volt unkatestvérek között házasságot kötni. Pl. Ferenc Jóska és Sissi… De hozhatnám példának bármelyik Habsburgot. Szép belterjes família volt.
Vagy, ha Trónok harca fan vagy, akkor hozhatnám példának a Targaryen-eket… :p

Nem tudom mennyire tűnt fel, ezzel a dolog természetes voltára szerettem volna rámutatni. Semmi egyébre.
A gyilkosság is egy természetes dolog, csak mifelénk ezt büntetik.
Egyáltalán nem természetes. Abban az esetben, ha egy populációban a nőstény egyedek száma kirívóan alacsony, előfordulhat, hogy a párzási időszakban a hormonális késztetés annyira erős, hogy a kevésbé domináns hím egyedet meghágják, de mivel utód ebből nem származik, ez a genetikai variáció nem öröklődik. Léteznek békafajok, amelyek nemet tudnak váltani. De ez sem az átoperálás mellett szóló érv.
A Habsburg-ház meg nem jó példa, ugyanis ott ez szándékos irány volt, a megfelelő cél érdekében. Elfogadottnak nem nevezném.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 381
113
Ezzel az "mer' a zállatok is" hülyeséggel valóban nevetséges alátámasztani, óvodás érvelés.
Bizonyos értelemben nem az... Ha úgy tekintesz rá, tulajdonképpen pontosan kijelöli, hogy kik tartoznak még mindig az állatvilágba, azok ösztönlényei közé. S kik azok, akik ezt képesek voltak meghaladni.
(A szomorú az, hogy még büszke is rá! Dúlnak benne az állatias (de még az állatvilágban is hibás, félrement) ösztönök, és a tudatszintje csupán addig terjed, hogy az érkezett inger kielégítésének utat találjon. Taps!)
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
756
4 088
93
Volt olyan időszak, amikor nagyon is elfogadott volt unkatestvérek között házasságot kötni. Pl. Ferenc Jóska és Sissi… De hozhatnám példának bármelyik Habsburgot. Szép belterjes família volt.
Vagy, ha Trónok harca fan vagy, akkor hozhatnám példának a Targaryen-eket… :p

Nem tudom mennyire tűnt fel, ezzel a dolog természetes voltára szerettem volna rámutatni. Semmi egyébre.
A gyilkosság is egy természetes dolog, csak mifelénk ezt büntetik.
na meg Egyiptom, Római Birodalom, Anglia, Oroszok ... mindenhol volt belterjesség, ahol a hatalom megtartása miatt az célszerűnek látszott.
pár közös van azért bennük: a belterjesség okozta genetikai selejtesedés, betegségek, na meg ugye mindegyik "birodalom" elbukott
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
67 003
113