Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 134
113
menjel harcolni az oroszok oldalan te. nem akarok menni harcolni es neked sem kell kuldened engem.

baromi jo olvasni ,hogy rendesen meg tudod magyarazni, hogy egy atomhatalmat sarokba szoriott egy atom fegyver nelkuli korrupt, zsido es humorista altal vezetett orszag. de durva, maig emlekszik mindenki mikor az agresszor ukrajna megtamadta a seremetyevoi repteret ejtoernyosokkel.. ja nem volt ilyen.


milyen hatalom mar az ami ennyire parazik egy szegeny orszagtol.
ha ukrajna nato tagsaga baj, meg jo hogy a finneke nem az, ja meg a svedeke sem. az nem szamit.
de valamit dormogtek hogy majd lesz valami, kivancsian varja azota is mindenki hogy mi lesz. ja semmi.

mennyire gyasz mar, hogy azok a bena ukranok nem akarnak oroszok lenni.

jo hogy nem azt irod, hogy a szekelyek miert nem lesznek mar romanok, mit kell ott ugralni, hogy magyarul akarnak beszelni.
meg tanulna mindenki romanul oszt sokkal jobb lenne nekik is, nem kene hulye iskolakon meg nyelven osszeveszni.

te elolvasod amit leirtal vagy felfogod hogy mit irsz ?

az ukranok mondjanak a le foldjukrol nyelvukrol ? mert ugy neked olcsobb a gaz ?
milyen szar mar he hogy ellen allnak meg mindig oszt szegeny artatlan Putyinnak gyerekeket kell gyilkolnia kijevben meg lvivben.
buta buta ukranok. ha eleg sok gyerek meghal csak megertik.

----
hirek is legyenek :


<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">0.<br>With the beginning of the new school year in Russia, many memorial plaques to dead graduates of all ranks were unveiled in schools. They have different levels of workmanship and placement. We will place them one by one in one thread. <a href="https://t.co/4nEG7ZK9yt">pic.twitter.com/4nEG7ZK9yt</a></p>&mdash; Russian Officers killed in Ukraine (@KilledInUkraine) <a href=" ">September 3, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Akkor ma reggel is a Xanax-pálinka párossal kezdem a napot, hogy ugyan azt láthassam amit te. :rolleyes:
 
  • Imádom
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Pedig a kájzernek csak vissza kéne olvasnia.
A Kaiser épp kommentel:
Kaiser-Franz-Joseph-I.jpg


"Sehr Geehrter Herr Kimm Filbi! Mindhen nadjon jó, mindhen nadjon shön. Ich lenni nadjon jóh heljen; du lenni nadjon jóh heljen. Nekhem nein khel olvasnom phorum, ich screibe tudományos viele íhrrás, sok kameráddal gemaindenben; ich taníthani thudhománj, ich lenni a thudhománj. Ehlemben The írni ist bödlich. Jah? Hodjan is mondhjak ungarnul? Jah, írni viele ostobashág, nem thudomány. Nekkhed nem lenni doctori phokozat the nekhed lenni kevés tudhas. Du bist voreingenommen, amhi nem van thudomány. Versteht? Jah? Auf viedersehen vom Kaiser!"
 
M

molnibalage

Guest

És ez még az ország egyik leggazdagabb része és itt nincs tanár.
Akkor más mi lehet. Az egyik diák kb. a komplett termud részre felsorolta, hogy nincs tanár.
Nem nekik. Az EGÉSZ iskolában nincs fizika tanár.

De értem, azt is meg lehet magyarázni, hogy sportlétesítmény épület egyik a másik hátán, de iskola szigetelésre nem volt pénz.
Majd most lesz távoktatás, hogy ne kelljen fűteni a sulit.

De hát előre megyünk, nem hátra...
De értem én, a NER faszát szopva mindent is meg lehet magyarázni, csak hogy okádás nélkül egyesek hogyan bírják ki, azt nem értem.
 
M

molnibalage

Guest
A másik igen érdekes felfedezés, hogy az ipar és minden más is mennyire elképesztően pazarlóan működik.
Mondok egy nagyon egyszerű példát, hogy érhető legyen a lépték.

Otthon mindenkinek van hűtője, tudja mennyire fűti a lakást azt, amikor működik a kompresszor, amjd utána visszhűti a közeget.
De téli időszakban az a hő ugye tiszta haszons, mert fűtu a lakást.

Na, akkor ipari üzemben, amikor mondjuk -20 fokot kell előállítani folyamathoz és olyan hűtőgép van, aminek csak a ventilátor teljesítménye 200-400-600 kW, akkor el lehet képzelni micsoda hulladékhő van. Na, mos hogy drága a gáz és villany is, hirtelen nagyon sürgős lett mindenhol is, hogy mit lehetne ezell a hővel kezdeni. Ami ráadásul 70 fok táján tőtzik, tehát nem csak hőmennyiség (Q), de hőmérsékletkülönbség is van (dt), hogy ezzel lehessen kezdeni valamit.

De kérem én, eddig miért volt teljesen OK ezt veszni hagyni?
És ez csak egy üzem.

De az is érdekes egy megközelítés, hogy én szigetelt ipari csarnokot nem láttam, pedig azokat is fűtik.
Egész egyszerűen elképesztő, hogy a lakó és minden épületet nézve mennyire energiapazarlóan élünk.

Belegondolni abba, hogy lehetett volna az is, hogy rezsicsöki helyett kötelező fejlesztési alapokat létrehozni.
Meg az n+1 balfasz sportberuházás helyett. Eddig sem telt több városban az üzemeltetésre annak, amit át akartak adni nekik.
Na, most aztán végképp...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
De az is érdekes egy megközelítés, hogy én szigetelt ipari csarnokot nem láttam, pedig azokat is fűtik.
Nem láttál vazze mert csak nézel de nem látsz ! Az elmúlt 20 évben egy ökör volt aki nem PIR/PUR töltetű min 10cm vastag szendvics panelből épített csarnokot ! A PUR ha zárt cellás akkor 0,023W/mK- tud a kőzet gyapot 0,042 W/mK-t tehát egy 10cm-es PUR szendvics is hozza majdnem 20cm kőzetgyapot szigetelési értékét ! A lakásoknál 2015.01.01-től 0,24W/m2K a kötelező előírás ! A 10cm-es zárt PUR önmagában tud 0,223 és ehhez még hozzá jön a külső lemez meg a belső lemez vagy műanyag érték ! Tehát a 10cm-es PUR-os szendvics panelek tudják a LAKÓHÁZ energia szigetelési szintjét és ettől a PIR töltetűek még 10%-al jobbak ! Miről beszélsz már esment mr. Nagyokos ?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Nem láttál vazze mert csak nézel de nem látsz ! Az elmúlt 20 évben egy ökör volt aki nem PIR/PUR töltetű min 10cm vastag szendvics panelből épített csarnokot ! A PUR ha zárt cellás akkor 0,023W/mK- tud a kőzet gyapot 0,042 W/mK-t tehát egy 10cm-es PUR szendvics is hozza majdnem 20cm kőzetgyapot szigetelési értékét ! A lakásoknál 2015.01.01-től 0,24W/m2K a kötelező előírás ! A 10cm-es zárt PUR önmagában tud 0,223 és ehhez még hozzá jön a külső lemez meg a belső lemez vagy műanyag érték ! Tehát a 10cm-es PUR-os szendvics panelek tudják a LAKÓHÁZ energia szigetelési szintjét és ettől a PIR töltetűek még 10%-al jobbak ! Miről beszélsz már esment mr. Nagyokos ?
Ilyenek is vannak persze. Meg még több téglából, betonból épült, hatalmas tejüveg ablakokkal szabdalt csarnok. Pl a szolnoki Máv Járműjavitó, amihez volt szerencsém. Télen simán pulóverben vagy póló+munkásdzseki kombóban lehetett dolgozni. A legnagyobb ( én gondolom hogy a legnagyobb, lehet hogy volt nagyobb is) egybeépitett csarnokrendszerbe meg egymás mellett vagy 10 vasúti sinpar volt, köztük vagy 10 m térközzel, meg befért egy sinpárra egyszerre vagy 3 kocsi. Plusz a végén egy irdatlan nagy szerszámos, alkatrésztároló. Egy ilyen csarnokot fél-egy évszázadra épitenek vagy még több időre. Nem értem miért hihetetlen hogy ilyenekkel találkozott. Amelyben apám kezdett 14 évesen 1970-ben, még üzemel, apám meg már nyugdijas...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ilyenek is vannak persze. Meg még több téglából, betonból épült, hatalmas tejüveg ablakokkal szabdalt csarnok. Pl a szolnoki Máv Járműjavitó, amihez volt szerencsém. Télen simán pulóverben vagy póló+munkásdzseki kombóban lehetett dolgozni. A legnagyobb ( én gondolom hogy a legnagyobb, lehet hogy volt nagyobb is) egybeépitett csarnokrendszerbe meg egymás mellett vagy 10 vasúti sinpar volt, köztük vagy 10 m térközzel, meg befért egy sinpárra egyszerre vagy 3 kocsi. Plusz a végén egy irdatlan nagy szerszámos, alkatrésztároló. Egy ilyen csarnokot fél-egy évszázadra épitenek vagy még több időre. Nem értem miért hihetetlen hogy ilyenekkel találkozott. Amelyben apám kezdett 14 évesen 1970-ben, még üzemel, apám meg már nyugdijas...
Ő ezt írta :"De az is érdekes egy megközelítés, hogy én szigetelt ipari csarnokot nem láttam, pedig azokat is fűtik."

Én erre írtam amit mert lehet vannak őskövületek de 2000 óta olyan nem nagyon épülhet korszerűtlen csarnok és ma már ez nem kérdés !

Mellesleg sok régebbi állattartó épületet fújtunk már ki PUR-ral ami az mellett , hogy hő, hang, víz és bűz szigetel még stabilizálja is az épületet ! Ezt bármelyik csarnokkal meg lehet csinálni , belülről elég a nyitott cellás hab az 10cm-ként 6500 Ft /nm2 anyag+munkadíj !

Amúgy azért hihetetlen , hogy nem találkozott jól szigetelt csarnokkal mert akkor szó szerint csukott szemmel kéne járnia , bár ez meg sok mindent megmagyarázna a gondolatvilágáról !
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Ezt közben ide két purhab közé csak beszúrom, igaz már nem tudjuk megkérdezni a hőszigetelésről.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Mondjuk akkor leszek kíváncsi az ájtatos baltimanók arcára, mikor elpárolog a nátó védelem, mert semmi nem tart örökké...
Én meg a miénkre, ha minden oroszok cárja úgy dönt, mégis komolyan gondolja a Szovjetunió szétesése előtti állapotok visszaállítását, mint érdekszféráét, és újabb ideiglenesen itt állomásozni óhajtó csapatok kopogtatnak a határon, mi meg itt állunk elpárolgott NATO-védelemmel...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Én meg a miénkre, ha minden oroszok cárja úgy dönt, mégis komolyan gondolja a Szovjetunió szétesése előtti állapotok visszaállítását, mint érdekszféráét, és újabb ideiglenesen itt állomásozni óhajtó csapatok kopogtatnak a határon, mi meg itt állunk elpárolgott NATO-védelemmel...
Itthon sokan fogják őket meleg elvtársi szeretettel fogadni...
Mint a kádár-brezsnyev csókcsatás képen...
:(
 
  • Szomorú
Reactions: Bleroka and migfun

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Én meg a miénkre, ha minden oroszok cárja úgy dönt, mégis komolyan gondolja a Szovjetunió szétesése előtti állapotok visszaállítását, mint érdekszféráét, és újabb ideiglenesen itt állomásozni óhajtó csapatok kopogtatnak a határon, mi meg itt állunk elpárolgott NATO-védelemmel...
Első körben ennek három gátja van.
Ugye a zukránoknak is azért van most b@szás alatt a szája, mert éveken keresztül póverkodtak az ottani oroszokkal.
Ha nem buziskodunk feleslegesen a muszkákkal, akkor nem szopjuk be...
Még te is úgy hivatkozod, hogy ha, meg esetleg, meg akkor...
Aztán ugye ott vannak még az ukri hírók védvonalként előttünk, akikbe tolják a fegyvert... meg hát azok már százezercsillió oroszt henteltek csak tegnapig, meg még ott vannak a szankciók, ami miatt éheznek az oroszok milliói, no meg a nyolc féle államcsőd amiből egyikből másikba bukdácsolnak az oroszok, szóval nem fognak eljönni idáig... háát főleg a híró horogkeresztes upásokon keresztül.
És ha még ez is bukna (dehát az upások az istenek, szóval nem fog), akkor ugye van nekünk a világ legdrágább harckocsijából 44db, a világ legdrágább tarackjából 24db, a világ legdrágább könnyűhelikopteréből 20db.
Szóval az addigra teljesen lerongyolódott maréknyi toprongyos tatár majd fogjul lesz ejtve, aztán a FÁNK-ban mutogatjuk őket.
Vagy tévednék?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Első körben ennek három gátja van.
Ugye a zukránoknak is azért van most b@szás alatt a szája, mert éveken keresztül póverkodtak az ottani oroszokkal.
Ha nem buziskodunk feleslegesen a muszkákkal, akkor nem szopjuk be...
Még te is úgy hivatkozod, hogy ha, meg esetleg, meg akkor...
Aztán ugye ott vannak még az ukri hírók védvonalként előttünk, akikbe tolják a fegyvert... meg hát azok már százezercsillió oroszt henteltek csak tegnapig, meg még ott vannak a szankciók, ami miatt éheznek az oroszok milliói, no meg a nyolc féle államcsőd amiből egyikből másikba bukdácsolnak az oroszok, szóval nem fognak eljönni idáig... háát főleg a híró horogkeresztes upásokon keresztül.
És ha még ez is bukna (dehát az upások az istenek, szóval nem fog), akkor ugye van nekünk a világ legdrágább harckocsijából 44db, a világ legdrágább tarackjából 24db, a világ legdrágább könnyűhelikopteréből 20db.
Szóval az addigra teljesen lerongyolódott maréknyi toprongyos tatár majd fogjul lesz ejtve, aztán a FÁNK-ban mutogatjuk őket.
Vagy tévednék?
Csak abban, hogy a lehetőség alapja nem a "póverkodás", hanem a hivatalosan is felemlegetett orosz álláspont a hidegháború-végi állapotok visszaállítására, mint érdekszférák védelmére. Akkor meg bizony benne lennénk a merítésben...
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Csak abban, hogy a lehetőség alapja nem a "póverkodás", hanem a hivatalosan is felemlegetett orosz álláspont a hidegháború-végi állapotok visszaállítására, mint érdekszférák védelmére. Akkor meg bizony benne lennénk a merítésben...
Tehát a többiben nem. :)
De mindazonáltal, a muszkák igértek ezrével Pak-Fa-t, armatát, meg minden szart.... aztán azt nem vettétek komolyan... most meg becsokiztok...
Meg hát látjátok tisztán ti is, hogy nincs erejük még Pervomajszkig elmenni se...
Aztán meg gyártjátok itt az elméleteket...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
A másik igen érdekes felfedezés, hogy az ipar és minden más is mennyire elképesztően pazarlóan működik.
Mondok egy nagyon egyszerű példát, hogy érhető legyen a lépték.

Otthon mindenkinek van hűtője, tudja mennyire fűti a lakást azt, amikor működik a kompresszor, amjd utána visszhűti a közeget.
De téli időszakban az a hő ugye tiszta haszons, mert fűtu a lakást.

Na, akkor ipari üzemben, amikor mondjuk -20 fokot kell előállítani folyamathoz és olyan hűtőgép van, aminek csak a ventilátor teljesítménye 200-400-600 kW, akkor el lehet képzelni micsoda hulladékhő van. Na, mos hogy drága a gáz és villany is, hirtelen nagyon sürgős lett mindenhol is, hogy mit lehetne ezell a hővel kezdeni. Ami ráadásul 70 fok táján tőtzik, tehát nem csak hőmennyiség (Q), de hőmérsékletkülönbség is van (dt), hogy ezzel lehessen kezdeni valamit.

De kérem én, eddig miért volt teljesen OK ezt veszni hagyni?
És ez csak egy üzem.

De az is érdekes egy megközelítés, hogy én szigetelt ipari csarnokot nem láttam, pedig azokat is fűtik.
Egész egyszerűen elképesztő, hogy a lakó és minden épületet nézve mennyire energiapazarlóan élünk.

Belegondolni abba, hogy lehetett volna az is, hogy rezsicsöki helyett kötelező fejlesztési alapokat létrehozni.
Meg az n+1 balfasz sportberuházás helyett. Eddig sem telt több városban az üzemeltetésre annak, amit át akartak adni nekik.
Na, most aztán végképp...
Tesó autókba fejleszt kormányt, rossz szoftververzió ment sok-sok példányba, a gyár nem tudta melyikbe került jó és melyikbe rossz, csináltak rá egy tesztert, ami rossz lett az mind ment az olvasztóba (kamionokkal vitték el, annyi lett rossz), miközben ők mondták hogy meg lehet oldani ezt a problémát. Nem, mert az megzavarja a gyártástervet.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Tesó autókba fejleszt kormányt, rossz szoftververzió ment sok-sok példányba, a gyár nem tudta melyikbe került jó és melyikbe rossz, csináltak rá egy tesztert, ami rossz lett az mind ment az olvasztóba (kamionokkal vitték el, annyi lett rossz), miközben ők mondták hogy meg lehet oldani ezt a problémát. Nem, mert az megzavarja a gyártástervet.
Az USA-ban a VW dízelbotrányában érintett autók közül 400 000-t visszavásároltak és lerakták telephelyekre, amik talán azóta is ott rohadnak...
 
  • Szomorú
Reactions: BJani

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A másik igen érdekes felfedezés, hogy az ipar és minden más is mennyire elképesztően pazarlóan működik.
Mondok egy nagyon egyszerű példát, hogy érhető legyen a lépték.

Otthon mindenkinek van hűtője, tudja mennyire fűti a lakást azt, amikor működik a kompresszor, amjd utána visszhűti a közeget.
De téli időszakban az a hő ugye tiszta haszons, mert fűtu a lakást.

Na, akkor ipari üzemben, amikor mondjuk -20 fokot kell előállítani folyamathoz és olyan hűtőgép van, aminek csak a ventilátor teljesítménye 200-400-600 kW, akkor el lehet képzelni micsoda hulladékhő van. Na, mos hogy drága a gáz és villany is, hirtelen nagyon sürgős lett mindenhol is, hogy mit lehetne ezell a hővel kezdeni. Ami ráadásul 70 fok táján tőtzik, tehát nem csak hőmennyiség (Q), de hőmérsékletkülönbség is van (dt), hogy ezzel lehessen kezdeni valamit.

De kérem én, eddig miért volt teljesen OK ezt veszni hagyni?
És ez csak egy üzem.

De az is érdekes egy megközelítés, hogy én szigetelt ipari csarnokot nem láttam, pedig azokat is fűtik.
Egész egyszerűen elképesztő, hogy a lakó és minden épületet nézve mennyire energiapazarlóan élünk.

Belegondolni abba, hogy lehetett volna az is, hogy rezsicsöki helyett kötelező fejlesztési alapokat létrehozni.
Meg az n+1 balfasz sportberuházás helyett. Eddig sem telt több városban az üzemeltetésre annak, amit át akartak adni nekik.
Na, most aztán végképp...
Nekem anno ennél a videónál volt nagy kérdőjelem. Hogy miafasz?
Röviden: Elviszik az árút Olaszországból Spanyolországba, ahonnan elhozzák Jászfényszarura két furgonnal; úgy, hogy nagyon sürgős; itthon meg közlik, hogy nagy valószínűséggel megy a kukába. Én nem látom benne a racionalitást. Szerintem elgondolkodtató.