Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 359
93
Szerintem felesleges ezt számonkérni bárkin is ebben a haditechnikai fórumban,mondom ezt úgy,hogy én is annak a híve vagyok,hogy amit csak lehet (értsd van magyar megfelelője) írjuk magyarul.
akkor minek tanítjuk meg magyarul a gyerekeket? Lépjünk tovább, tiltsuk is be ezt a primitív nyelvet, hogy büszkén kidüllesztett mellel csatlakozhassunk nyugati jóakaróinkhoz.
Nem, nem felesleges számon kérni, hogy beszéljünk magyarul. Az a hihetetlen, hogy ezt számon kell kérni.
 
W

Wilson

Guest
akkor minek tanítjuk meg magyarul a gyerekeket? Lépjünk tovább, tiltsuk is be ezt a primitív nyelvet, hogy büszkén kidüllesztett mellel csatlakozhassunk nyugati jóakaróinkhoz.
Nem, nem felesleges számon kérni, hogy beszéljünk magyarul. Az a hihetetlen, hogy ezt számon kell kérni.
Szerintem ezen a fórumon pl a Facebookhoz képest korántsem ennyire tragikus a helyzet, itt azért nem jellemző, hogy indokolatlan mértékben használnának a fórumozók idegen szavakat a magyar helyett.
 
  • Tetszik
Reactions: Kockás ing

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Erőteljesen OFF.
Hány éves vagy? Ha túl fiatal, akkor érdeklődj azoktól, akik már 1990 előtt felnőttek voltak. Párttitkárok, igazgatók, osztályvezetők, tanácselnökök (tisztelet a kivételeknek, mert valóban voltak tisztességesek is) ha nem is az első éjszaka jogát, de a csinosabb beosztottaikat bizony felhasználták szexuális célokra.
A pártüdülőkben, vadászházakban is voltak forró mulatságok.
ON


Amióta világ van ez így megy és jó eséllyel fog is, ideológiától függetlenül.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nyilván nem akartam neki fizetni, csak ostorozni akartam... Kívánok hasonló gyakornokokat. Akik meg se kérdezik mi a téma, meg ilyesmi... csak egyből pénzpénzpénz az mennyi mennyipénz? Az ilyen alak ment infóra mert azt hallotta abban nagy pénz
Nyílvánosan is megkövetlek. Ma tanácsoltam el egy gyakornokot az első nap. Miután megmutattam neki, mit csinálunk, elküldtem volna, hogy segítsen hatóanyagokat kimérni. Mire közölte, hogy nem azért ment egyetemre, hogy melós munkát végezzen.
Nem hittem el, hogy van ilyen, amit leírsz, de van. Szóval elnézést.
 
M

molnibalage

Guest
Na, a csuda egyetemek jobb gyakornokokat izzadnnak ki ha töb lenne az egyetemi oktató fizetés? Nem, mert az oktatók se doglzotak egy kurva napot se életükben... ezért nem tudják az interjúra se felkészíteni a diákokat.
Mi ez a faszság? Nem túl rég fejtettem ki, hogy az oktató többsége saját céggel tolja a mérnök szakértést versenypiacon. Legalábbis ahol én voltam.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 830
113
Körülbelül, úgy félmillió év múlva a tudósok arról fognak vitatkozni, létezett-e előttük már egy, két, három fejlett földi civilizáció. Vajon találnak valamit utánunk?
Évmilliós viszonylatban a dinoszaurusz fossziliákon át láthatjuk, hogy sok minden megmaradhat.
A Föld viszont milliárd években számol, és így a kérdést már sokkal nehezebb megválaszolni..

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Mi ez a faszság? Nem túl rég fejtettem ki, hogy az oktató többsége saját céggel tolja a mérnök szakértést versenypiacon. Legalábbis ahol én voltam.
Tapasztalatnak nevezik. Valamint az egyetemi oktatókhoz lehet, hogy (már?) odamennek a munkák, nem ők házalnak munkákért, ezért nem tudják esetleg a diákot megtanítani az interjúzásra.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Mióta egy szaktanár feladata az interjúztatásra felkészítés...?
Akkor kinek a dolga, az óvónénié? Vagy a szaktanár lehet, hogy azért nem tud mégse felkészíteni egy interjúra se, mert maga se interjúzott soha?

Mindig a kifogások, me a picsogás. Ez megy. Ez a magyar (felső)oktatás. Innen lehet tanulni a tehetetlenséget.

Nekünk amúgy szaktanárok tartottak felkészítést (tudományos) cikk írásból és elemzésből, előadásból nyilvánosság előtt. Kellett is előadásokat tartanunk egymás előtt, és szétszedtek az oktatók, ha hadartunk, ha rossz testtartásunk volt, ha rossz volt a diasor, stb... Pedig nem is versenyszférába lett volna ez, hanem akadémiára. Ha pl. a Budapest Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen nincs aki az iparban érvényelüésre felkészítse a diákokat, az nagyon szomorú. (És sok más egyetemen nincs)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nyílvánosan is megkövetlek. Ma tanácsoltam el egy gyakornokot az első nap. Miután megmutattam neki, mit csinálunk, elküldtem volna, hogy segítsen hatóanyagokat kimérni. Mire közölte, hogy nem azért ment egyetemre, hogy melós munkát végezzen.
Nem hittem el, hogy van ilyen, amit leírsz, de van. Szóval elnézést.
Köszönöm az nyilvános, és őszinte nyilatkozatot a világ szomorú helyzetéről.

Örülök, hogy egy úriembert ismertem meg személyedben, de szomorú vagyok, hogy nem csak az én buborékomban vannak ezek a szomorú jelenségek. Remélhetőleg nem trend azért (bár tartok tőle, hogy az).
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 414
113

@milagro ehhez van valami kommentárod esetleg? Örülnék, ha megosztanád velünk, ha van. Köszönöm!

Sorbarendeződés!
Méghozzá a Szent Iván éjjelén. Hát érdekes, ritka egy konstelláció...!
..
Szent Iván éjszakája:
Hogy lesz-e olyan (geopolitikai) analógia, amit észre is veszünk, azt nem tudom... A 947-es év nagyon rég volt, alig maradt fenn híradás abból az időből... Mondjuk akkor is egy "keleti nép" nyugati irányú hadjárata zajlott éppen. Ezek mi voltunk Itáliában. Most meg az oroszok nyugati terjeszkedése folyik. Ennél több egyelőre nem jut eszembe.
..
Két nap múlva pedig a Hold és a Vénusz a Bika csillagkép előterében fog együtt állni a Plejádok mellett. A BIKA jegyében a Vénusz otthon van, a Hold pedig erőben. Mundánasztrológiában BIKA tulajdonságkör Írország, Itália, India, Moldova (közös bennük az átlag feletti "életszeretet/élettisztelet"). Elfajzottan, diszharmonikusan a hedonizmus, anyagba merülés. Na ez az EU például.