Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Amúgy igen durva. Tavaly volt az elmúlt 120+ év leghidegebb májusa és legcsapadékosabb.
Ennek ellenére van most aszály.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
Nekem egy paprikán bír idén teremni kb 4-6 darab termés...
A borsóról ne is beszéljünk.... egy rizi-bizi nehezen jött össze. Pedig rajnai-törpe, ami ráadásul korai termő is.
A talaj krva szar, pénzem meg nincs kicsrélni.
Szerves trágyán gondolkoztál már? Csodákra képes egy kis érett istállótrágya. ;) Nálam is egy homokos terméketlen talaj volt, aztán 16 év folyamatos trágyázásával kiváló fekete föld lett belőle.
+a macskák mindig összeszrják a veteményest.
Szórj szét kávézaccot, azt nem annyira csípik. (Plusz nálam az erdélyi kopóm is riasztja őket... :D )
Hát, ők gyíkot/egeret szoktak.
Csak kertes, családi házban lakom, nem nagy kerttel, szval semmi komolyabb gazdálkodás.
Bár 2-3 tyúkon gondolkozom, már tojás+ anti-gaz szempontból.
2-3 tyúk semmire se jó. Nálam most 10 tojó és 10 (najó 7 jérce van benne, még nem termelő) növendék van, na ők azért adnak értelmezhető mennyiséget.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Nekem egy paprikán bír idén teremni kb 4-6 darab termés...
A borsóról ne is beszéljünk.... egy rizi-bizi nehezen jött össze. Pedig rajnai-törpe, ami ráadásul korai termő is.
A talaj krva szar, pénzem meg nincs kicsrélni.
+a macskák mindig összeszrják a veteményest.
Macskákra megoldás egy jó Airsoft puska.
De ha ügyes vagy meggymag+csúzli. Haver madárbarát kertet csinált a egy holtág partján meg vagy öt magaságyást, és azt szereti ha nézheti a madarakat, de a szomszéd macskák odaszoktak, pár hétig a teraszon dolgozott csúzlival maga mellett, pár hét alatt leszoktak a macskák arról hogy a kertbe betegyék a lábukat. Mérnök és kaszkadőr filmekben, az utobbi miatt sokat utazik, már akkor sincsen macskaszar a kertben ha elutazik egy hónapra.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
Macskákra megoldás egy jó Airsoft puska.
De ha ügyes vagy meggymag+csúzli. Haver madárbarát kertet csinált a egy holtág partján meg vagy öt magaságyást, és azt szereti ha nézheti a madarakat, de a szomszéd macskák odaszoktak, pár hétig a teraszon dolgozott csúzlival maga mellett, pár hét alatt leszoktak a macskák arról hogy a kertbe betegyék a lábukat. Mérnök és kaszkadőr filmekben, az utobbi miatt sokat utazik, már akkor sincsen macskaszar a kertben ha elutazik egy hónapra.
De várj, nem @SirHiggins macskáiról van szó? Vagy azok a szomszéd macskái? :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Akkor a légpuska, a csúzli és a vadászkutya nem játszik a veteményestől való távoltartás megoldására. :D
Valóban nem, úhogy inkább összeszedem utánuk :D
A madarak egyébként járnak tőlük inni, nem kell rögtön vadászni valamire.
Amúgy is görény dolog a csúzli és hasonló. Sztem.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
Valóban nem, úhogy inkább összeszedem utánuk :D
A madarak egyébként járnak tőlük inni, nem kell rögtön vadászni valamire.
Amúgy is görény dolog a csúzli és hasonló. Sztem.
Én nem szoktam lődözni őket. A macskák és nyestek ellen egy erdélyi kopó tökéletes riasztó.
Ő mondjuk inkább vaddisznós kutya, de amúgy nem válogatós. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Én nem szoktam lődözni őket. A macskák és nyestek ellen egy erdélyi kopó tökéletes riasztó.
Ő mondjuk inkább vaddisznós kutya, de amúgy nem válogatós. :)
Nem vagyok buddhista -vagy kiknél divat ez, de én még a darazsakat is hagyom a rohadt körtét/szőlőt enni, nem nyírom le teljesen sose a kert egyik felét - a rovaroknak. Nekem megfelel az élni hagyni módszer is.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
Nem vagyok buddhista -vagy kiknél divat ez, de én még a darazsakat is hagyom a rohadt körtét/szőlőt enni, nem nyírom le teljesen sose a kert egyik felét - a rovaroknak. Nekem megfelel az élni hagyni módszer is.
Alapvetően én is támogatom. De azért nem szívesen vitetem el a baromfikat a kertemből a kis ragadozókkal.... :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Alapvetően én is támogatom. De azért nem szívesen vitetem el a baromfikat a kertemből a kis ragadozókkal.... :)
Ismerősnek rengetek baromfija van -ez a hobbija, mind vmi különleges, ritka darab.
(mondjuk elég furák, mondhatni elgondolkodtató néhányuk)
Vannak macskái és és tök jól viselik egymást.
Felteszem ha a macska beleszületik, akkor nem gáz.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
A kopód nem tizedeli meg a csirkéket? Ez hogy csinálod?
Igazából nevelés, szoktatás kérdése. :)
Amikor a családunk tagja lett, még nyulakat tartottam, már 10 hetesen is aktív érdeklődést mutatott irántuk. Az első találkozásukkor rájuk morgott, mire kapott egy kis taslit egy határozott "pfuj" kíséretében. Azóta tisztában van vele, hogy ami a kertben elkerítve mocorog és izgi szaga van, ahhoz nem lehet nyúlni. Pár hónappal később már mindig szeretetteljesen megnyalogatta a bak nyulamat... :D
A tyúkok az első egy hétben voltak érdekesek számára. Ha hátul vagyok velük, akkor ő is ott van és nézegeti, szagolgatja őket a kerítésen keresztül, de amúgy nem foglalkozik velük. Ellenben minden állatot távol tart tőlük. (Meg hát a betonbiztos állattartó épületek, a fedett kifutó is a biztonságukat szolgálják.) Egyedül akkor rohan hátra, amikor valamelyik tyúk a tojóládában ülve nekiáll kotkodácsolni.

Volt olyan vélemény, hogy ezzel éppen a vadászösztönét ölöm ki belőle, de szerintem ez nem feltétlen igaz. Erre kiváló példa az a néhány fekete rigó és balkáni gerle fióka, amit már összeszedett a kertben. De például vaddisznókertben is nagyon szépen szokott dolgozni és hallatja a tipikus kopós hajtóhangot, amit kevés kopó ad elő. :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ismerősnek rengetek baromfija van -ez a hobbija, mind vmi különleges, ritka darab.
(mondjuk elég furák, mondhatni elgondolkodtató néhányuk)
Vannak macskái és és tök jól viselik egymást.
Felteszem ha a macska beleszületik, akkor nem gáz.
Akkor is előfordul, de kisebb eséllyel. Nálunk mind kvázi csirkék közt nőtt fel. Van alom, ami az udvaron szabadon járkál, onnan napos korában talán egy evődött meg, de a többi nem. És van banda, amik elzárva voltak, na onnan már bizonyíthatóan többet elkaptak. Meg szerintem valami falusi chupakabra is járkál, mert többet találtam úgy, hogy a belsőség hiányzott.
 
W

Wilson

Guest
Akkor is előfordul, de kisebb eséllyel. Nálunk mind kvázi csirkék közt nőtt fel. Van alom, ami az udvaron szabadon járkál, onnan napos korában talán egy evődött meg, de a többi nem. És van banda, amik elzárva voltak, na onnan már bizonyíthatóan többet elkaptak. Meg szerintem valami falusi chupakabra is járkál, mert többet találtam úgy, hogy a belsőség hiányzott.
Nana, Ukrajnában dokumentáltak chupakabrák által okozott háziállat elhullásokat, lehet,hogy a háború miatt áthúzódtak Magyarországra....:)